Θέμα: Ant's log

Σελίδα 3 από 11 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 164
  1. 05-04-12 14:02 #31
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ant Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διατροφή Πέμπτη 5/4

    Πρωινό 08.00 1 ποτήρι γάλα χαμηλών λιπαρών, 1 κομμάτι κέηκ βρώμης (8 ασπράδια-2 κρόκους, 4κ.σ. ζαχαρίνη, 1 κγ. κακάο, 4 κ.σ. κουάκερ, 1 1/2 φακ. μπεικιν παουντερ )- βγήκανε συνολικά 8 κομμάτια (μέγεθος παλάμης)

    Δεκατιανό 10.00 1 τοστ ολικής με 1φέτα τυρί, 1 γαλοπούλα, 3 κ. γ. κότατζ

    Μεσημεριανό 14.00 1 τόνος 160γρ, λευκό ρύζι 10 πηρουνιές- 1 αχλάδι

    Γυμναστήριο 17.00- Αερόβιο 40' - Κοιλιακοί

    Απογευματινό 19.00 - Ομελέτα με 4 ασπράδια, πιπεριά- αρακάς (μια τρυπητή) μαγειρεμένος με ντομάτα, λάδι κτλ

    Βραδινό 22.00 Γιαούρτι 2% -5 αμύγδαλα

    το κεκακι ειναι ολα τα λεφτα...
    πως σου βγηκε με κροκους?εγω δεν εβαλα
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 05-04-12 15:02 #32
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο koukoutsaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    το κεκακι ειναι ολα τα λεφτα...
    πως σου βγηκε με κροκους?εγω δεν εβαλα
    Δεν ξέρω αν φταίει ότι έβαλα πολλά ασπράδια ή και τους δύο κρόκους πάντως δεν μου πολυάρεσε...μου μύριζε πολύ αυγουλίλα...
    Θα το ξαναφτιάξω με λιγότερα αυγά.
    Το τρως σκέτο?
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 05-04-12 16:49 #33
    Προεπιλογή
    Εγω δεν εβαλα κροκο
    α εβαλα κ μια βανιλια
    μοσχοβολουσε

    εεεε δεν κυλαει στο λαρυγγι ετσι μονο του με τιποτα
    λιγο γαλα ουλτρα λαιτ χρειαζεται...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 05-04-12 21:00 #34
    Ripped Princess
    Το avatar του χρήστη marvin

    Εγγραφή
    23-09-2010
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    4.526
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ant Εμφάνιση μηνυμάτων
    @ eri_87 Καλημέρα και ευχαριστώ! Θα το προσπαθήσω και όντως η παρέα του forum είναι πολύτιμη!



    @ marvin Καλημέρα! Έτυχε εχθές να φάω έτσι, συνήθως παίρνω μεσημεριανό στη δουλειά οπότε τρώω πιο πολύ. Γενικώς όμως πρέπει να πέσω αρκετά σε θερμίδες γιατί έχω αρκετά παραπανίσια κιλά που πρέπει να φύγουν. Οπότε θα κρατήσω για αρχή αυτό το μοτίβο στη διατροφή για να δω πώς θα πάει. Το θέμα νομίζω για μένα είναι όχι μόνο να "χτίσω μυς", πρώτα να απαλλαγώ από περιττά κιλά και στη συνέχεια να βάλω μυς (δεν ξέρω, λάθος σκέφτομαι?)- θα μου πεις ότι αυτά γίνονται παράλληλα..
    Αν εχεις πολλα κιλα να χασεις,δεν ειναι καλο να κατεβεις σε θερμιδες αποτομα.Το σωμα σου θα νιωσει οτι ειναι σε λιμο και μετα τα πρωτα νερα που θα χασεις ,θα μπλοκαρει το μεταβολισμο σου.
    Διαβασε αν θες εδω...http://www.bodybuilding.gr/forum/sho...CE%BD%CE%BF...

    και εδω...
    http://forum.bodybuilding.gr/showthr...83%CE%B7%CF%82

    βρες ποσες θερμιδες χρειαζεσαι και μετα κατεβασε τες κατα 250 ..ισως και λιγο παραπανω για αρχη.Μην βιαζεσαι για αποτελεσματα..οσο πιο αργα χανεις τα κιλα τοσο καλυτερα προσαρμοζετε το σωμα σου!!
    Το πεισμα, η θεληση φαινονται απο την εξελιξη. Αν θες κατι, μπορεις να το καταφερεις, το θεμα ειναι να σφιξεις τα δοντια και να το πιστεψεις. Ολοι πειναμε, ολοι εχουμε αναγκες,ανθρωποι ειμαστε, η μαγκια ειναι να μπορεσεις να ελεγξεις τον εγκεφαλο σου και να ξεπερασεις τα ορια σου. Τιποτα δεν χαριζεται, πρεπει να θυσιασεις πραγματα για να τα καταφερεις!
    Nastya
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 06-04-12 14:34 #35
    Προεπιλογή
    Διατροφή 6/4/2012

    Πρωινό 09.00 1 τοστ ολικής, 1 φ γαλοπούλα, 1 φ τυρί χαμηλών λιπαρών, 1 ποτήρι φρέσκος χυμός πορτοκάλι
    1 καφές με μια κ. γ. ζαχαρίνη - λίγο γάλα
    13.00 1 κότατζ, 8 κ.γ. ρύζι μπασμάτι, 1 ακτινίδιο
    17.00 Γυμναστήριο

    Στήθος
    4*10 πεκ ντεκ
    4*10 εκτάσεις με αλτήρες σε επικλινή πάγκο
    3*10 πιέσεις με αλτήρες σε ίσιο πάγκο
    3*10 πουλοβερ με αλτήρα

    Δικέφαλοι
    4*10 κάμψεις δικεφάλων στην τροχαλία
    3*10 κάμψεις δικεφάλων (σφυρί) με αλτήρα
    3*10 κάμψεις αυτοσυγκεντρώσεως με αλτήρα

    (όπου αλτήρες χρησιμοποιώ τα 4κιλα, στο πεκ ντεκ βάζω 10 κιλά, στην τροχαλία 7,5 κιλά)

    Κοιλιακοί- Ραχιαίοι

    Αερόβιο δεν θα κάνω σήμερα- θα ξεχυθώ στις κούνιες με τον γιο!

    18.00 3 ασπράδια, 6-7 πηρουνιές ρύζι
    20.00 1 γιαούρτι 2%
    22.00 2 καλαμάκια κοτόπουλο, 1/2 πίτα αλάδωτη, λάχανο σαλάτα
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 09-04-12 10:13 #36
    Προεπιλογή
    7/4/2012

    Πρωινό 09,30 1 ποτήρι γάλα χαμηλών λιπαρών, 30 γρ κουάκερ, 1/2 μπανάνα
    Καφές μετριος με ζαχαρίνες
    15.00 Ομελέτα με 4 αυγά (1 ολόκληρο, τρία ασπράδια) 1 φ. γαλοπούλα, 1 φ. τυρί χαμηλών λιπαρών, σαλάτα λάχανο-καρότο
    18.00 1 σοκολατάκι , 6 αμύγδαλα
    21.20 γρήγορο περπάτημα 60'
    23.00 1 γιαούρτι

    Δεν έφαγα πολύ και δεν έφαγα και "ποιοτικά" αλλά δεν πεινούσα καθόλου


    8/4/2012
    Πρωινό 09.00 1 ποτήρι γάλα χαμηλών λιπαρών, 30 γρ. δημητριακά ολικής άλεσης
    Πεζοπορία 1.30 ώρα σε βουνό
    Μεσημεριανό 14.30 2 μπιφτέκια, 7 πηρουνιές ρύζι
    Επιστροφή σε αυτοκίνητο, πεζοπορία 30'
    Καφές με ζαχαρίνες
    18.00 - 8 αμύγδαλα
    20.30 burger με μπιφτέκι λαχανικών (ντομάτα, λάχανο και τυρί)
    22.00 ύπνος

