Σελίδα 65 από 78 ΠρώτηΠρώτη ... 1555636465666775 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 961 έως 975 από 1161
  1. 25-05-18 20:20 #961
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Espresso Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχεις καλές κατονομες στο λίγο λίπος που έβαλες
    Δώσε πόνο
    να σαι καλα φιλε μου γενικα εχω ενα καλο οταν βαζω λιπος να μπαινει σχερικα ομοιομορφα και οταν θελω να χασω λιπος να χανεται πιο ευκολα απο οτι στους περισσοτερους
    I like the color red because it’s a fire. And I see myself as always being on fire
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 25-05-18 22:13 #962
    Το avatar του χρήστη amateur666

    Εγγραφή
    08-02-2011
    Περ.
    Τσερνομπιλ
    Μηνύματα
    1.735
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TheWorst Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ειναι πολυ λιγος χρονος αυτος ρε φιλε ? 1,5 μηνα ουτε 2 για προετοιμασια ?
    ειναι εκτομορφος
    Αυτή τη στιγμή, κάποιοι ερωτεύονται...
    κάποιοι χωρίζουν.......
    και κάποιοι έχουν ήσυχο το κεφάλι τους...


    https://www.youtube.com/watch?v=JGwWNGJdvx8
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 25-05-18 22:29 #963
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο amateur666 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειναι εκτομορφος
    τα ειπες ολα με μια λεξη... δεν την θυμόμουν
    I like the color red because it’s a fire. And I see myself as always being on fire
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 26-05-18 00:05 #964
    Το avatar του χρήστη amateur666

    Εγγραφή
    08-02-2011
    Περ.
    Τσερνομπιλ
    Μηνύματα
    1.735
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Predator1995 Εμφάνιση μηνυμάτων
    τα ειπες ολα με μια λεξη... δεν την θυμόμουν
    εγω π.χ. ειμαι ενδο παιρνω πολυ ευκολα ογκο οταν ξεφευγω σε θερμιδες κ οτι λιπος βαζω το βαζω στην κοιλια..κ φτυνω αιμα..αν θελω να το χασω μετα
    Αυτή τη στιγμή, κάποιοι ερωτεύονται...
    κάποιοι χωρίζουν.......
    και κάποιοι έχουν ήσυχο το κεφάλι τους...


    https://www.youtube.com/watch?v=JGwWNGJdvx8
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 26-05-18 00:55 #965
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Τι σχεση εχει με το αν ειναι εκτομορφικος - ρητωρικη ερωτηση .. Το θεμα ειναι ποσο πανω ή κατω απτις θερμιδες συντηρησης θα παιξει και τι θα κανει με τα μακροσυστατικα..Ο καθενας παιρνει ογκο οταν ειναι σε πλεονασμα , λογικο να βαζεις λιπος οταν εισαι πολυ πανω απτις θερμιδες συντηρησης ή πολυς χρονος αφιερωνεις στον ογκο (μιλωντας με λιγες θερμιδες πσνω ) και αν εισαι ενδο - εκτο ή μεσομορφικος δεν εχει και πολυ να κανει με αυτα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 26-05-18 01:20 #966
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    οπως τα λες ειναι worst δεν ξερω γιατι ειχαν τοση μεγαλη απηχηση τα σωματοτυπα, μονο δικαιολογιες δημιουργουν (μιλαω γενικα εδω)
    Αν καποιος παιρνει κιλα ευκολα υπαρχουν τοσοι παραμετροι που μπορει να το προκαλουν. Περισσοτερη ορεξη για φαγητο, χαμηλη δραστηριοτητα μεσα στην ημερα κτλπ.
    Αν παιρνεις περισσοτερες θερμιδες απο οτι καταναλωνεις θα βαλεις κιλα τωρα τι εκτο ενδο
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 26-05-18 13:29 #967
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ioannis Duff Εμφάνιση μηνυμάτων
    οπως τα λες ειναι worst δεν ξερω γιατι ειχαν τοση μεγαλη απηχηση τα σωματοτυπα, μονο δικαιολογιες δημιουργουν (μιλαω γενικα εδω)
    Αν καποιος παιρνει κιλα ευκολα υπαρχουν τοσοι παραμετροι που μπορει να το προκαλουν. Περισσοτερη ορεξη για φαγητο, χαμηλη δραστηριοτητα μεσα στην ημερα κτλπ.
    Αν παιρνεις περισσοτερες θερμιδες απο οτι καταναλωνεις θα βαλεις κιλα τωρα τι εκτο ενδο
    απο την μια συμφωνω 100% σε αυτα που λες αλλα απο την αλλη πως εξηγείται το γεγονος οτι καποιος χανει αρκετα πιο ευκολα λιπος απο καποιον αλλο?? σιγουρα καποιο ρολο θα παιζουν και τα σωματοτυπα
    I like the color red because it’s a fire. And I see myself as always being on fire
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 26-05-18 13:46 #968
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Ολοι μας εχουμε φυσιολογικες διαφορες. Τα γενετικα μας καθοριζουν σχεδον(?) τα παντα πανω μας. Η θεωρια των σωματοτυπων δεν μας κατηγοριοποιει ομως απλα σε γενικες κατηγοριες αναλογα με τα γενετικα μας. Αναθετει ιδιοτητες στις κατηγοριες κατι το οποιο ειναι τελειως λαθος. Αν ηταν παντα καποιος λεπτος (εκτομορφος hurr durr) δεν υπαρχει λογος να πιστευουμε οτι αυτοματως ισχυουν για εκεινον ολα τα χαρακτηριστικα που αποδιδοντε στην κατηγορια αυτη. Οι λεξεις εκτομορφος,ενδομορφος κτλπ δεν εχουν καμια πραγματικη υποσταση, ειναι μερη μιας αποτυχημενης, debunked θεωριας. Και σαν να μην εφτανε αυτο, οπως λεω πανω, η δυσκολια καποιου να βαλει κιλα δεν ειναι απαραιτητο να προκαλειται απο φυσιολογικες/γενετικες διαφοροποιησεις. Μπορει το ατομο να εχει αυξημενη δραστηριοτητα μεσα στην μερα, να προτιμαει φαγητα με χαμηλη θερμιδικη αξια, να εχει μικροτερη ορεξη κτλπ. Ενας πολυ καλος μου φιλος εχει κολλησει 1,2-2 χρονια στα ιδια κιλα και μου λεει οτι ειναι εκτομορφος. Αλλα αν τον ρωτησεις θα σου πει οτι δεν τρωει απο το αγχος, οτι προσεχει πολυ το τι τρωει και την βγαζει με κατι μικρες μεριδες στηθος κοτοπουλου και κινοα, κολυμπαει 1 ωρα τη μερα και τρεχει στιβο αλλο τοσο. Αλλα κατα τα αλλα ειναι εκτομορφος και για αυτο δεν παιρνει κιλα, απλα τραγικη η κατασταση.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 26-05-18 17:48 #969
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ioannis Duff Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ολοι μας εχουμε φυσιολογικες διαφορες. Τα γενετικα μας καθοριζουν σχεδον(?) τα παντα πανω μας. Η θεωρια των σωματοτυπων δεν μας κατηγοριοποιει ομως απλα σε γενικες κατηγοριες αναλογα με τα γενετικα μας. Αναθετει ιδιοτητες στις κατηγοριες κατι το οποιο ειναι τελειως λαθος. Αν ηταν παντα καποιος λεπτος (εκτομορφος hurr durr) δεν υπαρχει λογος να πιστευουμε οτι αυτοματως ισχυουν για εκεινον ολα τα χαρακτηριστικα που αποδιδοντε στην κατηγορια αυτη. Οι λεξεις εκτομορφος,ενδομορφος κτλπ δεν εχουν καμια πραγματικα υποσταση, ειναι μερη μιας αποτυχημενης, debunked θεωριας. Και σαν να μην εφτανε αυτο, οπως λεω πανω, η δυσκολια καποιου να βαλει κιλα δεν ειναι απαραιτητο να προκαλειται απο φυσιολογικες/γενετικες διαφοροποιησεις. Μπορει το ατομο να εχει αυξημενη δραστηριοτητα μεσα στην μερα, να προτιμαει φαγητα με χαμηλη θερμιδικη αξια, να εχει μικροτερη ορεξη κτλπ. Ενας πολυ καλος μου φιλος εχει κολλησει 1,2-2 χρονια στα ιδια κιλα και μου λεει οτι ειναι εκτομορφος. Αλλα αν τον ρωτησεις θα σου πει οτι δεν τρωει απο το αγχος, οτι προσεχει πολυ το τι τρωει και την βγαζει με κατι μικρες μεριδες στηθος κοτοπουλου και κινοα, κολυμπαει 1 ωρα τη μερα και τρεχει στιβο αλλο τοσο. Αλλα κατα τα αλλα ειναι εκτομορφος και για αυτο δεν παιρνει κιλα, απλα τραγικη η κατασταση.
    με καλυψες 100% μπορω να πω σε ευχαριστω πολυ
    I like the color red because it’s a fire. And I see myself as always being on fire
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 26-05-18 18:45 #970
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Καλη επιτυχια με την προετοιμασια
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 27-05-18 00:28 #971
    Το avatar του χρήστη amateur666

    Εγγραφή
    08-02-2011
    Περ.
    Τσερνομπιλ
    Μηνύματα
    1.735
    Προεπιλογή
    οτι δεν κατηγοριοπουνται πληρως οι ανθρωποι σε εκτομορφο , ενδομορφο και μεσομορφο ειναι αληθεια...αλλα ειναι μια γενικη μπακαλιστικη προσεγγιση που εχει αρκετα στοιχεια αληθειας...

    το DNA η οπως αλλιως θες πες το.. παιζει ΑΡΚΕΤΑ μεγαλο ρολο και στην μυικη αναπτυξη(ποσο ευκολα παιρνει το σωμα σου αλλα και ποσο αναλογικα) και στο πως κατανεμεται το λιπος..
    και τωρα μιλαμε με δεδομενο οτι καποιος κανει διατροφη οχι οπως λες να μην τρωει και να μενει στο οτι ειναι ''εκτομορφος'' και να του φταιει κ καλα αυτο..

    μιλαμε για περιπτωσεις που ξερεις τι σου γινεται και με την ιδια καταβολη προσπαθειας σε προπονηση και διατροφη ο αλλως εχει καλυτερα αποτελεσματα είτε ειναι αυτο στην μειωση του λιπους ειτε στην αυξηση μυικης μαζας..
    εχω απειρα παραδειγματα real life ανθρωπων που τους ΄΄ξερω΄΄ καλα...
    bro science? ναι?! ισως! μαλλον?!!!...αλλα σε αυτο το θεμα δεν μου αλλαζει κανεις την αποψη..
    Αυτή τη στιγμή, κάποιοι ερωτεύονται...
    κάποιοι χωρίζουν.......
    και κάποιοι έχουν ήσυχο το κεφάλι τους...


    https://www.youtube.com/watch?v=JGwWNGJdvx8
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 27-05-18 00:51 #972
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    απολυτως σεβαστο, αλλα επιμενω οτι το να βαζουμε ταμπελες στους εαυτους μας μας περιοριζει πνευματικα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 27-05-18 12:23 #973
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Φιλε ειτε εκτομορφικος τυπος ειτε μεσο ειτε ενδο με περισσοτερες θερμιδες απτη συντηρηση βαζει και με λιγοτερες χανει. Ισως ο ενας πεινασει λιγοτερο και ο αλλος περισσοτερο , αλλα το παραπανω δεν αλλαζει. Περσι ειχες 3.5 μηνες και ειχε πολυ πεινα , πως τωρα με δυο φορες λιγοτερο χρονο θα καταφερεις , θα περιορισεις ακομα πιο πολυ την διαιτα , τις θερμιδες ? Εχεις ακομα να βαλεις και μετα σε τετοιο συντομο χρονικο διαστημα να χασεις τοσα νερα και λιπος δε θα χασεις και αρκετους μυς μαζι ?
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 27-05-18 18:07 #974
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ioannis Duff Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλη επιτυχια με την προετοιμασια
    σε ευχαριστω πολυ φιλε μου
    I like the color red because it’s a fire. And I see myself as always being on fire
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 27-05-18 18:09 #975
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TheWorst Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε ειτε εκτομορφικος τυπος ειτε μεσο ειτε ενδο με περισσοτερες θερμιδες απτη συντηρηση βαζει και με λιγοτερες χανει. Ισως ο ενας πεινασει λιγοτερο και ο αλλος περισσοτερο , αλλα το παραπανω δεν αλλαζει. Περσι ειχες 3.5 μηνες και ειχε πολυ πεινα , πως τωρα με δυο φορες λιγοτερο χρονο θα καταφερεις , θα περιορισεις ακομα πιο πολυ την διαιτα , τις θερμιδες ? Εχεις ακομα να βαλεις και μετα σε τετοιο συντομο χρονικο διαστημα να χασεις τοσα νερα και λιπος δε θα χασεις και αρκετους μυς μαζι ?
    οχι ρε συ γιατι περσυ ειχα ξεκινησει διαιτα ενω ημουν ηδη κομμενος και εκανα ιουλιο αυγουστο σεπτεμβριο και μισο οκτωβριο διαιτα γι αυτο ειχε πεινα πολυ γιατι εφτασα σε ενα σημειο που δεν εχανα και επρεπε να κανω πο σκληρη διαιτα ενω τωρα μεχρι αρχες αυγουστου θα παρω κρεατα και λιπος πανω μου και αυγουστο σεπτεμβριο και 10 μερες οκτωβριου θα παιξω γραμμωση οποτε εχω 2 μηνες να κανω μια καλυτερη γραμμωση χωρις να χασω τοσα πολλα κιλα κιολας καθως θελω να ειμαι 69-70 κιλα και με 6-6,5% λιπος οχι 63-64 κιλα και 4,5% λιπος
    I like the color red because it’s a fire. And I see myself as always being on fire
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 65 από 78 ΠρώτηΠρώτη ... 1555636465666775 ... ΤελευταίαΤελευταία