Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 24 από 24
  1. 04-05-12 19:08 #16
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mercy_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    φιλε μου εγω θελω να σου πω κατι πολυ σημαντικο...μην περιμενεις τα συμπληρωματα να κανουν δουλεια...δεν ειναι αναβολικα οι πρωτεινες η διατροφη σου η προπονηση σου και καλη σου ξεκουραση θα κανουν την διαφορα....α και να εχεις υπομονη το σωμα δεν φτιαχνεται τοσο ευκολα
    Το ξέρω φίλε μου πως θέλει δουλειά, είναι προφανές άλλωστε! Απλώς πήρα το gainer για να μου δώσει ένα μικρό boost. By the way, σώμα είχα πολύ καλό και προτού ξεκινήσω gym, με μηδενική γυμναστική (δεν πρόλαβε να αλλάξει, μιας και μόλις ξεκίνησα), απλώς να, ήθελα αυτό το κάτι παραπάνω... Θα αναρτήσω φωτογραφίες όσο πιο σύντομα μπορέσω για να μου πείτε απόψεις σχετικά με το πού θα έπρεπε να επικεντρωθώ. Διαστάσεις: 1.79 ύψος, 71 κιλά βάρος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 04-05-12 22:06 #17
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thegravijia Εμφάνιση μηνυμάτων
    aφου εισαι ασχετος γιατι δινεις συμβουλες>?
    τα συμπληρωματα δεν ειναι αναβολικα να πεις μολις τα κοψεις θα πεσεις..
    κ τι επιπτωσις ειχες?
    Κατ'αρχην ασε ποσο ασχετος η σχετικος ειμαι γιατι σπουδαζω πανω στο αντικειμενο,εχω υπαρξει αθλητης κι εχω πιει ο ιδιος την αμμο της θαλασσας σε συμπληρωματα,οποτε κατα πασα πιθανοτητα ειμαι πιο σχετικος απο πολλους και μαλλον κι απο σενα...δευτερον...για να κληνει το θεμα...αν ενας ανθρωπος που τρεφεται καπως και γυμναζεται καπως σταματησει τα συμπληρωματα που χρησιμοποιει,θα αρχισει να πεφτει αργα η γρηγορα,αν αφησει διατροφη και προπονηση αμεταβλητες,γιατι πολυ απλα θα προσλαμβανει μικροτερη ποσοτητα απ'το οτι παιρνει απο πριν!!!δε πιστευω οτι λεω κατι δυσνοητο...αν χρειαζεσαι 100gr πρωτεινης τη μερα με διατροφη και με συμπληρωμα,χωρις θα παιρνεις 40gr (αν επαιρνεις 2 σκουπ πρωτεινης πχ που ειναι περιπου 60gr πρωτ.)...απλη αφαιρεση!!!αρα το σωμα απο εκει που ειχε μαθει να παιρνει 100 θα αρχισει να προσαρμοζεται στα 40...αρα λιγοτερη πρωτεινη για τους μυες...σχεδον η μιση...αρα τι θα συμβει εσυ που εισαι σχετικος?γιατι εγω ο ασχετος ξερω οτι λιγοτερη προσληψη πρωτεινης=απωλεια μυικου ιστου...και δε μιλαω για 1 η 2 μερες μετα...
    οσο για τις επιπτωσεις εχω ελκος στον οισοφαγο τα τελευταια 2 χρονια και συμφωνα με γιατρους,οχι εναν,και που δεν ειναι τυχαιοι (αλλα ειμαι σιγουρος θα θεωρεις κι αυτους ασχετους γιατι φυσικα εσυ ξερεις καλυτερα) τα συμπληρωματα που επαιρνα για 4 χρονια εχουν πολυ μεγαλη σχεση με το προβλημα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 04-05-12 22:49 #18

    Εγγραφή
    17-09-2010
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    660
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο swimmer_90 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν ενας ανθρωπος που τρεφεται καπως και γυμναζεται καπως σταματησει τα συμπληρωματα που χρησιμοποιει,θα αρχισει να πεφτει αργα η γρηγορα,αν αφησει διατροφη και προπονηση αμεταβλητες,γιατι πολυ απλα θα προσλαμβανει μικροτερη ποσοτητα απ'το οτι παιρνει απο πριν!!!
    Τωρα μιλαμε για το 1 scoop (30gr πρωτεινης) μεταπροπονητικα; Δεν θα παρατηρηθει ΚΑΜΜΙΑ διαφορα με -30gr πρωτεινης. Ισως πιο αργη αναπτυξη αλλα ως εκει.
    Εκτος και αν εσυ ετρωγες 5-6 scoop την ημερα και 1 κανονικο γευμα. Εκει ναι, αμα σταματησεις τη σκονη και μεινεις με το ενα γευμα θα εχεις θεμα.
    Και μη τρελαθουμε, 2 γιαουρτακια και 300gr κρεας την ημερα (~130gr πρωτεινης) δεν ειναι υπερβολη και φυσικα δεν σκας στο φαγητο. Οταν ημουν παχυσαρκος ετρωγα πολυ παραπανω και ηθελα και αλλο για να χορτασω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 04-05-12 23:01 #19
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο swimmer_90 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κατ'αρχην ασε ποσο ασχετος η σχετικος ειμαι γιατι σπουδαζω πανω στο αντικειμενο,εχω υπαρξει αθλητης κι εχω πιει ο ιδιος την αμμο της θαλασσας σε συμπληρωματα,οποτε κατα πασα πιθανοτητα ειμαι πιο σχετικος απο πολλους και μαλλον κι απο σενα...δευτερον...για να κληνει το θεμα...αν ενας ανθρωπος που τρεφεται καπως και γυμναζεται καπως σταματησει τα συμπληρωματα που χρησιμοποιει,θα αρχισει να πεφτει αργα η γρηγορα,αν αφησει διατροφη και προπονηση αμεταβλητες,γιατι πολυ απλα θα προσλαμβανει μικροτερη ποσοτητα απ'το οτι παιρνει απο πριν!!!δε πιστευω οτι λεω κατι δυσνοητο...αν χρειαζεσαι 100gr πρωτεινης τη μερα με διατροφη και με συμπληρωμα,χωρις θα παιρνεις 40gr (αν επαιρνεις 2 σκουπ πρωτεινης πχ που ειναι περιπου 60gr πρωτ.)...απλη αφαιρεση!!!αρα το σωμα απο εκει που ειχε μαθει να παιρνει 100 θα αρχισει να προσαρμοζεται στα 40...αρα λιγοτερη πρωτεινη για τους μυες...σχεδον η μιση...αρα τι θα συμβει εσυ που εισαι σχετικος?γιατι εγω ο ασχετος ξερω οτι λιγοτερη προσληψη πρωτεινης=απωλεια μυικου ιστου...και δε μιλαω για 1 η 2 μερες μετα...
    οσο για τις επιπτωσεις εχω ελκος στον οισοφαγο τα τελευταια 2 χρονια και συμφωνα με γιατρους,οχι εναν,και που δεν ειναι τυχαιοι (αλλα ειμαι σιγουρος θα θεωρεις κι αυτους ασχετους γιατι φυσικα εσυ ξερεις καλυτερα) τα συμπληρωματα που επαιρνα για 4 χρονια εχουν πολυ μεγαλη σχεση με το προβλημα...
    δηλ θες να μ πεις οτι ο γιατρος σ ειπε οτι το συμπληρωμα πρωτεινης σ δημιουργησε προβλημα( κ πως το καταλαβε οτι εφταιγε αυτο???) ενω αν ετρωγες ακριβως ιδια ποσοτητα πρωτεινης καθημερινα καθαρα απο φαγητα κ οχι απο συμπληρωματα δεν θα ειχες προβλημα????

    και δευτερον γιατι καποιος οταν κοψει το συμπληρωμα να μην τρωει την ιδια ποσοτητα πρωτεινης ???
    την ωρα που επινε το συμπληρωμα θα φαει φαγητο - απλο
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 04-05-12 23:18 #20
    Το avatar του χρήστη lonsdale

    Εγγραφή
    14-12-2011
    Περ.
    θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    319
    Προεπιλογή
    Ασε μας ρε φιλε εμεις που περνουμε πρωτεινη γιατι δεν εχουμε παθει τιποτα?
    ΟΙ ΜΠΥΡΕΣ ΜΕ ΕΣΩΣΑΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟ
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 04-05-12 23:32 #21
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο swimmer_90 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχω πιει ο ιδιος την αμμο της θαλασσας σε συμπληρωματα,..
    20 χρονων εισαι και εχεις πιει την αμμο της θαλασσας?

    εγω που ειμαι (οσο ειμαι τελος παντον) τι να εχω πιει?
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 04-05-12 23:51 #22
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thegravijia Εμφάνιση μηνυμάτων
    δηλ θες να μ πεις οτι ο γιατρος σ ειπε οτι το συμπληρωμα πρωτεινης σ δημιουργησε προβλημα( κ πως το καταλαβε οτι εφταιγε αυτο???) ενω αν ετρωγες ακριβως ιδια ποσοτητα πρωτεινης καθημερινα καθαρα απο φαγητα κ οχι απο συμπληρωματα δεν θα ειχες προβλημα????

