Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 32
  1. 11-04-12 17:44 #1
    Το avatar του χρήστη Apollonas

    Εγγραφή
    11-04-2012
    Περ.
    Mostar, Hercegovina
    Μηνύματα
    255
    Post Το ύψος είναι βαρόμετρο στην ανάπτυξη των μυών ;
    Καλησπέρα σε όλους, ανοίγω ένα θέμα καθώς όπως έψαξα στην σελίδα δε βρήκα κάτι να με καλύψει. Το ύψος τι "απώλειες" μπορεί να επιφέρει στο να κερδίζεις γρηγορότερα μύς; Για να γίνω πιο σαφής, είμαι 2.03 και με τα κόπων και βασάνων 92 κιλά! Το πρόβλημα είναι ότι τα κιλά μου είναι στάσιμα, τρώω κάθε 2-3 ώρες και μετα την προπόνηση συμπλήρωμα! Όλα τα γεύματα είναι πλούσια σε πρωτείνη και σε υδατάνθρακα. Όποιος μπορεί ας βοηθήσει, ευχαριστώ εκ των προτέρων...!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 11-04-12 17:48 #2
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Apollonas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλους, ανοίγω ένα θέμα καθώς όπως έψαξα στην σελίδα δε βρήκα κάτι να με καλύψει. Το ύψος τι "απώλειες" μπορεί να επιφέρει στο να κερδίζεις γρηγορότερα μύς; Για να γίνω πιο σαφής, είμαι 2.03 και με τα κόπων και βασάνων 92 κιλά! Το πρόβλημα είναι ότι τα κιλά μου είναι στάσιμα, τρώω κάθε 2-3 ώρες και μετα την προπόνηση συμπλήρωμα! Όλα τα γεύματα είναι πλούσια σε πρωτείνη και σε υδατάνθρακα. Όποιος μπορεί ας βοηθήσει, ευχαριστώ εκ των προτέρων...!!!
    απλουστατα αδερφε τρωγε παραπανω.για τα κυβικα σ θες παραπανω τροφη μαλλον
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 11-04-12 20:14 #3
    Το avatar του χρήστη Apollonas

    Εγγραφή
    11-04-2012
    Περ.
    Mostar, Hercegovina
    Μηνύματα
    255
    Προεπιλογή
    [QUOTE=tolis93;552820]απλουστατα αδερφε τρωγε παραπανω.για τα κυβικα σ θες παραπανω τροφη μαλλον[/QUOTE

    Αυτό προσπαθώ, αλλά είμαι σε οριακό σημείο με κάθε γεύμα...!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 11-04-12 20:17 #4
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Δες μας γράφεις τι τρως μια τυπική μέρα για να κάνουμε κουβέντα;
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 11-04-12 20:46 #5
    Το avatar του χρήστη Apollonas

    Εγγραφή
    11-04-2012
    Περ.
    Mostar, Hercegovina
    Μηνύματα
    255
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sTeLaKoS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δες μας γράφεις τι τρως μια τυπική μέρα για να κάνουμε κουβέντα;
    Στις 8, 1 κούπα βρώμη, 1 ποτηρι γαλα, 2 μπανανες 1 κουταλια μελι και 8 ασπραδια απο αυγα
    Στις 11, καπνιστό σολωμό σε μαυρη μπαγκετα με ντοματα και μαρουλι
    προπονηση κατα τισ μια πηγαινω οποτε στις 12 παιρνω Μαλτοδεξτροζη για υδατανθρακα
    μετα την προπονηση καπακια εχω την iso mass extreme gainer και παιρνω
    γυρω στισ 3 και μιση τρωω ρυζι ενα σακουλακι με στηθος γαλοπουλα 2 κομματια και σαλατα
    στις 6 αναλογα ψαρι, μοσχαρισια μπριζολα με μακορονια
    στις 9 πινω την πρωτεινη αλλο ενα σκουπ
    και στις 11 πριν παω για υπνο τρωω ενα στηθος κοτοπουλο για πρωτεινη
    ολα τα γευματα με νερο παντα
    Για πες μια γνωμη τι κανω λαθος και στο γυμναστηριο οι επαναληψεις μου ειναι 10 με 8 και αρκετα κιλα, για μενα παντα..!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 12-04-12 12:05 #6
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Μάλιστα.. μια χαρά είναι αυτά που τρως.

    1-2 αλλάγες που θα μπορούσες είναι:
    στο πρωινό να βάλεις και λιπαρά από καναδυό κρόκους,
    στις 9μμ να βάλεις γεύμα γιατί το ρόφημα και δε βοηθά ιδιαίτερα στο πλεόνασμα θερμίδων που θέλεις να δημιουργήσεις.
    Η μαλτοδεξτρίνη εκείνη την ώρα δε χρειάζεται "για ενέργεια" εφόσον έχεις γεύμα 2 ώρες πριν τη προπ, εάν δε νιώθεις φουσκωμένος στο γυμναστήριο εάν θέλεις κράτα τα τη καθαρά για τις θερμίδες της.

    Τις θερμίδες συντήρησης σου τις ξέρεις; Και πόσες περίπου τρως; Υποθέτω πως εκεί είναι το θέμα σου.
    Εφόσον δεν υπάρχει παθολογικό πρόβλημα, υπερθυρεοειδισμός πχ τα πράγματα είναι εύκολα. Αρκεί να τρως παραπάνω απ' όσο χρειάζεται το σώμα σουμ και να αντέχει η τσέπη σου φυσικά γιατί οι ποσότητες για κάποιον στο ύψος σου είναι μεγάλες.
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 12-04-12 12:28 #7
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Apollonas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στις 8, 1 κούπα βρώμη, 1 ποτηρι γαλα, 2 μπανανες 1 κουταλια μελι και 8 ασπραδια απο αυγα
    Στις 11, καπνιστό σολωμό σε μαυρη μπαγκετα με ντοματα και μαρουλι
    προπονηση κατα τισ μια πηγαινω οποτε στις 12 παιρνω Μαλτοδεξτροζη για υδατανθρακα
    μετα την προπονηση καπακια εχω την iso mass extreme gainer και παιρνω
    γυρω στισ 3 και μιση τρωω ρυζι ενα σακουλακι με στηθος γαλοπουλα 2 κομματια και σαλατα
    στις 6 αναλογα ψαρι, μοσχαρισια μπριζολα με μακορονια
    στις 9 πινω την πρωτεινη αλλο ενα σκουπ
    και στις 11 πριν παω για υπνο τρωω ενα στηθος κοτοπουλο για πρωτεινη
    ολα τα γευματα με νερο παντα
    Για πες μια γνωμη τι κανω λαθος και στο γυμναστηριο οι επαναληψεις μου ειναι 10 με 8 και αρκετα κιλα, για μενα παντα..!!
    εγω εκει που θελω να σταθω ειναι αν εισαι σιγουρος οτι το διατροφικο σου προγραμμα το τηρεις με θρησκευτικη ευλαβια?τρως καθε μερα αυτα η πολλες φορες χανεις γευματα?για εμενα ανοιξε ενα log και κατεγραφε καθε μερα τι τρως.εκει θα βρεις τις αδυναμιες σου.το φαγητο που γραφεις φαινεται ικανοποιητικο για να βαλει μαζα καποιος με μεσο υψος αλλα με 2,03 θες φαι οχι αστεια.επισης αν εργαζεσαι μηπως η φυση της δουλειας σου ειναι πολυ απαιτιτκη και σε συνδιασμο με το γυμναστηριο δεν σου επιτρεπει να παρεις ογκο?
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 12-04-12 13:26 #8
    Το avatar του χρήστη Apollonas

    Εγγραφή
    11-04-2012
    Περ.
    Mostar, Hercegovina
    Μηνύματα
    255
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vaggan Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω εκει που θελω να σταθω ειναι αν εισαι σιγουρος οτι το διατροφικο σου προγραμμα το τηρεις με θρησκευτικη ευλαβια?τρως καθε μερα αυτα η πολλες φορες χανεις γευματα?για εμενα ανοιξε ενα log και κατεγραφε καθε μερα τι τρως.εκει θα βρεις τις αδυναμιες σου.το φαγητο που γραφεις φαινεται ικανοποιητικο για να βαλει μαζα καποιος με μεσο υψος αλλα με 2,03 θες φαι οχι αστεια.επισης αν εργαζεσαι μηπως η φυση της δουλειας σου ειναι πολυ απαιτιτκη και σε συνδιασμο με το γυμναστηριο δεν σου επιτρεπει να παρεις ογκο?
    Δεν τίθεται θέμα χρημάτων για το φαγητό, αλλά τηρώ το πρόγραμμα 1000% ανα 3 ώρες και δουλεύω από το σπίτι καθώς η δουλειά είναι μέσω υπολογιστή. Τι έξτρα θα χρειαστώ είναι το πρόβλημα, γιατί δεν αναλώνομαι σε κάποια δουλειά ώστε να σπαταλάω ενέργεια! Πάντως αργώ να πάρω όγκο πάρα πολύ..!! Είχα φτάσει σε σημείο πέρυσι που ήμουν στη καλύετρη μου φορμα 100 κιλα πάγκο και το στήθος μου είναι επίπεδο..!! 8άρες επαναλήψεις μαξ 10 για όγκο από ότι ξέρω..!! Μήπως χρειάζεται να φορτώσω και καμια σαβούρα στο φαγητό μου..;;;
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 12-04-12 14:16 #9
    Το avatar του χρήστη Galthazar

    Εγγραφή
    15-10-2010
    Περ.
    kozani
    Μηνύματα
    2.025
    Προεπιλογή
    απο ποτε εχεις να κανεις cheat;;
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 12-04-12 14:28 #10
    Προεπιλογή
    Τα κιλά δεν ανεβαίνουν γιατί δεν τρως πολύ.. Βρες της θερμίδες συντήρησης όπως είπε ο Stelakos και φάε παραπάνω..
    eat clen, Tren HARD, or die mirin!
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 12-04-12 14:56 #11
    Το avatar του χρήστη Apollonas

    Εγγραφή
    11-04-2012
    Περ.
    Mostar, Hercegovina
    Μηνύματα
    255
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Keirox Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα κιλά δεν ανεβαίνουν γιατί δεν τρως πολύ.. Βρες της θερμίδες συντήρησης όπως είπε ο Stelakos και φάε παραπάνω..
    Cheat εχω να κανω κανα μηνα..!! ειμαι και στο εξωτερικο σουβλακια και τετοια εκτος απο πιτσα δεν παιζουν..!!! Παιδιά για βοηθήστε πως θα βρω τις θερμίδες συντήρησης...;;
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 12-04-12 15:10 #12
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Apollonas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Cheat εχω να κανω κανα μηνα..!! ειμαι και στο εξωτερικο σουβλακια και τετοια εκτος απο πιτσα δεν παιζουν..!!! Παιδιά για βοηθήστε πως θα βρω τις θερμίδες συντήρησης...;;
    μπες εδω για να υπολογισεις ποσες θες εδω μπορεις να γινεις μελος κ να καταγραφεις τι τρως κ να σ βγαζει μακρος και εδω να βρισκεις πληροφοριες για τροφες. βεβαια για τις θερμιδες συντηρησης σ θα προτεινα να μετρησεις τι τρως οταν μενεις στα ιδια κιλα.αυτες ειναι η συντηρησης σ στα σιγουρα.γιατι εχει σημασια ποσο κινησαι τι μεταβολισμο εχεις κτλπ
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 12-04-12 16:15 #13
    Το avatar του χρήστη Apollonas

    Εγγραφή
    11-04-2012
    Περ.
    Mostar, Hercegovina
    Μηνύματα
    255
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tolis93 Εμφάνιση μηνυμάτων
    μπες εδω για να υπολογισεις ποσες θες εδω μπορεις να γινεις μελος κ να καταγραφεις τι τρως κ να σ βγαζει μακρος και εδω να βρισκεις πληροφοριες για τροφες. βεβαια για τις θερμιδες συντηρησης σ θα προτεινα να μετρησεις τι τρως οταν μενεις στα ιδια κιλα.αυτες ειναι η συντηρησης σ στα σιγουρα.γιατι εχει σημασια ποσο κινησαι τι μεταβολισμο εχεις κτλπ
    Σ'ευχαριστώ πολύ αδερφέ, το πρόβλημα ξεκινά λογικά επειδή είμαι εκτόμορφος και ο μεταβολισμός μου είναι φλογοβόλο. και η πλάκα; δε βλέπω τους κοιλιακους μου...!!!παρεπιπτώντος δε μπορώ να το ανοίξω γιατί είναι .exe και έχω Macintosh όχι Windows...!!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Apollonas : 12-04-12 στις 16:18
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 12-04-12 16:17 #14
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Apollonas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σ'ευχαριστώ πολύ αδερφέ, το πρόβλημα ξεκινά λογικά επειδή είμαι εκτόμορφος και ο μεταβολισμός μου είναι φλογοβόλο. και η πλάκα; δε βλέπω τους κοιλιακους μου...!!!
    μη νμζεις για να φενονται οι κοιλιακοι δν ειναι κ ευκολο.θελει και να ναι γυμνασμενοι και να εχεις χαμηλο ποσοστο λιπους κτλπ.αλλα το τελευταιο π σε απασχολει ειναι.καλες μασες τωρα
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 12-04-12 16:22 #15
    Το avatar του χρήστη Apollonas

    Εγγραφή
    11-04-2012
    Περ.
    Mostar, Hercegovina
    Μηνύματα
    255
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tolis93 Εμφάνιση μηνυμάτων
    μη νμζεις για να φενονται οι κοιλιακοι δν ειναι κ ευκολο.θελει και να ναι γυμνασμενοι και να εχεις χαμηλο ποσοστο λιπους κτλπ.αλλα το τελευταιο π σε απασχολει ειναι.καλες μασες τωρα
    Για να δούμε...!! Ελπίζω να δω την ζυγαριά να χτυπάει 3 ψήφιο...!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία