Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 38 από 38
  1. 20-04-12 11:52 #31
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη sobral

    Εγγραφή
    26-01-2011
    Περ.
    Chania, Crete
    Μηνύματα
    3.615
    Προεπιλογή
    Λίλα μάλλον ανήκεις στους non responders της Cr.Mono. Συμβαίνει σε ένα αρκετά μεγάλο ποσοστό ανθρώπων. Ίσως ανήκω κ εγώ εκεί. Μετά από μία αποτυχημένη (όχι πλήρως αλλά...τίποτα ιδιαίτερο) προσπάθεια με CM, δοκίμασα το μπλεντ κρεατινών της Musclepharm κ εξεπλάγην. Χωρίς πρηξίματα πάντως (δεν είχα πολλά ποτέ) αλλά με μεγάλη αύξηση στη δύναμη. Παρά την ανωτερότητα της CM, η οποία είναι αδιαμφισβήτητη, μάλλον τα υπόλοιπα είδη είναι για εμάς χεχε αρχίζω να πιστεύω κ σε μερικά άλλα είδη όπως η creatine hydrochloride.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη sobral : 20-04-12 στις 11:55
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 20-04-12 12:02 #32
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Γιατί να δουλέψει μία άλλη μορφή κρεατίνης σε έναν non responder?
    Aφού είναι γενικά non responder στη κρεατίνη...

    Πρέπει να το τσεκάρω αυτό


    AAAAaa...μπορεί να φταίει ο πολύς καφές και το τσάι....αλλά και πάλι δεν τα συνδιάζω ποτέ...την κρεατίνη τη πίνω με μία διαφορά 4-5 ωρών από τη κατανάλωση καφείνης...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη lila_1 : 20-04-12 στις 12:05
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 20-04-12 12:06 #33
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lila_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στεγνή είμαι εκεί που με είδες...
    Και μιας και ρώτησες πιο πίσω για την υποθερμιδική, το μεγαλύτερο διάστημα του χρόνου είμαι υπερθερμιδικά ή ισοθερμιδικά...και η κρεα πάλι δε δουλεύει..

    Βέβαια παίζει και το σενάριο να δουλεύει αλλά να έχω εγώ υπερβολικές προσδοκίες....
    Πάντως όσον αφορά τα πρηξίματα, εκεί σίγουρα δε βλέπω διαφορά..
    το να εχεις υπερβολικες προσδοκιες ισως να παιζει,οπως και να κανει δουλεια απλα να μην γινεται αντιληπτο.οσο αφορα τα πρηξιματα με blend κρεατινης νιτρικου παρατηρησα καλυτερο πρηξιμο σε σχεση με την καθαρη μονουδρικη.αλλα να σου πω την αληθεια την μεγαλυτερη διαφορα την βλεπω στη ζυγαρια μου δηλαδη απο εκει που ειμαι 92 οταν βαζω κρεατινη φτανω τα 95 μεσα σε δυο βδομαδες χωρις να εχω μεταβαλλει τις θερμιδες μου.πιστευω ομως οτι αυτο θα κανεις και εσυ.
    εντιτ: με τον καφε μην το παρακανεις αν και εγω παιρνω μπλεντ με καφεινη
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη vaggan : 20-04-12 στις 12:09
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 20-04-12 17:36 #34
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    βασικα υπαρχουν διαφορες εμπειρικες(κυριως)αναφορες πανω σε χρηση κρεατινης κ non respondancy..
    σε ατομα που παρατηρουν οτι δεν τους πιανει,εκει θα πρεπει να δοκιμαστουν διαφορα προτοκολα ληψης..
    ακομα κ με 20γρ φορτωμα την μερα για 5 μερες,η 10γρ ανα μερα σπαστα σε 5 δοσεις..
    μετα μπορει να πειραματιστει καποιος κ με τις διαφορες μορφες..εχει παρατηρηθει απο εμπειρικες παλι αναφορες οτι διαφορες μορφες λειτουργησαν καλυτερα σε ατομα που με απλη μονουδρικη δεν εβλεπαν αποτελεσματα..
    το καλο ειναι πλεον οτι η κρεατινη σε ολες τις μορφες της ειναι φτηνη,οποτε αν καποιος ενδιαφερεται μπορει να κανει πειραματισμους..
    το ββ.κομ εχει αρκετα θρεντ πανω σε αυτο,κ αρκετες αναφορες για βελτιωση της αποδοσης μετα απο χρηση διαφορων μορφων κρεατινης,ενω η κλασσικη μονο δεν δουλευε αρχικα..

    μετα ενα αλλο θεμα ειναι κ το τι περιμενει κανεις απο την κρεατινη..
    πολυ νομιζουν οτι θα γινουν ντουκια,η θα σκανε απο δυναμη με την χρηση της..σαφως κ τα πραγματα δεν ειναι ετσι..μια διαφορα σε δυναμη υπαρχει,αλλα καμια φορα,ο κοσμος καπου την παρεξηγει κ την αποδιδει σε κατι που θα γινοταν ετσι κ αλλιως..
    κ περιμενοντας να δει θεαματικα αποτελεσματα,απογοητευεται..
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 20-04-12 19:57 #35
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    βασικα υπαρχουν διαφορες εμπειρικες(κυριως)αναφορες πανω σε χρηση κρεατινης κ non respondancy..
    σε ατομα που παρατηρουν οτι δεν τους πιανει,εκει θα πρεπει να δοκιμαστουν διαφορα προτοκολα ληψης..
    ακομα κ με 20γρ φορτωμα την μερα για 5 μερες,η 10γρ ανα μερα σπαστα σε 5 δοσεις..
    μετα μπορει να πειραματιστει καποιος κ με τις διαφορες μορφες..εχει παρατηρηθει απο εμπειρικες παλι αναφορες οτι διαφορες μορφες λειτουργησαν καλυτερα σε ατομα που με απλη μονουδρικη δεν εβλεπαν αποτελεσματα..
    το καλο ειναι πλεον οτι η κρεατινη σε ολες τις μορφες της ειναι φτηνη,οποτε αν καποιος ενδιαφερεται μπορει να κανει πειραματισμους..
    το ββ.κομ εχει αρκετα θρεντ πανω σε αυτο,κ αρκετες αναφορες για βελτιωση της αποδοσης μετα απο χρηση διαφορων μορφων κρεατινης,ενω η κλασσικη μονο δεν δουλευε αρχικα..

    μετα ενα αλλο θεμα ειναι κ το τι περιμενει κανεις απο την κρεατινη..
    πολυ νομιζουν οτι θα γινουν ντουκια,η θα σκανε απο δυναμη με την χρηση της..σαφως κ τα πραγματα δεν ειναι ετσι..μια διαφορα σε δυναμη υπαρχει,αλλα καμια φορα,ο κοσμος καπου την παρεξηγει κ την αποδιδει σε κατι που θα γινοταν ετσι κ αλλιως..
    κ περιμενοντας να δει θεαματικα αποτελεσματα,απογοητευεται..
    εγω διονυση τη βαζω οταν τη δουλευω σοβαρα πριν και μετα την προπονηση και πραγματικα με τουρμπιζει οταν ειχα παρει σκετη μονουδρικη δεν ειχα δει τιποτα ιδιαιτερο
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 20-04-12 21:12 #36
    Προεπιλογή
    Παιδιά οι υπόλοιπες μορφές κρεατίνης δεν έχουν μελετηθεί τόσο όσο η monohydrate μπορείτε να εγγυηθείτε υπεύθυνα για την ασφάλειά τους? Αν ναι τότε κανένα πρόβλημα δοκιμάστε τις όλες και δείτε σε ποιες ανταποκρίνεστε καλύτερα
    edit: by the way έχω διαβάσει μια έρευνα για την κρεατίνη απο την Mayo Clinic σύμφωνα με την οποία όσοι παίρνουν είναι με το ένα πόδι στον τάφο λολ
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη SHRED : 20-04-12 στις 21:18
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 20-04-12 21:28 #37
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο SHRED Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά οι υπόλοιπες μορφές κρεατίνης δεν έχουν μελετηθεί τόσο όσο η monohydrate μπορείτε να εγγυηθείτε υπεύθυνα για την ασφάλειά τους? Αν ναι τότε κανένα πρόβλημα δοκιμάστε τις όλες και δείτε σε ποιες ανταποκρίνεστε καλύτερα
    edit: by the way έχω διαβάσει μια έρευνα για την κρεατίνη απο την Mayo Clinic σύμφωνα με την οποία όσοι παίρνουν είναι με το ένα πόδι στον τάφο λολ
    να σου πω κατι ολοι αυτοι οι επιστημονικοι ερευνητες λενε ο καθενας το μακρυ τους και το κοντο τους, φασκουν και αντιφασκουν για χρονια και στο φιναλε αν ειναι να πεθανουμε ας πεθανουμε τουλαχιστον δυνατοι
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 22-04-12 12:03 #38
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο SHRED Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά οι υπόλοιπες μορφές κρεατίνης δεν έχουν μελετηθεί τόσο όσο η monohydrate μπορείτε να εγγυηθείτε υπεύθυνα για την ασφάλειά τους?
    μαν τι ειμαστε η siemens..?

    βασικα ολες την μονουδρικη εχουν βαση..οποτε ολες ασφαλεις ειναι..
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123