Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 24
  1. 03-05-12 15:02 #1
    Προεπιλογή Λίγες συμβουλές
    Είμαι 17 ετών και προσφάτως ξεκίνησα γυμναστήριο. Επειδή θέλω να δω γρήγορα διαφορά στο σώμα και στις επιδόσεις μου σκέφτομαι να πάρω κάποια συμπληρώματα. Οι μέχρι τώρα επιλογές μου (από αυτά που έχω ψάξει) είναι: Bullnox, IntraBolic και Whey Core 100. Επειδή όμως τα resources μου είναι περιορισμένα, μάλλον θα τα πάρω για κάνα μήνα και μετά θα τα παρατήσω. Θα υπάρξουν αρνητικές συνέπειες στον οργανισμό μου? Η βελτίωσή μου θα είναι παροδική αν δεν τα παίρνω για ένα αρκετά μεγάλο χρονικό διάστημα? Κάθε πότε να παίρνω το κάθε προιόν? Επίσης, οι απόψεις σας σχετικά με τις επιλογές μου θα ήταν επιθυμητές. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 03-05-12 15:43 #2
    Το avatar του χρήστη ΠανοςΒ

    Εγγραφή
    04-12-2011
    Περ.
    Κορωπι
    Μηνύματα
    1.865
    Προεπιλογή
    17 εισαι ρε συ! Στην καλυτερη ηλικια! Δε χρειάζεσαι τιποτα περα απο σωστη διατροφη και σωστη προπόνηση. Κρατα τα χρηματα σου αφου ειναι και περιορισμένα.

    Τι θα κερδισεις αμα παρεις συμπληρωματα για ενα μηνα? Αντε αν εισαι φτιαγμένος να παρεις κατι παρε καμια πρωτεινη που την τραβαει τωρα το καλοκαίρι με παγωμενο νερο και παγακια, αντι για μιλκσεικ.

    Το να κανεις σωμα γρηγορα ειναι ο πιο εγγυημενος τροπος να μην κανεις τιποτα ποτε! Η διαδικασία ειναι αργή.

    Στρωσε τη διατροφη σου και την προπόνηση σου και οταν αυτες παψουν να αποδιδουν, δες για τα υπολοιπα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 03-05-12 16:42 #3

    Εγγραφή
    17-09-2010
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    660
    Προεπιλογή
    Οτι σου ειπε και ο Πανος. Δε χρειαζεσαι τιποτα. Τα συμπληρωματα ειναι σαν το φαγητο, συμπληρωνουν, δεν ειναι στερεοειδη..
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 03-05-12 16:48 #4
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Achilleas95 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαι 17 ετών και προσφάτως ξεκίνησα γυμναστήριο. Επειδή θέλω να δω γρήγορα διαφορά στο σώμα και στις επιδόσεις μου σκέφτομαι να πάρω κάποια συμπληρώματα. Οι μέχρι τώρα επιλογές μου (από αυτά που έχω ψάξει) είναι: Bullnox, IntraBolic και Whey Core 100. Επειδή όμως τα resources μου είναι περιορισμένα, μάλλον θα τα πάρω για κάνα μήνα και μετά θα τα παρατήσω. Θα υπάρξουν αρνητικές συνέπειες στον οργανισμό μου? Η βελτίωσή μου θα είναι παροδική αν δεν τα παίρνω για ένα αρκετά μεγάλο χρονικό διάστημα? Κάθε πότε να παίρνω το κάθε προιόν? Επίσης, οι απόψεις σας σχετικά με τις επιλογές μου θα ήταν επιθυμητές. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
    Ισως υπαρξουν επιπτωσεις ισως και οχι...ποιος ξερει?!σε μενα παραδειγμα υπηρξαν...αλλα αναξαρτητα απο αυτο μην μπεις στην διαδικασια...ειδικα για τοσο λιγο καιρο...ετσι κι αλλιως δε μπορεις να παιρνεις συμπληρωματα για παντα...και μολις τα σταματησεις θα χασεις αυτο το οποιο κερδισες απο αυτα...κανε σωστη προπονηση και διατροφη,ξεκουρασου καλα και θα δεις αποτελεσματα πιο γρηγορα απ'οσο πιστευεις...και πολυ πιο μονιμα!!εισαι σε μια ηλικια που μπορεις να φτιαξεις το σωμα σου αν προπονηθεις σωστα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 03-05-12 17:01 #5

    Εγγραφή
    17-09-2010
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    660
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο swimmer_90 Εμφάνιση μηνυμάτων
    μολις τα σταματησεις θα χασεις αυτο το οποιο κερδισες απο αυτα
    Αυτο δεν το καταλαβα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 03-05-12 18:12 #6
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο swimmer_90 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ισως υπαρξουν επιπτωσεις ισως και οχι...ποιος ξερει?!σε μενα παραδειγμα υπηρξαν...αλλα αναξαρτητα απο αυτο μην μπεις στην διαδικασια...ειδικα για τοσο λιγο καιρο...ετσι κι αλλιως δε μπορεις να παιρνεις συμπληρωματα για παντα...και μολις τα σταματησεις θα χασεις αυτο το οποιο κερδισες απο αυτα...κανε σωστη προπονηση και διατροφη,ξεκουρασου καλα και θα δεις αποτελεσματα πιο γρηγορα απ'οσο πιστευεις...και πολυ πιο μονιμα!!εισαι σε μια ηλικια που μπορεις να φτιαξεις το σωμα σου αν προπονηθεις σωστα...
    δηλαδη καποιος που παιρνει μεταπροπονητικα 2 σκουπ whey, αν τα αλλαξει με 8 ασπραδια θα χασει σε αποδοση/σωματικη βελτιωση ? ooooooooκει φιλε μου
    "Free at last, free at last. Thank god almighty the Squat rack is free at last!" -Martin Lifter King jr.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 04-05-12 16:29 #7
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο magavaTOUT Εμφάνιση μηνυμάτων
    δηλαδη καποιος που παιρνει μεταπροπονητικα 2 σκουπ whey, αν τα αλλαξει με 8 ασπραδια θα χασει σε αποδοση/σωματικη βελτιωση ? ooooooooκει φιλε μου
    Εγραψα πουθενα οτι αν αντικαταστησεις το συμπληρωμα με φαγητο χανεις σε αποδοση ?????????ομως αυτο ειναι πρακτικα αδυνατο αν σκεφτεις οτι καθε σκουπ εχει 33gr περιπου...δηλαδη 1 σκουπ=1μιση πολυ μεγαλο γευμα χοντρικα...παραδειγμα...εσυ τρως 6 γενναια γευματα τη μερα και το στομαχι σου ειναι παντα γεματο (αρα τρως οσο παραπανω μπορεις) και χτυπας και μια Α ποσοτητα πρωτεινης η/και κρεατινης και εισαι τουρμπο...ομως αν σταματησεις την Α ποσοτητα πρωτεινης και παρ'ολα τρως οτι ετρωγες πρεπει να αναπληρωσεις καπως την πρωτεινη απ'το συμπληρωμα...αλλα το στομαχι ειναι φουλ,ποσο παραπανω φαι να φας για να καλυψεις το κενο?!?!ειδικα οταν σου λειπουν 66gr πρωτεινης (αν επαιρνες μονο 2 σκουπ) πρεπει να φας 3 μεγαλα γευματα παραπανω!!συνολο 9 μεγαλα γευματα τη μερα...τωρα αυτο σου φαινεται εφικτο εσενα?!επειδη αποκλειεται να καταφερεις να φας τοσο θα αρχισεις να πεφτεις...τοσο απλο...
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 04-05-12 16:30 #8
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο DimitrisT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο δεν το καταλαβα.
    Το εξηγω στο παρακατω σχολιο...
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 04-05-12 16:34 #9
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο magavaTOUT Εμφάνιση μηνυμάτων
    δηλαδη καποιος που παιρνει μεταπροπονητικα 2 σκουπ whey, αν τα αλλαξει με 8 ασπραδια θα χασει σε αποδοση/σωματικη βελτιωση ? ooooooooκει φιλε μου
    Και btw 2 σκουπ αντιστοιχουν σε 11 ασπραδια...
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 04-05-12 16:46 #10

    Εγγραφή
    17-09-2010
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    660
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο swimmer_90 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγραψα πουθενα οτι αν αντικαταστησεις το συμπληρωμα με φαγητο χανεις σε αποδοση ?????????ομως αυτο ειναι πρακτικα αδυνατο αν σκεφτεις οτι καθε σκουπ εχει 33gr περιπου...δηλαδη 1 σκουπ=1μιση πολυ μεγαλο γευμα χοντρικα...παραδειγμα...εσυ τρως 6 γενναια γευματα τη μερα και το στομαχι σου ειναι παντα γεματο (αρα τρως οσο παραπανω μπορεις) και χτυπας και μια Α ποσοτητα πρωτεινης η/και κρεατινης και εισαι τουρμπο...ομως αν σταματησεις την Α ποσοτητα πρωτεινης και παρ'ολα τρως οτι ετρωγες πρεπει να αναπληρωσεις καπως την πρωτεινη απ'το συμπληρωμα...αλλα το στομαχι ειναι φουλ,ποσο παραπανω φαι να φας για να καλυψεις το κενο?!?!ειδικα οταν σου λειπουν 66gr πρωτεινης (αν επαιρνες μονο 2 σκουπ) πρεπει να φας 3 μεγαλα γευματα παραπανω!!συνολο 9 μεγαλα γευματα τη μερα...τωρα αυτο σου φαινεται εφικτο εσενα?!επειδη αποκλειεται να καταφερεις να φας τοσο θα αρχισεις να πεφτεις...τοσο απλο...
    Ισως να εχεις μπερδευτει λιγακι.
    100gr ψημενο στηθος κοτοπουλο ειναι πανω-κατω 30γρ πρωτεινης. Δεν ειναι καν μεγαλο γευμα, 3-4 μπουκιες και αν.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 04-05-12 18:02 #11
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο DimitrisT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ισως να εχεις μπερδευτει λιγακι.
    100gr ψημενο στηθος κοτοπουλο ειναι πανω-κατω 30γρ πρωτεινης. Δεν ειναι καν μεγαλο γευμα, 3-4 μπουκιες και αν.
    Και σκετο να το φας,σνακ δεν το λες..γευμα ειναι...και για να αναπληρωσεις τα 2 σκουπ θες αλλο ενα!αρα +2 γευματα...χωρια οτι κανει και ωρα (3-4) να το χωνεψει το στομαχι ενω το συμπληρωμα σε μιση ωρα αποροφηθηκε...αυτο που θελω να πω ειναι οτι αν παιρνεις συμπληρωματα,ενω τρως ηδη καλα που ειναι βασικη προυποθεση,ειναι πρακτικα δυσκολο εως και αδυνατο να αναπληρωσεις την πρωτεινη απ'το συμπληρωμα με φαγητο...γιατι θα πρεπει να σκασεις στο φαι!χωρια οτι η μερα δεν εχει τοσες ωρες ωστε να βγουν τοσα γευματα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 04-05-12 18:09 #12
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο swimmer_90 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ισως υπαρξουν επιπτωσεις ισως και οχι...ποιος ξερει?!σε μενα παραδειγμα υπηρξαν...αλλα αναξαρτητα απο αυτο μην μπεις στην διαδικασια...ειδικα για τοσο λιγο καιρο...ετσι κι αλλιως δε μπορεις να παιρνεις συμπληρωματα για παντα...και μολις τα σταματησεις θα χασεις αυτο το οποιο κερδισες απο αυτα...κανε σωστη προπονηση και διατροφη,ξεκουρασου καλα και θα δεις αποτελεσματα πιο γρηγορα απ'οσο πιστευεις...και πολυ πιο μονιμα!!εισαι σε μια ηλικια που μπορεις να φτιαξεις το σωμα σου αν προπονηθεις σωστα...
    aφου εισαι ασχετος γιατι δινεις συμβουλες>?
    τα συμπληρωματα δεν ειναι αναβολικα να πεις μολις τα κοψεις θα πεσεις..
    κ τι επιπτωσις ειχες?
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 04-05-12 18:43 #13

    Εγγραφή
    17-09-2010
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    660
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο swimmer_90 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και σκετο να το φας,σνακ δεν το λες..γευμα ειναι...και για να αναπληρωσεις τα 2 σκουπ θες αλλο ενα!αρα +2 γευματα...χωρια οτι κανει και ωρα (3-4) να το χωνεψει το στομαχι ενω το συμπληρωμα σε μιση ωρα αποροφηθηκε...αυτο που θελω να πω ειναι οτι αν παιρνεις συμπληρωματα,ενω τρως ηδη καλα που ειναι βασικη προυποθεση,ειναι πρακτικα δυσκολο εως και αδυνατο να αναπληρωσεις την πρωτεινη απ'το συμπληρωμα με φαγητο...γιατι θα πρεπει να σκασεις στο φαι!χωρια οτι η μερα δεν εχει τοσες ωρες ωστε να βγουν τοσα γευματα...
    Ηθελα να ηξερα που τα βρηκες αυτα που γραφεις..
    Πρωτον, δεν εχει σημασια ποσα γευματα θα φας, αρκει να παιρνεις οσα γραμμαρια πρωτεινης/υδατανθρακων/λιπαρων χρειαζεσαι ανα ημερα. Και ενα τεραστιο γευμα να κανεις τα ιδια αποτελεσματα θα εχεις, 3-4 γευματα ειναι οκ (Πρωινο, μεσημεριανο, μεταπροπονητικο και βραδυνο).
    Δευτερον, το να εχεις στο καθενα 150gr κρεας/6 ασπραδια/1,5 scoop/300gr γιαουρτι/κ.ο.κ. δεν ειναι πολυ, μη σου πω θα πεινας και αλλο.
    Τριτον, για να χασεις μυικη μαζα θα πρεπει να απεχεις καιρο απο τα βαρη και να μην τρως καλα (π.χ. 1 μικρο γευμα την ημερα). Γενικα το σωμα στρεφεται δυσκολα προς τους μυς για να τραφει (εφ'οσον εισαι μεσα στα φυσιολογικα σου ορια).
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 04-05-12 18:55 #14
    Προεπιλογή
    φιλε μου εγω θελω να σου πω κατι πολυ σημαντικο...μην περιμενεις τα συμπληρωματα να κανουν δουλεια...δεν ειναι αναβολικα οι πρωτεινες η διατροφη σου η προπονηση σου και καλη σου ξεκουραση θα κανουν την διαφορα....α και να εχεις υπομονη το σωμα δεν φτιαχνεται τοσο ευκολα
    Obsession is a word the lazy use to describe the dedicated.! ZYZZ
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 04-05-12 19:04 #15
    Προεπιλογή
    Είπα να ακολουθήσω τις συμβουλές των παιδιών και πήρα μόνο πρωτείνη. Gainer λέγεται (νομίζω mega gainer) και την πήρα από τα x-stores. Τώρα θα ήθελα να θέσω μερικά ερωτήματα. Ημερήσια δοσολογία? Κάθε πότε να την παίρνω? Τι είναι ένα scoop?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Achilleas95 : 04-05-12 στις 19:10
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία