Θέμα: Ant's log

Σελίδα 2 από 11 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 164
  1. 02-04-12 10:09 #16
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο koukoutsaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αντε να κανω ποδαρικο στα σχολια
    Καλο ειναι να προσπαθησεις να παιρνεις πραγματακια σε μικρα μικρα ταπερακια αν λειπεις ωρες...μη μενεις πολλες ωρες νηστικη...ετσι θα εξαλειψεις κ πιθανοτητες πιστευω να φας καμια βλακειουλα...
    Τα αναψυκτικα εγω προσωπικα εχω διαπιστωσει οτι πρηζουν....(φουσκωνουν την κοιλια) τωρα βεβαια δε ξερω κ ποσο συχνα σου αρεσει να τα καταναλωνεις...

    Πράγματι πρήζουν και δίνουν το αίσθημα του κορεσμού νωρίτερα. Όχι, δεν πίνω ποσότητα. 1 ποτήρι την ημέρα συνήθως με το μεσημεριανό φαγητό αλλά δεν είναι και απόλυτο (οχι καθημερινά δηλαδή)
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 02-04-12 10:10 #17
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο katerina. Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλη αρχη στο ειπα ???δεν θυμαμαι !
    Ευχαριστώωωωω
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 02-04-12 10:18 #18
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    θα επανελθεις γρηγορα αρκει να το βαλεις προγραμμα και να μπεις σε μια σειρα


    εφοσον δεν εχεις πολυ χρονο και καποιιες φορες μπορει ουτε γυμναστηριο να πας θα σου προτεινα να χρησιμοποιησεις το σωμα σου στο σπιτι οπου δεν υπαρχουν δικαιολογιες
    με αυτο μπορεις να κανεις τα παντα κ απλα να τα παιξεις

    με τα αναψυτκικα αυτα μπορει οπως λενε να μην εχουν θερμιδες αλλα εγω προσωπικα δεν τα εμπιστευομαι...για να ειναι τοσο γλυκα κατι βαζουν,μπορει να μην ειναι καθαρη ζαχαρη αλλα ολα αυτα τα γλυκξαντικα τα θεωρω εξισου επικινδυνα
    καλυτερα να τα βγαλεις απο τη διατροφη σου κ να αντικαταστησεις με τσαγακι που θα φτιαχνεις εσυ κ τωρα που ζεσταινει ο καιρος ειναι οτι πρπεει με παγακια

    τωρα σχετικα με τη διατροφη σου...στα εχω σημειωσει εκει μεσα με μωβουλι


    εαν σου φαινονται πολυ αυστηρα τα σχολια που σου εγραψα μην αγχωνεσαι....ειναι συμβουλες για να πετυχεις πιο ευκολα τον στοχο σου...κ να μαθαινεις σιγα σιγα....

    Ελένη καλημέρα!
    Να απαντήσω καταρχής στις ερωτήσεις σου: στο μενού του Σαββάτου, στο πρωινό, το πιτάκι δεν είχε αυγά - το ήθελα πιο "γλυκό. Θα το δοκιμάσω με αυγά και κακάο αν και νομίζω δεν θα μου πολυαρέσει. Μάλλον όταν θα βάζω αυγά θα κρατήσω πιο αλμυρή εκδοχή με κοτατζ.
    Οι φακές ναι ήταν αρκετές, δεν πολυπεινούσα κιόλας οπότε δεν μου έλειψε φαγητό.
    Τα ξηροκάρπια με το απογευματινό γιαούρτι ήταν ανάλατα, απλά έφαγα και αμύγδαλα και φουντούκια και καρύδια( 2-3 από το καθένα). Δεν ξέρω αν χρειάζονται συγκεκριμένοι ξηροί καρποί και να αποφεύγεται η ποικιλία..
    Στο βραδινό όντως τσίμπησα από πατάτα και πίτα. Δεν ήταν μεγάλη η ποσότητα αλλά οκ καταλαβαίνω ότι είναι περιττά και τα δύο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 02-04-12 10:44 #19
    Προεπιλογή
    Την Κυριακή 1/4 από γυμναστική δεν έκανα τίποτα. Ήμασταν εκτός Αθηνών όλη μέρα σε φιλικό σπίτι.

    Στο φαγητό προσπάθησα να το κρατήσω όσο μπορούσα:
    Πρωινό 9.00: 1 ποτήρι γάλα, 1 φέτα ολικής άλεσης τοστ, με 1 κ.γ. ταχίνι, 1 κ. γ. μέλι
    Δεκατιανό 11.30: 1 τόνο νερού μικρό, 3 κ. γ. φρουτόκρεμα (του μικρού που περίσσεψε, με φράουλα, μπανάνα, μήλο και αχλάδι)
    Ενδιάμεσα καφές με ζαχαρίνες
    Μεσημεριανό 15.30: 1 1/2 μπιφτέκι από κοτόπουλο (μέγεθος παλάμης), 1/2 πίτα σουβλάκι, σαλάτα μαρούλι-ντομάτα, 1 σοκολατάκι (με τόσα γλυκά που έπαιζαν στο τραπέζι δεν κρατήθηκα!!!!)
    Απογευματινό 19.30: 1 γιαούρτι-4 αμύγδαλα
    Βραδινό 22,00: 1 ποτήρι γάλα και μετά ύπνος

    Δεν έφαγα πολύ σωστά το ξέρω, ειδικά προς το βράδυ αλλά νύσταζα τόσο πολύ που δεν είχα αντοχές να φτιάξω κάτι να φάω

    Δευτέρα 2/4
    Ξύπνημα στις 7,30 αλλά δεν πρόλαβα να φάω σπίτι
    Πρωινό 9.00 (στη δουλειά) 1 ποτήρι φρέσκο χυμό πορτοκάλι, 1 κουλούρι θεσ/νικης ολικής άλεσης, 2 ασπράδια

    Το υπόλοιπο μενού θα είναι κάπως έτσι
    Δεκατιανό 11.30 2 φέτες γαλοπούλας με 1 αχλάδι (ΕΡΩΤΗΣΗ, ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΦΡΟΥΤΑ ΕΠΙΤΡΕΠΟΝΤΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ?)
    Μεσημεριανό 14.30 2 καλαμάκια κοτόπουλο , ρύζι, σαλάτα μαρούλι

    Θα ξεκινήσω γυμναστήριο στις 17.00: 10' ζέσταμα διάδρομος

    Σήμερα έχει πόδια:
    leg press 4*12
    leg curl 4*12
    απαγωγούς 4*20
    προσαγωγούς 4*20
    γλουτούς 4*20
    γάμπες 3*15
    τετρακέφαλους (leg extension) 4*12

    Και τρικέφαλους με τις εξής ασκήσεις
    Εκτάσεις τρικεφάλων με αλτήρα πάνω από το κεφάλι 3*10
    Πιέσεις με σχοινί στην τροχαλία 4*10
    Βυθίσεις σε πάγκο 3* όσα μπορέσω να βγάλω

    Κοιλιακούς, ραχιαίους Gym πόσα σετ, επαναλήψεις προτείνεις? Και πώς σου φαίνεται το παραπάνω πρόγραμμα? Επειδή δεν ξέρω αν θα προλαβαίνω να πηγαίνω πάνω από 3-4 φορές γυμναστήριο, να κάνω 2 μυικές ομάδες κάθε φορά? ή να βάλω και 3η ώστε να τις γυμνάζω από δυο φορές ?


    Στο τέλος για σήμερα λέω 30' διάδρομο γρήγορο περπάτημα

    Απογευματινό 19.00 : 1 γιαούρτι
    Βραδινό 22.00 : 2 καλαμάκια κοτόπουλο, βραστή πατάτα και λάχανο σαλάτα
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 02-04-12 11:52 #20
    Προεπιλογή
    Επίσης, το σημαντικότερο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Ζυγίστηκα σπίτι μου χθες βράδυ (η προηγούμενη μέτρηση ήταν σε ζυγαριά στο πατρικό μου) και έδειξε με ρούχα, 72,3κ.
    Δεν ξέρω τι στο καλό έγινε και η άλλη ζυγαριά με είχε βγάλει 69. Εννοείται ότι φρίκαρα !!!!!!!!!!!!!!!!
    Τέλοςπαντων, θα ζυγίζομαι από εδώ και πέρα στη δική μου για να έχω εικόνα προόδου σωστή.
    Συνεπώς, 1/4/2012 72,3kgl, ύψος 1,67...
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 02-04-12 13:50 #21
    Το avatar του χρήστη Stella

    Εγγραφή
    02-09-2009
    Περ.
    Mitilini
    Μηνύματα
    3.025
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ant Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την Κυριακή 1/4 από γυμναστική δεν έκανα τίποτα. Ήμασταν εκτός Αθηνών όλη μέρα σε φιλικό σπίτι.

    Στο φαγητό προσπάθησα να το κρατήσω όσο μπορούσα:
    Πρωινό 9.00: 1 ποτήρι γάλα, 1 φέτα ολικής άλεσης τοστ, με 1 κ.γ. ταχίνι, 1 κ. γ. μέλι
    Δεκατιανό 11.30: 1 τόνο νερού μικρό, 3 κ. γ. φρουτόκρεμα (του μικρού που περίσσεψε, με φράουλα, μπανάνα, μήλο και αχλάδι)
    Ενδιάμεσα καφές με ζαχαρίνες
    Μεσημεριανό 15.30: 1 1/2 μπιφτέκι από κοτόπουλο (μέγεθος παλάμης), 1/2 πίτα σουβλάκι, σαλάτα μαρούλι-ντομάτα, 1 σοκολατάκι (με τόσα γλυκά που έπαιζαν στο τραπέζι δεν κρατήθηκα!!!!)
    Απογευματινό 19.30: 1 γιαούρτι-4 αμύγδαλα
    Βραδινό 22,00: 1 ποτήρι γάλα και μετά ύπνος

    Δεν έφαγα πολύ σωστά το ξέρω, ειδικά προς το βράδυ αλλά νύσταζα τόσο πολύ που δεν είχα αντοχές να φτιάξω κάτι να φάω

    Δευτέρα 2/4
    Ξύπνημα στις 7,30 αλλά δεν πρόλαβα να φάω σπίτι
    Πρωινό 9.00 (στη δουλειά) 1 ποτήρι φρέσκο χυμό πορτοκάλι, 1 κουλούρι θεσ/νικης ολικής άλεσης, 2 ασπράδια

    Το υπόλοιπο μενού θα είναι κάπως έτσι
    Δεκατιανό 11.30 2 φέτες γαλοπούλας με 1 αχλάδι (ΕΡΩΤΗΣΗ, ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΦΡΟΥΤΑ ΕΠΙΤΡΕΠΟΝΤΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ?)
    Μεσημεριανό 14.30 2 καλαμάκια κοτόπουλο , ρύζι, σαλάτα μαρούλι
    Καλέ μην τρως την κρεμούλα του μωρού!
    Περα από την πλάκα κοίτα να μην τσιμπολογάς από τις λιχουδίτσες του μωρού ειδικά από αυτες τις κρεμούλες που είναι μπόμπα σε θερμίδες και ζάχαρη! Νοnonono.....
    Eπίσης απέφυγε το κουλούρι που είναι σκετο ψωμι και φάε κάτι άλλο....κανένα γιαούρτι καμιά ρυζογκοφρέτα...υπάρχουν πολλές επιλογες, δες και τα λογκ των αλλων κοριτσιών να πάρεις ιδεες!
    Η διατροφή σου παίρνει ακόμα βελτιώσεις...σιγά σιγά θα το φτιάξεις.
    Το παν είναι να είσαι οργανωμένη. Μην περιμένεις τελευταία στιγμή να αποφασισεις τι θα φας. Εχε ετοιμα τα γευματα της επόμενης μέρας από την προηγούμενη ή και από περισσότερες μέρες πριν.
    Ειδικά για εσένα που έχεις και το μωρό και δεν έχεις πολύ ελευθερο χρόνο!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Stella : 02-04-12 στις 13:53
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 02-04-12 14:38 #22
    Προεπιλογή
    @Stella

    χαχαχα, όχι δεν του στερώ το φαγητό..και η συγκεκριμένη ήταν σκέτη φρέσκια φρουτόκρεμα..τις άλλες του εμπορίου, κάτι βανίλιες κάτι μπισκοτόκρεμες ποτέ δεν μου αρέσανε (υπάρχουν τόσα ωραία γλυκά!!) και δεν του τις δίνω και πλέον..

    ναι η διατροφή θέλει φτιάξιμο... το κουλούρι θεσ/νικης συνήθως το τρώω κάθε πρωί τις καθημερινές (άσπρο άσπρο, όχι ολικής που πήρα σήμερα), αλλά θα προσπαθήσω να το κόψω εντελώς...όταν τρώω τα βραστά αυγά όμως ρε παιδί μου, θέλω και το ψωμάκι μου μαζί, δεν κατεβαίνουν σκέτα τα άτιμα!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 03-04-12 10:06 #23
    Προεπιλογή
    Διορθώσεις στη διατροφή Δευτέρας

    Πρωινό 9.00 (στη δουλειά) 1 ποτήρι φρέσκο χυμό πορτοκάλι, 1 κουλούρι θεσ/νικης ολικής άλεσης, 2 ασπράδια
    Μεσημεριανό 13.30 3 καλαμάκια κοτόπουλο , 6-7 πηρουνιές ρύζι, σαλάτα μαρούλι
    Απογευματινό 17.00 1 γιαούρτι 2%- 1 μήλο
    Πριν από γυμναστήριο 5 αμύγδαλα (20.30)
    Γυμναστήριο 21.45-23.00 (το πρόγραμμα όπως το είχα προαναφέρει , πόδια, τρικεφάλους κτλ)
    Βραδινό 23.10 2 φέτες γαλοπούλας, 1/2 κότατζ, 1 κριτσίνι ολικής άλεσης
    24.00 ύπνος
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 03-04-12 11:02 #24
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ant Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διορθώσεις στη διατροφή Δευτέρας

    Πρωινό 9.00 (στη δουλειά) 1 ποτήρι φρέσκο χυμό πορτοκάλι, 1 κουλούρι θεσ/νικης ολικής άλεσης, 2 ασπράδια
    Μεσημεριανό 13.30 3 καλαμάκια κοτόπουλο , 6-7 πηρουνιές ρύζι, σαλάτα μαρούλι
    Απογευματινό 17.00 1 γιαούρτι 2%- 1 μήλο
    Πριν από γυμναστήριο 5 αμύγδαλα (20.30)
    Γυμναστήριο 21.45-23.00 (το πρόγραμμα όπως το είχα προαναφέρει , πόδια, τρικεφάλους κτλ)
    Βραδινό 23.10 2 φέτες γαλοπούλας, 1/2 κότατζ, 1 κριτσίνι ολικής άλεσης
    24.00 ύπνος
    Καλημερουδια!
    Δικη μου γνωμη, γιατι το δα και σε μενα.
    Το κριτσινι το βραδυ σε χορτασε? Αν θες καποια μερα οπωσδηποτε να φας ψωμι, μπορεις να φας σικαλεως ή ντινκελ...ειναι πιο χορταστικο...αν δε θες να φας πατατουλα
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 03-04-12 13:25 #25
    Προεπιλογή
    Κουκουτσάκι καλημέρα και σε σένα..ναι ήμουν οκ με το κριτσίνι, τουλάχιστον εχθές. Συνήθως τρώω σικάλεως ψωμί τοστ αλλά ξέμεινα το βράδυ.

    Σήμερα τα πράγματα έχουν ως εξής:
    Πρωινό 08.00 1 ποτήρι γάλα- 3 κ.σ. κουάκερ
    10.30 1 τοστ με ψωμί ολικής άλεσης με 1 φέτα τυρί ,1 φ. γαλοπούλα, 3 κ.σ. κοτατζ
    13.30 1/2 κοτατζ και 1 αχλάδι
    17.00 φιλέτο μοσχάρι (μαγειρεμένο σε κόκκινη σάλτσα η οποία θα αφαιρεθεί) με σαλάτα λάχανο-καρότο
    20.00 1 γιαούρτι 2%

    αν προλάβω να κάνω προπόνηση πάλι στις 22.00 θα την καταχωρίσω αύριο πρωί
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 04-04-12 09:47 #26
    Προεπιλογή
    Τρίτη 3/4 21.25- 22.30 περπάτημα σε εξωτερικό χώρο σε έντονο ρυθμό

    Τετάρτη 4/4
    Πρωινό 08.00 1 ποτήρι γάλα, 1 φ. ολικής άλεσης τοστ, 1κγ ταχίνι, 1 κγ μέλι
    Δεκατιανό 12.00 2 φέτες γαλοπούλας, 1/2 κοτατζ
    Μεσημεριανό 16.00 Τόνος 160γρ, λάχανο σαλάτα (1κ.σ λάδι)
    Δεκατιανό 19.30 1 Γιαούρτι 2%-1 μήλο

    Γυμναστήριο 21.45
    Πλάτη
    Εμπροσθολαίμιες έλξεις στην τροχαλία 4*10
    Καθιστή κωπηλατική με κλειστή λαβή 4*10 (δεν ξέρω αν περιγράφω σωστά την άσκηση)
    Έλξεις στην τροχαλία με κλειστή λαβή 3*10
    Κωπηλατική με αλτήρα 3*10

    Ωμοι
    Πιέσεις με αλτήρες 4*10
    Με τροχαλία όρθια κωπηλατική 4*10
    Εκτάσεις με αλτήρες 3*10

    Κοιλιακοί
    Ροκανίσματα 4*25
    Πλάγιοι 3*20
    Ραχιαίοι 3*15

    Αερόβιο 30 λεπτά (περπάτημα με ρυθμό 7χιλ)

    23.20 Ομελέτα, 3 ασπράδια, 1/2 κότατζ, ρίγανη, πιπεριά- 1 ντομάτα
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 04-04-12 14:17 #27
    Το avatar του χρήστη eri_87

    Εγγραφή
    23-02-2010
    Περ.
    Άρτα/Καλλιθ
    Μηνύματα
    1.624
    Προεπιλογή
    Καλή αρχή στο λογκ κ από μένα!!! Νομίζω ότι έχεις θέληση να μάθεις να επιλέγεις πιο σωστές τροφές κ συνδυασμούς, οπότε μια χαρά θα πας με τις συμβουλές των κοριτσιών! Keep on!
    It is a shame to grow old without ever seeing the STRENGTH and BEAUTY body is capable...
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 04-04-12 15:41 #28
    Ripped Princess
    Το avatar του χρήστη marvin

    Εγγραφή
    23-09-2010
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    4.526
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ant Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κουκουτσάκι καλημέρα και σε σένα..ναι ήμουν οκ με το κριτσίνι, τουλάχιστον εχθές. Συνήθως τρώω σικάλεως ψωμί τοστ αλλά ξέμεινα το βράδυ.

    Σήμερα τα πράγματα έχουν ως εξής:
    Πρωινό 08.00 1 ποτήρι γάλα- 3 κ.σ. κουάκερ
    10.30 1 τοστ με ψωμί ολικής άλεσης με 1 φέτα τυρί ,1 φ. γαλοπούλα, 3 κ.σ. κοτατζ
    13.30 1/2 κοτατζ και 1 αχλάδι
    17.00 φιλέτο μοσχάρι (μαγειρεμένο σε κόκκινη σάλτσα η οποία θα αφαιρεθεί) με σαλάτα λάχανο-καρότο
    20.00 1 γιαούρτι 2%

    αν προλάβω να κάνω προπόνηση πάλι στις 22.00 θα την καταχωρίσω αύριο πρωί
    Σαν λιγο δεν τρως εσυ Αντ μου;Σε βολευει να τρως τοσο λιγο στις 13.30 και να εχεις στις 17:00 κανονικο γευμα της μερας;Αν κανεις προπονηση στις 22:00 ενα γιαουρτακι σε κραταει ;
    Το πεισμα, η θεληση φαινονται απο την εξελιξη. Αν θες κατι, μπορεις να το καταφερεις, το θεμα ειναι να σφιξεις τα δοντια και να το πιστεψεις. Ολοι πειναμε, ολοι εχουμε αναγκες,ανθρωποι ειμαστε, η μαγκια ειναι να μπορεσεις να ελεγξεις τον εγκεφαλο σου και να ξεπερασεις τα ορια σου. Τιποτα δεν χαριζεται, πρεπει να θυσιασεις πραγματα για να τα καταφερεις!
    Nastya
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 05-04-12 11:47 #29
    Προεπιλογή
    @ eri_87 Καλημέρα και ευχαριστώ! Θα το προσπαθήσω και όντως η παρέα του forum είναι πολύτιμη!



    @ marvin Καλημέρα! Έτυχε εχθές να φάω έτσι, συνήθως παίρνω μεσημεριανό στη δουλειά οπότε τρώω πιο πολύ. Γενικώς όμως πρέπει να πέσω αρκετά σε θερμίδες γιατί έχω αρκετά παραπανίσια κιλά που πρέπει να φύγουν. Οπότε θα κρατήσω για αρχή αυτό το μοτίβο στη διατροφή για να δω πώς θα πάει. Το θέμα νομίζω για μένα είναι όχι μόνο να "χτίσω μυς", πρώτα να απαλλαγώ από περιττά κιλά και στη συνέχεια να βάλω μυς (δεν ξέρω, λάθος σκέφτομαι?)- θα μου πεις ότι αυτά γίνονται παράλληλα..
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 05-04-12 13:36 #30
    Προεπιλογή
    Διατροφή Πέμπτη 5/4

    Πρωινό 08.00 1 ποτήρι γάλα χαμηλών λιπαρών, 1 κομμάτι κέηκ βρώμης (8 ασπράδια-2 κρόκους, 4κ.σ. ζαχαρίνη, 1 κγ. κακάο, 4 κ.σ. κουάκερ, 1 1/2 φακ. μπεικιν παουντερ )- βγήκανε συνολικά 8 κομμάτια (μέγεθος παλάμης)

    Δεκατιανό 10.00 1 τοστ ολικής με 1φέτα τυρί, 1 γαλοπούλα, 3 κ. γ. κότατζ

    Μεσημεριανό 14.00 1 τόνος 160γρ, λευκό ρύζι 10 πηρουνιές- 1 αχλάδι

    Γυμναστήριο 17.00- Αερόβιο 40' - Κοιλιακοί

    Απογευματινό 19.00 - Ομελέτα με 4 ασπράδια, πιπεριά- αρακάς (μια τρυπητή) μαγειρεμένος με ντομάτα, λάδι κτλ

    Βραδινό 22.00 Γιαούρτι 2% -5 αμύγδαλα
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 11 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία