Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 43
  1. 01-06-12 17:45 #1
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.561
    Προεπιλογή Θανάσης Αττιλάκος Aφιέρωμα & Συνέντευξη [Ιούνιος 2012]
    Μερικές φωτογραφίες του Θανάση Αττιλάκου από τον φακό του
    Επιασε φοβερη φόρμα στο Mr Ελλάς της WABBA και δίκαια νίκησε τον Γενικό Τίτλο !!


    WABBA Mr Ελλάς 2012


    Όνομα: DSC_0655.jpg Εμφανίσεις: 2863 Μέγεθος: 105,4 KB

    Όνομα: DSC_0657.jpg Εμφανίσεις: 2624 Μέγεθος: 116,8 KB

    Όνομα: DSC_0512.jpg Εμφανίσεις: 2641 Μέγεθος: 112,4 KB

    Όνομα: DSC_0683.jpg Εμφανίσεις: 2572 Μέγεθος: 130,0 KB

    Μαχες από τον Γενικό Τίτλο

    Όνομα: DSC_0882.jpg Εμφανίσεις: 2563 Μέγεθος: 128,7 KB


    Όνομα: DSC_0922.jpg Εμφανίσεις: 2581 Μέγεθος: 163,3 KB


    Όνομα: DSC_0980.jpg Εμφανίσεις: 2620 Μέγεθος: 151,7 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 01-06-12 18:45 #2
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    μπράβο κώστα και ήδη αργήσαμε να κάνουμε αυτό το τόπικ με φωτο του Αττιλάκου , πολύ καλός αθλητής και με υποσχέσεις για το μέλλον , πέτυχε καταπληκτική φόρμα , σκόνη έβγαζε απο την ξεραίλα και με γεμάτους εντυπωσιακούς μυς .

    και η διάκρηση αυτή έχει ακόμη μεγαλύτερη αξία όταν έχει δίπλα αντιπάλους όπως ο Σιδηρόπουλος και Σιώτης
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 01-06-12 19:11 #3
    Ripped Princess
    Το avatar του χρήστη marvin

    Εγγραφή
    23-09-2010
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    4.526
    Προεπιλογή
    Φετος το επιπεδο ηταν πολυ υψηλο!!! Η τριαδα ''εβγαζε'' φωτιες'' .Μεγαλος συναγωνισμος!!Πολλα μπραβο στον κ Αττιλακο!!!Καταπληκτικη εμφανιση!!
    Το πεισμα, η θεληση φαινονται απο την εξελιξη. Αν θες κατι, μπορεις να το καταφερεις, το θεμα ειναι να σφιξεις τα δοντια και να το πιστεψεις. Ολοι πειναμε, ολοι εχουμε αναγκες,ανθρωποι ειμαστε, η μαγκια ειναι να μπορεσεις να ελεγξεις τον εγκεφαλο σου και να ξεπερασεις τα ορια σου. Τιποτα δεν χαριζεται, πρεπει να θυσιασεις πραγματα για να τα καταφερεις!
    Nastya
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 01-06-12 21:21 #4
    Προεπιλογή
    πολυ δυνατη τριαδα!!!!Παντως τα ποδια του δεν παιζονται...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 01-06-12 22:34 #5
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    απο το 2010

