Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 32
  1. 11-03-09 09:35 #1
    Το avatar του χρήστη ktsam

    Εγγραφή
    26-03-2008
    Περ.
    Αθήνα - Μαρο
    Μηνύματα
    65
    Προεπιλογή Εμπειρία με stack (Activate+Novedex)
    Αν και γενικά είμαι ενάντια στα πολλά συμπληρώματα, ένας φίλος (internetικός-ΗΠΑ) με έπεισε να δοκιμάσω το παρακάτω stack:

    Activate Xtreme (DS)
    Zinc (from Zinc Aspartate) 10 mg 67%

    Proprietary Blend Divanil [95% 3,4 divanilytetrahydrofuran from Urtica Dioica]Icarlin (standardized 20% Extract of Epimedium), Rhodiola Rosea (3% Rosavins)Proanthocyanidins (Proprietary Pine Bark Extract), Indole-3-Carbinol (3C), Basella Alba PE (10:1) Zinc Aspartate 1500 mg

    4 caps/day


    Novedex XT (Gaspari)

    Proprietary Blend: [6, 17-keto-etiocholeve-3-ol tetrahydropyranol], [3, 17-keto-etiochol-triene], [3,5,7-trihydroxy-4'-methoxyflavone]. 60 mg
    2caps/day

    Το stack αυτό είναι δημοφιλές στις ΗΠΑ για ηλικίες άνω των 30.
    Φυσικά έκανα και μια μικρή έρευνα στο Internet.
    H δοκιμή κράτησε 1 (μέσα Γενάρη-Μέσα Φλεβάρη) μήνα και παρατήρησα τα ακόλουθα:

    Θετικά
    Μεγάλη αύξηση δύναμης
    Έχασα αρκετό λίπος (καθρέφτης)!!!! Αυτό ήταν όντως περίεργο μιας και δεν είχα αρχίσει δίαιτα, αλλά είχα στόχο να βάλω λίγα κιλά.
    Θεωρώ οτι πήρα αρκετό ποιοτικό βάρος.

    Αρνητικά
    Μια μικρή δυσκολία να κοιμηθώ
    Κάποιο πόνοι στις αρθρώσεις
    Μεγάλη μείωση της libido
    Μικρή αύξηση στη τριχόπτωση

    Συμπέρασμα
    Για άτομα άνω των 35 (είμαι 42) είναι μια καλή λύση. Θεωρώ ότι επαναφέρει τις ορμόνες στα επίπεδα των 25-30 ετών. Επίσης στις ηλικίες αυτές δεν υπάρχει κίνδυνος (από ότι διάβασα) για estrogen rebound.

    Αν αποφασίσω να το ξαναχρησιμοποιήσω θα κάνω τις εξής αλλαγές
    Novedex 1 cap/day
    Πολλά Ω3 για υποστήριξη των αρθρώσεων
    Χρήση ενός τοπικού DHT blocker (π.χ revovigen) 1 μήνα πριν και 1 μηνα μετά για τη τριχόπτωση

    Τα παραπάνω τα γράφω από την εμπειρία που είχα και λαμβάνοντας υπόψη ότι μπορεί να παίζει και placebo. Δεν έκανα εξετάσεις αίματος μετά για εξακρίβωση.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 11-03-09 15:07 #2
    Προεπιλογή
    Όταν λες μεγάλη αύξηση; 10 20%;
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 11-03-09 15:32 #3
    Banned
    Εγγραφή
    11-08-2008
    Μηνύματα
    2.660
    Προεπιλογή
    ε δεν ειναι περιεργο που εχασες λιπος.ANTI ESTROGEN ειναι.Ανεβαινει η ελευθερη τεστοστερονη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 11-03-09 17:26 #4
    Το avatar του χρήστη ktsam

    Εγγραφή
    26-03-2008
    Περ.
    Αθήνα - Μαρο
    Μηνύματα
    65
    Προεπιλογή
    Όταν λες μεγάλη αύξηση; 10 20%;
    Την αύξηση την εννοώ ως εξής: σε κάποιες ασκήσεις που είχα κολλήσει για 2-3 μήνες ανέβασα 2,5 ή και 5 κιλά.

    ε δεν ειναι περιεργο που εχασες λιπος.ANTI ESTROGEN ειναι.Ανεβαινει η ελευθερη τεστοστερονη.
    είχα την εντύπωση οτι ανεβαίνει η ολική και όχι η ελεύθερη (θα ανεβεί και αυτή λίγο), αλλά μπορεί και να τα έχω μπλέξει. Επίσης θεωρώ ότι πρέπει να ανεβεί πάρα πολύ ψηλά για να χάσεις λίπος, πράγμα που θεωρώ ότι δεν έγινε.
    I can stand losing, BUT I can't stand not trying.


    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 11-03-09 20:04 #5
    Banned
    Εγγραφή
    11-08-2008
    Μηνύματα
    2.660
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ktsam Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την αύξηση την εννοώ ως εξής: σε κάποιες ασκήσεις που είχα κολλήσει για 2-3 μήνες ανέβασα 2,5 ή και 5 κιλά.

    είχα την εντύπωση οτι ανεβαίνει η ολική και όχι η ελεύθερη (θα ανεβεί και αυτή λίγο), αλλά μπορεί και να τα έχω μπλέξει. Επίσης θεωρώ ότι πρέπει να ανεβεί πάρα πολύ ψηλά για να χάσεις λίπος, πράγμα που θεωρώ ότι δεν έγινε.
    Χανεις λιπος , και με το animal stack που ειναι παρομοιο και παιρνω ανα διαστηματα χανεις. Νομιζω το δικο σου ειναι πιο δυνατο την ελευθερη αν θυμαμαι καλα ανεβαζει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 12-03-09 21:10 #6
    Το avatar του χρήστη mantus3

    Εγγραφή
    26-07-2008
    Περ.
    THESSALONIKI
    Μηνύματα
    2.369
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο manos_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    και με το animal stack
    εχεις φαει κοληματακι ε?
    www.facebook.com/dpyxaras

    https://www.facebook.com/puxaras

    http://katathesh.blogspot.gr/
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 12-03-09 21:48 #7
    Banned
    Εγγραφή
    11-08-2008
    Μηνύματα
    2.660
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mantus3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχεις φαει κοληματακι ε?

    oριστε?
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 13-03-09 00:28 #8
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ktsam Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης στις ηλικίες αυτές δεν υπάρχει κίνδυνος (από ότι διάβασα) για estrogen rebound.
    Εχω την εντυπωση οτι αυτο δεν εχει να κανει αναλογα με το ποια ηλικια εισαι.

    Παντως εχω σκεφτει κι εγω να δοκιμασω stak ή activate,αλλα φοβαμαι την τριχοπτωση που ακουγεται.Επισης ειναι κι η μειωμενη libido που δεν μου αρεσει.Μανο μπορεις να πεις τι παρατηρεις εσυ απο το stak? Μιλαμε για το 2 ετσι? Οχι το πρωτο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 13-03-09 00:46 #9
    Banned
    Εγγραφή
    11-08-2008
    Μηνύματα
    2.660
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο billys15 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω την εντυπωση οτι αυτο δεν εχει να κανει αναλογα με το ποια ηλικια εισαι.

    Παντως εχω σκεφτει κι εγω να δοκιμασω stak ή activate,αλλα φοβαμαι την τριχοπτωση που ακουγεται.Επισης ειναι κι η μειωμενη libido που δεν μου αρεσει.Μανο μπορεις να πεις τι παρατηρεις εσυ απο το stak? Μιλαμε για το 2 ετσι? Οχι το πρωτο.
    Τα εχω γραψει δυο φορες ξανα. Τεσπα ανεβαινουν οι αντοχες μειωνετε το λιπος μπαινεις καπως πιο δυνατα στα σετ αλλα εγω προσωπικα χανω την λιμπιντο μου κατα πολυ και ξενερωνω ασχημα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 13-03-09 08:36 #10
    Το avatar του χρήστη ktsam

    Εγγραφή
    26-03-2008
    Περ.
    Αθήνα - Μαρο
    Μηνύματα
    65
    Προεπιλογή
    Από ότι διάβασα η libido χάνεται από τα anti-strogen δελ. το novdex (δεν ξέρω για το stak). Με το activate ανεβαίνει.
    I can stand losing, BUT I can't stand not trying.


    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 13-03-09 12:07 #11
    Banned
    Εγγραφή
    11-08-2008
    Μηνύματα
    2.660
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ktsam Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από ότι διάβασα η libido χάνεται από τα anti-strogen δελ. το novdex (δεν ξέρω για το stak). Με το activate ανεβαίνει.
    Ναι πρεπει να υπαρχει ισορροπια ειναι μια αναλογια που δεν την ξερω ακριβως.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 19-06-09 20:12 #12
    Banned
    Εγγραφή
    11-08-2008
    Μηνύματα
    2.660
    Προεπιλογή
    Ktsam τι δοση επαιρνες στο novedex?Και ποση ωρα το αφηνες θα αποροφηθει?

    edit-5 ωρες μετα την ληψη 4 καψουλων εχουμε καποια αυξηση στην πιεση, καποιον εκνευρισμο(οχι κακο καλο εκνευρισμο) και αισθηση νοιωθω καλα γενικα.Απο οτι ξερω με τα ελαχιστα που γνωριζω πολυ καλα δειγματα ως προς αυτα που υποσχετε για πρωτη ληψη.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη manos_ : 20-06-09 στις 00:21
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 20-06-09 00:56 #13
    Προεπιλογή
    πως ειχες πτωση της libido?

    αφου επαιρνες και τα δυο δεν υπηρχε ισορροπια?

    αφου χρησιμοποιειται γι αηλικιες ανω των 30 λογικα θα επρεπε να την αυξανει?

    επισης λογικα δεν το θεωρω τοσο δυνατο ωστε να ριξει τη λιμπιντο δηλαδη με ααασ τι θα γινοταν?εκτοσ κ αν επαιρνες πανω απο 4 καψουλες..
    και παλι ομως αφου υπηρχε το ακτιβατε εχτρεμε....


    περιεργο
    οι πονοι στις αρθρωσεις ειναι απο τ μειωση των οιστρογονων...αρα μαλλον το ακτιβατε ειναι λιγο μουφα
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 20-06-09 01:00 #14
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο manos_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα εχω γραψει δυο φορες ξανα. Τεσπα ανεβαινουν οι αντοχες μειωνετε το λιπος μπαινεις καπως πιο δυνατα στα σετ αλλα εγω προσωπικα χανω την λιμπιντο μου κατα πολυ και ξενερωνω ασχημα.


    με το ανιμαλ στακ ολα αυτα?παλι περιεργο...την πτοτεινωμενη δοσολογια επαιρνεσ?
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 20-06-09 01:59 #15
    Banned
    Εγγραφή
    11-08-2008
    Μηνύματα
    2.660
    Προεπιλογή
    Για το νοβεντεξ μιλαω γουτσο.Γουτσο αν το ψαξεις θα δεις οτι ειναι αρκετα δυνατο και εχει δωσει πολυ καλα αποτελεσματα.Γιαυτο θελω να ρωτησω και τον κτσαμ.Βεβαια αυτος επαιρνε δυο καψουλες εγω πηρα 4 και σε πιανει ενα περιεργο τσιτωμα στο σωμα και κατι περιεργα στους μυς σε φαση νευρικοτητα και για λιγη ωρα ειχα αρκετο εκνευρισμο τωρα κουλαρα καπως.Αυτα ειναι καλα σημαδια.Το στακ δεν ειναι τοσο δυνατο καμια σχεση.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη manos_ : 20-06-09 στις 02:03
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία