Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 24 από 24
  1. 16-12-16 00:33 #16

    Εγγραφή
    27-11-2011
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    22
    Προεπιλογή
    Έχω διαβάσει τα άρθρα της διατροφής όγκου, των πρωτεϊνών, λιπαρών, υδατανθράκων και γλυκαιμικού δείκτη και προσπαθώ όσο μπορώ να ακολουθώ όσα λένε και να τρώω καλές ποσότητες. Τώρα το πόσα γεύματα κάνω μέσα στην μέρα κάποιες φορές δεν είναι σταθερό αλλά συνήθως τα χωρίζω σε 5 την ημέρα και ότι άλλο τσιμπήσω πιθανώς ενδιάμεσα οκ...Προπόνηση δεν κάνω κάποιο συγκεκριμένο πρόγραμμα που έχω δει από κάπου, κάνω Δευτέρα πόδια, Τρίτη στήθος, Τετάρτη πλάτη, Πέμπτη δικέφαλα, Παρασκευή ώμους τρικέφαλα. Έτσι με έχει βολέψει. Κοιλιακούς ραχιαίους γάμπες τα κάνω τυχαίες μέρες μέσα στην εβδομάδα (όσες φορές έχω κάνει 'ντάξει τώρα τελευταία δεν τα παραμελώ...) αλλά ποτέ μετά από πόδια γιατί είμαι αρκετά κουρασμένος. Σάββατα αν δεν τύχει να παραλείψω κάποια μέρα στην εβδομάδα ξεκινάω το ίδιο δηλαδή κινούμαι μέσα σε 6 μέρες όταν μπορώ απλά είπα τις μέρες για παράδειγμα πιο πριν. Γενικά όπως είπες παίζω βασικές ασκήσεις που λές κι εσύ αρχικά για να δώσω περισσότερο βάρος εκεί και αφήνω όπου είναι τα μηχανήματα για το τέλος. Μια απορία που έχω είναι σχετικά με τις άρσεις θανάτου μήπως τις έκανα σάββατα ξεχωριστά από πλάτη μαζί με κοιλιακούς ραχιαίους. Γιατί πιστεύω αφορά παραπάνω τον κορμό και λίγοτερο την πλάτη και δεν έχω ρωτήσει ακόμα και την γνώμη του γυμναστή μου. Ότι θέλετε αλλά και για την απορία μου κιόλας πείτε μου
    ΥΓ όταν λέω 65 κιλά το περισσότερο μετά πάει στο μύες που λέω μετά. Εννοώ να βάλω 2 κιλά μύες απλά γιατί νομίζω κατάλαβες λάθος.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη rotax : 16-12-16 στις 00:45
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 16-12-16 01:13 #17
    Προεπιλογή
    Στη θεση σου θα προσαρμοζα το προγραμμα που κανεις καπως ετσι . Δευτερα θα ξεκιναγα με στηθος ,Τριτη πλατη ,την Τεταρτη ποδια για να αναρωσει καπως το πανω σωμα (μια χαρα μπορεις να βαλεις εδω κοιλιακους κ γαμπες) .

    Για δοκιμασε να δεις πως θα σου παει τις αλλες δυο μερες ,με την μια μονο ωμους κ την αλλη χερια.

    Τις αρσεις θανατου δεν θα τις μετατοπιζα απο το προγραμμα της πλατης ,αν σου βγαινει μια μερα να κανεις μονο κοιλιακους ραχιαιους υποτιθεται οτι θελεις να ξεκουρασεις αυτην την ημερα τις καταπονημενες μυικες ομαδες απο τις προηγουμενες προπονησεις.
    Το καταλαβα οτι θες να παρεις δυο κιλα καθαρους μυς ,αλλα εαν ας πουμε επαιρνες 4-5 κιλα με λιγο λιπακι θα σε χαλαγε; Στη φαση που εισαι τωρα προσπαθησε να παρεις βαρος (οχι κ σαβουρα βεβαια) κ αργοτερα θα μπορεις να κανεις πιο προσεκτικη διατροφη για γραμμωση ,για να δεις τι ψαρια εχεις πιασει
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 16-12-16 01:50 #18

    Εγγραφή
    27-11-2011
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    22
    Προεπιλογή
    Οκ μου ακούγεται σωστό όπως το λες να βάλω τετάρτη πόδια. Και για το ώμους τρικέφαλα έχω παρατηρήσει ότι θέλει και σταθερούς ώμους για να μην κλέβεις και πάει κι εκεί αρκετή δύναμη απλά δεν με είχε δυσκολέψει ως τώρα. Με δικέφαλα αντιθέτως με είχε που είχα παίξει τυχαία μια φορά. Αλλά οκ θα το κάνω έτσι δεν έχω να χάσω κάτι. Όσο για το τελευταίο κιλά λίπος δεν μπαίνουν και να θέλω, έχω πειραματιστεί με πολύ φαί πριν κάνα 2 χρόνια και υπολογίζω να μπορώ 1 κιλό ακόμα να βάλω λίπος. Ο μόνος τρόπος είναι με τον καιρό που θα βάζω σιγά σιγά και μύες και θα τρώω όλο και περισσότερο αν βάλω κάτι ψιλά. Σαβούρα μόνο 1-3 γεύματα την εβδομάδα τρώω που βγαίνω και όχι γιατί ζηλεύω αλλά για να μην μείνω νηστικός χαχα! Και το αστείο είναι ότι το καλοκαίρι κάνω θέλω δεν θέλω "γράμμωση" γιατί χάνω ως διά μαγείας ως τον Αύγουστο 3 κιλά ενώ τρώω το ίδιο. Νερά δεν παίζει να 'ναι όλα. Δηλαδή λίπος το θέλω κι εγώ αλλά δεν μπαίνει, ίσως με τον καιρό που πα πιο πάνω μόνο.
    και να και μία πόδια, σφιγμένα. Τίποτα, απλά να έχουμε μια εικόνα Όνομα: 20161216_004040.jpg Εμφανίσεις: 607 Μέγεθος: 68,4 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 16-12-16 02:15 #19
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο rotax Εμφάνιση μηνυμάτων
    . Όσο για το τελευταίο κιλά λίπος δεν μπαίνουν και να θέλω, έχω πειραματιστεί με πολύ φαί πριν κάνα 2 χρόνια και υπολογίζω να μπορώ 1 κιλό ακόμα να βάλω λίπος. : ]
    Αυτο κατι μου θυμιζει Ετσι ελεγα κ ηταν οταν ημουν στην ηλικια σου. Προσπαθουσα ομως κ η μονη λεξη που ειχα στο μυαλο μου ηταν ''ογκος''.
    Αμα θες ριξε μια ματια στο θεμα μου στις ''φωτο βιντεο μελων'' για να παρεις μια ιδεα περι αδυναμιας στην αρχη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 16-12-16 16:42 #20

    Εγγραφή
    27-11-2011
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    22
    Προεπιλογή
    Την είδα και την είχα ξαναδεί πριν λίγο καιρό πάλι εντάξει, ήσουν φοβερός! Το κυνηγάω κι εγώ και γενικά και στο φαί να πάρω κάνα κιλό παραπάνω, και σιγά σιγά μπορώ να τρώω λίγο παραπάνω γιατί δεν σκέφτομαι όποτε τρώω πολύ πωωω έσκασα τώρα, έτσι δεν γίνεται δουλειά. Όταν το θες πραγματικά και το κάνεις σου φαίνεται ευχάριστο το γεμάτο στομάχι και σιγά σιγά ανοίγει η όρεξή σου. Όπως και στο γυμναστήριο αν δεν το θες δεν πας μπροστά...το λέω εγώ που είμαι ένας καινούριος τώρα αλλά πιστεύω θα συμφωνείς μαζί μου
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 30-11-17 13:38 #21

    Εγγραφή
    27-11-2011
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    22
    Προεπιλογή
    Οι φωτογραφίες είναι από την άνοιξη. Τώρα δεν μου κάνει όρεξη να βγάζω, μέσα στο 18 που θα μαι πιο καλός θα βάλω αρκετές λογικά. Και στις 2 είμαι μετά από προπόνηση και η 1η είναι με καλό φωτισμό, καμία σχέση χαλαρός εκεί ήμουν 64 - 64,5 κιλά. Τώρα είμαι 65,5. Από Σεπτέμβρη παίζω και πόδια πάντα και έχουν πάρει τα πάνω τους, κοιλιακούς όμως δεν κάνω ποτέ, κάποια στιγμή θα τους αρχίσω κι αυτούς, που θα πάει Όνομα: 20170410_220325g.jpg Εμφανίσεις: 412 Μέγεθος: 115,0 KB
    Όνομα: 20170524_192542.jpg Εμφανίσεις: 423 Μέγεθος: 205,7 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 02-12-17 20:35 #22
    Το avatar του χρήστη amateur666

    Εγγραφή
    08-02-2011
    Περ.
    Τσερνομπιλ
    Μηνύματα
    1.735
    Προεπιλογή
    τραπεζοειδης εισαι σε καλο σημειο σε σχεση με το υπολοιπο σωμα κ η πλατη εχει ωραιο σχημα..αλλα αν εισαι 65 κιλα με 1.78 υψος πρεπει να ανεβεις κ αλλο σε κιλα π.χ. 78 κιλα
    Αυτή τη στιγμή, κάποιοι ερωτεύονται...
    κάποιοι χωρίζουν.......
    και κάποιοι έχουν ήσυχο το κεφάλι τους...


    https://www.youtube.com/watch?v=JGwWNGJdvx8
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 06-12-17 19:42 #23
    Το avatar του χρήστη AlexakisKon

    Εγγραφή
    07-01-2013
    Περ.
    Ξάνθη
    Μηνύματα
    405
    Προεπιλογή
    εγω θα ελεγα να κανεις και πιο πολυ κωπηλατική και τροχαλια να ανοιξει η πλατη ισως και ελξεις, γτ ενω εχεις πολυ ωραια τραπεζια και μεγαλα θελει και να ανοιξει η πλατη, ομως εισαι δυνατος, κανε υπερθερμιδικη χαλαρη ομως μην λιπωσεις αδικα γτ τωρα καλα εισαι σε γραμμωση, σταθερα και αργα βαλε τον μυ
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 13-12-17 00:32 #24

    Εγγραφή
    27-11-2011
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    22
    Προεπιλογή
    Όνομα: 20170213_213223.jpg Εμφανίσεις: 240 Μέγεθος: 293,1 KB
    Όνομα: 20170510_153902.jpg Εμφανίσεις: 239 Μέγεθος: 158,5 KB
    Όνομα: 20171212_220013.jpg Εμφανίσεις: 236 Μέγεθος: 54,9 KB
    Όνομα: 20171212_220103.jpg Εμφανίσεις: 249 Μέγεθος: 70,6 KB
    Λοιπόν, 1η φωτο άνοιγμα πλάτης που αναφέρθηκε από αρχές του 17 αν θυμάμαι καλά. Λίγο αν υστερούν τα φτερά, απλά στην προηγούμενη φωτο έτσι όπως πόζαρα τα χα μαζέψει. 2η τέλη Μάη στην παραλία πως είμαι κανονικά στο φως του ήλιου. Φαίνεται και η κλασσική μου ασυμμετρία στο στήθος που έχει περιοριστεί λίγο τελευταία 3η και 4η σημερινές με φωτισμό μετά από στήθος-ώμους-τρικέφαλα. Παίζω push pull legs από το καλοκαίρι και μου αρέσει πάρα πολύ, λίγο πιο ξεκούραστο, με αποτελέσματα κι αυτό και λιγότερες ώρες στο γυμ συνολικά. Αφού ξεκίνησα να βάζω φωτογραφίες να δώσω ολοκληρωμένη εικόνα
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12