Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 17
  1. 28-03-12 16:26 #1
    Προεπιλογή λουκανικο κοτοπουλου
    ξερεις κανεις τι μακρο εχουν τα 100γρ λουκανικου κοτοπουλου?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 28-03-12 19:35 #2
    Το avatar του χρήστη johny_8

    Εγγραφή
    30-04-2011
    Περ.
    ΘΕΣΣ/ΕΒΡΟΣ
    Μηνύματα
    606
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο SGP Εμφάνιση μηνυμάτων
    ξερεις κανεις τι μακρο εχουν τα 100γρ λουκανικου κοτοπουλου?
    ακριβώς δεν θυμάμαι. Αλλά σκέψουν ότι στα λουκάνικα στο άλεσμα που γίνεται μπορούν να βάλουν κ πέτσες κ πολλά πολλά άλλα που δεν είναι ορατά.καταλαβαίνεις...
    Wolff's Law

    Μένουμε Ελλάδα
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 28-03-12 19:44 #3
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    ολοκληρο θεμα για μια ερωτηση π μπορουσες να κανεις στις ερωτησεις περι διατροφης?τζαμπα κοπο εκανες. any-whey στα 100 γρ παιζουν συνηθως 5 γρ λιπαρα 18 γρ πρωτεινη κ 4 γρ υδατανθρακας.τωρα ειναι κ αναλογα τη μαρκα.αλλα τα συνηθως εκει ειναι
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 28-03-12 20:34 #4
    Το avatar του χρήστη rey1989

    Εγγραφή
    14-04-2011
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    2.023
    Προεπιλογή
    πάντως γίνονται και σπιτικά λουκάνικα κοτόπουλου ώστε να ξέρεις τι έχουν μέσα
    έφτιαχνε ο παππούς μου . Πρέπει να θέλουν διαδικασία βέβαια αλλα ίσως δοκιμάσω να φτιάξω κάποια στιγμή , όχι τίποτα άλλο αλλά βλέπω συγγενικά μου πρόσωπα να τρώνε σαβουρολουκάνικα και θέλω να τους δείξω κάποιο καλύτερο δρόμο ..
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη rey1989 : 28-03-12 στις 20:38
    Though I walk through the Valley of the Shadow of Death, I fear no Evil, for I am the baddest Motherfucker in the Valley.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 02-04-12 12:33 #5
    Προεπιλογή
    rey οπως το πες θελουν τρελη διαδικασια αποτι ξερω... Τωρα αν μαθεις ακριβως πω γινονται μοιρασου το μαζι μας

    Παντως καλυτερα να τα αποφυγει ο φιλος αφου ειναι και του εμποριου..Δεν πεζει μονο το μακρος ρολο νομιζω. Σιγουρα θα εχει κατωτατης ποιοτητας κρεας, πολυ αλατι, μπαχαρικα κλπ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 02-04-12 12:49 #6
    Προεπιλογή
    Πολυ αλάτι παιδιά είχα φαει μια φορά και δεν ξανάφαγα μια κυριακή γιατί δεν μπορούσα αλλο κοτόπουλο(δεν ετρωγα μοσχάρι και εγώ)
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 02-04-12 14:48 #7
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nicknick Εμφάνιση μηνυμάτων
    rey οπως το πες θελουν τρελη διαδικασια αποτι ξερω... Τωρα αν μαθεις ακριβως πω γινονται μοιρασου το μαζι μας

    Παντως καλυτερα να τα αποφυγει ο φιλος αφου ειναι και του εμποριου..Δεν πεζει μονο το μακρος ρολο νομιζω. Σιγουρα θα εχει κατωτατης ποιοτητας κρεας, πολυ αλατι, μπαχαρικα κλπ.
    αυτα δε μας πειραζουν
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 02-04-12 16:28 #8
    Προεπιλογή
    Καλα ναι οντως δεν ειναι και τοσο κακα τα μπαχαρικα.. Το ειπα με την εννοια οτι αν κατι στο εμποριο ειναι τιγκα στα μπαχαρικα ειναι για να μην καταλαβαινεις τη σαπιλα του κρεατος... Αλλο αν το φτιαχνεις μονος σου και το τιγκαρεις στα μπαχαρικα επειδη γουσταρεις. Επισης δεν κανουν κακο οσον αφορα την γυμναστικη και την καυση του λιπους.. Τωρα οσον αφορα το στομαχι το εντερο τα νεφρα κλπ αν συνεχως το παρακανεις και τρως φαγητα γεματα μπαχαρικα ειναι μια αλλη ιστορια, οποιος θελει ας τσεκαρει στο γκουγκλ να δει πληροφοριες.. Εγω παντως με αυτα που βρηκα τα εχω περιορισει πολυ και εχω κοψει τελειως την κανελα απο τον καφε και γενικως οπου την εβαζα ωμη
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 02-04-12 23:05 #9
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nicknick Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλα ναι οντως δεν ειναι και τοσο κακα τα μπαχαρικα.. Το ειπα με την εννοια οτι αν κατι στο εμποριο ειναι τιγκα στα μπαχαρικα ειναι για να μην καταλαβαινεις τη σαπιλα του κρεατος... Αλλο αν το φτιαχνεις μονος σου και το τιγκαρεις στα μπαχαρικα επειδη γουσταρεις. Επισης δεν κανουν κακο οσον αφορα την γυμναστικη και την καυση του λιπους.. Τωρα οσον αφορα το στομαχι το εντερο τα νεφρα κλπ αν συνεχως το παρακανεις και τρως φαγητα γεματα μπαχαρικα ειναι μια αλλη ιστορια, οποιος θελει ας τσεκαρει στο γκουγκλ να δει πληροφοριες.. Εγω παντως με αυτα που βρηκα τα εχω περιορισει πολυ και εχω κοψει τελειως την κανελα απο τον καφε και γενικως οπου την εβαζα ωμη
    για τη κανελα 2 πραγματα εχω ακουσει οτι κραταει χαμηλα το σακχαρο στο αιμα κ οτι δημιουργει καρκινωματα. θα το ψαξω παντως γιατι η παπρικα παει κ ερχεται.οσο για αυτο περι σαπιλας κρεατος.... διαβασα συστατικα απο μια αλλη μαρκα και μονο εμετο δεν εκανα...δε ξανα τρωω τετοια πραματα...κοτοπουλακι κανονικο κ αγιος ο θεος
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 02-04-12 23:08 #10
    War Veteran
    Το avatar του χρήστη RAMBO

    Εγγραφή
    06-01-2009
    Περ.
    Hardcore Earth
    Μηνύματα
    5.969
    Προεπιλογή
    ειναι ενα μαγαζι μπυραρια στην Ν.Ερυθραια με γερμανικες μπυρες κτλ και εχει λουκανικα απο διαφορα μεσα,αυτο με το κοτοπουλο πολυ καλο
    Y.o.l.o
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 03-04-12 01:04 #11
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tolis93 Εμφάνιση μηνυμάτων
    για τη κανελα 2 πραγματα εχω ακουσει οτι κραταει χαμηλα το σακχαρο στο αιμα κ οτι δημιουργει καρκινωματα. θα το ψαξω παντως γιατι η παπρικα παει κ ερχεται.οσο για αυτο περι σαπιλας κρεατος.... διαβασα συστατικα απο μια αλλη μαρκα και μονο εμετο δεν εκανα...δε ξανα τρωω τετοια πραματα...κοτοπουλακι κανονικο κ αγιος ο θεος

    χαχαχαχα απο δω και περα μονο οτι φτιαχνουμε μονοι μας.. Οποτε καλυτερα να πειραματιζομαστε με δικες μας ιδεες και νεες συνταγες για να αποφευγουμε την μονοτονια στο φαγητο

    Επισης η κανελλα οταν πχ την βαζεις στον καφε η στο μηλο δεν διασπαται και καθετε στα νεφρα και δημιουργει κατι σαν λασπη με αποτελεσμα μετα απο χρονια χρησης να υπαρχει πιθανοτητα πετρας στα νεφρα..
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 03-04-12 10:06 #12
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    οκ αυτο δεν το ξερα και τη ξεσκιζω τη κανελλα...ω ρε μανα μ....
    εσυ ρε ραμπο εισαι χειροτερος απο εμενα να ουμ
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 03-04-12 10:43 #13
    Το avatar του χρήστη rey1989

    Εγγραφή
    14-04-2011
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    2.023
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nicknick Εμφάνιση μηνυμάτων
    χαχαχαχα απο δω και περα μονο οτι φτιαχνουμε μονοι μας.. Οποτε καλυτερα να πειραματιζομαστε με δικες μας ιδεες και νεες συνταγες για να αποφευγουμε την μονοτονια στο φαγητο

    Επισης η κανελλα οταν πχ την βαζεις στον καφε η στο μηλο δεν διασπαται και καθετε στα νεφρα και δημιουργει κατι σαν λασπη με αποτελεσμα μετα απο χρονια χρησης να υπαρχει πιθανοτητα πετρας στα νεφρα..
    αυτα για την κανελα που τα εχεις διαβάσει? ρίξε κανένα λινκ να ξεστραβωθούμε γιατι εγω μόνο θετικά διαβάζω

    Cinnamon: Common Spice Takes a Stand Against Cancer
    More cinnamon, less cancer
    The Cure in the Kitchen: Honey and Cinnamon can Cure Cancer and Arthritis
    Το μέλι και κανέλλα - μια μεγάλη πρόληψη του καρκίνου
    Κανέλα κατά του Αλτσχάιμερ

    πάντως ντάξι τώρα δεν καταναλώνω τις τρελές ποσότητες λόγο οτι δεν τρωω πολυ γιαούρτι (1 πριν τον ύπνο).
    οταν έτρωγα 1 κιλό γιαούρτι την μέρα έτρωγα τρελές ποσότητες κανέλα
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη rey1989 : 03-04-12 στις 10:46
    Though I walk through the Valley of the Shadow of Death, I fear no Evil, for I am the baddest Motherfucker in the Valley.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 03-04-12 11:56 #14
    Προεπιλογή κανέλα
    ούτε και γω το ξερα για τη κανέλα, και μ'αρέσει πάρα πολύ αλλά έχω και ευαίσθητα νεφρά...
    ]
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 03-04-12 12:23 #15
    Το avatar του χρήστη jimmy007

    Εγγραφή
    20-09-2010
    Περ.
    Athens,Greece
    Μηνύματα
    1.522
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nicknick Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επισης η κανελλα οταν πχ την βαζεις στον καφε η στο μηλο δεν διασπαται και καθετε στα νεφρα και δημιουργει κατι σαν λασπη με αποτελεσμα μετα απο χρονια χρησης να υπαρχει πιθανοτητα πετρας στα νεφρα..

    Άργησες να το ποστάρεις. Είχε περάσει η πρωταπριλιά.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία