Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 51
  1. 20-05-12 20:59 #1
    Προεπιλογή Lyle Mcdonald's Ultimate Diet 2.0
    Δεν ξέρω αν πρέπει να δώσω πληροφορίες για τη συγκεκριμένη δίαιτα καθώς πωλείται από το site του σαν e-book. (υπάρχουν πολλοί τρόποι να το αποκτήσει κάποιος βέβαια arghh)
    Όλοι όσοι την έκαναν είδαν πολύ καλά αποτελέσματα παρ'ότι είναι και η πιο δύσκολη που έχουν δοκιμάσει ποτέ. Έχει κανείς προσωπική εμπειρία?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 20-05-12 21:01 #2
    Προεπιλογή
    psmf δεν προτεινει αυτος;;;
    "behind every successful shredded sikkunt is a slut who broke his heart"
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 20-05-12 21:07 #3
    Προεπιλογή
    Σε ένα άλλο βιβλίο που έχει το Rapid Fat Loss νομίζω ναι. Σε αυτό όχι ακριβώς. Είναι χοντρικά 3 μέρες πολύ Low carb/low calorie περίπου 50% maintenance και ακολουθούν 30 ώρες refeed με 1000-1200γρ υδατάνθρακα. Το κάνεις σε κύκλους και σου λέει πως να τροποποιήσεις και την προπόνηση σου κάθε μέρα για το αντίστοιχο αποτέλεσμα που θέλεις να πετύχεις. (πχ τις low carb/calorie μέρες λέει να παίζεις 15-20 επαναλήψεις για να "αδειασουν" γλυκογόνο οι μύες, κλπ κλπ)

    Δεν είναι τόσο απλό λέει και άλλα απλά είναι ένα overview.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 20-05-12 21:55 #4

    Εγγραφή
    04-05-2010
    Περ.
    Γες αι ντού.
    Μηνύματα
    163
    Προεπιλογή
    Το εχω μισοδιαβασει μια φορα και το ξαναδιαβαζω τωρα που μπαινω γραμμωση.Γενικα σε σχεση με το rapidfatloss βιβλιο απο οτι καταλαβω αυτο αναφερεται,οπως λεει και στην αρχη,σε ειδικα χαμηλα σχετικα ποσοστα λιπους, 15%~.Εγω ψηνομαι να την δοκιμασω απλα εχω μπερδευτει κυριως με την αεροβια,και τις αποψεις που διαβαζω τελευταια για αυτην.Εγω την ειχα σαν must αλλα φαινεται οτι και διατροφη με πολυ λιγη αεροβια μπορει να κανει δουλεια.Εχω χαθει λιγο εκει ειναι η αληθεια.Οσο για τη UD2,μαλλον θα την κανω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 20-05-12 22:10 #5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο SepTum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το εχω μισοδιαβασει μια φορα και το ξαναδιαβαζω τωρα που μπαινω γραμμωση.Γενικα σε σχεση με το rapidfatloss βιβλιο απο οτι καταλαβω αυτο αναφερεται,οπως λεει και στην αρχη,σε ειδικα χαμηλα σχετικα ποσοστα λιπους, 15%~.Εγω ψηνομαι να την δοκιμασω απλα εχω μπερδευτει κυριως με την αεροβια,και τις αποψεις που διαβαζω τελευταια για αυτην.Εγω την ειχα σαν must αλλα φαινεται οτι και διατροφη με πολυ λιγη αεροβια μπορει να κανει δουλεια.Εχω χαθει λιγο εκει ειναι η αληθεια.Οσο για τη UD2,μαλλον θα την κανω.
    Και εγώ ψήνομαι πολύ να το δοκιμάσω. Το μόνο που με κρατάει είναι αν είναι σωστό στα 17 μου να τρώω 3 φορές την εβδομάδα 1350 θερμίδες. Υπάρχει γερό carb up 5000-6000 θερμιδών μέσα στην εβδομάδα βέβαια.
    Αερόβια όχι δεν είναι καθόλου απαραίτητη. Είναι απλά προαιρετική. Το σίγουρο είναι πως βοηθάει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 20-05-12 22:23 #6

