Σελίδα 7 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 56789 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 91 έως 105 από 134
  1. 18-03-12 13:27 #91
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Rigell Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά ψάχνομε για κανα καλό μουρουνέλαιο και κυρίως σε softgels.

    Έπρεπε να ξεκινήσεις το ψάξιμο σου κάνοντας αναζήτηση στο φόρουμ. Υπήρχε θέμα.
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 19-03-12 06:33 #92
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο DimitrisT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι δουλεια περιμενεις να κανουν;
    Και softgels να παρεις, που οντως εχουν μεγαλυτερες ποσοτητες, διαφορα δε θα δεις.
    δε κατάλαβες τι είπα διάβασε λίγο παραπάνω

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Spyrous Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενω ολα τα αλλα συμπληρωμματα σε κανουν coleman!@dimitriT Χωρις φαγητο και προπονιση δεν κανεις τπτ τλσπ σορρυ για το οφφ.Πηγαινε φαρμακειο και παρω ενα αξιοπιστο οπως το seven seans exei a,b ω-3
    Παιδιά η γνώμη μου είναι μακριά απο 7seas και μουρουνέλαια με βιταμίνες και άλλες προσμίξεις. Όχι γιατί θα πάθετε κάτι μια χαρά είναι τα 7seas απλά βάζουν ένα κάρο άχρηστα πράματα όπως βιταμίνες, τέλεια γεύση κ.α για να καλύψουν την έλλειψή τους σε DHA και EPA. Όσο πιο καθαρό είναι το μουρουνέλαιο να βρωμοκοπάει από 50 μέτρα τόσο το καλύτερο. Οι κάψουλες βέβαια είναι και οι πιο αποτελεσματικές
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 19-03-12 10:30 #93
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο SHRED Εμφάνιση μηνυμάτων
    δε κατάλαβες τι είπα διάβασε λίγο παραπάνω



    Παιδιά η γνώμη μου είναι μακριά απο 7seas και μουρουνέλαια με βιταμίνες και άλλες προσμίξεις. Όχι γιατί θα πάθετε κάτι μια χαρά είναι τα 7seas απλά βάζουν ένα κάρο άχρηστα πράματα όπως βιταμίνες, τέλεια γεύση κ.α για να καλύψουν την έλλειψή τους σε DHA και EPA. Όσο πιο καθαρό είναι το μουρουνέλαιο να βρωμοκοπάει από 50 μέτρα τόσο το καλύτερο. Οι κάψουλες βέβαια είναι και οι πιο αποτελεσματικές
    γιατι ειναι πιο αποτελεσματικες οι καψουλες?
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 19-03-12 16:18 #94

    Εγγραφή
    17-09-2010
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    660
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο SHRED Εμφάνιση μηνυμάτων
    δε κατάλαβες τι είπα διάβασε λίγο παραπάνω
    Ναι τωρα καταλαβα τι λες, το ειχα διαβασει γρηγορα.
    Εγω απλα στο μυαλο μου εχω ως ''δοση'' μουρουνελαιου το ενα κουταλακι του γλυκου (τοσο παιρνει η μανα μου), που οπως ειπες με τα προσθετα για γευση, η ποσοτητα λιπαρων θα ειναι μειωμενη.
    Το κανονικο μουρουνελαιο που βρωμαει πολυ δυσκολα κατεβαινει. Για μενα τουλαχιστον ηταν αδυνατο..
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 19-03-12 23:55 #95
    Προεπιλογή
    vaggan γιατί μεταβολίζονται στο έντερο/δωδεκαδάκτυλο και δεν υπάρχει φόβος να καταστραφούν απο τα οξέα του στομάχους όπως συμβαίνει με το σιρόπι αλλά εγώ δε μπόρεσα ποτέ να κατεβάσω κάψουλες οπότε παίρνω σιρόπι και ας βρωμάει
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 20-03-12 00:11 #96
    Προεπιλογή
    γιατι οταν τρως σολομο δεν φοβασαι μην καταστραφει στο στομαχι??η τον κανεις και αυτον καψουλα??χαχαχα
    εγω φοβαμαι για τις βιταμινες α και d για υπερβιταμινοση αμα ξερει κανεις υπευθηνα και οχι οτι ναναι ασ μας πει
    οι μαλακες πολλοι και οι μπυρες τελειωνουν
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 20-03-12 00:57 #97
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vagg Εμφάνιση μηνυμάτων
    γιατι οταν τρως σολομο δεν φοβασαι μην καταστραφει στο στομαχι??η τον κανεις και αυτον καψουλα??χαχαχα
    εγω φοβαμαι για τις βιταμινες α και d για υπερβιταμινοση αμα ξερει κανεις υπευθηνα και οχι οτι ναναι ασ μας πει
    τι να σε κανω το θεμα με τις καλυτερες ατακες ειναι κλειστο.παντως το μουρουνελαιο εγω το επινα με λιγο χυμο πορτοκαλι παλια για να σπαει η γευση μου το ειχαν παρει στο σπιτι και γινοταν ο κακος χαμος μεχρι νατο πιω
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 20-03-12 03:29 #98
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vagg Εμφάνιση μηνυμάτων
    γιατι οταν τρως σολομο δεν φοβασαι μην καταστραφει στο στομαχι??η τον κανεις και αυτον καψουλα??χαχαχα
    εγω φοβαμαι για τις βιταμινες α και d για υπερβιταμινοση αμα ξερει κανεις υπευθηνα και οχι οτι ναναι ασ μας πει
    Πω πω ρε σεις τι μαργαριτάρια πετάτε δες πως δουλεύει το πεπτικό σύστημα αμα θες να μαθεις αλλά ΝΑΙ ένα μέρος των θρεπτικών ουσιών καταστρέφεται απο τα γαστρικά υγρά ενώ ένα άλλο διασπάται σε απλούστερες ουσίες και μετά το περνάει στο λεπτό έντερο για περαιτέρω editing Όσο για την υπερβιταμίνωση δες εδώ
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 20-03-12 13:38 #99
    Προεπιλογή
    μα ρε φιλε μου αμα ηταν σημαντικο θα τα καναμε ολα καψουλες μη σου πω υποθετα...
    οι μαλακες πολλοι και οι μπυρες τελειωνουν
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 20-03-12 16:02 #100
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο SHRED Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πω πω ρε σεις τι μαργαριτάρια πετάτε δες πως δουλεύει το πεπτικό σύστημα αμα θες να μαθεις αλλά ΝΑΙ ένα μέρος των θρεπτικών ουσιών καταστρέφεται απο τα γαστρικά υγρά ενώ ένα άλλο διασπάται σε απλούστερες ουσίες και μετά το περνάει στο λεπτό έντερο για περαιτέρω editing Όσο για την υπερβιταμίνωση δες εδώ
    το διαβασα αλλα το μουρουνελαιο τι βιταμινη αλφα εχει??
    οι μαλακες πολλοι και οι μπυρες τελειωνουν
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 20-03-12 17:05 #101
    Προεπιλογή
    Δεν ξέρω για πιο μουρουνέλαιο μιλάς εγώ πάντως παίρνω χωρίς βιταμίνες. Κάνε και καμιά αναζήτηση στο φόρουμ απ'οτι είδα έχει πολλές συζητήσεις περι Ω3
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη SHRED : 20-03-12 στις 17:07
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 20-03-12 21:45 #102
    Προεπιλογή
    τοτε δεν περνεις μουρουνελαιο αλλα ιχ8υελαιο...παντως στο μουρουνελαιο η βιοταμινη αλφα ειναι ρετινολη
    οι μαλακες πολλοι και οι μπυρες τελειωνουν
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 20-03-12 23:19 #103
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vagg Εμφάνιση μηνυμάτων
    τοτε δεν περνεις μουρουνελαιο αλλα ιχ8υελαιο...παντως στο μουρουνελαιο η βιοταμινη αλφα ειναι ρετινολη
    Ναι ιχθυέλαιο είναι αν θες να το πεις πιο σωστά αυτό που παίρνω. Δηλαδή τα Μουρουνέλαια έχουν και τις βιταμίνες μέσα? Ποιος ο λογος να πάρει μουρουνέλαιο κάποιος που γυμνάζεται αφού μπορει να βρει τις ίδιες βιταμίνες απο αλλού?
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 21-03-12 01:41 #104
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο SHRED Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι ιχθυέλαιο είναι αν θες να το πεις πιο σωστά αυτό που παίρνω. Δηλαδή τα Μουρουνέλαια έχουν και τις βιταμίνες μέσα? Ποιος ο λογος να πάρει μουρουνέλαιο κάποιος που γυμνάζεται αφού μπορει να βρει τις ίδιες βιταμίνες απο αλλού?
    to moyroynelaio ειναι λαδι απο το συκωτι της μουρουνας (ψαρι) και ειναι η πιο πλουσια τροφη σε βιταμινη a και d.η τιμη φανταζομαι ειναι ενας λογος αλλα και οτι αυτο το βρωμερο λαδι εχει λιγοτερη επεξεργασια,ειναι πιο αγνο ας πουμε.
    οι μαλακες πολλοι και οι μπυρες τελειωνουν
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 27-03-12 18:21 #105
    Το avatar του χρήστη s0k0s

    Εγγραφή
    10-03-2012
    Περ.
    Baku - Azerbaijan
    Μηνύματα
    1.893
    Προεπιλογή
    Θεσ/νικη βρηκε κανενας τιποτα;
    γενικα σε τιμη οπου σιγουρα καποιος πηρε και ποσα ml? διαβασα αρκετα κ δν βγαζω ακρη..
    Και σε τι δοσεις το περνετε.
    thanks.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη s0k0s : 27-03-12 στις 18:24
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 7 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 56789 ΤελευταίαΤελευταία