Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 28

Hybrid View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. 07-04-12 00:27 #1
    Προεπιλογή Εβδομαδιαιο Προγραμμα αθλητη για αυξηση ογκου!
    Λοιπον θελω να μου πειτε εαν αυτο το πραγραμμα που θα κανω ειναι καλο ωστε να πετυχω βαζοντας καποια μυικα κιλα...!Να πω οτι ειμαι 17 1.90 υψος 65κιλα(143 lbs) μονο και τον τελευταιο καιρο παρακολουθουμε απο διατροφολογο!Ας αρχισω με μηχανηματα που κανω στο γυμναστηριο 3 φορες την εβδομαδα:
    Δευτερα,τεταρτη,παρασκευη κανω κυκλικη προπονηση 3*12 εκτασεις τετρακεφαλων,καμψεις ποδιων καθιστος,κοπιλατικη με τροχαλια επισης καθιστος,πιεσεις στηθους κ καποιες φορες βαζω και μπαρα με καμια ασκηση για την ομωπλατη!Στο τελος βαζω κανα 10λεπτο τρεξιματακι μαζι με 3*25 κοιλιακους και τελος!
    Τριτη,Πεμπτη εχω push ups 3*25 μαζι με βυθισεις επισης τα ιδια σετ και κανα αλτηρα με εκτασει ομων κ δικεφαλων!Καμια φορα κανω και λιγο μονοζυγο.Σαββ/κυριακο μπασκετακι χαλαρα...!
    Χρειαζομαι επιγωντος ενδυναμωση και να βαλω μερικα κιλα!Πειτε μου λιγο εαν το προγραμμα θελει αλλαγες γιατι ειμαι αρκετα αρχαριος με βαρη ωστε να δω καποιο σοβαρο αποτελεσμα!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 08-04-12 16:00 #2
    Προεπιλογή
    Tο προγραμμα αυτο πρεπει να το αλλαξεις!!! πρεπει να ακολουθησεις αλο προγραμμα..
    αφού όπως λες σε παρακολουθεί διατροφολογος τοτε θα δεις πολυ πιο γρηγορα αποτελεσματα!!!
    συμβουλέψου έναν γυμναστή μην κανεις βαρη χωρης προγραμμα!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 08-04-12 16:36 #3
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Big Foot Εμφάνιση μηνυμάτων
    ) μονο και τον τελευταιο καιρο παρακολουθουμε απο διατροφολογο
    ποσταρε την διατροφη που σ χει δωσει
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 09-04-12 13:13 #4
    Προεπιλογή
    Το προγραμμα διατροφης μιας ημερας ειναι:
    7:30-1ποτ. γαλα 2 φετ. ψωμι μελι χυμος πορτοκαλι
    10:00-1 μετριο σταφιδοψωμο
    14:30-2 κουπες φασολακια 2 φετες ψωμι 2 κομματια φετα τυρι σαλατα εποχης με 2 κ γ. ελαιολαδο
    18:30-1 φρουτο
    21:30-2 τοστ, 4 φετες ψωμι 2φ γαλοπουλα 2φ κασερι σαλατα εποχης
    Μετα ελευθερη ωρα εχω καποιο γιαουρτι 2%!Παραλληλα πινω πολυ γαλα κοντα στα 3λιτρα ημερησιως!
    7:30 ή 21:30 πινω σε 500ml βιταμινη C

    Οταν κλεισω 1 μηνα διατροφης,μαλλον θα παρω καποια αμινοξεα μαζι με πρωτεινη...!

    Σχετικα τωρα με το προγραμμα με βαρη πηγα κ ρωτησα τον γυμναστη και μου ειπε πως θα το ακολουθησεις για μικρο χρονικο διαστημα και θα δουμε στην πορεια τι θα αλλαξουμε!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 09-04-12 15:10 #5
    Banned
    Εγγραφή
    11-04-2009
    Περ.
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Μηνύματα
    773
    Προεπιλογή
    Ξέρει τι κάνει ο Thegravijjia, ο διατροφολόγος ξέρει πως είσαι αθλητής και κυνηγάς και αύξηση μυικού όγκου?
    Αν ναι ή τον παρατάς και κινείσαι μόνος με ενημέρωση από διάφορα σαιτ, ή τον αλλάζεις με έναν γνώστη του αντικειμένου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 09-04-12 16:37 #6
    Προεπιλογή
    Φιλε destroyer τον διατροφολογο δεν θα τον παρατησω γιατι ο συγκεκριμενος κανει παρα πολυ καλα την δουλεια του...!Αρχικα,αυτος 9α ειναι που θα σε βαλει στον σωστο δρομο της υγιεινης διατροφης βαζοντας με μερικα κιλακια και σε συνδιασμο με σοβαρη γυμναστικη κατι πιστευω να πετυχω...!Αθλητης και αυξηση ογκου/μαζας πανε παντοτε μαζι!Το μονο που περιμενω απο εσας ειναι να μου προτεινετε να ακολουθησω ενα καλο προγραμμα με βαρη ωστε να δω αποτελεσματα!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 09-04-12 16:45 #7
    Προεπιλογή
    συμφωνω οτι ο διατροφολογος θα σ βαλει στο τρυπακι της υγιεινης και πληρης διατροφης... ΑΛΛΑ δν σημαινει οτι ειναι στο αντικειμενο του μια διατροφη που πρεπει να κανεις οταν γυμναζεσαι για να βαλεις μαζα...

    εισαι 1.90 και 64 κιλα . αυτο θα ηταν οριακα φυσιολογικο για ενα αδυνατο κοριτσι της ηλικιας σου... αυτη η διατροφη δν θα σ βγαλει καπου , στο εγγυωμαι εγω προσωπικα και ολοι εδω (θελω να πιστευω) για τους στοχους που εχεις... δν χρειαζεται να φας σαν βοδι ... αλλα αυτη τη στιγμη ο μεταβολισμος σου ειναι στο ζενιθ . θα εισαι πολυ τυχερος αν δν ΧΑΣΕΙΣ κιλα με αυτη τη διατροφη σε συνδιασμο με τις προπονησεις που κανεις + το μπασκετ....

    προτεινω: πολυ κρεας (και λευκο και κοκκινο και μαυρο και τα παντα ολα) , βραστα αβγα ( θα σ βοηθησουν να εχεις καλα λιπαρα + καλες θερμιδες στη διατροφη σου) , ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ υδατανθρακα (μακαρονια , πατατες , ρυζια) και πολυ χορταρικο (να βοσκεις κανονικοτατα).

    μετα μιλαμε για προπονησεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 15-04-12 19:35 #8
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Big Foot Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το προγραμμα διατροφης μιας ημερας ειναι:
    7:30-1ποτ. γαλα 2 φετ. ψωμι μελι χυμος πορτοκαλι
    10:00-1 μετριο σταφιδοψωμο
    14:30-2 κουπες φασολακια 2 φετες ψωμι 2 κομματια φετα τυρι σαλατα εποχης με 2 κ γ. ελαιολαδο
    18:30-1 φρουτο
    21:30-2 τοστ, 4 φετες ψωμι 2φ γαλοπουλα 2φ κασερι σαλατα εποχης
    Μετα ελευθερη ωρα εχω καποιο γιαουρτι 2%!Παραλληλα πινω πολυ γαλα κοντα στα 3λιτρα ημερησιως!
    7:30 ή 21:30 πινω σε 500ml βιταμινη C

    Οταν κλεισω 1 μηνα διατροφης,μαλλον θα παρω καποια αμινοξεα μαζι με πρωτεινη...!

    Σχετικα τωρα με το προγραμμα με βαρη πηγα κ ρωτησα τον γυμναστη και μου ειπε πως θα το ακολουθησεις για μικρο χρονικο διαστημα και θα δουμε στην πορεια τι θα αλλαξουμε!
    Αν και δεν ειμαι ειδικος κι εμενα μου φαινονται πολυ λιγα αυτα...εισαι και 2 μετρα!!!συζητησε με το γιατρο σου και πες του οτι ο σκοπος σου ειναι να αυξησεις τη μυικη σου μαζα...για να καταλαβεις εμενα το προγραμμα μου πριν 2 χρονια (στην ηλικια σου σχεδον) που ημουν περιπου 67 κιλα τοτε ηταν

    πρωι-δημητριακα με γαλα και βρωμη εξτρα,2 φετες ψωμι ταχινι με μελι,1 κουλουρι και αμυγδαλα μια χουφτα
    δεκατιανο-1 τοστ και 1 χυμο
    μεσημερι-1 μεριδα φαγητο με στανταρ 25 γραμ πρωτεινης και 40-50 υδατανθρακα
    απογευμα-1 τοστ και 1 smoothie (γιαουρτι,μπανανα χτυπημενο και αραιωμενο με χυμο)<----δοκιμασε το λεει!
    βραδυ-1 μεριδα φαγητο με στανταρ 25 γραμ πρωτεινης και 40-50 υδατανθρακα
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 15-04-12 19:42 #9
    Το avatar του χρήστη Apollonas

    Εγγραφή
    11-04-2012
    Περ.
    Mostar, Hercegovina
    Μηνύματα
    255
    Προεπιλογή
    [QUOTE=swimmer_90;554812]Αν και δεν ειμαι ειδικος κι εμενα μου φαινονται πολυ λιγα αυτα...εισαι και 2 μετρα!!!συζητησε με το γιατρο σου και πες του οτι ο σκοπος σου ειναι να αυξησεις τη μυικη σου μαζα...για να καταλαβεις εμενα το προγραμμα μου πριν 2 χρονια (στην ηλικια σου σχεδον) που ημουν περιπου 67 κιλα τοτε ηταν

    Swimmer μεχρι και αυτά που τρώς εσύ είναι λίγα για αυτον γιατί έχει άλλες θερμίδες συντήρησης...!! Και στάνταρ θέλει συμπλήρωμα ώστε να μην χάνει γεύμα αν δεν μπορεί να φάει πολυ...!!!
    YOU FEELIN' LUCKY PUNK...???
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 16-04-12 11:48 #10
    Προεπιλογή
    [QUOTE=Apollonas;554816]
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο swimmer_90 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν και δεν ειμαι ειδικος κι εμενα μου φαινονται πολυ λιγα αυτα...εισαι και 2 μετρα!!!συζητησε με το γιατρο σου και πες του οτι ο σκοπος σου ειναι να αυξησεις τη μυικη σου μαζα...για να καταλαβεις εμενα το προγραμμα μου πριν 2 χρονια (στην ηλικια σου σχεδον) που ημουν περιπου 67 κιλα τοτε ηταν

    Swimmer μεχρι και αυτά που τρώς εσύ είναι λίγα για αυτον γιατί έχει άλλες θερμίδες συντήρησης...!! Και στάνταρ θέλει συμπλήρωμα ώστε να μην χάνει γεύμα αν δεν μπορεί να φάει πολυ...!!!
    ναι ρε τρελε εγω ειμαι και 1.76 ανθρωπος... προφανως και πρεπει να φαει παραπανω απο μενα...εγω του το εγραψα για να δει την αντιστοιχια...οτι ετρωγα πολυ παραπανω απ'αυτον κι ακομα και τοσο ηταν λιγο...
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 15-04-12 19:47 #11

    Εγγραφή
    01-09-2011
    Περ.
    Γαυροχώρι
    Μηνύματα
    22
    Προεπιλογή Tragic!
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Big Foot Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το προγραμμα διατροφης μιας ημερας ειναι:
    7:30-1ποτ. γαλα 2 φετ. ψωμι μελι χυμος πορτοκαλι
    10:00-1 μετριο σταφιδοψωμο
    14:30-2 κουπες φασολακια 2 φετες ψωμι 2 κομματια φετα τυρι σαλατα εποχης με 2 κ γ. ελαιολαδο
    18:30-1 φρουτο
    21:30-2 τοστ, 4 φετες ψωμι 2φ γαλοπουλα 2φ κασερι σαλατα εποχης
    Μετα ελευθερη ωρα εχω καποιο γιαουρτι 2%!Παραλληλα πινω πολυ γαλα κοντα στα 3λιτρα ημερησιως!
    7:30 ή 21:30 πινω σε 500ml βιταμινη C

    Οταν κλεισω 1 μηνα διατροφης,μαλλον θα παρω καποια αμινοξεα μαζι με πρωτεινη...!

    Σχετικα τωρα με το προγραμμα με βαρη πηγα κ ρωτησα τον γυμναστη και μου ειπε πως θα το ακολουθησεις για μικρο χρονικο διαστημα και θα δουμε στην πορεια τι θα αλλαξουμε!

    Θα είναι επιτυχία εάν με αυτή τη διατροφή δεν χάσεις κι όλας

    Το πιο σπάνιο είδος, μετά την καρέτα καρέτα είναι οι διατροφολόγοι που μπορούν να προσφέρουν υποστήριξη σε αθλητές και bb..οι περισσότεροι έχουν μάθει από 50ρες κυρίες που θέλουν να βάλουν μπικίνι την άλλη εβδομάδα και δεν έχουν, αν όχι τις γνώσεις, την εμπειρία να υποστηρίξουν κάποιον που γυμνάζεται...Θεωρούν τα συμπληρώματα a priori "κακά" (αφού τους κλέβουν δουλειά και τους βάζουν στο κόπο να διαβάσουν) και ενώ μπορεί να σου προτείνουν το xenikal που το βρίσκεις στο φαρμακείο (και σου μαμαει τον οργασνισμό), αν τους πείς ότι παίρνεις πρωτείνη από το μαγαζί στη γωνία φρικάρουν .

    Καλές ιδέες για διατροφή θα βρεις στο forum, τρέξε ένα μήνα το πρόγραμμα του γυμναστή σου δες τα αποτελέσματα και κάνε post pics σου και πρόγραμμα για να πάρεις γνώμες...
    Απάντηση με παράθεση