Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 24

Threaded View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. 16-12-16 00:33 #15

    Εγγραφή
    27-11-2011
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    22
    Προεπιλογή
    Έχω διαβάσει τα άρθρα της διατροφής όγκου, των πρωτεϊνών, λιπαρών, υδατανθράκων και γλυκαιμικού δείκτη και προσπαθώ όσο μπορώ να ακολουθώ όσα λένε και να τρώω καλές ποσότητες. Τώρα το πόσα γεύματα κάνω μέσα στην μέρα κάποιες φορές δεν είναι σταθερό αλλά συνήθως τα χωρίζω σε 5 την ημέρα και ότι άλλο τσιμπήσω πιθανώς ενδιάμεσα οκ...Προπόνηση δεν κάνω κάποιο συγκεκριμένο πρόγραμμα που έχω δει από κάπου, κάνω Δευτέρα πόδια, Τρίτη στήθος, Τετάρτη πλάτη, Πέμπτη δικέφαλα, Παρασκευή ώμους τρικέφαλα. Έτσι με έχει βολέψει. Κοιλιακούς ραχιαίους γάμπες τα κάνω τυχαίες μέρες μέσα στην εβδομάδα (όσες φορές έχω κάνει 'ντάξει τώρα τελευταία δεν τα παραμελώ...) αλλά ποτέ μετά από πόδια γιατί είμαι αρκετά κουρασμένος. Σάββατα αν δεν τύχει να παραλείψω κάποια μέρα στην εβδομάδα ξεκινάω το ίδιο δηλαδή κινούμαι μέσα σε 6 μέρες όταν μπορώ απλά είπα τις μέρες για παράδειγμα πιο πριν. Γενικά όπως είπες παίζω βασικές ασκήσεις που λές κι εσύ αρχικά για να δώσω περισσότερο βάρος εκεί και αφήνω όπου είναι τα μηχανήματα για το τέλος. Μια απορία που έχω είναι σχετικά με τις άρσεις θανάτου μήπως τις έκανα σάββατα ξεχωριστά από πλάτη μαζί με κοιλιακούς ραχιαίους. Γιατί πιστεύω αφορά παραπάνω τον κορμό και λίγοτερο την πλάτη και δεν έχω ρωτήσει ακόμα και την γνώμη του γυμναστή μου. Ότι θέλετε αλλά και για την απορία μου κιόλας πείτε μου
    ΥΓ όταν λέω 65 κιλά το περισσότερο μετά πάει στο μύες που λέω μετά. Εννοώ να βάλω 2 κιλά μύες απλά γιατί νομίζω κατάλαβες λάθος.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη rotax : 16-12-16 στις 00:45
    Απάντηση με παράθεση