Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 38
  1. 18-04-12 21:11 #16
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lila_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι διάολο, μόνο πάνω μου δε δουλεύει η κρεατίνη...???
    Και monohydrate σημειωτέον....
    Πολύ ενδιαφέρον η έρευνα
    lila_1δεν παρατηρείς καμία διαφορά στην δύναμη όταν την χρησιμοποιείς? Ούτε καλύτερα πρηξίματα όπως λένε κατα την διάρκεια της προπόνησης?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη SHRED : 18-04-12 στις 21:13
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 19-04-12 11:30 #17
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Όχι τίποτα από τα 2. Ούτε σε δύναμη ούτε σε πρηξίματα.
    Μόνο μία φορά παρατήρησα αξειοσημείωτη άυξηση στη δύναμη μέσα σε ένα χρονικό διάστημα 1μηνός, που ακόμα δεν είμαι σίγουρη αν οφείλεται στη κρεατίνη. Γιατί με το που την έκοψα όχι μόνο δεν έπεσα στα κιλά, αλλά συνέχισα να ανεβαίνω.

    Και κάνω και φόρτωμα 5 ημερών.

    Νot sure....
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 19-04-12 12:58 #18
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lila_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι τίποτα από τα 2. Ούτε σε δύναμη ούτε σε πρηξίματα.
    Μόνο μία φορά παρατήρησα αξειοσημείωτη άυξηση στη δύναμη μέσα σε ένα χρονικό διάστημα 1μηνός, που ακόμα δεν είμαι σίγουρη αν οφείλεται στη κρεατίνη. Γιατί με το που την έκοψα όχι μόνο δεν έπεσα στα κιλά, αλλά συνέχισα να ανεβαίνω.

    Και κάνω και φόρτωμα 5 ημερών.

    Νot sure....
    διολου απιθανο απο πολλους εχω ακουσει οτι δεν τους πιανει και μαλιστα παλιοτερα ειχα διαβασει σε ενα περιοδικο του χωρου -μην φανταστεις καμια επιστημονικη ερευνα-οτι αυτο συμβαινει σε ενα ποσοστο 30%παντως αυτο που λες με παραξενευει γιατι εχω ακουσει οτι τα αποθεματα της κρεατινης διαρκουν μεσα στους μυες και ενα μηνα μετα τη διακοπη της(σε αυτο ισως να οφειλεται η αυξηση της δυναμης και μετα την διακοπη της)εγω αν την ξανα δουλεψεις παντως θα σε συμβουλευα να την βαλεις για κανα τριμηνο χωρις υπερφορτωση, και αναλογα με τα κιλα σου να καθορισεις την ημερησια ποσοτητα (εγω παιρνω 8 με 10 γραμμαρια) επισης εχω παρατηρησει επειδη εχω πιει αφθονη κρεατινη στη ζωη μου, οτι μου τα σκαει καλυτερα οταν βαζω και αρκετους υδατανθρακες και παιζω στο γυμναστηριο 6 με 8 επαναληψεις ανα σετ μεχρι κοπωση. οταν εκανα φτωχη διατροφη σε υδατανθρακες δεν εβλεπα και εγω τιποτα ιδιαιτερο
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 19-04-12 13:10 #19
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    An είναι να αυξάνεις υδατάνθρακες, χαίρω πολύ, ούτως ή άλλως θα βλεπες διαφορά στη δύναμη από τα καρμπς. Το θέμα είναι να σου κάνει τη διαφορά με σταθερούς τους ελεγχόμενους παράγοντες...

    Αυτό που λές πως κάποιους δεν τους πιάνει το έχω διαβάσει, αλλά δεν έχω μάθει ακόμα το γιατί...

    Στα διάφορα πρωτόκολλα λήψης είχα διαβάσει (για γυναίκες) γύρω στα 0,03γρ ανά κιλό σωματικού βάρους ανά μέρα.
    Το δοκίμασα,@@... αύξησα ποσότητα στα 5γρ ανά μερα, πάλι παπακια....δοκίμασα φόρτωμα και είδα επιτέλους κάτι να γίνεται αλλά ήταν αυτό το συγκυριακό που ανέφερα από πάνω..

    Δεν ξέρω μήπως φταίει ότι τη χρησιμοποιώ αρκετά συχνά, με τα οφφ μου να ναι μικρότερα από 2μηνο...
    Οχι ότι είναι απαραίτητο το οφφ, απλά ενδεχομένως να μην μπορεί να γίνει σε μένα αντιληπτή η διαφορά στην απόδοση...
    Χου νόουζ
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 19-04-12 13:48 #20
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    βλεπω και εσυ με το φτυαρι την παιρνειςκοιτα ομως να δεις οι υδατανθρακες εχουν συνεργιστικη δραση με την κρεατινη αυτο δεν πρεπει να το αμφισβητουμε και οταν λεω ποσοτητα υδατανθρακων μην φανταστεις κατι τρομερο γυρω στα 250 με 300 γραμμαρια για αντρα 90 κιλων δεν ειναι και κατι τρομερο .παντως καλοκαιρι δεν εβλεπα διαφορες και αυτο ειναι ευλογο αν σκεφτεις την διαιτα και την μεγαλη εφιδρωση
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη vaggan : 19-04-12 στις 13:50
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 19-04-12 14:28 #21
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    επισης δεν ξερω αν χωριζεις την προπονηση και την διατροφη σου σε περιοδο ογκου η γραμμωσης εψαξα να βρω λογκ σου αλλα μπαπαντως θυμαμαι κατι φωτο σου καπου εδω που ησουν αρκετα γραμμωμενη και ισως λογω του οτι κανεις υποθερμιδικη -γιατι χωρις υποθερμιδικη κοιλιακοι δεν-να μην βλεπεις καλα αποτελεσματα απο την κρεατινη (αυτα ειναι δικες μου υποθεσεις ξερωντας οτι οι γυναικες ειναι πιο ψειρες με τις θερμιδες και προσεχουν παραπανω την γραμμη τους οποτε σκεφτηκα οτι ισως εισαι υποθερμιδικα για μεγαλο χρονικο διαστημα)
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 19-04-12 15:30 #22
    Το avatar του χρήστη xgiwrgos

    Εγγραφή
    31-08-2010
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    116
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lila_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι διάολο, μόνο πάνω μου δε δουλεύει η κρεατίνη...???
    Και monohydrate σημειωτέον....

    Δοκίμασε κάποιο νιτρικό που περιέχει κρεατίνη, το ξαδερφάκι μου παίρνει και μου λέει οτι κάνει πολύ καλή δουλειά.
    Η μεγαλύτερη απόλαυση στην ζωή είναι να κάνεις αυτό που λένε οι άλλοι ότι δεν Μπορείς . . . ! ! !
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 19-04-12 23:29 #23
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο xgiwrgos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δοκίμασε κάποιο νιτρικό που περιέχει κρεατίνη, το ξαδερφάκι μου παίρνει και μου λέει οτι κάνει πολύ καλή δουλειά.
    Πράγματι τα νιτρικά απ'ότι έχω ακούσει δίνουν καλά πρηξίματα πόσο μάλλον σε mix με κρεατίνη αλλά έχω αμφιβολίες για το πόσο ασφαλή είναι
    και κάτι άλλο lila_1 ποιος ο λόγος να κάνεις φόρτωμα? Μπορείς να την παίρνεις για καιρό όπως σου είπε ο vaggan σε κάποιες σταθερές ποσότητες εγώ έτσι θα έκανα
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 19-04-12 23:39 #24
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Eγώ πάλι διάβασα προχθές μία έρευνα που τα βγαλε σκάρτα εντελώς τα νιτρικά...
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 20-04-12 10:01 #25
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    με αφορμη τα νιτρικα να πω οτι παντα φορμουλες κρεατινης νιτρικων και καφεινης βαζω τα τελευταια χρονια με πολυ καλυτερα αποτελεσματα απο την εποχη που εβαζα μια απλη μονουδρικη.αν θες κανε μια δοκιμη
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 20-04-12 10:57 #26
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο SHRED Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πράγματι τα νιτρικά απ'ότι έχω ακούσει δίνουν καλά πρηξίματα πόσο μάλλον σε mix με κρεατίνη αλλά έχω αμφιβολίες για το πόσο ασφαλή είναι
    και κάτι άλλο lila_1 ποιος ο λόγος να κάνεις φόρτωμα? Μπορείς να την παίρνεις για καιρό όπως σου είπε ο vaggan σε κάποιες σταθερές ποσότητες εγώ έτσι θα έκανα
    O λόγος που κάνω φόρτωμα είναι ότι εάν δεν κάνω, δεν παίζει να δουλέψει η κρεα.
    Οχι ότι έτσι βλέπω διαφορά.

    Βασικά κάποιες φορές βλέπω, κάποιες άλλες όχι. Νομίζω πως τις φορές που βλέπω είναι το πλασίμπο που δουλεύει

    Για καιρό την παίρνω πάντα και σε σταθερές ποσότητες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 20-04-12 11:25 #27
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lila_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    O λόγος που κάνω φόρτωμα είναι ότι εάν δεν κάνω, δεν παίζει να δουλέψει η κρεα.
    Οχι ότι έτσι βλέπω διαφορά.

    Βασικά κάποιες φορές βλέπω, κάποιες άλλες όχι. Νομίζω πως τις φορές που βλέπω είναι το πλασίμπο που δουλεύει

    Για καιρό την παίρνω πάντα και σε σταθερές ποσότητες.
    πινεις αρκετο νερο με την κρεατινη?
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 20-04-12 11:27 #28
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Παίζει να πηγαίνω 15 φορές τη μέρα για κατούρημα....
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 20-04-12 11:34 #29
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    ενταξει αυτη ηταν ερωτηση να χουμε να λεμε γιατι εγω ιδιαιτερα νερο δεν πινω πεντε ποτηρια το χειμωνα και αν (συμπεριλαμβανονται στα πεντε και αυτα που ανακατευω την κρεατινη)και ομως βλεπω αποτελεσμα παντως πιστευω οτι εισαι πολυ φιτ απο φωτο που ειδα
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 20-04-12 11:52 #30
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Στεγνή είμαι εκεί που με είδες...
    Και μιας και ρώτησες πιο πίσω για την υποθερμιδική, το μεγαλύτερο διάστημα του χρόνου είμαι υπερθερμιδικά ή ισοθερμιδικά...και η κρεα πάλι δε δουλεύει..

    Βέβαια παίζει και το σενάριο να δουλεύει αλλά να έχω εγώ υπερβολικές προσδοκίες....
    Πάντως όσον αφορά τα πρηξίματα, εκεί σίγουρα δε βλέπω διαφορά..
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία