Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 24
  1. 12-05-12 16:46 #1

    Εγγραφή
    27-11-2011
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    22
    Προεπιλογή ιστορία μου + pics
    Καταρχάς θα πω κάποια πράγματα για ‘μένα κάνοντας μια αναδρομή στο κοντινό παρελθόν. Αυτή τη στιγμή είμαι 15,5 χρονών έχω ύψος 1,78 και είμαι 52,5 κιλά ! Κάνω 2 χρόνια γυμναστική (από Αύγουστο 2010), 1,5 χρόνο στο σπίτι κοιλιακούς, ραχιαίους, κάμψεις, έλξεις αλλά έκανα όποτε να’ναι. Καλοκαίρι του 2011 έκανα τα ίδια αλλά «τα έδινα όλα» και είδα μια μικρή βελτίωση. Νοέμβρη του 2011 άρχισα να πηγαίνω στο γυμναστήριο της ομάδας του χωριού, κουτσά-στραβά βγάζεις μια λιτή προπόνηση. Εκείνη ήταν και η περίοδος που παρακολουθούσα το forum. Βρήκα το άθλημα που μου αρέσει! Τότε άρχισα και έτρωγα υγιεινότερα. Αλλά από τις αρχές του Φθινοπώρου είχα κάποιους πόνους στα γόνατα από το πολύ ύψος που πήρα το καλοκαίρι, οι οποίοι στη συνέχεια υπήρξαν σε όλες σχεδόν τις αρθρώσεις μου . Αρχές Οκτώβρη παρατάω γυμναστική, συνεχίζω υγιεινή διατροφή. Λίγο πριν τα Χριστούγεννα είχα φτάσει να μην τρώω ανθυγιεινά πράγματα σε σημείο που στα τραπέζια των γιορτών δεν έπινα ούτε αναψυκτικό και είχα κόψει τελείως πατατάκια, ακόμα και μπισκότα.Τέλη Μάρτη αρχίζω ξανά γυμναστική , αυτή τη φορά με γνώσεις από τo forum αυτό και διατροφή όσο καλύτερη μπορώ προσθέτοντας και 2 αυγά (ένα ολόκληρο 1 ασπράδι) στη διατροφή μου καθημερινά, και 2 μήλά μετά την προπόνηση, αν έχω μήλα ! Αν μαγειρεύει άλλος δεν μπορώ να κάνω και πολλά ! Θα μπορούσα να έπαιρνα συμπλήρωμα προτείνης καθώς χρειάζομαι περισσότερη αλλά άντε να πειστούν οι γονείς ότι δεν έχει αναβολικά μέσα χαχα ! Αυτή τη στιγμή τρώω πολύ, καθημερινά, 5-6 φορές την ημέρα αλλά κιλά πουθενά. Κάνω χέρια, κοιλιακούς, γάμπες και σε 3 μέρες κάνω τα υπόλοιπα + κοιλιακούς και γάμπες. Άρα βγάζω όλες τις ομάδες σε 6 μέρες και κάνω γυμναστική κάθε 3. Κοιλιακούς και γάμπες το ένα εξαήμερο κάνω 2 φορές το άλλο 1 φορά και ξανά το ίδιο… Πολλά είπα, αλλά έγινε ενδιαφέρον το θέμα και δεν θα ακολουθήσουν και πολλές ερωτήσεις . Ορίστε οι φωτογραφίες και καλώς σας βρήκα
    Φθινόπωρο 2010

    26 Ιουνίου 2011

    4 Οκτώβρη 2011


    15 Νοέμβρη 2011 (μόνο πήχεις σφίγγω)
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 12-05-12 17:06 #2
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    συνεχισε την καλη δουλεια. ωραιο στηθος και κοιλια λιγο στα μπρατσακια και στους ωμους επικεντρωσου
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 12-05-12 17:11 #3
    Προεπιλογή
    Ωραιος
    Κανε φοκους κυριως στους ωμους...
    Απο ποδια πως πας??
    Γενικα για την ηλικια σου εισαι μια χαρα.. ( κ εγω 16 ειμαι)
    No pain..No gain
    No excuses
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 12-05-12 19:19 #4

    Εγγραφή
    27-11-2011
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    22
    Προεπιλογή
    Από πόδια τίποτα. Και τώρα που με πονάνε από το ύψος τα γόνατα δεν μπορώ να τα γυμνάσω. Εκτός από ώμους είμαι λίγο πίσω στα φτερά της πλάτης και στους τρικέφαλους.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη rotax : 12-05-12 στις 19:24
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 12-05-12 19:29 #5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο rotax Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από πόδια τίποτα. Και τώρα που με πονάνε από το ύψος τα γόνατα δεν μπορώ να τα γυμνάσω. Εκτός από ώμους είμαι λίγο πίσω στα φτερά της πλάτης και στους τρικέφαλους.
    αυτό το συμπέρασμα με το υψος και τα γόνατα πως το έβγαλες?κι εγώ 1.95 είμαι αλλα δε θυμάμαι ποτε να είχα προβλήματα λόγο ύψους.τουλαχιστον έτσι όπως το αναφέρεις εσύ .
    medical 'science' is one of the few areas of study where speculation gets published as fact. Anything that is not a pharmaceutical will kill you!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 12-05-12 19:30 #6
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    ενταξει παιδακι εισαι ακομα φροντισε ομως μεχρι τα 18 να εχεις ξεκινησει να τα γυμναζεις
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 12-05-12 20:03 #7

    Εγγραφή
    27-11-2011
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    22
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aqua_bill Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτό το συμπέρασμα με το υψος και τα γόνατα πως το έβγαλες?κι εγώ 1.95 είμαι αλλα δε θυμάμαι ποτε να είχα προβλήματα λόγο ύψους.τουλαχιστον έτσι όπως το αναφέρεις εσύ .
    Έχω πάει σε ορθοπεδικό και επίσης έχω γενικά και λίγο «χαλαρές» αρθρώσεις όπως διαπίστωσε ίσως γι' αυτό να πονάνε από το ύψος...τώρα αν δεν περάσουν σε κανά μισό χρόνο χωρίς να πάρω ύψος θα το ξανακοιτάξω...
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 12-05-12 20:18 #8
    Το avatar του χρήστη Nikoskom

    Εγγραφή
    19-04-2012
    Περ.
    Κομοτηνή
    Μηνύματα
    177
    Προεπιλογή
    Εισαι σε καλο δρομο..γυμνασου και να τρως καλα...βεβαια να προσεχεις για να μν βαλεις λιπος !!Οσον αφορα αυτο που λες για τα συμπληρωματα εισαι μικρος ακομα και δεν τα χρειαζεσαι !!
    The PAIN you feel today will be the STRENGTH you feel tomorrow
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 14-05-12 17:40 #9

    Εγγραφή
    27-11-2011
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    22
    Προεπιλογή
    Να και μια διπλή δικεφάλων Για κάποιο λόγο έσφιγγα και τον λαιμό χαχα!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 15-05-12 10:31 #10
    Το avatar του χρήστη chro

    Εγγραφή
    15-12-2011
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    355
    Προεπιλογή
    Σε πονάει το κοκαλάκι ακριβώς κάτω από την επιγονατίδα? Μια χαρά νορμάλ είσαι για την ηλικία σου. Συνέχισε την καλή διατροφή, και όπως είπες καθόλου αναψυκτικά πατατάκια κτλ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 15-05-12 17:32 #11

    Εγγραφή
    27-11-2011
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    22
    Προεπιλογή
    Ναι, σήμερα σούταρα λίγο απρόσεχτα τη μπάλα και νιώθω ένα μικρό πόνο εκεί, στο δεξί γόνατο όταν στέκομαι όρθιος και το έχω τεντωμένο που λογικά αύριο θα έχει περάσει. Λες να είναι κάτι που πρέπει να ξανακοιτάξω?
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 04-07-13 16:12 #12

    Εγγραφή
    27-11-2011
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    22
    Προεπιλογή
    14 Ιουνίου 2013

    27 Ιουνίου 2013

    Καταρχάς από ηλικία, τον Απρίλη έκλεισα τα 16 να έχουμε υπ' όψιν! Για 1 χρόνο βαρέθηκα το πολύ φαΐ και λόγο του τελείως εκτομορφικού σωματότυπού μου έπεσα σε πολύ χαμηλά κιλά και δεν έβαλα τίποτα από μυς, απλά στην αρχή διατηρούσα και μετά έχασα κιόλας Αλλά τον τελευταίο μισό χρόνο ξεκίνησα το πολύ φαγητό πάλι και είμαι τώρα 57 κιλά σε 1,80 ύψος, χαμηλά για το ύψος μου αλλά για εμένα ξέρω ότι είναι καλά που κατάφερα και τόσο. Τώρα το καλοκαίρι με το ζόρι τα κρατάω και υπολογίζω να είμαι 56 τέλη καλοκαιριού και χειμώνα να περάσω τα 58. Τώρα από προπόνηση τους τελευταίους 3 μήνες το έχω γυρίσει σε 5x5 stronglifts (μην ρωτάτε το γιατί) και έχω δει καλά αποτελέσματα στο σώμα μου και στα κιλά που σηκώνω
    Πάγκο από 23 κιλά 4x7 με διάλειμμα 45'' ανάμεσα στα σετ έφτασα 30,5 κιλά 5x5 με διάλειμμα 1' και με 33 κιλά σήμερα 4ο σετ έβγαλα τέσσερις επαναλήψεις και 5ο τρεις.
    Άρσεις θανάτου έβγαλα σήμερα άνετα 3x5 33 κιλά και ανεβαίνω (3x5 γιατί άρσεις θανάτου δεν χρειάζεται 5x5 λόγο των υπόλοιπων ασκήσεων του προγράμματος)
    Squat τώρα, κάνω παράλληλα squat (http://www.youtube.com/watch?v=0ndL8pDpQck έτσι) 30,5 κιλά τα έχω βγάλει άνετα 5x5.
    Το πρόβλημα είναι πως όλα αυτά τα έχω κάνει με αλτήρες καθώς κάνω στο σπίτι και χρειάζομαι μπάρα και power rack. Στα squat δεν μπορώ να κρατήσω περισσότερα κιλά γιατί θα μου πέσουν, ενώ στις υπόλοιπες ασκήσεις μόνο προς το παρόν δεν έχω πρόβλημα... Μετά το καλοκαίρι περίπου έχω στο μυαλό μου να πάρω power rack, μια μπάρα και λίγα κιλά ακόμα γιατί δεν αξίζει να αρχίσω να παίρνω ρίσκο καθώς ανεβαίνουν τα κιλα. Όσο για φωτογραφίες, όλοι οι καθρέφτες του σπιτιού μου με αδικούν αλλά έχω σκοπό να ανεβάσω μία πόδια, τώρα για τα υπόλοιπα, γι' αυτόν τον λόγο βλέπουμε... Ακούω σχόλια Α, και κάτι μικροί πόνοι στις αρθρώσεις είναι πλέον παρελθόν!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη rotax : 04-07-13 στις 16:14 Αιτία: Η τελευταία προτασούλα!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 04-07-13 16:17 #13
    Προεπιλογή
    Φαι!!!!!!!
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 14-12-16 18:30 #14

    Εγγραφή
    27-11-2011
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    22
    Προεπιλογή
    Όνομα: 20161210_143642.jpg Εμφανίσεις: 1156 Μέγεθος: 69,2 KBΌνομα: 20161208_142846.jpg Εμφανίσεις: 1146 Μέγεθος: 58,5 KBΌνομα: 20161125_031537-1-1.jpg Εμφανίσεις: 1158 Μέγεθος: 221,9 KBΌνομα: 20161125_030249.jpg Εμφανίσεις: 1173 Μέγεθος: 173,8 KBΌνομα: 20161124_214739.jpg Εμφανίσεις: 1151 Μέγεθος: 135,1 KBΌνομα: 15086348_10202299324081202_1654221413_n.jpg Εμφανίσεις: 1133 Μέγεθος: 85,7 KB
    Έκανα, σταμάταγα, ας αφήσουμε το χάος πίσω, εκεί που άρχισα να κάνω καλή δουλειά ήταν τέλη του 14 μέχρι καλοκαίρι του 15 σπίτι όπου έπαιζα ξεχωριστά μυικές ομάδες κανονικά, όπου και σταμάτησα σχεδόν λόγω σπουδών. Φλεβάρη του 16 αρχίζω γυμναστήριο 4 μήνες, όπου και άρχισε το "γλέντι" και έμαθα πολλά, 1 μήνα καλοκαίρι στο σπίτι και τώρα κάνω 3 μήνες γυμναστήριο πάλι, Καλοκαίρι του 15 επίσης άρχισα να παίρνω και χάπι για τον θυροειδή που τελικά είχα και τότε μόνο κατάλαβα πως τον τελευταίο καιρό κουραζόμουν λίγο εύκολα και δεν είχα πολλή όρεξη κάποιες φορές κλπ και με βοήθησε αρκετά αυτό. Όλες οι φωτογραφίες είναι πρόσφατες, 1η χαλαρός, προτελευταία χαλαρός μετά από πλάτη, τελευταία σφίγγω (είχα πολύ χαμηλά την πιτζάμα για να φανεί μέχρι κάτω αλλά δεν γινόταν να μπει εδώ ) Είμαι 63 κιλά φουλ εκτομορφικός καλώς η κακώς, από συμμετρία κοιλιακοί οκ για το λίπος που χω θα πρεπε να ήταν χαλαροί όπως στην τελευταία φωτο αλλά τους παραμελώ συνεχώς (οι πλάγιοι συμβαδίζουν με το six pack αλλά δεν φαίνεται εδώ) και λίγο παραπάνω στήθος και πόδια θέλω. Πόδια θα ανεβάσω κάποια στιγμή επίσης, δεν τα αφήνω ποτέ και τα παίζω πρώτη μέρα πάντα αλλά γάμπες τον τελευταίο καιρό άρχισα να γυμνάζω. Από διατροφή δεν κάνω συγκεκριμένη απλά φροντίζω να τρώω 3.000+ θερμίδες και να τρώω επαρκή υδατάνθρακα και πρωτεΐνες και κάνα λαχανικό και φρούτα και δεν τρώω βλακείες, δεν πίνω αναψυκτικά κλπ ούτε αλκοόλ (δυστυχώς τον τελευταίο μισό χρόνο δεν το αντέχει το στομάχι μου για κάποιον λόγο αλλα δεν πειράζει ) συμπληρώματα δεν παίρνω γιατί προς το παρόν με καλύπτει το φαί...αυτά...μέχρι το Πάσχα υπολογίζω να έχω φτάσει 65 κιλά περισσότερο από μύες και ελάχιστο λίπος (για την ηλικία και το επίπεδό μου γίνεται, σωστά?)Οι φωτογραφίες είναι όλες εκτός από την χαλαρή στο μπάνιο με καλό φωτισμό, άντε μέτριο η τελευταία μόνο υπόψιν...more to come
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 14-12-16 18:55 #15
    Προεπιλογή
    Στις προηγουμενες φωτο σου ησουν ενα παιδακι χωρις ακομη ολοκληρωμενο ορμονικο προφιλ , τωρα πια εισαι ''αντρας'' κ ειναι λογικη η μυικη σου μεταμορφωση.
    Απο εδω κ περα εισαι ετοιμος εαν θελεις ,με καλη κ αρκετη διατροφη +προπονηση ογκου να ''ξεκολλησεις'' κ να ανεβεις κ αλλο μυικα.
    Εισαι σιγουρος οπως λες οτι σε καλυπτει η τωρινη διατροφη σου για την αυξηση κιλων που θελεις;
    Προσπαθησε να τρως 5-6 ''γεματα'' γευματα αναλογικα μοιρασμενα κ....βασικες ασκησεις με καλα κιλα.
    *Καλους τραπεζοειδεις εχεις!
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία