Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 24

Hybrid View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. 12-05-12 16:46 #1

    Εγγραφή
    27-11-2011
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    22
    Προεπιλογή ιστορία μου + pics
    Καταρχάς θα πω κάποια πράγματα για ‘μένα κάνοντας μια αναδρομή στο κοντινό παρελθόν. Αυτή τη στιγμή είμαι 15,5 χρονών έχω ύψος 1,78 και είμαι 52,5 κιλά ! Κάνω 2 χρόνια γυμναστική (από Αύγουστο 2010), 1,5 χρόνο στο σπίτι κοιλιακούς, ραχιαίους, κάμψεις, έλξεις αλλά έκανα όποτε να’ναι. Καλοκαίρι του 2011 έκανα τα ίδια αλλά «τα έδινα όλα» και είδα μια μικρή βελτίωση. Νοέμβρη του 2011 άρχισα να πηγαίνω στο γυμναστήριο της ομάδας του χωριού, κουτσά-στραβά βγάζεις μια λιτή προπόνηση. Εκείνη ήταν και η περίοδος που παρακολουθούσα το forum. Βρήκα το άθλημα που μου αρέσει! Τότε άρχισα και έτρωγα υγιεινότερα. Αλλά από τις αρχές του Φθινοπώρου είχα κάποιους πόνους στα γόνατα από το πολύ ύψος που πήρα το καλοκαίρι, οι οποίοι στη συνέχεια υπήρξαν σε όλες σχεδόν τις αρθρώσεις μου . Αρχές Οκτώβρη παρατάω γυμναστική, συνεχίζω υγιεινή διατροφή. Λίγο πριν τα Χριστούγεννα είχα φτάσει να μην τρώω ανθυγιεινά πράγματα σε σημείο που στα τραπέζια των γιορτών δεν έπινα ούτε αναψυκτικό και είχα κόψει τελείως πατατάκια, ακόμα και μπισκότα.Τέλη Μάρτη αρχίζω ξανά γυμναστική , αυτή τη φορά με γνώσεις από τo forum αυτό και διατροφή όσο καλύτερη μπορώ προσθέτοντας και 2 αυγά (ένα ολόκληρο 1 ασπράδι) στη διατροφή μου καθημερινά, και 2 μήλά μετά την προπόνηση, αν έχω μήλα ! Αν μαγειρεύει άλλος δεν μπορώ να κάνω και πολλά ! Θα μπορούσα να έπαιρνα συμπλήρωμα προτείνης καθώς χρειάζομαι περισσότερη αλλά άντε να πειστούν οι γονείς ότι δεν έχει αναβολικά μέσα χαχα ! Αυτή τη στιγμή τρώω πολύ, καθημερινά, 5-6 φορές την ημέρα αλλά κιλά πουθενά. Κάνω χέρια, κοιλιακούς, γάμπες και σε 3 μέρες κάνω τα υπόλοιπα + κοιλιακούς και γάμπες. Άρα βγάζω όλες τις ομάδες σε 6 μέρες και κάνω γυμναστική κάθε 3. Κοιλιακούς και γάμπες το ένα εξαήμερο κάνω 2 φορές το άλλο 1 φορά και ξανά το ίδιο… Πολλά είπα, αλλά έγινε ενδιαφέρον το θέμα και δεν θα ακολουθήσουν και πολλές ερωτήσεις . Ορίστε οι φωτογραφίες και καλώς σας βρήκα
    Φθινόπωρο 2010

    26 Ιουνίου 2011

    4 Οκτώβρη 2011


    15 Νοέμβρη 2011 (μόνο πήχεις σφίγγω)
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 12-05-12 17:06 #2
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    συνεχισε την καλη δουλεια. ωραιο στηθος και κοιλια λιγο στα μπρατσακια και στους ωμους επικεντρωσου
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 12-05-12 17:11 #3
    Προεπιλογή
    Ωραιος
    Κανε φοκους κυριως στους ωμους...
    Απο ποδια πως πας??
    Γενικα για την ηλικια σου εισαι μια χαρα.. ( κ εγω 16 ειμαι)
    No pain..No gain
    No excuses
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 12-05-12 19:19 #4

    Εγγραφή
    27-11-2011
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    22
    Προεπιλογή
    Από πόδια τίποτα. Και τώρα που με πονάνε από το ύψος τα γόνατα δεν μπορώ να τα γυμνάσω. Εκτός από ώμους είμαι λίγο πίσω στα φτερά της πλάτης και στους τρικέφαλους.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη rotax : 12-05-12 στις 19:24
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 12-05-12 19:29 #5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο rotax Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από πόδια τίποτα. Και τώρα που με πονάνε από το ύψος τα γόνατα δεν μπορώ να τα γυμνάσω. Εκτός από ώμους είμαι λίγο πίσω στα φτερά της πλάτης και στους τρικέφαλους.
    αυτό το συμπέρασμα με το υψος και τα γόνατα πως το έβγαλες?κι εγώ 1.95 είμαι αλλα δε θυμάμαι ποτε να είχα προβλήματα λόγο ύψους.τουλαχιστον έτσι όπως το αναφέρεις εσύ .
    medical 'science' is one of the few areas of study where speculation gets published as fact. Anything that is not a pharmaceutical will kill you!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 12-05-12 20:03 #6

    Εγγραφή
    27-11-2011
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    22
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aqua_bill Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτό το συμπέρασμα με το υψος και τα γόνατα πως το έβγαλες?κι εγώ 1.95 είμαι αλλα δε θυμάμαι ποτε να είχα προβλήματα λόγο ύψους.τουλαχιστον έτσι όπως το αναφέρεις εσύ .
    Έχω πάει σε ορθοπεδικό και επίσης έχω γενικά και λίγο «χαλαρές» αρθρώσεις όπως διαπίστωσε ίσως γι' αυτό να πονάνε από το ύψος...τώρα αν δεν περάσουν σε κανά μισό χρόνο χωρίς να πάρω ύψος θα το ξανακοιτάξω...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 12-05-12 19:30 #7
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    ενταξει παιδακι εισαι ακομα φροντισε ομως μεχρι τα 18 να εχεις ξεκινησει να τα γυμναζεις
    Απάντηση με παράθεση