Σελίδα 31 από 33 ΠρώτηΠρώτη ... 212930313233 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 451 έως 465 από 488
  1. 20-07-14 15:20 #451
    Προεπιλογή
    Παιδιά καλησπέρα.'Εχω να ρωτήσω το εξής και θα ήθελα την βοήθεια σας. Είμαι περίπου 67 κιλά με 180 εκ.ύψος. 3-4 φορές την εβδομάδα κάνω αερόβιο με ποδήλατο σε σχετικά υψηλή ένταση απο μισή ώρα έως 40 λεπτά, είτε μετά την προπόνηση με βάρη, είτε πρωϊ πριν φάω πρωϊνό. Επειδή είμαι σε διαδιασία προσληψης βάρους μήπως είναι υπερβολή?Φοβάμαι όμως οτι αν σταματήσω ή ελαττώσω το αερόβιο μήπως μαζί με κιλά γεμίσω με λίπος ειδικά στην κοιλιά.Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις όποιες απαντήσεις
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 25-07-14 01:35 #452
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Panagiotis 1980 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά καλησπέρα.'Εχω να ρωτήσω το εξής και θα ήθελα την βοήθεια σας. Είμαι περίπου 67 κιλά με 180 εκ.ύψος. 3-4 φορές την εβδομάδα κάνω αερόβιο με ποδήλατο σε σχετικά υψηλή ένταση απο μισή ώρα έως 40 λεπτά, είτε μετά την προπόνηση με βάρη, είτε πρωϊ πριν φάω πρωϊνό. Επειδή είμαι σε διαδιασία προσληψης βάρους μήπως είναι υπερβολή?Φοβάμαι όμως οτι αν σταματήσω ή ελαττώσω το αερόβιο μήπως μαζί με κιλά γεμίσω με λίπος ειδικά στην κοιλιά.Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις όποιες απαντήσεις
    Εισαι 67 κιλα με 1.80 υψος και καθεσαι και λιωνεις στο ποδηλατο?Επικεντρωσου στην διατροφη και την προπονηση με βαρη.Αεροβια κανε 2-3 φορες την βδομαδα σε χαλαρο ρυθμο πχ εντονο περπατημα.Το λιπος θα το παρεις αμα δεν τρως σωστα και αμα αυξησεις αποτομα θερμιδες.Ξεκινα να τρως επιπλεον 200θερμιδες για τις επομενες 14 μερες χωρισμενες σε 3-8 γευματα,αναλογα τι σε βολευει και μετα αμα ειναι παλι αυξησε θερμιδες κατα 200.Απο την στιγμη που θα κινηθεις υπερθερμιδικα δν γινεται να μην παρεις καθολου λιπος,αλλα αμα τρως καθαρα το τελικο αποτελεσμα θα σε ικανοποιησει και στην γραμμωση θα κουραστεις-ταλαιπωρηθεις λιγοτερο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 25-07-14 12:56 #453
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο spyros Bodybuilding Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάνω διάδρομο το πρωί πριν το πρώτο γεύμα. Το θέμα είναι ότι υπάρχουν δυο μέρες που έχω μάθημα 9-11 στην σχολή, οπότε δεν προλαβαίνω πριν το μάθημα.
    Μπορώ να κάνω διάδρομο μετά το μάθημα, δηλαδή κατα τις 12, και μετά να πάρω το πρώτο γεύμα; Ή πρέπει να κάνω διάδρομο με το που ξυπνάω για έχω τα καλύτερα αποτελέσματα;
    Φίλε εγώ είμαι δουλειά κάθε πρωί στις 7 και 5 φορές τη βδομάδα κάνω αερόβιο στις 5.40 για 30 - 35 λεπτά.
    Αν θες προσπάθησε να κάνεις το αερόβιο σου εκτός γυμναστηρίου για να κερδίσεις χρόνο και να προλάβεις το μάθημα στις 9.

    Το να μείνεις νηστικός 4-5 ώρες νομίζω δεν είναι σωστό πχ από τις 8 που θα ξυπνήσεις μέχρι τις 13.00 που θα τελειώσεις το διάδρομο.
    Αν δεν προλαμβαίνεις το πρωί τότε φάε το γεύμα σου και κάνε λίγο περισσότερο διάδρομο ή κάνε το διάδρομο μετά τα βάρη
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 25-07-14 12:59 #454
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Mikekan

    Εγγραφή
    18-10-2012
    Περ.
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    4.075
    Προεπιλογή
    Και εγω διαδρομο καθε πρωί στις 6, μετα 8ωρο δουλειά και μετα προπόνηση το απόγευμα. Αν θες ολα γίνονται.
    Μιχάλης
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 26-07-14 15:25 #455
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη psonara

    Εγγραφή
    13-01-2010
    Περ.
    αμαλιαδα
    Μηνύματα
    2.404
    Προεπιλογή
    μηπως μπορει να μου πει καποιος ενα προγραμμα προπονησης με στατικο ποδηλατο για 40 λεπτα?
    οταν λεω προγραμμα εννοω ποτε ποση ενταση ποση αντισταση και τετοια....ευχαριστω
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 26-07-14 19:37 #456
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Mikekan

    Εγγραφή
    18-10-2012
    Περ.
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    4.075
    Προεπιλογή Γενικές Ερωτησεις Αεροβιας & Γράμμωσης
    Psonara μου δεν εχει σημασία, ειλικρινά...κανε αυτο που σου αρέσει, στην ένταση που σου αρέσει αλλα κάντο με συνέπεια και σε βάθος χρόνου!!!!
    Μιχάλης
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 27-07-14 15:13 #457
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη psonara

    Εγγραφή
    13-01-2010
    Περ.
    αμαλιαδα
    Μηνύματα
    2.404
    Προεπιλογή
    σ'ευχαριστω μιχαλη μου για την αμεση απαντηση σου,απλα ρωταω γιατι σπιτι εχω μονο ελλειπτικο και ποδηλατο και επειδη θεωρειται καλυτερος ο διαδρομος για καυση λιπους δεν ξερω τι να κανω?παλια εκανα ποδηλατο και εδω και 1 χρονο ελλειπτικο αλλα το βαρεθηκα.τωρα την ξαναβρηκα με το ποδηλατο απλα λενε οτι ,ε το ποδηλατο ειναι πιο δυσκολες οι καυσεις,γι'αυτο ρωτησα αν υπαρχει συγκεκριμενο προγραμμα που θα εχει αποτελεσμα,γιατι κριμα ειναι να γραφω χιλιομετρα χωρις αποτελεσμα...
    οσο για τη συνεπεια,σ'αυτο το τομεα εχουμε απλετη
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 28-07-14 09:48 #458
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη grtech

    Εγγραφή
    28-01-2011
    Περ.
    Sverige.
    Μηνύματα
    3.680
    Προεπιλογή
    Φρουτένια για να έχεις μέγιστα οφέλη απο την αερόβια θα κάνεις 30 με 60 λεπτα ποδήλατο με την πρωινή σου έγερση όταν οι αποθήκες γλυκογόνου είναι σε χαμηλά επίπεδα και θα έχεις μια ένταση γύρω στου 130 - 140 καρδιακούς παλμούς. Καλό είναι 10 λεπτά πριν το ξεκίνημα να πίνεις δύο ποτήρια νερό.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 28-07-14 15:20 #459
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη psonara

    Εγγραφή
    13-01-2010
    Περ.
    αμαλιαδα
    Μηνύματα
    2.404
    Προεπιλογή
    σ'ευχαριστω grtech!αυτο κανω χρονια τωρα, απλα συνηθως δεν βαζω ιδιαιτερη αντισταση και ελεγα μηπως πρεπει να αυξομοιωνω καπως δηλαδη να μην ρολαρει πολυ ευκολα!οσο για τους παλμους προχθες αγορασα παλμογραφο αλλα ακομα δεν το εχω χρησιμοποιησει!οταν το θεσω σε λειτουργια θα σου πω...
    γελασα με το φρουτενια
    αστα γιατι αν σου πω ποσα φρουτα τρωω καθημερινα τωρα το καλοκαιρι που ειναι και η αδυναμια μου θα μεινεις ενεος
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 28-07-14 15:29 #460
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη grtech

    Εγγραφή
    28-01-2011
    Περ.
    Sverige.
    Μηνύματα
    3.680
    Προεπιλογή
    Μου άρεσε η τελευταία λέξη , απο την στιγμή που μένεις Ελλάδα τρώγε όσο αγαπά η ψυχή σου, αλίμονο σε όσους μένουμε στα ξένα και πληρώνουμε χρυσά τα σάψαλα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 29-07-14 14:37 #461
    Προεπιλογή
    Πώς σας φαίνεται η ιδέα του cardio ανάμεσα στα βάρη? συγκεκριμένα επειδή έχω κατεβάσει μια εφαρμογή για το κινητό που προγραμματίζεις το χρονόμετρο όπως θες, σκέφτομαι να κάνω το εξής
    βάρη 30sec
    διάλειμμα 40 sec
    cardio 40 sec (σάκος του box)
    διάλειμμα 40 sec
    επί 24 σετ
    ο λόγος ειναι η έλλειψη χρονου
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη gaz : 29-07-14 στις 14:44
    mens sana in corpore sano LIKE STEPHEN HAWKING
    https://www.goodreads.com/user/show/35486941-giannis (audiobooks)
    first master the rules then bend the rules
    know what you support but also know what you reject
    challenge conventional wisdom
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 29-07-14 22:10 #462
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη grtech

    Εγγραφή
    28-01-2011
    Περ.
    Sverige.
    Μηνύματα
    3.680
    Προεπιλογή
    Γεια σου gaz.

    Τι θες να πετύχεις με το παραπάνω πέρα απο το να περιορίσεις τον χρόνο της προπόνησης με βάρη και αερόβιου;
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 29-07-14 22:48 #463
    Προεπιλογή
    Τίποτα άλλο, άπλα να κάνω όσο ποιο σύντομες γίνεται τις προπονήσεις.
    fyi το δοκίμασα σήμερα και βγήκε κομπλε
    thanks
    mens sana in corpore sano LIKE STEPHEN HAWKING
    https://www.goodreads.com/user/show/35486941-giannis (audiobooks)
    first master the rules then bend the rules
    know what you support but also know what you reject
    challenge conventional wisdom
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 03-08-14 11:01 #464
    Προεπιλογή διευκρινηση
    παιδια μια ερωτηση.. τα wide pull ups και τα πουσ απσ θεωρουνται αεροβια...καθως παιζεις με το σωμα σου . γυμναζουν καθολου καρδια η μονο διαδρομο ποδηλατο και κολιμπι ειναι ?
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 03-08-14 11:09 #465
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Mikekan

    Εγγραφή
    18-10-2012
    Περ.
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    4.075
    Προεπιλογή
    Την καρδιά τη γυμνάζει οποιαδήποτε μορφή άσκησης αλλά όχι αυτά που αναφέρεις δεν θεωρούνται αερόβιες ασκήσεις.

    Δες το παρακάτω πίνακα:

    Όνομα: 1024px-Exercise_zones.png Εμφανίσεις: 232 Μέγεθος: 154,2 KB
    Μιχάλης
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 31 από 33 ΠρώτηΠρώτη ... 212930313233 ΤελευταίαΤελευταία