Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 9 από 9
  1. 22-03-12 00:29 #1
    Προεπιλογή Κρεατινη η πρωτεινη μεταπροπονητικα?
    Γεια σας παιδια!!!
    Ειμαι νεος στην συγκεκριμενη ιστοσελιδα και θα ηθελα αν καποιος γνωριζει περισσοτερα να μου απαντησει στο ερωτημα μου..
    Μου χουν πει οτι μετα την προπονηση με βαρη,γιατι ειμαι σε περιοδο ογκου,οτι καλυτερο ειναι μετα το τελος της να λαμβανω κρεατινη με καποιο χυμο οπως πχ μηλου.Αντιθετως αλλοι λενε οτι καλυτερα να λαμβανω πρωτεινη ορου γαλακτος μετα την προπονηση η οποια βεβαια εχει ολα τα αμινοξεα..
    παιδια βοηθηστε να τα ξεμπλεξω λιγο και να φουσκωσω πιο πολυ...
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 22-03-12 00:36 #2
    Προεπιλογή
    Η πρωτεινη ειναι τα δομικα συστατικα για να χτισεις το σωμα σου. Η κρεατινη ειναι κατι πολυ εξτρα, κατι πολυ επιπλεον και δεν αξιζει μπροστα στην "σωστη" δουλεια της πρωτεινης.
    Αν παρεις και τα δυο, μια χαρα.
    Αν πρεπει να επιλεξεις, φυσικα θα βαλεις ως προτεραιοτητα το συμπληρωμα πρωτεινης εκτος και αν κανεις τρελα τελεια διατροφη και λαμβανεις ολη την απαραιτητη πρωτεινη για να "μεγαλωσεις", πραγμα που αμφιβαλλω
    Και αν θες να στο θεσω πιο απλα, ναι θα φουσκωσεις περισσοτερο αν βελτιωσεις την διατροφη σου μαζι με την πρωτεινη παρα αν παρεις κρεατινη.
    Α και μην ξεχνας οτι παρολο που ειναι ελκυστικο το να κανεις οικονομια στην πρωτεινη, εγω προτεινω να μην το φοβασαι και να πινεις 2-3 φορες την ημερα αν γινεται, απο 25 γρ την φορα καθαρης whey...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη MusclesOfShadow : 22-03-12 στις 00:38
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 22-03-12 00:44 #3
    Προεπιλογή
    σιγουρα ειναι ελκυστικοτατο!
    ναι οπωσδηποτε επιλεγω την πρωτεινη πρωτηκαι μετα απο ενα μισαωρο πινω και την κρεατινη αλλα αναρωτιεμαι αν εχει διασπαστει την ωρα που την πινω η δεν κανει λογω του οτι την πινω με χυμο και σε συνδυασμο με την πρωτεινη εκραγει το στομαχακι καμια μερα...
    Με λιγα λογια ποια ειναι η προτιμοτερη ακολουθια των συμπληρωματων?

    Ευχαριστω και παλι φιλε μου!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 22-03-12 00:56 #4
    Banned
    Εγγραφή
    04-12-2011
    Περ.
    Kallithea Attikis
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Πρωτείνη Υδατάνθρακας(Waxy,vitargo,malto,dextro) και κρεατίνη όλα μαζί στο σέικερ αμέσως μετά την προπ!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 22-03-12 01:04 #5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Mcstefan7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρωτείνη Υδατάνθρακας(Waxy,vitargo,malto,dextro) και κρεατίνη όλα μαζί στο σέικερ αμέσως μετά την προπ!
    ευχαριστω πολυ!!!οποτε καλυτερα γιατι δεν μ'αρεσουν οι χυμοι καθολου!χεχε
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 22-03-12 01:12 #6
    Προεπιλογή
    Θεωρητικα το καλυτερο ειναι να παρεις την κρεατινη + υδ/κα (οποιας πηγης και να ειναι) και μετα απο μιση ωρα την πρωτεΐνη.

    Τωρα και να μην παρεις υδ/κα, μπορεις να παρεις κρεατινη + 30'μετα την πρωτεΐνη. Εαν δεν μπορεις βαλτα ολα μαζι στο σεΐκερ..
    I love sweets
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 22-03-12 01:19 #7
    Το avatar του χρήστη Madd_Chadd

    Εγγραφή
    26-09-2010
    Περ.
    serres
    Μηνύματα
    3.844
    Προεπιλογή
    If you eat like a girl you look like a girl!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 22-03-12 01:26 #8

    Εγγραφή
    08-11-2010
    Περ.
    θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    749
    Προεπιλογή
    Το να πέσεις δεν είναι τρομερό, το να μη θέλεις όμως να σηκωθείς είναι ολέθριο...
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 22-03-12 01:29 #9
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Giannistzn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θεωρητικα το καλυτερο ειναι να παρεις την κρεατινη + υδ/κα (οποιας πηγης και να ειναι) και μετα απο μιση ωρα την πρωτεΐνη.

    Τωρα και να μην παρεις υδ/κα, μπορεις να παρεις κρεατινη + 30'μετα την πρωτεΐνη. Εαν δεν μπορεις βαλτα ολα μαζι στο σεΐκερ..
    νομιζω και εγω πως ειναι το καλυτερο..να ναι καλα τ ωραια σεηκερ και φθηνα επισης που χει ο σκλαβεν...της
    ευχαριστω!
    Απάντηση με παράθεση