    και δευτερον γιατι καποιος οταν κοψει το συμπληρωμα να μην τρωει την ιδια ποσοτητα πρωτεινης ???
    την ωρα που επινε το συμπληρωμα θα φαει φαγητο - απλο
    Ναι ρε αγορι μου αν μιλαμε για μικρη ποσοτητα γινεται να το καλυψεις με φαι...αν ηδη ομως κανεις μια δυνατη διατροφη κοβοντας το συμπληρωμα (αναλογα και ποσο επαιρνες βεβαια) θες ακομα παραπανω φαι να το καλυψεις...και το ερωτημα ειναι ποσο ακομα μπορεις να φας αν ηδη τρως πολυ?!το ειπα και πιο πανω...αν κανεις 6 καλα γευματα και το handicap πρωτεινης απ το συμπληρωμα που εκοψες ισοδυναμει σε 2-3 γευματα για να σε δω να κανεις 8-9 γευματα τη μερα...θα σκασεις απ'το φαι...
    οσο για το αλλο...το πρωτο πραγμα που με ρωτησε ο γιατρος μολις συνηλθα απ'τη μεθη (της γαστροσκοπησης) ηταν "εκανες εκτεταμενη χρηση συμπληρωματων?" χωρις καν να ξερει εντομεταξυ...και του λεω τι εννοεις εκτεταμενη?και μου απανταει..."μεγαλες ποσοτητες η/και για μεγαλο διαστημα..."και του λεω ποσο και πως επαιρνα που ηταν λιγο κι απ'τα δυο βασικα και μου λεει οτι εχει μεγαλη σχεση και αυτο...οχι μονο αυτο,αλλα και αυτο...
    και πραγματικα κι εσυ και ολοι που βιαζονται να κραξουν και να πουν τη μαλακια τους πανω στο θεμα νομιζεις οτι εχω κανενα κερδος να πω ψεματα ειδικα για κατι τοσο σοβαρο?!?!θα βαλω στην τσεπη μου νομιζεις?!εγω την εμπειρια μου λεω κι οποιος θελει την παιρνει σοβαρα οποιος θελει οχι...δεν ειπα οτι οποιος παρει πρωτεινη η κρεατινη η δε ξερω κι εγω τι θα παθει οτι κι εγω στανταρ...μην ειστε τοσο κολλημενοι...δεν υπαρχει καμια υπογεια συνομμοσια να χτυπησουμε τις εταιριες συμπληρωματων...και btw για να λενε ετσι οι γιατροι σκεφτηκατε οτι μπορει να ξερουν και κατι...?λεω εγω τωρα......
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 05-05-12 01:22 #23
    Το avatar του χρήστη tasos2

    Εγγραφή
    17-02-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    3.315
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο swimmer_90 Εμφάνιση μηνυμάτων
    οσο για τις επιπτωσεις εχω ελκος στον οισοφαγο τα τελευταια 2 χρονια και συμφωνα με γιατρους,οχι εναν,και που δεν ειναι τυχαιοι (αλλα ειμαι σιγουρος θα θεωρεις κι αυτους ασχετους γιατι φυσικα εσυ ξερεις καλυτερα) τα συμπληρωματα που επαιρνα για 4 χρονια εχουν πολυ μεγαλη σχεση με το προβλημα...
    Προσωπικα δε λαμβανω υποψη αυτες τις αποψεις των ιατρων. Οχι γιατι τους θεωρω ασχετους αλλα γιατι ειναι αρκετα προκατειλλημενοι και τα ριχνουν ολα εκει.
    Και εχω και παραδειγματα.

    Μικρος ειχα κατι περιεργα στις εξετασεις αιματος. Ο γιατρος μου χε πει οτι φταινε τα συμπληρωματα πρωτεινης που τα επερνα αραια και που τοτε. Μετα ψιλοεστρωσα τη διατροφη μου εβαλα και λαχανικα, αυξησα το νερο και λοιπα και αυξησα και αρκετα τα συμπληρωματα γιατι ειχα θεμα χρονου. Μετα απο μηνες οι εξετασεις ητανε τζετ. Του πα του γιατρου οτι παιρνω πιο πολλα συμπληρωματα αλλα εκεινος μουγκα, τι να πει.
    Επισης τωρα που κανω αποτριχωση λειζερ, δεν ειχε καλη αποδοση πανω μου και μου ειπε ο δερματολογος που με ειδε γυμνασμενο μηπως παιρνω φαρμακα και εγω του ειπα συμπληρωματα, και μου λεει απο αυτο φταιει που δε σε πιανει η αποτριχωση γιατι αυτα εχουν ανδρογονα. Εκανα εξετασεις μετα για ορμονες και ηταν ολα νορμαλ. Θα του τις δειξω οταν ξαναπαω.

    Απο αυτα που σου ειπα (και εχω κι αλλα) βλεπεις οτι για τους γιατρους τα συμπληρωματα ειναι ο αποδιοπομπαιος τραγος (εκτος βεβαια αν πωλουνται σε φαρμακειο γιατι εκει παιρνουνε ποσοστα). Εγω προσωπικα τα χω φαει με το κουταλι αυτα.

    Γι αυτο ψαξτο και εσυ λιγο καλυτερα για το δικο σου προβλημα... Οχι τιποτα αλλο μηπως φταιει τιποτα αλλο και εσυ νομιζεις οτι τα συμπληρωματα και εφυσηχαστεις και γινεις χειροτερα μετα

    My Records:
    Bench Press: 130kg
    Squat:6x100kg(game over)
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 05-05-12 16:48 #24
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tasos2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικα δε λαμβανω υποψη αυτες τις αποψεις των ιατρων. Οχι γιατι τους θεωρω ασχετους αλλα γιατι ειναι αρκετα προκατειλλημενοι και τα ριχνουν ολα εκει.
    Και εχω και παραδειγματα.

    Μικρος ειχα κατι περιεργα στις εξετασεις αιματος. Ο γιατρος μου χε πει οτι φταινε τα συμπληρωματα πρωτεινης που τα επερνα αραια και που τοτε. Μετα ψιλοεστρωσα τη διατροφη μου εβαλα και λαχανικα, αυξησα το νερο και λοιπα και αυξησα και αρκετα τα συμπληρωματα γιατι ειχα θεμα χρονου. Μετα απο μηνες οι εξετασεις ητανε τζετ. Του πα του γιατρου οτι παιρνω πιο πολλα συμπληρωματα αλλα εκεινος μουγκα, τι να πει.
    Επισης τωρα που κανω αποτριχωση λειζερ, δεν ειχε καλη αποδοση πανω μου και μου ειπε ο δερματολογος που με ειδε γυμνασμενο μηπως παιρνω φαρμακα και εγω του ειπα συμπληρωματα, και μου λεει απο αυτο φταιει που δε σε πιανει η αποτριχωση γιατι αυτα εχουν ανδρογονα. Εκανα εξετασεις μετα για ορμονες και ηταν ολα νορμαλ. Θα του τις δειξω οταν ξαναπαω.

    Απο αυτα που σου ειπα (και εχω κι αλλα) βλεπεις οτι για τους γιατρους τα συμπληρωματα ειναι ο αποδιοπομπαιος τραγος (εκτος βεβαια αν πωλουνται σε φαρμακειο γιατι εκει παιρνουνε ποσοστα). Εγω προσωπικα τα χω φαει με το κουταλι αυτα.

    Γι αυτο ψαξτο και εσυ λιγο καλυτερα για το δικο σου προβλημα... Οχι τιποτα αλλο μηπως φταιει τιποτα αλλο και εσυ νομιζεις οτι τα συμπληρωματα και εφυσηχαστεις και γινεις χειροτερα μετα
    Δε λεω αυτο που λες εχει μια λογικη...απλα το εχω ακουσει καμποσες φορες απο διαφορετικους ανθρωπους που θεωρουνται ειδικοι και ο καθενας δεν ηξερε την αποψη του προηγουμενου ωστε να τον επηρεασει...αυτο...τωρα στο internet οι αποψεις διιστανται...αλλοι λενε αποκλειεται...αλλοι λενε σιγουρα...και μερικοι λενε μπορει...και καποια ερευνα που να ριχνει φως δεν υπαρχει ακομα...αρα ποιος μπορει να ειναι σιγουρος?!για την ιστορια θα πω μονο οτι εγω το ανακαλυψα τελειως τυχαια,δεν ειχα ουτε πονο ουτε τιποτα απολυτως!!!γαστροσκοπηση εκανα για το στομαχι και για τελειως ασχετο λογο...και βρεθηκα με ζημια στον οισοφαγο...αρα ολοι οσοι λετε αν παθατε η οχι κρατατε μια πισινη...αυτα...
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12