Σελίδα 56 από 78 ΠρώτηΠρώτη ... 646545556575866 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 826 έως 840 από 1161
  1. 24-07-17 20:00 #826
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aepiskeptis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οσο για το παλιομοδητικο πρόγραμμα, αυτα τα σπλιτ του 5 ημερες πανω σωμα, 1 κατω, χερια μονα τους και φρύδια μαζι με αυτακια, στα ο,τιναι
    +1
    Οσο για τις γαμπες αν δεν βλεπω κατι λαθος ειναι 2 φορες την βδομαδα με μια μερα ενδιαμεσα. Δεν παιζει overtraining με τιποτα, μα με τιποτα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 24-07-17 20:13 #827
    War Veteran
    Το avatar του χρήστη RAMBO

    Εγγραφή
    06-01-2009
    Περ.
    Hardcore Earth
    Μηνύματα
    5.969
    Προεπιλογή
    Predetor για τι ποζες βρες καποιον αγωνιστικο να τις κανετε μαζι,αν θυμαμαι καλα η κατηγορια που θες εχει δοαφορετικα στησιματα απο bb ποζες,οσο για τις φωτο,ραχιαιοι,πλαγιοι και κατω κοιλιακα δωσε λιγο εμφαση,πολυ καλη φλεβικοτητακ κοψιματα,σιγουρα δεν θα εχεις θεματα στο κοψιμο


    Aepiskepti οτι πιανει τον καθενα,απο την στιγμη που εμενα αυτα δουλευουν και εχουν τοσα χρονια αποτελεσμα και εχω φτασει εδω που ειμαι ποιος ο λογος να το αλλαξω?
    Y.o.l.o
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 24-07-17 23:30 #828
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aepiskeptis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιστολερο ωραια προσπάθεια, συνεχισε ετσι ποιοτικά, i like ye r physique


    Ραμπε για πες λιγο ρε συ

    Πως καίγεται ενας μυς;

    Και τι εννοείς δεν προλαβαινει να αναρρωσει ο μυς;


    Οσο για το παλιομοδητικο πρόγραμμα, αυτα τα σπλιτ του 5 ημερες πανω σωμα, 1 κατω, χερια μονα τους και φρύδια μαζι με αυτακια, στα ο,τιναι
    να σαι καλα φιλε aepiskepti προσπαθω οσο μπορω για οτι καλυτερο μπορω ειπα να δοκιμασω φετος και τους αγωνες κυριως για την εμπειρια δεν εχω μεγαλες προσδοκιες και οτι καταφερω στο κατω κατω, θα ξερω οτι εκανα μια προσπαθεια τελειως μονος μου χωρις ειδικους χωρις προπονητες με οσα ξερω και με οσα μου λετε και εσεις απο εδω και αυτο μετραει πολυ για εμενα
    I like the color red because it’s a fire. And I see myself as always being on fire
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 24-07-17 23:32 #829
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο RAMBO Εμφάνιση μηνυμάτων
    Predetor για τι ποζες βρες καποιον αγωνιστικο να τις κανετε μαζι,αν θυμαμαι καλα η κατηγορια που θες εχει δοαφορετικα στησιματα απο bb ποζες,οσο για τις φωτο,ραχιαιοι,πλαγιοι και κατω κοιλιακα δωσε λιγο εμφαση,πολυ καλη φλεβικοτητακ κοψιματα,σιγουρα δεν θα εχεις θεματα στο κοψιμο


    Aepiskepti οτι πιανει τον καθενα,απο την στιγμη που εμενα αυτα δουλευουν και εχουν τοσα χρονια αποτελεσμα και εχω φτασει εδω που ειμαι ποιος ο λογος να το αλλαξω?
    ναι πρεπει να το κοιταξω το θεμα ποζες απο οτι ειδα σε κατι βιντεο εκαναν συγκρισεις στις κλασικες bb ποζες θα το ψαξω ακομα καλυτερα κιολας οσο για αυτο που μου ειπες ναι το εχω βαλει μπροστα ραχαιοι πλαγιοι και κατω κοιλιακοι να μπουν ακομα πιο δυναμικα στο προγραμμα, σε ευχαριστω για τις συμβουλες κιολας οσο για το κοψιμο γενικα το σωμα μου αντιδραει πολυ καλα στο θεμα γραμμωση παλι καλα γιατι αν σκεφτεις πως ημουν χοντρος το ψιλο φοβομουν αυτο
    I like the color red because it’s a fire. And I see myself as always being on fire
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 24-07-17 23:34 #830
    Προεπιλογή
    να σας πω την αληθεια τοσο καιρο τα εκανα τα ποδια μια μερα σκεφτηκα να το αλλαξω λιγακι και μιας και ειδα απο κατι αλλους οτι τους δουλευε ο διαχωρισμος σκεφτηκα να τον δοκιμασω γιατι εχω ενα θεμα στο μηριαιος δικεφαλο και γενικα θελω να δω καλυτερα κοψιμα οποτε θελω να δω πως θα με παει και ετσι παντος σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις
    I like the color red because it’s a fire. And I see myself as always being on fire
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 25-07-17 21:42 #831
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το να ακολουθήσεις ένα πρόγραμμα που να παίζεις 2 μερες πόδια την εβδομάδα, σωστό είναι, ποιος είπε ότι κάνουμε 1 φορα πόδια;
    Είναι μια λάθος πεποίθηση που επικρατεί ότι συμβαίνει στις bbing προπονήσεις.
    Απο εκεί και περα, το να κατέβεις σε ενα αγώνα bbing, με χαμηλά ποσοστά λίπους, θα πρέπει να έχεις προσέξει την συμμετρία σου, κατι που απαιτεί απομόνωση και εξειδίκευση.
    Πέρα δλδ από τις μεγάλες μυικές ομάδες που λειτουργούν στις πολυαρθρικές και εμπλέκονται και οι μικρότερες, θέλει και απομόνωση.
    Για αυτο αραιά και που θα δείς lifters με ολοκληρωμένα συμμετρικά σώματα, γιατί είναι διαφορετική προσέγγιση.
    Άλλο σηκώνω/μετακινώ βάρη, άλλο προσπαθώ να φέρω το σώμα σε συγκεκριμένες αναλογίες για να παρω τους πόντους.
    Άλλο πράγμα αξιολογείται στο ένα άθλημα και άλλο στο άλλο. Το ποιο είναι το πιο ενδιαφέρον για τον καθένα, ας το κρίνει ο καθένας για τον ευατό του.
    Το να ακυρώνεται εδω μέσα ολη η κοσμοθεωρία του bbing, είναι γραφικό πλέον και γίνεται απο συγκεκριμένα ατομα. (Μην ακούσουμε πάλι ότι όλα οφείλονται στiς χημείες στο bbing, γιατί και οι αγωνιστικοί Lifters, μέσα με τα μπούνια είναι)
    Sοrry κιόλας αλλά νισάφι πια , αν δεν αρεσει αυτό που πραγματευεται το φόρουμ ρε παιδιά, υπάροχυν και αλλου forums, μην μας την "λέτε" εδω συνεχώς.

    On topic τώρα :
    Αν δεν έχεις παρακολουθήσει Live αγώνα, θα δυσκολευτείς γιατί η παρουσίαση γίνεται με συγκεκριμένο πρωτόκολλο και στις βασικές πόζες δείχνεις να υστερείς.
    Ξεκίνα να βλέπεις αγωνες, δες που εκτελούνται οι βασικές πόζες και προσπάθησε να φτιάξεις ένα συγκεκριμένο πλάνο για τον χρόνο που απομένει.
    Δες την διατροφή σου, κατέγραψε τις προπονήσεις σου και κάνε Practice σε καθρέφτη.
    Απόλαυσε την εμπειρία και αν μη τι άλλο θα μάθεις καλύτερα το σώμα σου από αυτή την διαδρομή.
    ναι θα κατσω να δουλεψω τις βασικες ποζες γιατι υστερω αρκετα εχω και κατι σαιτ που δειχνουν πως να τις κανω θα κανω practice και στον καθρεφτη και θα ανεβαζω εδω φωτογραφιες με αυτες να βλεπουμε πως πηγαινει η κατασταση, σε ευχαριστω για τις συμβουλες κιολας
    I like the color red because it’s a fire. And I see myself as always being on fire
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 25-07-17 23:21 #832
    Προεπιλογή
    Off topic Kομματια εισαι Μητσο!! Δωσε φωτα!

    Pred η βελτιωση σου ειναι εμφανης ,φαινεται οτι εχεις προσπαθησει κ κοπιασει. Τωρα για το προγραμμα σου καθε ενας θα μπορουσε να σου βγαλει κ διαφορετικο...το ιδιο κ εγω , εσυ παιξε οπως νομιζεις οτι ειναι καλυτερο για σενα κ στην πορεια αλλαζε οτι δεν σου παει κ περνοντας συμβουλες-ιδεες απ τα παιδια που σου λενε.
    Εγω θα σου ελεγα μην κανεις δυο ασκησεις που πιανουν μια μυικη ομαδα στην ιδια γωνια ,πχ ''πλαγιες αρσεις με αλτηρες'' με ''εκτασεις τροχαλιας'' η ''καθιστη κωπηλατικη'' με ''T-bar'' η .....
    Διαλεξε τις πιο βασικες ασκησεις κ...ξεσκισε της κ οταν αισθανθεις οτι χρειαζεσαι αλλαγες τις αντικαθιστας με αλλες κ αναλογα το προγραμμα.
    Κατι αλλο που θα αλλαζα ειναι η σειρα σε καποιες ασκησεις , οπως δεν θα ξεκιναγα με επισθολαιμιες πιεσεις για ωμους σαν πρωτη ασκηση που θα ειναι κρυοι ακομα ,μια κ καποιοι την εχουν καταργησει τελειως σαν επικινδυνη για τραυματισμο (προσωπικα μια χαρα την θεωρω αρκει να ειναι καλα ζεσταμενοι οι ωμοι κ οχι υπερβολικα κιλα...κ ας εχω τραυματιστει παλια απο την συγκεκριμενη γιατι δεν εκανα αυτα που ειπα παραπανω)
    Κ για την πλατη...πρωτα θα εκανα την τροχαλια με ανοικτη λαβη κ μετα με την κλειστη.
    peck deck κ crossover το θεωρω υπερβολικο ,εκτος αν εισαι στο τελευταιο σταδιο της γραμμωσης πριν τους αγωνες που κανεις οτι θελεις
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 26-07-17 05:31 #833
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΧΡΗΣΤΟΣ1961 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Off topic Kομματια εισαι Μητσο!! Δωσε φωτα!

    Pred η βελτιωση σου ειναι εμφανης ,φαινεται οτι εχεις προσπαθησει κ κοπιασει. Τωρα για το προγραμμα σου καθε ενας θα μπορουσε να σου βγαλει κ διαφορετικο...το ιδιο κ εγω , εσυ παιξε οπως νομιζεις οτι ειναι καλυτερο για σενα κ στην πορεια αλλαζε οτι δεν σου παει κ περνοντας συμβουλες-ιδεες απ τα παιδια που σου λενε.
    Εγω θα σου ελεγα μην κανεις δυο ασκησεις που πιανουν μια μυικη ομαδα στην ιδια γωνια ,πχ ''πλαγιες αρσεις με αλτηρες'' με ''εκτασεις τροχαλιας'' η ''καθιστη κωπηλατικη'' με ''T-bar'' η .....
    Διαλεξε τις πιο βασικες ασκησεις κ...ξεσκισε της κ οταν αισθανθεις οτι χρειαζεσαι αλλαγες τις αντικαθιστας με αλλες κ αναλογα το προγραμμα.
    Κατι αλλο που θα αλλαζα ειναι η σειρα σε καποιες ασκησεις , οπως δεν θα ξεκιναγα με επισθολαιμιες πιεσεις για ωμους σαν πρωτη ασκηση που θα ειναι κρυοι ακομα ,μια κ καποιοι την εχουν καταργησει τελειως σαν επικινδυνη για τραυματισμο (προσωπικα μια χαρα την θεωρω αρκει να ειναι καλα ζεσταμενοι οι ωμοι κ οχι υπερβολικα κιλα...κ ας εχω τραυματιστει παλια απο την συγκεκριμενη γιατι δεν εκανα αυτα που ειπα παραπανω)
    Κ για την πλατη...πρωτα θα εκανα την τροχαλια με ανοικτη λαβη κ μετα με την κλειστη.
    peck deck κ crossover το θεωρω υπερβολικο ,εκτος αν εισαι στο τελευταιο σταδιο της γραμμωσης πριν τους αγωνες που κανεις οτι θελεις
    σας ευχαριστω πολυ για ολες τις συμβουλες κ. Χρηστο θα τις ακολουθησω, και τις αλλαγες επισης που μου προτεινατε
    I like the color red because it’s a fire. And I see myself as always being on fire
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 27-07-17 14:29 #834
    Προεπιλογή
    RAMBO αυτη ειναι η διατροφη που θα κανω απο αυγουστο στην ουσια κατεβαζω υδατανθρακα και αυτη ειναι η λιστα τροφιμων εσυ τι αλλαγες θα προτεινες?? ειχα πατατα αλλα την βαρεθηκα πιο γρηγορα αυτην την φορα...

    Γευμα 1: 100 ρυζι + 3 αυγα
    Γευμα 2: 100 ρυζι + 100 κοτοπουλο
    Γευμα 3: 100 ρυζι + 120 κοτοπουλο
    Γευμα 4: 100 ρυζι + 100 κοτοπουλο
    Γευμα 5: 200-250 γιαουρτι + σκουπ πρωτεινης

    Όνομα: Στιγμιότυπο οθόνης (214).jpg Εμφανίσεις: 237 Μέγεθος: 80,0 KB
    I like the color red because it’s a fire. And I see myself as always being on fire
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 27-07-17 14:43 #835
    War Veteran
    Το avatar του χρήστη RAMBO

    Εγγραφή
    06-01-2009
    Περ.
    Hardcore Earth
    Μηνύματα
    5.969
    Προεπιλογή
    Ρε συ τωρα σε κοβω να βαριεσαι την κοτα και το ρυζι

    Ωραιες τιμες εχει αυτος,εγω βεβαια οποτε επερνα κοτοπουλο αγοραζα το ετοιμο ψημμενο απο το σουπερ υστερα το ξεκοκαλιζα σπιτι και το ειχα ψιχα ετοιμο,και για θεμα χρονου και μαγειρεματος

    Εγω για να μην βαρεθεις,στο πρωινο θα εβαζα βρωμη με κανελλα και ψιλοκομμενο μεσα ενα φρουτο + τα αυγα σου (βρωμη εχω βρει αρκετα φτηνη αλλα δεν θυμαμαι σε πιο σουπερ)

    Στο μεσημεριανο χωσε και κανα πρασινο τυπου μπροκολο κτλ ειναι φτηνο,βραζεται σε 3 λεπτα και θα το εχεις για 3 μερουλες, η παρε χορτα ρε συ.

    Σιγουρα θες φρουτα,λαχανικα τα αλλα ενταξει ειναι ποσο θα αντεξεις εσυ να το τρως,ξερω και γω τρωω καθε μερα 3 φορες σολωμο απλα νομιζω οτι διποτε και να φας εκτος απο κοτοπουλο ειναι πιο ευκολο
    Y.o.l.o
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 27-07-17 14:47 #836
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο RAMBO Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε συ τωρα σε κοβω να βαριεσαι την κοτα και το ρυζι

    Ωραιες τιμες εχει αυτος,εγω βεβαια οποτε επερνα κοτοπουλο αγοραζα το ετοιμο ψημμενο απο το σουπερ υστερα το ξεκοκαλιζα σπιτι και το ειχα ψιχα ετοιμο,και για θεμα χρονου και μαγειρεματος

    Εγω για να μην βαρεθεις,στο πρωινο θα εβαζα βρωμη με κανελλα και ψιλοκομμενο μεσα ενα φρουτο + τα αυγα σου (βρωμη εχω βρει αρκετα φτηνη αλλα δεν θυμαμαι σε πιο σουπερ)

    Στο μεσημεριανο χωσε και κανα πρασινο τυπου μπροκολο κτλ ειναι φτηνο,βραζεται σε 3 λεπτα και θα το εχεις για 3 μερουλες, η παρε χορτα ρε συ.

    Σιγουρα θες φρουτα,λαχανικα τα αλλα ενταξει ειναι ποσο θα αντεξεις εσυ να το τρως,ξερω και γω τρωω καθε μερα 3 φορες σολωμο απλα νομιζω οτι διποτε και να φας εκτος απο κοτοπουλο ειναι πιο ευκολο
    να σου πω την αληθεια ρυζι +κοτοπουλο ειναι ενα γευμα που δεν το βαριεμαι ποτε εχει τυχει να τρωω επι 4 μηνες σερι αυτο το γευμα δεν ξερω ειναι απλα γαματο ειδικα το κοτοπουλο ψημενο στο φουρνο χμμμμ λες εεε να βγαλω το πρωινο αυτο και να παιξω βρωμη κανελα αυγα + ενα φρουτο, βρωμη εχω βρει φτηνη και εγω ειναι η αληθεια

    τωρα για σαλατικο υπαρχει θεμα αμα βαλω λαχανο?? το εχω βρει σε καλη τιμη και ειναι και γαματο κιολας και σκεφτομαι οτι μπορω να το βαλω σε 2 γευματα σιγουρα
    I like the color red because it’s a fire. And I see myself as always being on fire
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 27-07-17 15:00 #837
    War Veteran
    Το avatar του χρήστη RAMBO

    Εγγραφή
    06-01-2009
    Περ.
    Hardcore Earth
    Μηνύματα
    5.969
    Προεπιλογή
    Οχι ρε συ,παιξε μπαλα,καντο και σαλατα με κοτοπουλο αν θες για το βραδυ
    Y.o.l.o
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 27-07-17 15:03 #838
    Προεπιλογή
    μπομπα το βρηκα και οικονομικο κιολας ωραια η ιδεα σου το γευμα με το γιαουρτι να το βγαλω απο το βραδυ να το βαλω καπου αλλου η να το αλλαξω τελειως?? η μαλλον μπορω να κανω το προτελευταιο γευμα σαλατα κοτοπουλο λαχανο και να βγαλω το ρυζι απο εκει αλλα να το μοιρασω στα αλλα 2 γευματα οποτε να εχω 2 γευματα low carb προς το τελος της μερας τι λες?? και να αφησω κανονικα το γιαουρτι εκει
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Predator1995 : 27-07-17 στις 15:05
    I like the color red because it’s a fire. And I see myself as always being on fire
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 27-07-17 15:10 #839
    War Veteran
    Το avatar του χρήστη RAMBO

    Εγγραφή
    06-01-2009
    Περ.
    Hardcore Earth
    Μηνύματα
    5.969
    Προεπιλογή
    Καλο θα ειναι να αφησεις το γιαουρτι για το βραδυ,οποτε η εχε το σαν εναλλακτικο γευμα η στο προηγουμενο με λιγοτερο ρυζι
    Y.o.l.o
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 27-07-17 15:11 #840
    Προεπιλογή
    μπομπα σε ευχαριστω
    I like the color red because it’s a fire. And I see myself as always being on fire
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 56 από 78 ΠρώτηΠρώτη ... 646545556575866 ... ΤελευταίαΤελευταία