    Εγγραφή
    04-05-2010
    Περ.
    Γες αι ντού.
    Μηνύματα
    163
    Προεπιλογή
    Kαλα σιγουρα σε μια τετοια διατροφη,ακομα και αεροβια δεν κανεις οποτε θες,γιατι μπορει να υπαρχουν θεματα υπερκοπωσης κλπ.Απλα εχω δει αναφορικο ποστ του Mcdonald σε εγχειριδιο προγραμματος προπονησης(ΗST),προτεινει εναν ενδιαφερον τροπο αεροβιας,και γιαυτο τωρα θελω να δω τι θα διαλεξω.Δες και εσυ βασικα να μου πεις τη γνωμη σου. http://www.hypertrophy-specific.info...T_Faq_book.pdf (ΠΑΡΑΓΡΑΦΟΣ 22.2)Θα σου προτεινα βεβαια να δεις και το προγραμμα,το οποιος μαλλον θα σε κανει να ξανασκεφτεις το personal message σου. ;p
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 20-05-12 23:32 #7
    Το avatar του χρήστη Ηλαπ

    Εγγραφή
    18-07-2011
    Περ.
    Εξαρχεια
    Μηνύματα
    1.938
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο leftis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγώ ψήνομαι πολύ να το δοκιμάσω. Το μόνο που με κρατάει είναι αν είναι σωστό στα 17 μου να τρώω 3 φορές την εβδομάδα 1350 θερμίδες. Υπάρχει γερό carb up 5000-6000 θερμιδών μέσα στην εβδομάδα βέβαια.
    Αερόβια όχι δεν είναι καθόλου απαραίτητη. Είναι απλά προαιρετική. Το σίγουρο είναι πως βοηθάει.
    Φιλε στην ηλικια που ειμαστε καλο ειναι να μην κανουμε υπερβολες καθως ημαστε στην αναπτυξη και πρεπει να τρφομαστε καλα...Καλυτερα αστο για 2-3 χρονακια πιο μετα.....
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 20-05-12 23:35 #8
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ηλαπ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε στην ηλικια που ειμαστε καλο ειναι να μην κανουμε υπερβολες καθως ημαστε στην αναπτυξη και πρεπει να τρφομαστε καλα...Καλυτερα αστο για 2-3 χρονακια πιο μετα.....
    Σωστά τα λές αλλά είναι μόνο 3 φορές την εβδομάδα. Αναρωτιέμαι μήπως το carb up αντισταθμίζει κάπως τα πράγματα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 21-05-12 14:51 #9
    Το avatar του χρήστη Apollonas

    Εγγραφή
    11-04-2012
    Περ.
    Mostar, Hercegovina
    Μηνύματα
    255
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο leftis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωστά τα λές αλλά είναι μόνο 3 φορές την εβδομάδα. Αναρωτιέμαι μήπως το carb up αντισταθμίζει κάπως τα πράγματα.
    Για τι ποσοστό λίπους μιλάμε;
    YOU FEELIN' LUCKY PUNK...???
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 21-05-12 20:04 #10
    Banned
    Εγγραφή
    11-04-2009
    Περ.
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Μηνύματα
    773
    Προεπιλογή
    Leftis βάλε αν μπορείς κανα τόρεντ γιατί δεν πολυβρίσκω, το rfl το έχω διαβάσει και εγώ, αλλά φέτος θέλω να εφαρμόσω σε φίλο το ud
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 22-05-12 19:21 #11
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    την ειχα δοκιμασει πριν καιρο... για μικρο διαστημα βεβαια... ειχα χασει αρκετα νερα θυμαμαι τοτε... απο λιπος τιποτα το ιδιαιτερο... βεβαια εκανα αρκετα βαρυ ρεκαρμπ....

    για ινφο οποιος θελει μπορει να τσεκαρει το λογκ της μαρβιν...
    Το ποτό και το κάπνισμα με βοήθησαν να κόψω το γυμναστήριο!
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 30-05-12 22:59 #12
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Ένα μικρό ριβιου, μιας και την έχω ξεκινήσει εδώ και καναδυό βδομάδες.. αρχικά μπήκα σε 6.5 μέρες psmf, 1.5 μέρα carb up, 2 ελαφρά υποθερμιδικά, και τώρα κάνω τον 1ο κανονικό κύκλο, όπως τον ορίζει ο Lyle. (3,5+1,5+2)

    Τις low μέρες 1300 θερμίδες αποκλειστικά από πρωτείνες, (κοντά στα 220γρ) και στο καρμπ απ κάπου στα 800γρ υδατ, 180 πρωτείνη + λίγο λίπος, συνολικά βγήκε κάπου στις 4000 θερμίδες. Ο μέσος όρος της εβδομάδας ήταν στις 1900 θερμίδες, 500 κάτω απ' τη συντήρηση μου.

    Στον πρώτο 8ήμερο κύκλο (6,5+1,5) έχασα 2 ή 2μιση κιλά και τώρα στον δεύτερο άλλο 1μιση(ζύγιση άδειος, δεν έκανα ακόμη γέμισμα).
    Τα κιλά φεύγουν αέρας, το ίδιο και οι πόντοι στη κοιλιά,... το σώμα μου αλλάξει προς το καλό, αλλά δυστυχώς δε μπορώ να αξιολογήσω κατά πόσο είναι μόνο λίπος ή καταβολίζομαι, μιας και λιπομέτρηση δε παίζει..

    Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι πόσο σημαντική είναι η ποσότητα του υδατάνθρακα στο καρμπ απ, 1ον γιατί μου φαίνεται "κάπως" το να τρώω 10-12γρ υδατ ανά κιλό ενώ τις προηγούμερες μέρες ξεπατώνομαι στη δίαιτα. Σαν άδικος κόπος δλδ... Και 2ον γιατί δυσκολεύτηκα να φάω τέτοια ποσότητα, εκείνη τη μέρα ήμουν τόσο φουσκωμένος που δεν ευχαριστήθηκα τη προπόνηση, και εν τέλει έφαγα και σαβούρα κάτι παλιομπισκότα γιατί δε μπορούσα να συμπληρώσω.

    Σκεφτόμουν να ανέβασω λίγο τις low μέρες, στις 1500 ίσως.. και να κατέβασω το καρμπ απ στα 500γρ.. ή κάπου εκεί, αλλά δεν είμαι σίγουρος.

    Οποιαδήποτε συμβουλή δεκτή παιδιά

    Edit: Υ.Γ 1 ΠΡοπόνηση όπως την ορίζει στο βιβλίο.
    Υ.Γ 2 Χρησιμοποιώ θερμογενετικό λιποδιαλύτη.
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 31-05-12 19:35 #13
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή
    Στελιο αφου δεν εχεις προβλημα με λιπος,φανταζομαι θα μπορεις να τις πας στις 1500 ανετα.Αν δεν νιωθεις ομως πολυ κομμενος τις 3 πρωτες μερες,προτεινω να το κρατησεις οπως το λεει κατα γραμμα για καμια βδομαδα ακομα και μετα προσαρμοσε το.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 01-06-12 20:24 #14
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    Στελιο πως παει?
    Το ποτό και το κάπνισμα με βοήθησαν να κόψω το γυμναστήριο!
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 01-06-12 23:34 #15
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο billys15 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στελιο αφου δεν εχεις προβλημα με λιπος,φανταζομαι θα μπορεις να τις πας στις 1500 ανετα.Αν δεν νιωθεις ομως πολυ κομμενος τις 3 πρωτες μερες,προτεινω να το κρατησεις οπως το λεει κατα γραμμα για καμια βδομαδα ακομα και μετα προσαρμοσε το.
    Αυτό κάνω Βασίλη, για την ώρα τη κρατάω και βλέπουμε.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Devil Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στελιο πως παει?
    Χμ.. πως πάει; Καλά νομίζω. Η ζυγαριά συνεχίζει να κατεβαίνει γρήγορα, κι η αλήθεια είναι πως δε το περίμενα αλλά θα το ξεπεράσω
    Ταυτόχρονα μέρα με τη μέρα με βλέπω όλο και πιο καθαρό και παριγοριέμαι κάπως

    Σήμερα τέλειωσα το φόρτωμα της 2ης βδομάδας, αν και μείωσα αυτοβούλως λίγο τον υδατάνθρακα από 800-900 που έπρεπε στα 600γρ.
    Μεθάυριο έχω ζύγισμα να δω που βρίσκομαι. Όπως το σκέφτομαι, θα κάνω τουλάχιστον έναν ακόμη κύκλο και ύστερα θα σκεφτώ σοβαρότερα πως πρέπει να συνεχίσω.

    Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος πάντως, δε ξέρω αν θα κατάφερνα να κατέβω με τον κλασικό τρόπο. Πέρυσι με ελαφρά υποθερμιδική και αερόβιο δε κατάφερα να πέσω κάτω από 13% και τα παράτησα. Τώρα πρέπει να 'μαι κάπου στο 11 και κατεβαίνει..
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία