Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 3 από 3
  1. 22-03-12 01:21 #1
    Προεπιλογή διατροφη - βοηθηστε και σωστε ^^
    Καλησπέρα παιδιά , νέος στο site
    25 χρονων , ΔΕΝ εχω κανει λιπομετριση (θα κανω εντος ολίγων ημερών) και θα ήθελα να ρωτήσω καταρχάς ποια μέθοδο λιπομέτρησης να διαλέξω.
    Στο θέμα μας λοιπον, έχω ξεκινήσει εδώ και 3 βδομαδες ζεστά γυμναστήριο (εκτώς από περιστασιακά 8χ8 και κανένα διάδρομο σπιτι και μονοζυγο 1-2 φορεσ τη βδομαδα δεν έχω γυμναστεί σοβαρότερα απο τα 18 μου που σταμάτησα το ποδόσφαιρο που έπαιζα 10 χρονια καθημερινα και τα τελευταία σε ομάδα - δε ξέρω αν παιζει ρολο αλλα το πεταω και αυτο μεσα ). Κάνω 1 μυική ομάδα την ημέρα εκτώς απο τα χέρια που τα κανω μαζι και Σ/Κ συνήθως άραγμα. Το θέμα είναι η διατροφή όμως γιατι δε ξέρω τι μου γίνεται και ειδικά με τα sites και διάφορα παραδείγματα εδώ μέσα έχουν αρκετές αποκλείσεις (π.χ. τελικα στα μεσαια αυγα το ασπραδι ποσα ρημαδογραμμαρια πρωτείνη έχει??? )
    Λοιπόν 25 χρονών , αρχάριος , ελαφρυ στρώμα λίπους στην κοιλιά, 78-79 κιλά 1.78cm υψος.
    Πρωινό 80gr Quaker με νερό , 1 ολοκληρο αυγο , 5 ασπραδια (μεσαία αυγά) και 2 caps super Amino 2222 της ΟΝ (4γρ πρωτεινης)

    Προπόνηση 2 caps amino 2222
    Μεταπροπονητικό Hydrowhey ΟΝ 1 scoop (30γρ πρωτεινη),2 caps αμινο , πολυβιταμινη Vital Q10, ι κουταλια της σουπας "Βαρβατη" μελι και 1 μπανανα

    Γευμα 150-200γρ στηθος φιλετο κοτοπουλο στο γκριλ , μπροκολα και πρασινα χορτα και μια μεγαλη γλυκοπατατα

    απογευματινο 1 γιαουρτι 2% 1-2 φρουτα , 3-4 καρυδια , 1 κουταλια λιναροσπορο

    βραδυνο ψαρι σολομο ή τπτ σαρδέλες ή κανενα μοσχαρι φιλετο παλι εκει 150-200γρ και παλι πρασινες σαλατες , καθολου υδατανθρακα

    Πριν τον υπνο 1 cottage πως γραφεται τεσπα

    Η σωματοδομή μου είναι μεσο 2/3 ενδομορφικος 1/3 , δυνατα γεματα ποδια , νορμαλ κορμος πλατες αλλα φαινομαι λεπτος θα ελεγα παρολα τα 80 κιλά μου
    Μιας και είναι ανοιξη και ειμαι λιγο στα χαμένα θελω να λεω οτι κανω συντηρηση και προσπαθώ να και λίπος σιγα σιγα και με προσθήκες αερόβιας χωρίς να χάσω μυική μάζα και αν ήταν να προσθέσω ή να ενδυναμώσω τους ήδη υπάρχοντες μυες.
    Αυτά παιδια , σας ευχαριστώ για το χρόνο σας , περιμένω τα σχόλια σας για οτιδήποτε.
    Γιωργος
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 22-03-12 01:52 #2
    Προεπιλογή
    Να προσθέσω οτι καποιες φορες το μεσημεριανο και παράλληλα το γευμα μετα το μεταπροπονητικο γευμα/ροφημα , αντι για κοτοπουλο/μοσχαρι τρωω ρεβυθια με μαυρο ρυζι (και λιγο ταχινι στα ρεβυθια στο μαγειρεμα για καλυτερη αποροφηση των συστατικων κτλ που εχω διαβασει τεσπα) η καμια φασολάδα με αντιστοιχο συνδυασμο για περισσοτερη αποροφηση θρεπτικων συστατικων . αυτα με τη διατροφη μου ,δεν εχει αποκλεισεις καθημερινα πανω κατω αυτα. καφες κομμενος και ποτα και μονο κανενα κοκκινο κρασι 1-2 φορεσ της βδοαμαδας...κλαιω...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 22-03-12 22:43 #3
    Απάντηση με παράθεση