Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 6 από 6
  1. 21-03-12 05:53 #1
    Προεπιλογή ΘΕΛΩ ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΜΥΙΚΗ ΜΑΖΑ
    Γειά σας!!!!!!
    Είμαι καινούργιο μέλος και θα ήθελα να μάθω τα απαραίτητα ώστε να έχω ένα καλογυμνασμένο σώμα.
    Είμαι 18.5 χρονών 58 κίλα,ύψος 1.72 και προσπαθώ να πάρω κιλά και να αυξήσω την μυική μου μάζα.
    Όλα αυτά τα χρόνια όλο τρώω και τρώω αλλά δεν πέρνω γραμμάριο.Αν και τώρα τις καθημερινές δεν έχω χρόνο για να συμπληρώσω τις κατάλληλες θερμίδες.Έχω ξεκινήσει πρόσφατα γυμναστήριο αλλά δεν το επισκεύτομαι συστηματικά αν και στο σπίτι τα πρωινά κάνω κξαθημερινά push ups,kοιλιακούς και λίγα βάρη.
    Θα ήθελα να μου προτείναται ένα κατάλληλο πρόγραμμα διατροφής καθώς και προπόνησης για την περιπτώση μου.
    Θα είμουν ευνόμον για την βοηθειά σας γιατί το θέλω τόσο καιρό!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 21-03-12 06:47 #2
    Το avatar του χρήστη Galthazar

    Εγγραφή
    15-10-2010
    Περ.
    kozani
    Μηνύματα
    2.025
    Προεπιλογή
    ξεκινα διαβαζοντας το φορουμ και θα σου λυθουν ολες οι αποριες σχετικα με την διατροφη ογκου που πρεπει να κανεις και τις προπονησεις.
    Εισαι πολυ κατω στα κιλα, αρα αρχισε να τρως. Παραλληλα με την διατροφη ξεκινα και συστηματικη γυμναστικη για να δωσεις ερεθισμα στους μυες σου να αναπτυχθουν και για να μην λιπωσεις πολυ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 21-03-12 15:20 #3
    Προεπιλογή
    Δηλαδή πίο πρέπει να είναι το φυσιολογικό βάρος για το ύψος μου;
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 21-03-12 15:29 #4
    Προεπιλογή προγραμμα
    καταρχην πολυ καλα κανεις που αρχισες αθλητισμο και θα δεις μεγαλη διαφορα οχι μονο σωματικα αλλα και ψυχολογικα.Το προγραμμα που κανω εγω εδω και 8 εβδομαδες με εχει βοηθησει και το προτεινω ανεπιφυλακτα ειναι το stronglift 5x5....σιγουρα θα δεις διαφορα στην δυναμη σου και στα κιλα που σηκωνες.Ειναι προγραμμα ογκου και ειναι πιο πολυ για powerlifting ...ριξε μια ματια http://stronglifts.com/stronglifts-5...ining-program/ τα λεμε σε 12 εβδομαδες να μου πεις πως σου φανηκε...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 21-03-12 15:31 #5
    Προεπιλογή κοιταξε google
    diper εγω ειμαι 21 χρονων και 1.72 υψος στα 74 κιλα με body fat 18%....νομιζω το ιδανικο βαρος υψος ειναι +-2,3 κιλα απο το υψος σου αλλα παιζει ρολο και το bf σου......ψαξε στο google για παραπανω πληροφοριες μιας και σιγουρα εχει πινακες και στατιστικα απο ιατρους που σου λενε το ιδανικο σου βαρος-υψος
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 21-03-12 15:34 #6
    Προεπιλογή διατροφη
    φτιαξε μια διατροφη και φροντισε να τρως ανα 3 ωρες.....5-6 γευματα την ημερα.......δεν υπαρχουν δικαιολογιες .....να χανεις γευματα ......παω 8 ωρες δουλεια και 4-5 ωρες σχολη και προλλαβαινω ολα τα γευματα......πρεπει να βαλεις οσο πιο καθαρα κιλα μπορεις....διαβασε εδω http://forum.bodybuilding.gr/showthr...BF%CE%BD%CE%BF
    Απάντηση με παράθεση