Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 36 από 36
  1. 18-10-08 23:35 #31
    away
    Εγγραφή
    21-06-2008
    Περ.
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    4.833
    Προεπιλογή
    θα σου πρότεινα να ξεκινάς με επικλινή πάγκο με μπάρα και μετά να κάνεις με αλτήρες ή τους αλτήρες στο τέλος... πιστεύω θα σε βοηθήσουν να αναπτυχθείς...
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 18-10-08 23:37 #32
    Το avatar του χρήστη dReik0

    Εγγραφή
    29-05-2008
    Περ.
    Lefkada
    Μηνύματα
    110
    Προεπιλογή
    αυτό που με αγχόνη για το στήθος είναι ότι τα κιλά που σηκώνω πιστεύω ότι είναι αρκετά καλά και η τεχνική επίσης , αλλα αυτό τίποτα μονο γραμονι και σκληραίνει , όγκο ελάχιστο.
    Στης κακές μου μέρες πεζό 5 set τον 7-9 reps από 75 μέχρι 85 κιλά.στης καλές μου από 85 μέχρι 105. Και η μέγιστες που έχω κάνει είναι 120 .4 φορες , 130 , 2 φορες και 140 μεγιστη 1 επανάληψη,(χωρίς βοήθεια αυτά)
    επικλινή στις κακές μου 55-65 , και στις καλές μου 70-80 ,.chrosover πεζό με 40 κιλά συνήθως και peck deck 55-60 , αλλα αν είμαι κουρασμένος κατεβάζω κιλά και προσπαθώ να βγάζω όσο πιο πολλές επανάληψης σε αυτές τις 2 άσκησις.πεζό σε 10-12 επανάληψης.push ups κάνω στο τέλος του προγράμματος του στήθους 3-4-5 set τον 6-7-8 επαναλήψεων ανάλογος παίζεται εδώ ποσο κουρασμένος είμαι , μερικές φορες δεν κάνω και καθόλου αν νιώθω κουρασμένος telios
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 18-10-08 23:51 #33
    away
    Εγγραφή
    21-06-2008
    Περ.
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    4.833
    Προεπιλογή
    τρως σωστά κατ'αρχάς για να πάρεις όγκο? κάνε πιέσεις με αλτήρες και μπάρα για να αναπτυχθεί το στήθος 8)
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 18-10-08 23:58 #34
    Το avatar του χρήστη dReik0

    Εγγραφή
    29-05-2008
    Περ.
    Lefkada
    Μηνύματα
    110
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο slaine
    τρως σωστά κατ'αρχάς για να πάρεις όγκο? κάνε πιέσεις με αλτήρες και μπάρα για να αναπτυχθεί το στήθος 8)

    γιατί είναι ξεχωριστή η διατροφή για το στήθος από το άλλο το σώμα ρε si ? χάχα . φυσικά και κάνω διατροφή 97 κιλά είμαι τώρα η πρώτες πρώτες φωτό είμαι 10 κιλά λιγότερο και στις άλλες 94.
    πιέσεις με αλτήρες δεν μπορώ να κάνω λόγο προβλήματος :S
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 19-10-08 00:26 #35
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.811
    Προεπιλογή
    πάς πολύ καλά καλύτερα να έχεις όμους και χέρια και μια αδυναμία στο στήθος παρά το αντίθετο αυτες οι μυικές ομάδες τονίζουν καλύτερα το σώμα .
    απλά υπάρχουν άτομα που όταν κάνουν στήθος νιώθουν στις ασκήσεις περισσότερη πίεση στούς όμους και στα χέρια παρά στο στήθος για αυτό εκείνο που πρεπει να προσέξεις είναι απλά να απομονώνεις σε κάποιες ασκήσεις το στήθος για να μην νιώθεις περισσότερη ένταση στα τρικέφαλα και όμους το ίδιο πρόβλημα που δεν θα το έλεγα πρόβλημα εχει και ο γιαννης ο τσούνος τεράστια χέρια όμοι και σχετικά μικρό στήθος αλλά δεν είναι άσχημα σε μένα ας πούμε συμβαίνει ακριβώς το αντίθετο το στήθος μου μόνο που αναπνέω μεγαλώνει ζορίστηκα στα χέρια και τους όμους να φέρω σε συμετρία.

    και μην κάνεις το λάθος να υπερπροπονείς στην προσπάθεια να το μεγαλώσεις γιατί μπορεί να πετύχεις το αντίθετο . όλα γίνονται μονο του σπανού τα γένια δεν γίνονται.
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 19-10-08 01:00 #36
    Το avatar του χρήστη SOLID

    Εγγραφή
    26-01-2008
    Περ.
    HELL-AS
    Μηνύματα
    883
    Προεπιλογή
    Ειπες οτι σε πειραζουν τα ανοιγματα οχι οι πιεσεις ετσι???Κανε πιεσεις με αλτηρες εκτος απο παγκο και να βαλεις και πουλοβερ στο προγραμμα σου για να διευρυνθει ο θωρακας γενικοτερα!!!!Πους απς αν νιωθεις οτι σε πιανουν συνεχισε τα οπως τα κανεις στο κλεισιμο της προπονησης ειναι οτι πρεπει δινουν καλο πρηξιμο τα χρησιμοποιω και εγω!!!(μπορεις να τα κανεις και σουπερ σετ)Απο τραπεζοειδης και ωμους σταθερα δυνατα σημεια στο σωμα σου!!!Καλη δουλεια συνεχισε ετσι και ολο θα βελτιωνεσαι!!!!!!!!!!Δωσε βαση στις βασικες ασκησεις για στηθος!!!!!!!!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123