Σελίδα 1 από 33 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 488
  1. 11-07-11 16:11 #1
    Προεπιλογή Γενικές Ερωτησεις Αεροβιας & Γράμμωσης
    Καλησπέρα παιδία..Είμαι νέος στο forum και θα ήθελα λίγη βοήθεια.Θα μπορούσατε να μου προτείνετε τρόπους αερόβιας εκγύμνασης για κάψιμο κοιλιακού λίπους;Ευχαριστώ
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 11-07-11 16:15 #2
    Προεπιλογή
    Βαλτο στα *ποδια* για κανα 40 λεπτο με σταθερο ρυθμο για 3-4 φορες την βδομαδα , και προσεξε και την διατροφη σου , ειναι σετακι αυτα τα 2
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 11-07-11 17:57 #3
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GREEK POWER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βαλτο στα *ποδια* για κανα 40 λεπτο με σταθερο ρυθμο για 3-4 φορες την βδομαδα , και προσεξε και την διατροφη σου , ειναι σετακι αυτα τα 2





    τοπικη λιποδιαλυση δεν γινετε.
    για κοιλιακους, θα πρεπει να προσεξεις την διατροφη σου. για κατι παραπανω διαβασε λιγο τα θεματα που υπαρχουν σε αυτην την ενοτητα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 11-07-11 23:18 #4
    Προεπιλογή
    οκ ευχαριστώ.Τώρα σε συνδυασμό με βάρη καλύτερα είναι πριν ή μετά;Ξέρω οτι η καλύτερη ώρα για αερόβια είναι πρωί με άδειο στομάχι αλλά μου είναι λίγο δύσκολο..
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 11-07-11 23:34 #5
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ron Εμφάνιση μηνυμάτων
    οκ ευχαριστώ.Τώρα σε συνδυασμό με βάρη καλύτερα είναι πριν ή μετά;Ξέρω οτι η καλύτερη ώρα για αερόβια είναι πρωί με άδειο στομάχι αλλά μου είναι λίγο δύσκολο..
    αεροβιο η μετα τα βαρη...πριν σαν ζεσταμα και οχι για καυση λιπους...μετα να κανεις...
    η πρωι νυστικος....
    η καποια μερα που θα εχεις μονο αεροβιο...
    ολα δουλευουν μια χαρα αν εχεις προσεξει την διατροφη σου που ειναι βασικο...
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 12-07-11 09:31 #6
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    αεροβιο η μετα τα βαρη...πριν σαν ζεσταμα και οχι για καυση λιπους...μετα να κανεις...
    η πρωι νυστικος....
    η καποια μερα που θα εχεις μονο αεροβιο...
    ολα δουλευουν μια χαρα αν εχεις προσεξει την διατροφη σου που ειναι βασικο...
    συμφωνω απολυτα!!! αεροβιο μετα την προπονηση με βαρη... το λεω και απο προσωπικα μου αποτελεσματα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 13-09-11 15:20 #7
    Προεπιλογή πειτε τη γνωμη σας!
    Καλησπερα!
    Ειμαι κοπελα 28 ετων 1.72 υψος και 74 κιλα.
    Αυτο που θελω ειναι να καψω το λιπος στο σωμα μου, να βελτιωσω την αντοχη μου και να γυμνασω το σωμα μου για λογους υγειας.
    Εχω κανει απειρες διαιτες οπου χανω μερικα κιλα και φυσικα μετα απο μερικους μηνες τα παιρνω πισω...
    Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι
    1) Δεν εχω χρονο για γυμναστηριο, με τρεξιμο μπορω να δω αποτελεσματα?
    2) Επειδη γενικως ειμαι δεμενη (εχω πλατες κλπ) ποσα κιλα πρεπει να χασω?
    3) Ποσες θερμιδες την ημερα και γενικω τι προτεινετε?
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 13-09-11 17:34 #8
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    θα πρεπει πρωτα πρωτα να μαθεις να τρως σωστα και ετσι να τρως παντα. ειναι θεμα πρωτα υγειας.

    διοαβασε αυτο το θεμα ισως σε βοηθησει Oι πιο καταλληλες στιγμες αεροβιας ασκησης.

    μην κοιτας την ζυγαρια και μην μενεις στην αποψη για το ποσα κιλα πρεπει να χασεις. μαθε να τρως σωστα (σωστη διατροφη) και δεν μιλαω να εισαι αυστηρη, κανε σωστη αεροβια και ολα θα ερθουν με τον χρονο. οσο πιο αργα δεις αποτελεσματα, τοσο πιο ευκολα θα παραμεινεις στη εμφανηση που θελεις να εχεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 14-09-11 12:13 #9
    Το avatar του χρήστη Galthazar

    Εγγραφή
    15-10-2010
    Περ.
    kozani
    Μηνύματα
    2.025
    Προεπιλογή
    με μια σωστη και καθαρη διατροφη,η οποια δεν ειναι αναγκη να ειναι και πολυ αυστηρη, και με συνδυασμο αεροβιο θα εχεις τα αποτελεσματα που θες. Για μενα πρεπει να ξεχασεις την ζυγαρια ή να ζυγιζεσαι μια στο τοσο απο περιεργια. Η καλυτερη ζυγαρια ειναι ο καθρευτης!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 14-04-12 03:42 #10
    Exclamation βοηθεια σε νεο
    καλησπερα παιδια ειμαι ο γιωργος και ειμαι 17 ετων
    λογο καποιων παραξενων συνθηκων απο τον σεπτεμβριο του 2011 σταματησα να αθλουμαι (ομαδα μπασκετ) πηρα αρκετα κιλα και πλεον πολλα ρουχα δεν μου κανουν +οτι εγω ο ιδιος δεν νιωθω καλα με το σωμα μου
    ειμαι 1,90 και πλεον ειμαι στα 120 κιλα ενω υπηρχε περιοδος που περασα τα 130
    στοχος μου να πεσω γυρω στα 85-90 κιλα επειδη λογο τεραστιας πλατης και χεριων δεν μπορω να παω παρακατω γιατι δεν θα μου κολλαει το ολο σωμα(ειχα φτασει ποιο χαμηλα και δεν κολλαγε)
    πλεον αφου ανεκτησα τις δυναμεις μου ψυχολογικα ειμαι ετοιμος να αρχισω ξανα
    πρωτη μου προταιρεοτητα να φυγει το σωσιβιο που δημιουργηθηκε και μετα σιγα σιγα οχι τιποτα τρομερο σε γραμμωση
    εχετε καμια προταση σε ασκησεις και διατροφη?
    να τονισω οτι δεν θα παω γυμναστηριο και οτι εχω ιμαντες βαρακια 4-8-10 κιλων και στρωμα για τις οποιεσδηποτε ασκησεις
    ευχαριστω
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 21-04-12 18:55 #11
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο geo134 Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα παιδια ειμαι ο γιωργος και ειμαι 17 ετων
    λογο καποιων παραξενων συνθηκων απο τον σεπτεμβριο του 2011 σταματησα να αθλουμαι (ομαδα μπασκετ) πηρα αρκετα κιλα και πλεον πολλα ρουχα δεν μου κανουν +οτι εγω ο ιδιος δεν νιωθω καλα με το σωμα μου
    ειμαι 1,90 και πλεον ειμαι στα 120 κιλα ενω υπηρχε περιοδος που περασα τα 130
    στοχος μου να πεσω γυρω στα 85-90 κιλα επειδη λογο τεραστιας πλατης και χεριων δεν μπορω να παω παρακατω γιατι δεν θα μου κολλαει το ολο σωμα(ειχα φτασει ποιο χαμηλα και δεν κολλαγε)
    πλεον αφου ανεκτησα τις δυναμεις μου ψυχολογικα ειμαι ετοιμος να αρχισω ξανα
    πρωτη μου προταιρεοτητα να φυγει το σωσιβιο που δημιουργηθηκε και μετα σιγα σιγα οχι τιποτα τρομερο σε γραμμωση
    εχετε καμια προταση σε ασκησεις και διατροφη?
    να τονισω οτι δεν θα παω γυμναστηριο και οτι εχω ιμαντες βαρακια 4-8-10 κιλων και στρωμα για τις οποιεσδηποτε ασκησεις
    ευχαριστω
    Λοιπον φιλε μου δεν ειμαι καποιος ειδικος απο οτι εχω μαθει και εγω εδω περα θα σου πω..

    Καταρχας ψαξε στα θεματα διατροφης του φορουμ να δεις να μαθεις και να φτιαξεις μια δικια σου αξιοπρεπει διατροφη , κανεις δεν μπορει να σου βγαλει μια γιατι κανεις δεν ειναι ιδιος...

    Η Δουλεια θελει αεροβια , για να κανεις αεροβια δεν χρειαζεται το γυμναστηριο.. πρωσοπικα εγω κανω δυο φορες την ημερα απο 20 λεπτα
    1. Το πρωι οταν ξυπνησω με αδειο στομαχι για 20 λεπτα συνεχομενο και μια στο γυμναστηριο, κανε και 3 φορες την εβδομαδα κοιλιακους και πιστευω εισαι ενταξει ,

    Προσεξε ΠΟΤΕ μονο η γυμναστικη δεν σοζει την δουλεια, θελει και διατροφη και αντιστοιχα.. προσεξε την!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 21-04-12 21:10 #12
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο geo134 Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα παιδια ειμαι ο γιωργος και ειμαι 17 ετων
    λογο καποιων παραξενων συνθηκων απο τον σεπτεμβριο του 2011 σταματησα να αθλουμαι (ομαδα μπασκετ) πηρα αρκετα κιλα και πλεον πολλα ρουχα δεν μου κανουν +οτι εγω ο ιδιος δεν νιωθω καλα με το σωμα μου
    ειμαι 1,90 και πλεον ειμαι στα 120 κιλα ενω υπηρχε περιοδος που περασα τα 130
    στοχος μου να πεσω γυρω στα 85-90 κιλα επειδη λογο τεραστιας πλατης και χεριων δεν μπορω να παω παρακατω γιατι δεν θα μου κολλαει το ολο σωμα(ειχα φτασει ποιο χαμηλα και δεν κολλαγε)
    πλεον αφου ανεκτησα τις δυναμεις μου ψυχολογικα ειμαι ετοιμος να αρχισω ξανα
    πρωτη μου προταιρεοτητα να φυγει το σωσιβιο που δημιουργηθηκε και μετα σιγα σιγα οχι τιποτα τρομερο σε γραμμωση
    εχετε καμια προταση σε ασκησεις και διατροφη?
    να τονισω οτι δεν θα παω γυμναστηριο και οτι εχω ιμαντες βαρακια 4-8-10 κιλων και στρωμα για τις οποιεσδηποτε ασκησεις
    ευχαριστω
    καλως ηρθες στην παρεα μας...

    αρχικα δεν ανοιγουμε θεματα με τιτλο''βοηθεια'',''sos'',''help'' κ τετοιο στυλ γιατι δεν βοηθαει αργοτερα στην αναζητηση και αν καποιος εχει παρομοιο προβλημα με σενα βρε μετα πως θα το βρει ???εεε?

    παμε παρακατω...

    εχουμε αμε πολλα...για ριξε μια ματια εδω...

    ξεκινας εδω http://forum.bodybuilding.gr/showthr...B4%CF%89%CE%BD

    μετα τσακ εδω ερχεσαι http://forum.bodybuilding.gr/showthr...BF%CE%BD%CE%BF...


    μετα εδω http://forum.bodybuilding.gr/showthr...%CF_%CE%B7%CF_

    μετα και απο εδω http://forum.bodybuilding.gr/showthr...83%CE%B7%CF%82.

    οπως καταλαβες εχεις διαβασμα....

    απο προπονηση εφοσον δεν πας γυμανστηριο μπορεις να κανεις σπιτι με οσα εχεις και με το βαρος του σωματος σου


    τσεκαρε τα τοπικς στην προπονηση και θα βρεις μεγαλη γκαμα ασκησεων...πολλα παιδια κανουν σπιτι τους γυμναστικη κ εχουν αριστα αποτελεσματα...

    ο στοχος σου θα επιτευχθει με διατροφη+προπονηση(αεροβιακαι αναεροβια) και υπομονη βεβαιως βεβαιως
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 06-05-12 02:45 #13
    Προεπιλογή Βοηθεια για χασιμο λιπους
    Καλησπερα θα ηθελα να μου προτεινετε τροπους ετσι ωστε να χασω το παραπανησιο λιπος που εχω στν κοιλια και στις "λαβες"
    ειμαι 19 χρονων υψος 1,90 και 84 κιλα
    επισης αν υπαρχουν καποιοι καλοι λιποδιαλυτες καθως εχω μαθει οτι βοηθανε αρκετα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 06-05-12 02:54 #14
    Το avatar του χρήστη Galthazar

    Εγγραφή
    15-10-2010
    Περ.
    kozani
    Μηνύματα
    2.025
    Προεπιλογή
    190 και 84 κιλα;; τι να χασεις;;

    τελοσπαντων, λαβες εννοεις τα love handles;
    Ακολουθα μια ισο-υποθερμικη διατροφη και κανε αρκετο αεροβιο εκτος απο βαρη.

    Ολα αυτα βεβαια αφου διαβασεις το φορουμ που εχει πολλα αρθρα για τις αναγκες σου
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 06-05-12 15:43 #15
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο fotis26 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα θα ηθελα να μου προτεινετε τροπους ετσι ωστε να χασω το παραπανησιο λιπος .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Galthazar Εμφάνιση μηνυμάτων

    Ολα αυτα βεβαια αφου διαβασεις το φορουμ που εχει πολλα αρθρα για τις αναγκες σου
    η καλυτερη συμβουλη..
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 33 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία