Σελίδα 28 από 78 ΠρώτηΠρώτη ... 18262728293038 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 406 έως 420 από 1161
  1. 28-08-13 01:44 #406

    Εγγραφή
    05-12-2012
    Περ.
    Winter is coming
    Μηνύματα
    1.969
    Προεπιλογή
    επισης οπως σου ειπα πρεπει να εχεις ενα καλο μεταπροπονητικο γευμα με υδατανθρακες και πρωτεινες
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 29-08-13 15:57 #407
    Προεπιλογή
    Εκανα λιπομετρηση πριν ξεκινησω απο 1 σεπτεμβριου τον ογκο με πολυ περισσοτερο φαγητο αυτην τη φορα!!
    να ενημερωσω λιγο τα stats. 18 χρωνον υψος: 1,69 και βαρος: 65,8 κιλα

    BMI 23,1
    BMR 1,700
    body water 70%
    body fat 8,5%
    δεξι χερι 11,6% λιπος
    αριστερο χερι 12% λιπος
    δεξι ποδι 10,7% λιπος
    αριστερο ποδι 11,7% λιπος
    κιλα μυικης μαζας 57,2
    δεξι χερι 3,3 κιλα
    αριστερο χερι 3,4 κιλα
    δεξι ποδι 10,4 κιλα
    αριστερο ποδι 9,9 κιλα
    σπλαχνικο λιπος επιπεδο 1
    οστικι μαζα 3 (μετριος σκελετος)
    μεγεθος καρπου 17cm
    metabolic age 12
    θερμιδες συντηρησης 2.700

    την δευτερα περιμενω σε email την διατροφη απο την διατροφολογο και θα την ποσταρω μπας και χρειαζεται αλλαγες
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 29-08-13 16:31 #408
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Mikekan

    Εγγραφή
    18-10-2012
    Περ.
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    4.075
    Προεπιλογή
    Καλά ρε παίχτη συγγνώμη, είσαι τόσο καιρό σε αυτό το site και περιμένεις διατροφή από διατροφολόγο?
    Μιχάλης
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 29-08-13 16:46 #409
    Banned
    Εγγραφή
    10-08-2013
    Μηνύματα
    61
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Mikekan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά ρε παίχτη συγγνώμη, είσαι τόσο καιρό σε αυτό το site και περιμένεις διατροφή από διατροφολόγο?
    συγνωμη κιολας δηλαδη επειδη ειναι καιρο εδω απο ποιον θα επρεπε να περιμενει διατροφη?η διατροφολογος θα του φτιαξει την διατροφη ακριβως πανω στις αναγκες του. η καλυτερη λυση ειναι οτιδηποτε αλλο παει στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα δεν πιανουμε την διατροφη του χ μελους και την ξεπατικωνουμε για εμας δεν παει ετσι
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 29-08-13 16:48 #410
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Mikekan

    Εγγραφή
    18-10-2012
    Περ.
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    4.075
    Προεπιλογή
    Διαφωνώ κάθετα, οι διατροφές των διατροφολόγων που έχω δει οι περισσότερες είναι κουκουρούκου. Δεύτερον δεν λαμβάνουν υπόψη ότι είμαστε αθλητές και τις ανάγκες μας. Τρίτον δεν είπε κανείς να ξεπατικώσει διατροφή αλλά με ένα χρόνο στο site έπρεπε να ξέρει τι χρειάζεται και να φτιάξει μία διατροφούλα μόνος του. Δεν είναι πυρηνική φυσική, ένα και ένα κάνουν δύο. Όπως βλέπεις μόνος του λέει "θα τη βάλω εδώ για διορθώσεις". Αλλά αφού ήθελε να πληρώσει διατροφολόγο εμένα δεν μου πέφτει λόγος.
    Μιχάλης
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 29-08-13 17:16 #411
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Mikekan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διαφωνώ κάθετα, οι διατροφές των διατροφολόγων που έχω δει οι περισσότερες είναι κουκουρούκου. Δεύτερον δεν λαμβάνουν υπόψη ότι είμαστε αθλητές και τις ανάγκες μας. Τρίτον δεν είπε κανείς να ξεπατικώσει διατροφή αλλά με ένα χρόνο στο site έπρεπε να ξέρει τι χρειάζεται και να φτιάξει μία διατροφούλα μόνος του. Δεν είναι πυρηνική φυσική, ένα και ένα κάνουν δύο. Όπως βλέπεις μόνος του λέει "θα τη βάλω εδώ για διορθώσεις". Αλλά αφού ήθελε να πληρώσει διατροφολόγο εμένα δεν μου πέφτει λόγος.
    φιλε μικε η διατροφολογος ηταν δωρεαν γι αυτο βρηκα την ευκαιρια και πηγα ειχα και δωρεαν λιπομετρηση και εκανα
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 29-08-13 17:25 #412
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Mikekan

    Εγγραφή
    18-10-2012
    Περ.
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    4.075
    Προεπιλογή 17 χρονών με 2 μήνες γυμναστική στο σπίτι
    Τότε αλλάζει το πράγμα! Μαζί σου!
    Μιχάλης
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 29-08-13 17:27 #413
    Προεπιλογή
    δεν θα καθομουν να δωσω 50 ευρω για να βγαλω διατροφη απλα το βρηκα σαν ευκαιρια να παρω μια δικια της να την κοιταξω με τα μελη εδω και να
    βγαλω μια δικια μου καλυτερη συμφωνεις σε αυτο?
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 30-08-13 16:22 #414
    Banned
    Εγγραφή
    10-08-2013
    Μηνύματα
    61
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Mikekan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διαφωνώ κάθετα, οι διατροφές των διατροφολόγων που έχω δει οι περισσότερες είναι κουκουρούκου. Δεύτερον δεν λαμβάνουν υπόψη ότι είμαστε αθλητές και τις ανάγκες μας. Τρίτον δεν είπε κανείς να ξεπατικώσει διατροφή αλλά με ένα χρόνο στο site έπρεπε να ξέρει τι χρειάζεται και να φτιάξει μία διατροφούλα μόνος του. Δεν είναι πυρηνική φυσική, ένα και ένα κάνουν δύο. Όπως βλέπεις μόνος του λέει "θα τη βάλω εδώ για διορθώσεις". Αλλά αφού ήθελε να πληρώσει διατροφολόγο εμένα δεν μου πέφτει λόγος.
    υπαρχουν διαιτολογοι και διαιτολογοι τωρα το ενα χρονο στο site ενταξει τα 8 στα 10 μελη που διαβαζω τις διατροφες τους ειναι απο μετριες ως χαλια και δεν μιλαμε απλα για μια διατροφη που προτεινουν οι περισσοτεροι σφιχτες δηλαδη τριπτυχο "θα τρως μοσχαρι ρυζι και κοτοπουλο"που μπορει να ακουγεται καλη για χτυσιμο αλλα μιλαμε για μια διατροφη που εχει ποικιλια ωστε να μην βαριεσαι και που να προαγει εκτος απο τους μυς γιατι δεν ειναι αυτο μονο το ζητουμενο της διατροφης,την σωστη λειτουργια του οργανισμου την υγεια την ευεξια το να εχεις ενεργεια την ωρα που την χρειαζεσαι ολα αυτα ειναι η σωστη διατροφη δεν ειναι τρωω μακαρονια για υδατανθρακα και κρεας για πρωτεινη δεν παει ετσι ο διαιτολογος αν ειναι καλος θα σε βοηθησει πραγματικα εγω προσωπικα βοηθηθηκα πραγματικα απο τοτε που μου εδωσε διατροφη εξατομικευμενη και δεν ακουγα τον καθε φουσκωτο στο γυμναστηριο
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 30-08-13 16:39 #415
    Το avatar του χρήστη ΠανοςΒ

    Εγγραφή
    04-12-2011
    Περ.
    Κορωπι
    Μηνύματα
    1.865
    Προεπιλογή
    Θα συμφωνησω με τον bebelo. Οι τυπικες bb fitness διαιτες τις περισσοτερες φορες γινονται μονοτονες και βαρετες.
    Εχασα πολλα και καθαρα κιλα παλιοτερα με μια διατροφη ακυρη συμφωνα με τα bb προτυπα. 90γρ πρωτεινη, ελαχιστα λιπαρα και ενα σκασμο υδ. Ψωμακι, κουλουρι κανα παγωτο κλπ κλπ. 6 μηνες δεν μου ελειψε ενεργεια με την καμια. Απλα δεν εμαθα ποτέ να τρωω σωστα. Μονο οταν ασχοληθηκα μονος μου αρχισα να συνδεω τα κομματια του παζλ σιγα σιγα.
    " Be strong, think positive. You never know who you are inspiring!"
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 30-08-13 16:46 #416
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Mikekan

    Εγγραφή
    18-10-2012
    Περ.
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    4.075
    Προεπιλογή
    Δεν είναι ανάγκη παιδιά να υπάρχει μία τυποποιημένη διατροφή μπούσουλας, παπαγαλία κοινώς. Μαθαίνοντας τι είναι και τι κάνουν ο υδατάνθρακας, τα λιπαρά και η πρωτείνη και αποκτώντας καλές γνώσεις μπορείς να τρως κάθε μέρα διαφορετική πράγματα, αποφασίζοντάς τα το πρωί που ξυπνάς.
    Μιχάλης
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 30-08-13 17:11 #417
    Προεπιλογή
    Mακάρι να ήταν τόσο απλό το θέμα...Να ξυπνάς το πρωί χωρίς να έχεις κάνει κάποια ιδιαίτερη προετοιμασία από χτες και μέχρι το βράδυ να χεις καλύψει όλες σου τις διατροφικές ανάγκες...
    Φίλοι μην γελιόμαστε!Οι περισσότεροι από μας είμαστε εργένηδες, με ό τι αυτό συνεπάγεται...
    Όλα πρέπει να τα κάνουμε μόνοι μας που σημαίνει ότι χρειάζεται μεγάλος προγραμματισμός για τόσο απαιτητικές διατροφικές ανάγκες....
    Για το λόγο αυτό οι περισσότεροι όταν βολευτούν με 2-3 πραγματάκια-συνταγές τις επαναλαμβάνουν και έτσι γίνεται πιο εύκολο και πιο γρήγορο το θέμα...
    Αυτό οδηγεί δυστυχώς σε μονοτονία και μονοφαγία....
    Δεν ξέρω πολλούς εργένηδες που να χουν τη διατροφική ποικιλία που χει ένα σπίτι μια οικογένειας...
    Δεν είναι τυχαίο το γεγονός ότι στην ενότητα φωτογραφίες με τα συμπληρώματά μας, οι περισσότεροι έχουν ολόκληρα ντουλάπια (για να μην πω ντουλάπες) με συμπληρώματα...
    Ένας στόχος που τίθεται σωστά, είναι ήδη ολοκληρωμένος κατά το ήμισυ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 30-08-13 18:13 #418
    Προεπιλογή
    για το θεμα διατροφη υπαρχει και ενας αλλος παραγοντας. τα ατομα σε μια οικογενεια γιατι για παραδειγμα εμεις ειμαστε 10 ατομα μεσα στο σπιτι και οι 9
    ειναι παχουλοι και δεν τους ενδιαφεροι η διατροφη καθολου οποτε δεν μπορω εγω να κανω μια παρα πολυ σωστη διατροφη γιατι δεν μπορουν να αγοραζουν ατομικα για εμενα και μετα και για τους αλλους 9 γι αυτο υπαρχει ενα θεμα στην διατροφη και βγαινει με οτι υπαρχει στο σπιτι.. γενικα υπαρχουν πολλα
    πραγματα που εμποδιζουν μια διατροφη. η διατροφολογος που παω ειναι με ποσα μεταπτυχιακα ειναι και στην ενωση διατροφολογων στην ελλαδα και γενικα της εχω πει δεν θελω μεγαλη ποικιλια για να μπορω να τα αγοραζω μην σου πω μπορει να τρωω και 3 φορες την ημερα μακαρονια για να βγαινω
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 30-08-13 21:18 #419
    Banned
    Εγγραφή
    10-08-2013
    Μηνύματα
    61
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Predator1995 Εμφάνιση μηνυμάτων
    για το θεμα διατροφη υπαρχει και ενας αλλος παραγοντας. τα ατομα σε μια οικογενεια γιατι για παραδειγμα εμεις ειμαστε 10 ατομα μεσα στο σπιτι και οι 9
    ειναι παχουλοι και δεν τους ενδιαφεροι η διατροφη καθολου οποτε δεν μπορω εγω να κανω μια παρα πολυ σωστη διατροφη γιατι δεν μπορουν να αγοραζουν ατομικα για εμενα και μετα και για τους αλλους 9 γι αυτο υπαρχει ενα θεμα στην διατροφη και βγαινει με οτι υπαρχει στο σπιτι.. γενικα υπαρχουν πολλα
    πραγματα που εμποδιζουν μια διατροφη. η διατροφολογος που παω ειναι με ποσα μεταπτυχιακα ειναι και στην ενωση διατροφολογων στην ελλαδα και γενικα της εχω πει δεν θελω μεγαλη ποικιλια για να μπορω να τα αγοραζω μην σου πω μπορει να τρωω και 3 φορες την ημερα μακαρονια για να βγαινω
    αυτο δεν ειναι διατροφη η διατροφη θελει χρονο και χρημα με μακαρονια αν περιμενεις να χτυσεις εισαι γελασμενος και σιγουρα δεν χρειαζεσαι διατροφολογο για να τρως μακαρονια μονο
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 30-08-13 21:59 #420
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Αλλο που μπορεις να κανεις να παιρνεις καθημερινως ομως (!!!) κρεας μονο για σενα..Και να τρως ο,τι αλλο βρεις στο σπιτι γιατι σιγουρα θα εχεις αρκετους υ/ες και λιπαρα , εννοωντας οτι θα εχει στο τραπεζι,οχι οτι θα τα φας. Κοιταζε τον καθρεφτη και τη ζυγαρια,αυτο σου λεει τι γινεται με αυτο που τρως. Ακομα και να ειστε πολλοι παιρνε καποιο κρεας που δεν τρωνε οι αλλοι (π.χ. εγω παιρνω αλογο και σιγουρα ακομα και να μην εχουν 1 ευρω να παρουν ψωμι τετοιο κρεας δε θα φανε) ,βρωμη ξερω λιγους που τους αρεσει ,αλλα στον μεσο ανθρωπο οι περισσοτεροι συχαινονται(κι εγω μαζι τους) , αλλα τα μακαρονια , ρυζια και πατατες ειναι μια χαρα. Εσυ εχεις περισσοτερο προβλημα στη προπονηση κι ειμαι σιγουρος για αυτο , γιατι πια δεν εισαι για 2 μηνες γυμ. Αλλα θες γυμναστηριο ,γιατι στο σπιτι , αρχαριος ,χωρις γνωσεις και με ελαχιστο εξοπλισμο σιγουρα δεν μπορεις να κανεις και πολλα.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 28 από 78 ΠρώτηΠρώτη ... 18262728293038 ... ΤελευταίαΤελευταία