    Από σήμερα 9/4 ξεκινάω νηστεία και δεν τρώω ούτε κρέα, γαλακτοκομικά, ψαρικά κτλ, οπότε η διατροφή θα περιλαμβάνει λαδερά, σόγια, φρούτα, χυμούς, κανένα κουλούρι θεσ/νικης, ξηρούς καρπούς, πατάτες, ρύζι, μακαρόνια. Δεν ξέρω αν έχει νόημα να την γράφω αυτή τη βδομάδα. Θα κρατήσω περιορισμένες τις θερμίδες και θα αποφύγω λιχουδιές τύπου, μαύρη σοκολάτα, χαλβά κτλ.
    Θα καταγράφω τη γυμναστική.

    Καλό Πάσχα σε όλους!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 11-04-12 00:31 #37
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    εγω θα ελεγα να τα γραφεις για να σε βοηθησει να μην ξεφυγεις θερμιδικα...

    ειναι πιο ευκολο να ξεφυγεις οταν δεν τα εχεις γραμμενα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 23-04-12 13:00 #38
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω θα ελεγα να τα γραφεις για να σε βοηθησει να μην ξεφυγεις θερμιδικα...

    ειναι πιο ευκολο να ξεφυγεις οταν δεν τα εχεις γραμμενα...
    Καλημέρα gym και χρόνια πολλά και από εδώ!
    Δεν είχες άδικο σε αυτό, έλειψα από Μ Πέμπτη μέχρι 21/4 οπότε και δεν είχα δίκτυο για να γράψω.
    Γυμναστήριο φυσικά καθόλου αυτές τις μέρες, μόνο περπάτημα στην "εξοχή" αλλά και πάλι όχι καθημερινά (δεν ήταν καιρός και αυτός φέτος!) και από φαγητό..ξέφυγα! Και τις ημέρες της νηστείας και την επόμενη εβδομάδα..
    Από σήμερα πάλι στο πρόγραμμα
    Λοιπόν έχουμε και λέμε:

    Δευτέρα 23/4
    Από σήμερα ξεκινήσαμε το εξής με τον σύζυγο: Θα πηγαίνουμε 3 φορές την εβδομάδα (ή και περισσότερο, θα δούμε πώς θα μας βγει) σε γήπεδο κοντά στο σπίτι μας όπου θα κάνουμε "προπόνηση" αερόβια με ενδιάμεσες ασκήσεις ενδυνάμωσης κορμού χωρίς καθόλου να σταματάμε.
    Σήμερα ξεκινήσαμε στις 7,30 και κάναμε για 40'. Δεν ξέρω ακριβώς τώρα πώς να τα γράψω, γιατί δεν κρατήσαμε χρόνο συγκεκριμένο ή σετ σε ότι κάναμε. Απλά θα αναφέρω ότι είχε το πρόγραμμα τζοκιγκ, ενδιάμεσα κάναμε κάποια spint, άρσεις κορμούς για δικεφάλους, πηδηματάκια σε σκάλες, push-aps, βυθίσεις για τρικεφάλους, κοιλιακούς. Φυσικά τα έφτυσα κυριολεκτικά και δεν μπορούσα να πάρω τα πόδια μου.
    Ανιχνευτική θα είναι η πρώτη εβδομάδα να δω λίγο πολύ τι μπορώ να κάνω, και μετά θα φτιάξω ένα ας πούμε προγραμματάκι να το τηρώ για αρχή με ασκήσεις. Έχεις να μου προτείνεις κάτι?

    Τις μέρες που δεν θα πηγαίνουμε το πρωί, θα πηγαίνω γυμναστήριο. Σκέφτομαι να βάλω τις μυικές ομάδες ανά 3 σε κάθε προπόνηση στο γυμναστήριο, έτσι ώστε να πηγαίνω 2 φορές τη βδομάδα. Τι λες?

    Από διατροφή τα εξής:

    Ξύπνημα 06.45- Η πρωινή γυμναστική που ανέφερα παραπάνω 07.30-8.15
    Πρωινό 08.30 1 ποτήρι χυμό φρέσκο πορτοκάλι, 1 τοστ με 1 φ τυρί χαμηλών λιπαρών και 1 φ γαλοπούλα
    Δεκατιανό 12.00 1 φιρίκι, 1 κεσεδάκι cottage
    Μεσημεριανό 16.30 Κοτόπουλο στήθος, κολοκυθάκια βραστά για σαλάτα
    Βραδινό 20.30 1 τόνος - 1 φλ. τσαγιού πένες ολικής άλεσης- μαρούλι σαλάτα
    Πριν τον ύπνο 1 γιαούρτι 2%
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 23-04-12 14:06 #39
    Το avatar του χρήστη Stella

    Εγγραφή
    02-09-2009
    Περ.
    Mitilini
    Μηνύματα
    3.025
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ant Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα gym και χρόνια πολλά και από εδώ!
    Δεν είχες άδικο σε αυτό, έλειψα από Μ Πέμπτη μέχρι 21/4 οπότε και δεν είχα δίκτυο για να γράψω.
    Γυμναστήριο φυσικά καθόλου αυτές τις μέρες, μόνο περπάτημα στην "εξοχή" αλλά και πάλι όχι καθημερινά (δεν ήταν καιρός και αυτός φέτος!) και από φαγητό..ξέφυγα! Και τις ημέρες της νηστείας και την επόμενη εβδομάδα..
    Από σήμερα πάλι στο πρόγραμμα
    Λοιπόν έχουμε και λέμε:

    Δευτέρα 23/4
    Από σήμερα ξεκινήσαμε το εξής με τον σύζυγο: Θα πηγαίνουμε 3 φορές την εβδομάδα (ή και περισσότερο, θα δούμε πώς θα μας βγει) σε γήπεδο κοντά στο σπίτι μας όπου θα κάνουμε "προπόνηση" αερόβια με ενδιάμεσες ασκήσεις ενδυνάμωσης κορμού χωρίς καθόλου να σταματάμε.
    Σήμερα ξεκινήσαμε στις 7,30 και κάναμε για 40'. Δεν ξέρω ακριβώς τώρα πώς να τα γράψω, γιατί δεν κρατήσαμε χρόνο συγκεκριμένο ή σετ σε ότι κάναμε. Απλά θα αναφέρω ότι είχε το πρόγραμμα τζοκιγκ, ενδιάμεσα κάναμε κάποια spint, άρσεις κορμούς για δικεφάλους, πηδηματάκια σε σκάλες, push-aps, βυθίσεις για τρικεφάλους, κοιλιακούς. Φυσικά τα έφτυσα κυριολεκτικά και δεν μπορούσα να πάρω τα πόδια μου.
    Ανιχνευτική θα είναι η πρώτη εβδομάδα να δω λίγο πολύ τι μπορώ να κάνω, και μετά θα φτιάξω ένα ας πούμε προγραμματάκι να το τηρώ για αρχή με ασκήσεις. Έχεις να μου προτείνεις κάτι?

    Τις μέρες που δεν θα πηγαίνουμε το πρωί, θα πηγαίνω γυμναστήριο. Σκέφτομαι να βάλω τις μυικές ομάδες ανά 3 σε κάθε προπόνηση στο γυμναστήριο, έτσι ώστε να πηγαίνω 2 φορές τη βδομάδα. Τι λες?