    Όνομα: PICT2713 [------- ------].JPG Εμφανίσεις: 3367 Μέγεθος: 125,2 KB


    μεχρι σημερα 2012

    Όνομα: DSC_0980.jpg Εμφανίσεις: 2465 Μέγεθος: 151,7 KB

    η εξεληξη του ειναι φοβερα εμφανης...
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 02-06-12 03:47 #6
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Οι αναγνώστες του φόρουμ προσεχώς θα μάθουν αρκετά ενδιαφέροντα για τον Θανάση που εκτός από πολύ καλός αθλητής είναι εξαιρετικός χαρακτήρας. Έχει το πακέτο με ήθος και πειθαρχεία να φτάσει πολύ ψηλά και εμείς το ευχόμαστε αυτό από καρδιάς.
    Όσο για την εξέλιξη του από τότε που ξεκίνησε έως σήμερα, είναι πραγματικά αξιόλογη!!!
    Καλή επιτυχία να έχει στους προσεχείς παγκόσμιους αγώνες της WABBA στην Ιταλία και ελπίζουμε να προσθέσει άλλη μια διάκριση στη συλλογή του.Από εμάς έχει κερδίσει τις εντυπώσεις, τη συμπάθεια μας και το ενδιαφέρον μας να τον δούμε όσο πιο ψηλά γίνεται
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 02-06-12 08:24 #7
    Προεπιλογή
    Καλη επιτυχια και απο μενα στο παγκοσμιο(αν και τη θεωρω δεδομενη)Αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι πως μετα τον αγωνα ευχαριστησε τον Αλεκο Σιατραβανη,αυτος ο ανθρωπος ειναι πισω σχεδον απο καθε μεγαλο αθλητη στην Ελλαδα εδω και χρονια,μπραβο του,η προσφορα του ειναι ατελειωτη
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 03-06-12 23:26 #8
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.561
    Προεπιλογή Συνέντευξη Θανάσης Αττιλάκος [Ιούνιος 2012]
    Μετά την πρόσφατη επιτυχία του Θανάση Αττιλακου στο Μr Eλλάς,το Τeam θέλησε να ερθει σε επαφή με τον αθλητή και να γίνει μια παρουσίαση για την ως τώρα παρουσία του.


    Θανάση καλησπέρα. Σε ευχαριστούμε που θα μας παραχωρήσεις αυτή την συνέντευξη.
    Θα θέλαμε να δώσουμε την ευκαιρία στον κόσμο του bodybuilding.gr να γνωρίσει καλύτερα τον Mr Ελλάς της WABBA για το 2012.

    Καλησπέρα σας.Να ευχαριστησω με την σειρα μου για την παρουσίαση που μου κάνετε.

    Όνομα: DSC_0943.JPG Εμφανίσεις: 2456 Μέγεθος: 303,7 KB

    Bodybuilding.gr : Κατ΄αρχήν συγχαρητηρια για την φοβερή σου εμφάνιση στο πρόσφατο Mr Eλλάς.Είναι δεδομένο ότι περα από τον Γενικο Τίτλο κέρδισες και τις εντυπωσεις.Πως αισθάνεσαι;

    Αισθάνομαι πάρα πολύ καλά, δικαιωμένος για την τελευταία προσπάθεια που έχω καταβάλλει τα τελευταία 2 χρόνια, από το 2010 που είχα κατέβει τελευταία φορά στην Γερμανία.
    Πιστεύω ότι φάνηκε η δουλειά μου στην σκηνή και τα συναισθήματα μου είναι τα καλύτερα μετά την κατάκτηση του Γενικού Τίτλου.


    Bodybuilding.gr : Θες να μας πεις πως αντιμετώπισες τον αγώνα;
    Ειχες εξ΄ αρχής την αίσθηση ότι θα είσαι ο πρωταγωνιστής;

    Είχα πολύ καλή αυτοπεποίθηση για τον εαυτό μου, έβλεπα ότι είμαι σε πάρα πολύ κατάσταση.
    Δεν κοίταζα κανέναν άλλο αθλητή και πίστευα πολύ στον εαυτό μου,πατούσα καλά στα πόδια μου και ένιωθα ότι θα τα πάω καλά.

    Bodybuilding.gr : Πόσο καιρό προετοιμαζόσουν για αυτόν τον αγώνα Θανάση;Ποσα κιλά ησουν την ημερα του αγώνα;Τι υψος εχεις ;

    Προετοιμαζόμουν για αυτόν τον αγώνα γύρω στον 1,5 χρόνο, από τον Ιανουάριο του 2011.
    Την ημέρα του αγώνα, το βράδυ, ήμουν 101 κιλά.Το ύψος μου είναι 1,77.

    Πανευρωπαϊκό Ρωσία Ιούνιος 2010

    Όνομα: 1.jpg Εμφανίσεις: 2416 Μέγεθος: 335,8 KB



    Bodybuilding.gr : Αυτην την στιγμή προετοιμαζεσαι για το Παγκόσμιο στην Ιταλία που θα πραγματοποιηθεί στις 10 Ιουνίου στην Ιταλία;

    Συνεχίζω την προετοιμασία μου. Πιστεύω ότι θα βγω λίγο πιο βελτιωμένος και ευελπιστώ για το καλύτερο.

    Bodybuilding.gr : Ας τα παρουμε από την αρχή: Πως ξεκινησες το άθλημα του bbing;

    Ξεκίνησα να γυμνάζομαι από πάρα πολύ μικρή ηλικία. Συστηματικά με το bodybuilding ασχολούμαι από τα 20 μου.
    Είχα ινδάλματα όπως τον Αrnold Schwarzenegger όπου τους έβλεπα μικρός και ενθουσιαζόμουν και έτσι αποφάσισα να ασχοληθώ.

    Bodybuilding.gr : Πόσο χρονών εισαι Θανάση;


    Ειμαι 32 χρονων.

    Bodybuilding.gr : Θελεις να μας αναφερεις τις συμμετοχές σου ,ως τωρα;

    Οι κυριότερες μου συμμετοχές είναι:

    Στο Πανελλήνιο της ΝΑΒΒΑ ΗΕLLAS το 2006,1η θέση
    Στην Βαλένθια το 2006,6η θέση στην ψηλή κατηγορία.
    Το 2007 την 3η θέση στο Πανελλήνιο της ΝΑΒΒΑ.
    Στο Βέλγιο την ίδια χρονιά ,4η θέση.
    Το 2010 στην WABBA βγήκα 2Ος στην μεσαία κατηγορία στο Μr Ελλάς
    WABBA Πανευρωπαϊκό στην Ρωσία και βγήκα 1ος στην ψηλή κατηγορία
    Τον Δεκέμβριο του 2010 στο Mr Universe της WABBA στην Γερμανία βγήκα 4ος.
    Και φυσικά το 2012,όπου πήρα τον Γενικό Τίτλο της WABBA στο πρόσφατο Μr Ελλάς


    Όνομα: mrhellas06-06.jpg Εμφανίσεις: 2465 Μέγεθος: 354,9 KB


    Όνομα: GM_nabbaHellas06_img_1439.jpg Εμφανίσεις: 2420 Μέγεθος: 59,9 KB

    Bodybuilding.gr : Θαναση εχεις δημιουργήσει πλέον προσδοκίες στο κοινό του αγωνιστικού
    bodybuilding.
    Ηδη ένα Γενικό, το 2010 στο
    Mr Eλλάς ήσουν 2ος στην μεσαία κατηγορία ,αλλα η WABBA έκρινε ότι πρεπει να βγεις έξω και δικαιώθηκε από το αποτέλεσμα.Πήρες το Παγκόσμιο στην ψηλή κατηγορία ! Εχεις θέσει στοχους;

    Έχω βάλει τον πήχη πολύ ψηλά και ελπίζω σε μια επαγγελματική καταξίωση μέσα στο bodybuilding.

    Bodybuilding.gr : Πως απέκτησες τις γνωσεις σου γυρω από το αθλημα;Ειχες καποιον προπονητη αθλητη που σε καθοδηγούσε;

    Ξεκίνησα μόνος. Ότι διάβαζα από περιοδικά και ότι συζητούσα με φίλους στο γυμναστήριο.
    Από το 2010 με ανέλαβε ο Αλέκος Σιατραβάνης και αυτός με βοήθησε πάρα πολύ, είναι ο άνθρωπος που μου έδωσε ώθηση με τις παραπάνω γνώσεις που μου έδωσε από αυτές που είχα ήδη αποκομίσει.



    Bodybuilding.gr : Ολοι οι αθλητες εχουν καποιους συναθλητες ή φιλους που τους βοηθανε .Θα ηθελες να αναφερεις εσυ καποιους;

    Θα ήθελα να αναφέρω έναν πολυ καλο μου φίλο,τον Στέργιο τον Παπαευθυμίου που στάθηκε δίπλα μου σε όλη την προετοιμασία ,τον Γιώργο τον Τσάπο,επίσης πολυ καλό φίλο,είναι 2 άτομα που με βοήθησαν πολύ.
    Φίλοι από τον χώρο , τον πολύ καλό αθλητή και φίλο, Σταύρο Τριουλίδη, τον Νίκο Καυγά, με τον οποίο γυμναζόμαστε μαζί και φυσικά τον Αλέκο Σιατραβάνη.

    WABBA Mr Ελλάς 2010


    Όνομα: 31793_1468172622869_7297003_n.jpg Εμφανίσεις: 2407 Μέγεθος: 93,8 KB



    Όνομα: 31793_1468174822924_1190169456_31384170_690857_n.jpg Εμφανίσεις: 2474 Μέγεθος: 90,3 KB


    Bodybuilding.gr : Θανάση που γυμνάζεσαι;Θες να μας πεις ένα βασικό διαχωρισμό της προπονήσεώς σου;


    Γυμνάζομαι στο γυμναστήριο του Αλέκου Σιατραβάνη.
    Κατά την προετοιμασία μου γυμναζομαι 5 ημέρες την εβδομάδα.
    Ο διαχωρισμός που κανω στις μυικές ομάδες είναι:

    Δευτέρα Στήθος-Τρικέφαλοι
    Τρίτη Πόδια - Γάμπες
    Τέταρτη Ωμοί-Κοιλιακοί
    Πέμπτη Πλάτη-Δικέφαλοι
    Παρασκευή Στήθος – Γάμπες


    Bodybuilding.gr : Τι αλλάζεις στην τακτική σου όταν ξεκινας προετοιμασία;
    Στην προπονηση;Στην διατροφη;Αεροβιωση κανεις; Ποσο καιρο πριν αρχίζεις;

    Αεροβίωση κάνω όλο τον χρόνο, απλά την εντείνω κατά την προετοιμασία.
    Η διατροφή που ακολουθώ δεν αλλάζει πολύ, με την έννοια ότι κάνω όλο τον χρόνο αθλητική ποιοτική διατροφή, απλά στην προετοιμασία χαμηλώνω τις θερμίδες και αφαιρώ κάποιες τροφές που δεν μπορείς να τις έχεις.
    Η προπόνηση μου είναι πάντα βαριά ,είτε οff season είτε πρωταγωνιστικά , απλά βάζω κάποιες έξτρα προπονήσεις σε κάποια σημεία ή διπλές σε μια ημέρα.

    Όνομα: 31793_1468174742922_7230506_n.jpg Εμφανίσεις: 2428 Μέγεθος: 84,2 KB



    Bodybuilding.gr : Θες να μας αναφερεις αθλήτες που σου αρεσουν,είτε από το εσωτερικό ,είτε από το εξωτερικο.

    Από Έλληνες αθλητές παλιούς τον Σπύρο Μπουρνάζο, από τωρινούς τον Μιχάλη Κεφαλιανό .
    Από παλιούς ξένους τον Αrnold Schwarzenegger, Franco Columbu, Frank Zane, Mike Mentzer, μετά τον Dorian Yates και από τους τωρινούς Phil Heath,Jay Cutler.



    Bodybuilding.gr : Τι θα ήθελες να πεις στα νέα παιδιά που ξεκινάνε τώρα την αθλητική πορεία τους στο bodybuilding;

    To bodybuilding είναι ένα άθλημα που δεν μπορείς να αποκομίσεις αποτελέσματα από την μια ημέρα στην άλλη.
    Πρέπει να βάλεις μακροπρόθεσμους στόχους, δεν μπορείς δηλαδή να κάνεις δουλεία σε πολύ μικρό χρονικό διάστημα, το λέω για να μην απογοητευτούνε εκείνοι που ξεκινάνε τώρα.
    Πάνω από όλα θέλει πειθαρχία .Αν δεν υπάρχει πειθαρχία στον αθλητή, δεν μπορεί να καταφέρει τίποτα.
    Πειθαρχία στην διατροφή ,στην προπόνηση, σε όλους τους τομείς .


    Bodybuilding.gr : Θα ήθελες να μεταφέρεις κάτι για το τέλος στα μέλη του ;

    Ευχαριστώ για την παραχώρηση της συνέντευξης το site www.bodybuilding.gr και όλους τους φίλους που με παρακολουθούν και με υποστηρίζουν


    Σε ευχαριστούμε πολύ για την συνέντευξη,καλη επιτυχία στο Προσεχές Παγκόσμιο !!

    Σας ευχαριστώ πολύ, θα προσπαθήσω για το καλύτερο!


    *** Η συνέντευξη δόθηκε την 1η Ιουνίου,στο γυμναστήριο του Μπουρνάζου,κατα την προετοιμασία του Θανάση Αττιλάκου για το Παγκόσμιο ***

    WABBA Mr Ελλάς 2012



    Όνομα: DSC_0501.JPG Εμφανίσεις: 2918 Μέγεθος: 309,4 KB



    Όνομα: DSC_0938.jpg Εμφανίσεις: 2442 Μέγεθος: 175,9 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 03-06-12 23:28 #9
    War Veteran
    Το avatar του χρήστη RAMBO

    Εγγραφή
    06-01-2009
    Περ.
    Hardcore Earth
    Μηνύματα
    5.969
    Προεπιλογή
    Ανεβηκε στην σκηνη και αλλαξε το αποτελεσμα απο το πουθενα,ολοκληρωμενος αθλητης πολυ καλα δουλεμενος
    Y.o.l.o
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 04-06-12 14:03 #10
    Προεπιλογή
    Ο Αττιλάκος εχει κάνει τρομερή δουλειά στο σώμα του,ειδικά πόδια ,πλάτη έχουν ξεφύγει.Καλη επιτυχία στο Παγκοσμιο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 04-06-12 15:16 #11
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.561
    Προεπιλογή
    Στα πλαίσια αυτης της συνέντευξης,εγινε και μια φωτογραφηση...
    O Θανασης αν και εχει ξεκινησει ήδη την απογλυκογόνωση εν΄οψει Παγκοσμίου,αβαφτος και εντελώς κρυος,ποζάρισε στο φακό του

    Όνομα: DSC_0029.jpg Εμφανίσεις: 2291 Μέγεθος: 87,3 KB

    Όνομα: DSC_0059.jpg Εμφανίσεις: 3790 Μέγεθος: 93,4 KB

    Όνομα: DSC_0031.jpg Εμφανίσεις: 2279 Μέγεθος: 86,9 KB

    Όνομα: DSC_0033.jpg Εμφανίσεις: 2430 Μέγεθος: 85,7 KB

    Όνομα: DSC_0052.jpg Εμφανίσεις: 2323 Μέγεθος: 87,6 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 04-06-12 18:54 #12
    Προεπιλογή
    Ευχαριστουμε για την συνεντευξη , η σκληρη δουλεια κ η μεθοδικοτητα του τελικα τον ανταμειψαν.
    Καλη επιτυχια στη συνεχεια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 08-06-12 21:21 #13
    War Veteran
    Το avatar του χρήστη RAMBO

    Εγγραφή
    06-01-2009
    Περ.
    Hardcore Earth
    Μηνύματα
    5.969
    Προεπιλογή
    Φωτο απο τον αγωνα στην Ιταλια θα εχουμε συντομα?
    Y.o.l.o
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 08-06-12 21:22 #14
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.561
    Προεπιλογή
    Kωστή το Παγκόσμιo είναι την Κυριακή..Υπομονη και θα εχουμε φωτογραφίες από εβδομάδα
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 23-12-12 00:23 #15
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.561
    Προεπιλογή
    O Θανάσης Αττιλάκος ,ειναι αθλητής πλεον που συνεργάζεται και επίσημα με την εταιρία MuscleTech και τα BodyBuilding Club.
    Eίχε μια πολύ καλή χρονιά, με την νίκη του στο Mr ΕΛΛΑΣ της WABBA αλλά και στο Παγκόσμιο στην Ιταλία ,μετα από 2 εβδομάδες...
    Από ενημέρωση που έχω, προετοιμάζεται για επίσημες εμφανίσεις το 2013, ως αθλητής της IFBB


    Όνομα: thanasis attilakos greek (4).jpg Εμφανίσεις: 3117 Μέγεθος: 34,3 KB






    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία