Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5
  1. 29-04-12 03:12 #1
    Exclamation Μια ματια στην διατροφή 18 χρόνου,τα φώτα σας παρακαλώ! :)
    Γεια χαρά σε όλη την παρέα είμαι καινούριος στο forum και θα ήθελα την βοήθεια σας στην διατροφή μου.Είμαι 18 χρόνον 1.78 70 κιλά έχω ξεκινήσει εδώ και έναν μηνα την εξής διατροφή: (Ξεκινάω από τις 10 το πρωί και τα γεύματα γίνονται μετά από 2-3 ώρες)
    1 ποτήρι με γάλα και 2 κουταλιές βρώμη και 1 μπανάνα
    1 tost με γαλοπούλα cottage cheese και ντομάτα
    Μεσημεριανό μοσχάρι στήθος κοτόπουλο με ρύζι, η μακαρόνια με λίγο τυρί
    μεταπροπονητικο ομελέτα με 1 κρόκο και 4 ασπράδια,γάλα με 2 κουταλιές βρώμη μπανανα και 1 ξινόμηλο
    Βραδινό δημητριακά με γάλα
    Και πριν τον ύπνο ένα γιαουρτάκι 2%

    Το πρόγραμμα που ακολουθώ είναι για γράμμωση και έντονη άσκηση στους κοιλιακούς.Στόχος μου είναι να κάψω το λίπος που έχει συσσωρευτεί στην κοιλια. Προσπαθώ σκληρά και μπορώ να βάλω στην διατροφή μου ότι χρειαστεί για το καλύτερο αποτέλεσμα πριν 1 χρόνο κατάφερα να χάσω 15 κιλά και τώρα συνεχίζω δυναμικά!Tέλος ευχαριστώ προκαταβολικά!! έψαξα στο forum αλλα δεν βρήκα κάτι αντίστοιχο γι αυτό πήρα την απόφαση να ανοίξω ένα καινούριο post
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 29-04-12 12:08 #2
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    1
    2
    3
    πραγματακια π θα ταν καλο να διαβασεις.αν κ με υψος κ βαρος πεχεις.μαλλον θες γυμναστικη κ να βαλεις μυικα κιλα
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 29-04-12 12:29 #3
    Το avatar του χρήστη Apollonas

    Εγγραφή
    11-04-2012
    Περ.
    Mostar, Hercegovina
    Μηνύματα
    255
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Simon18 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια χαρά σε όλη την παρέα είμαι καινούριος στο forum και θα ήθελα την βοήθεια σας στην διατροφή μου.Είμαι 18 χρόνον 1.78 70 κιλά έχω ξεκινήσει εδώ και έναν μηνα την εξής διατροφή: (Ξεκινάω από τις 10 το πρωί και τα γεύματα γίνονται μετά από 2-3 ώρες)
    1 ποτήρι με γάλα και 2 κουταλιές βρώμη και 1 μπανάνα
    1 tost με γαλοπούλα cottage cheese και ντομάτα
    Μεσημεριανό μοσχάρι στήθος κοτόπουλο με ρύζι, η μακαρόνια με λίγο τυρί
    μεταπροπονητικο ομελέτα με 1 κρόκο και 4 ασπράδια,γάλα με 2 κουταλιές βρώμη μπανανα και 1 ξινόμηλο
    Βραδινό δημητριακά με γάλα
    Και πριν τον ύπνο ένα γιαουρτάκι 2%

    Το πρόγραμμα που ακολουθώ είναι για γράμμωση και έντονη άσκηση στους κοιλιακούς.Στόχος μου είναι να κάψω το λίπος που έχει συσσωρευτεί στην κοιλια. Προσπαθώ σκληρά και μπορώ να βάλω στην διατροφή μου ότι χρειαστεί για το καλύτερο αποτέλεσμα πριν 1 χρόνο κατάφερα να χάσω 15 κιλά και τώρα συνεχίζω δυναμικά!Tέλος ευχαριστώ προκαταβολικά!! έψαξα στο forum αλλα δεν βρήκα κάτι αντίστοιχο γι αυτό πήρα την απόφαση να ανοίξω ένα καινούριο post

    Καλημέρα και καλώς ήρθες...Πρώτα απ'όλα συγχαρητήρια για την προσπάθεια που κάνεις και τα αποτελέσματα που έχεις. Συμπλήρωμα να υποθέσω πως δε χρησιμοποιείς αφού δεν το γράφεις κιόλας αλλά για μένα θα πρέπει να βάλεις ποιό πολύ πρωτείνη μέσα στη μέρα σου και ειδικά μετά την προπόνηση. Σε γράμμωση θέλουμε χαμηλά επίπεδα υδατάνθρακα και υψηλά πρωτείνης. Ο καλύτερος χρόνος να πάρεις υδατάνθρακα είναι μετά την προπόνηση, ο οργανισμός τον αφομιώνει ταχύτατα οπότε δε θα έχεις κανένα απολύτως πρόβλημα. Καλό θα ήταν να κανεις μια αλλαγή το μεσημεριανό με το μεταπροπονητικό σου φαγητό... ο υδατάνθρακας σου είναι πολύ παραπάνω από την πρωτείνη που χρειάζεσαι πολύ περισσότερο...!!
    YOU FEELIN' LUCKY PUNK...???
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 29-04-12 14:20 #4
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tolis93 Εμφάνιση μηνυμάτων
    1
    2
    3
    πραγματακια π θα ταν καλο να διαβασεις.αν κ με υψος κ βαρος πεχεις.μαλλον θες γυμναστικη κ να βαλεις μυικα κιλα
    ευχαριστώ πολύ παιδιά για την άμεση απάντηση!
    δηλαδή να αλλάξω το μεσημεριανό μου γεύμα με το μεταπροπονητικό μου?
    Apollona δεν χρησιμοποιώ καθόλου συμπληρώματα!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Simon18 : 29-04-12 στις 14:23
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 29-04-12 16:32 #5
    Το avatar του χρήστη Apollonas

    Εγγραφή
    11-04-2012
    Περ.
    Mostar, Hercegovina
    Μηνύματα
    255
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Simon18 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ευχαριστώ πολύ παιδιά για την άμεση απάντηση!
    δηλαδή να αλλάξω το μεσημεριανό μου γεύμα με το μεταπροπονητικό μου?
    Apollona δεν χρησιμοποιώ καθόλου συμπληρώματα!
    Τότε ναι, άλλαξε το να παίρνεις περισσότερη πρωτείνη μετά την άσκηση την χρειάζεσαι πιο πολύ και γενικά΄βάλε λίγα πραγματάκια περισσότερα από πρωτείνη, καλό κάνει κακό όχι..!!!
    YOU FEELIN' LUCKY PUNK...???
    Απάντηση με παράθεση