    Από διατροφή τα εξής:

    Ξύπνημα 06.45- Η πρωινή γυμναστική που ανέφερα παραπάνω 07.30-8.15
    Πρωινό 08.30 1 ποτήρι χυμό φρέσκο πορτοκάλι, 1 τοστ με 1 φ τυρί χαμηλών λιπαρών και 1 φ γαλοπούλα
    Δεκατιανό 12.00 1 φιρίκι, 1 κεσεδάκι cottage
    Μεσημεριανό 16.30 Κοτόπουλο στήθος, κολοκυθάκια βραστά για σαλάτα
    Βραδινό 20.30 1 τόνος - 1 φλ. τσαγιού πένες ολικής άλεσης- μαρούλι σαλάτα
    Πριν τον ύπνο 1 γιαούρτι 2%
    Kαλώς σε ξαναβρήκαμε!
    Πόλύ καλό αυτό που κάνεις με το συζυγο στο γήπεδο.
    Αν είσαι συνεπής και το τηρήσεις (εγώ που το εκανα δεν έχανα προπόνηση για κανενα λόγο) και με μια καλή διατροφή με μέτριες θερμίδες, θα έχεις φοβερά αποτελέσματα!!!
    Μόνο μια πρόταση από εμένα, στο τρεξιμο που κάνεις να έχεις καθορίσει από πριν τις αποστασεις των σπριντ και τους χρόνους που θα τα κάνεις για να πιεζεσαι μέχρι τέρμα.
    Γενικά σε όλα όσα κάνεις να τα έχεις από πριν γραμμένα σε χαρτί για να βλέπεις και βελτιωση από προπόνηση σε προπόνηση.

    Για το γυμναστήριο που λες, αν τα δίνεις όλα στο γήπεδο...δεν ξέρω κατα πόσο θα μπορέσεις να ανταπεξέλθεις.
    Εγώ πχ. που έκανα 3 φορες τη βδομάδα μόνο τρέξιμο (αλλά δυνατα), προπόνηση ποδιών δεν ήταν δυνατό να κάνω, γιατί τις ενδιάμεσες μέρες επρεπε να τα ξεκουράζω για να μπορώ να τα δώσω όλα την επομένη στο γήπεδο.
    Φαντάσου εσυ που κάνεις και άλλα πράγματα....push-ups, βυθίσεις για τρικεφάλους, κοιλιακούς....αν tα κάνεις με φουλ ένταση νομίζω ότι δε θα εχεις δυνάμεις να κάνεις τις ίδιες ομάδες και στο gym...
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 24-04-12 09:34 #40
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stella Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kαλώς σε ξαναβρήκαμε!
    Πόλύ καλό αυτό που κάνεις με το συζυγο στο γήπεδο.
    Αν είσαι συνεπής και το τηρήσεις (εγώ που το εκανα δεν έχανα προπόνηση για κανενα λόγο) και με μια καλή διατροφή με μέτριες θερμίδες, θα έχεις φοβερά αποτελέσματα!!!
    Μόνο μια πρόταση από εμένα, στο τρεξιμο που κάνεις να έχεις καθορίσει από πριν τις αποστασεις των σπριντ και τους χρόνους που θα τα κάνεις για να πιεζεσαι μέχρι τέρμα.
    Γενικά σε όλα όσα κάνεις να τα έχεις από πριν γραμμένα σε χαρτί για να βλέπεις και βελτιωση από προπόνηση σε προπόνηση.

    Για το γυμναστήριο που λες, αν τα δίνεις όλα στο γήπεδο...δεν ξέρω κατα πόσο θα μπορέσεις να ανταπεξέλθεις.
    Εγώ πχ. που έκανα 3 φορες τη βδομάδα μόνο τρέξιμο (αλλά δυνατα), προπόνηση ποδιών δεν ήταν δυνατό να κάνω, γιατί τις ενδιάμεσες μέρες επρεπε να τα ξεκουράζω για να μπορώ να τα δώσω όλα την επομένη στο γήπεδο.
    Φαντάσου εσυ που κάνεις και άλλα πράγματα....push-ups, βυθίσεις για τρικεφάλους, κοιλιακούς....αν tα κάνεις με φουλ ένταση νομίζω ότι δε θα εχεις δυνάμεις να κάνεις τις ίδιες ομάδες και στο gym...
    Στέλλα καλημέρα!
    Πιστεύω πώς θα το τηρήσω γιατί το έχουμε πάρει ζεστά και οι δύο (το στεφάνι μου έτσι και αλλιώς ασχολείται με γυμναστήρια κτλ οπότε θα έχω και υποστήριξη- κίνητρο). Άσε που αν ζεστάνει λίγο περισσότερο ο καιρός θα έχουμε και τον μικρό μαζί να χαζολογάει οπότε και αυτό θα είναι κίνητρο πριν από την δουλειά να περνάμε χρόνο μαζί.
    Θα δω πώς θα πάει με το γυμναστήριο. Έχεις δίκιο σε αυτό που λες, σήμερα πχ είμαι τελείως πιασμένη σε τρικεφάλους και το πρόγραμμα στο γυμναστήριο έχει πόδια και τρικεφαλους (το βράδυ). Και αύριο το πρωί που θα πάμε γήπεδο, πάλι μια από τα ίδια.
    Δεν ξέρω πώς θα το κάνω, να παγώσω συνδρομή στο γυμναστήριο και να δώσω βαρύτητα στο γήπεδο?
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 24-04-12 09:42 #41
    Προεπιλογή
    Διατροφή 24/4/2012

    Πρωινό 07.45 1 ποτήρι γάλα χαμηλών λιπαρών, 1 πιτάκι (3 κ.σ. βρώμης, 1 κ. σ. γάλα, 1/2 κ.γ. κακάο) με 1 κ.γ. ταχίνι και 1κ.γ. μέλι
    Καφές με 1 κ. γ. ζαχαρίνη και γάλα
    Δεκατιανό 11.30 2 ασπράδια, 1 ακτινίδιο
    Μεσημεριανό 15.00 1/2 κότατζ, 2 φέτες γαλοπούλα, 1 φέτα τυρί χαμηλών λιπαρών, 1 πίτα ολικής άλεσης (όλα τα παραπάνω ψημένα σαν πίτσα στην τοστιέρα) - σαλάτα μαρούλι (με ξύδι, χωρίς λάδι)
    Απογευματινό 19.00 1 γιαούρτι 2% - 2 ρυζογκοφρέτες

    Γυμναστήριο 21.30
    10' ζέσταμα διάδρομος

    Πόδια
    leg press 4*12 (1*15 κιλά, 3*20 κιλά)
    leg curl 4*12 (1*10 κιλά, 3*15 κιλά)
    απαγωγούς 4*20 (20 κιλά)
    προσαγωγούς 4*20 (20 κιλά)
    γλουτούς 4*20 σε μηχάνημα (25 κιλά)
    γάμπες 3*15 (15 κιλά)
    τετρακέφαλους (leg extension) 4*12 (1*7,5 κιλά, και 3*10 κιλά)

    Τρικέφαλα
    Εκτάσεις τρικεφάλων με αλτήρα πάνω από το κεφάλι 3*10 (4 κιλά αλτήρες)
    Πιέσεις με σχοινί στην τροχαλία 4*10 (1*5, 3*10 κιλά)
    Βυθίσεις σε πάγκο 3* όσα μπορέσω να βγάλω


    Βραδινό 23.00 Τόνος 160 γρ(μικτό)- μαρούλι- 1 κ. σ. καλαμπόκι
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 25-04-12 15:15 #42
    Προεπιλογή
    Διατροφή 25/4/2012

    09.00 Πρωινό 1 φρέσκο χυμό πορτοκάλι, 1 τοστ ολικής με 1 φ γαλοπούλα, 1 φ. τυρί χαμηλών λιπαρών
    12.00 Δεκατιανό 1 μήλο
    14.00 4 καλαμάκια κοτόπουλο (πολύ πείνα!) , 7 πηρουνιές ρύζι, σαλάτα μαρούλι (χωρίς λάδι)
    18.00 1 γιαούρτι 2%
    21.00 3 ασπράδια, 1 φλ τσαγιού πένες ολικής άλεσης, μαρούλι σαλάτα
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 25-04-12 15:19 #43
    War Veteran
    Το avatar του χρήστη RAMBO

    Εγγραφή
    06-01-2009
    Περ.
    Hardcore Earth
    Μηνύματα
    5.969
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ant Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διατροφή 25/4/2012

    09.00 Πρωινό 1 φρέσκο χυμό πορτοκάλι, 1 τοστ ολικής με 1 φ γαλοπούλα, 1 φ. τυρί χαμηλών λιπαρών
    12.00 Δεκατιανό 1 μήλο
    14.00 4 καλαμάκια κοτόπουλο (πολύ πείνα!) , 7 πηρουνιές ρύζι, σαλάτα μαρούλι (χωρίς λάδι)
    18.00 1 γιαούρτι 2%
    21.00 3 ασπράδια, 1 φλ τσαγιού πένες ολικής άλεσης, μαρούλι σαλάτα
    Με ενα μηλο ενδιαμεσα λογικο
    Y.o.l.o
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 26-04-12 11:32 #44
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ant Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διατροφή 25/4/2012

    09.00 Πρωινό 1 φρέσκο χυμό πορτοκάλι, 1 τοστ ολικής με 1 φ γαλοπούλα, 1 φ. τυρί χαμηλών λιπαρών
    12.00 Δεκατιανό 1 μήλο
    14.00 4 καλαμάκια κοτόπουλο (πολύ πείνα!) , 7 πηρουνιές ρύζι, σαλάτα μαρούλι (χωρίς λάδι)
    18.00 1 γιαούρτι 2%
    21.00 3 ασπράδια, 1 φλ τσαγιού πένες ολικής άλεσης, μαρούλι σαλάτα
    χμ...πηρoυνιες?ποσο ειναι μια πηρουνια ρυζι ακριβως?δεν μπορω να καταλαβω...και δεν μπορω καν να σχολιασω αν δεν βλεπω ποσοτητες συγκεκριμενα...

    καλο θα ειναι να μετρας τα παντα γιατι με πηρουνιες,κουταλιεςκτλ κτλ δεν μπορεις να εισαι σιγουρη...

    just saying!
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 26-04-12 11:36 #45
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    [QUOTE=ant;560180]Στέλλα καλημέρα!
    Πιστεύω πώς θα το τηρήσω γιατί το έχουμε πάρει ζεστά και οι δύο (το στεφάνι μου έτσι και αλλιώς ασχολείται με γυμναστήρια κτλ οπότε θα έχω και υποστήριξη- κίνητρο). Άσε που αν ζεστάνει λίγο περισσότερο ο καιρός θα έχουμε και τον μικρό μαζί να χαζολογάει οπότε και αυτό θα είναι κίνητρο πριν από την δουλειά να περνάμε χρόνο μαζί.
    Θα δω πώς θα πάει με το γυμναστήριο. Έχεις δίκιο σε αυτό που λες, σήμερα πχ είμαι τελείως πιασμένη σε τρικεφάλους και το πρόγραμμα στο γυμναστήριο έχει πόδια και τρικεφαλους (το βράδυ). Και αύριο το πρωί που θα πάμε γήπεδο, πάλι μια από τα ίδια.
    Δεν ξέρω πώς θα το κάνω, να παγώσω συνδρομή στο γυμναστήριο και να δώσω βαρύτητα στο γήπεδο?[/QUOTE


    μην σταματησεις τα βαρη...καντα συνδυαστικα...θα συνηθισεις...στην αρχη μπορει αν ζοριστεις αλλα οκ,,,θα συνηθισεις κ σε αυτο!
    εφοσον ο αντρας σου ασχολειται με γυμανστηρια κτλ οπως λες,θα σου εχει πει οτι ειναι απαραιτητη η προπονηση με αντιστασεις ποσο μαλλον για εμας τις γυναικες!

    δωσε περισσοτερη ενφαση κ στη διατροφη χωρις να σε αγχωνει αυτο που λεω!
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 11 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία