Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 34
  1. 06-06-12 23:20 #1
    Προεπιλογή 38 xronon..megalos???
    paidia kalispera, eimai 38 xronon me varos 92 kila kai ypsos 1, 83. 8a i8ela na rotiso, eimai megalos gia na gramoso to soma mou kai na do kai ego tous dikefalous mou, tous kiliakous kai tous tetrakefalos??? asxoloumoun palia me tin gimnastiki, ekana tae kwo do. meta logo douleias ta afisa kai twra eipa na epaner8o.... peite mou mporo na kano soma kalo???????

    ***γραφε με ελληνικους χαρακτηρες.MODS TEAM***
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 06-06-12 23:26 #2
    Ripped Princess
    Το avatar του χρήστη marvin

    Εγγραφή
    23-09-2010
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    4.526
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nickstam Εμφάνιση μηνυμάτων
    paidia kalispera, eimai 38 xronon me varos 92 kila kai ypsos 1, 83. 8a i8ela na rotiso, eimai megalos gia na gramoso to soma mou kai na do kai ego tous dikefalous mou, tous kiliakous kai tous tetrakefalos??? asxoloumoun palia me tin gimnastiki, ekana tae kwo do. meta logo douleias ta afisa kai twra eipa na epaner8o.... peite mou mporo na kano soma kalo???????

    ***γραφε με ελληνικους χαρακτηρες.MODS TEAM***
    Να εισαι μεγαλος για ποιο πραγμα;Ορεξη και θεληση να εχεις και ολα γινονται!!!!Ειμαι 40 αν αυτο σε βοηθαει!!!
    Το πεισμα, η θεληση φαινονται απο την εξελιξη. Αν θες κατι, μπορεις να το καταφερεις, το θεμα ειναι να σφιξεις τα δοντια και να το πιστεψεις. Ολοι πειναμε, ολοι εχουμε αναγκες,ανθρωποι ειμαστε, η μαγκια ειναι να μπορεσεις να ελεγξεις τον εγκεφαλο σου και να ξεπερασεις τα ορια σου. Τιποτα δεν χαριζεται, πρεπει να θυσιασεις πραγματα για να τα καταφερεις!
    Nastya
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 06-06-12 23:36 #3
    Προεπιλογή
    Όχι βέβαια. Άτομα που ξεκίνησαν σε μεγαλύτερη ηλικία προπόνηση, έχουν πάρει μέρος και σε αγώνες. Όποτε προχώρα άνετα!
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 29-06-12 09:42 #4
    Προεπιλογή
    Δεν είσαι καθόλου μεγάλος. Είσαι αρκετά νέος θα έλεγα. Ξεκίνα γυμναστική και θα νιώσεις ακόμα πιο νέος...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 29-06-12 11:53 #5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nickstam Εμφάνιση μηνυμάτων
    paidia kalispera, eimai 38 xronon me varos 92 kila kai ypsos 1, 83. 8a i8ela na rotiso, eimai megalos gia na gramoso to soma mou kai na do kai ego tous dikefalous mou, tous kiliakous kai tous tetrakefalos??? asxoloumoun palia me tin gimnastiki, ekana tae kwo do. meta logo douleias ta afisa kai twra eipa na epaner8o.... peite mou mporo na kano soma kalo???????

    ***γραφε με ελληνικους χαρακτηρες.MODS TEAM***
    Μεγαλος εισαι οταν σταματησεις να εχεις ορεξη...οσο εχεις ορεξη εισαι νεος...
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 29-06-12 12:18 #6
    Το avatar του χρήστη Xefteris

    Εγγραφή
    06-03-2012
    Περ.
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    186
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο swimmer_90 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μεγαλος εισαι οταν σταματησεις να εχεις ορεξη...οσο εχεις ορεξη εισαι νεος...
    Μεγάλη αλήθεια!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 29-06-12 17:58 #7
    Το avatar του χρήστη Xxlakis

    Εγγραφή
    14-05-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    254
    Προεπιλογή
    Μη μασας καθολου ρε.Με συνεπεια σε διατροφη και προπονηση ολα γινονται και το βασικοτερο θα βλεπεις πως εισαι σε πολυ καλυτερη κατασταση απο τους περισσοτερους συνομηλικους σου και θα εχεις εξτρα κινητρο.Βρες μια ωριτσα την ημερα για προπονηση και απο διατροφη μπορεις να φερεις τα παντα στα δικα σου μετρα και εισαι οκ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 29-06-12 18:51 #8
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    καμία σχέση αν είσαι εσυ μεγάλος εγω που σε ρίχνω σχεδόν μια δεκαετεία θα είμαι τρίτη ηλικία , δεν υπάρχει τέτοιο θέμα όταν έχει όρεξη να γυμναστεί κάποιος και αποτελέσματα μπορεί να έχει και τα πάντα , μπορεί να μην έχει τον χρόνο αλλαγής με ενα πιτσιρικά που γυμνάζετε συστηματικά , αλλα μπορεί να πετύχει τούς στόχους του και να νοιώθει όμορφα και με αυτοπεποίθηση
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 10-07-12 14:30 #9
    Το avatar του χρήστη Fataoulas

    Εγγραφή
    06-07-2012
    Περ.
    Zakynthos
    Μηνύματα
    2.213
    Προεπιλογή
    Ας δουμε τα πραγματα ρεαλιστικα. 18ρης και 20ρης δεν εισαι, οποτε δε μπορεις να εχεις τις ορμονες/μεταβολισμο/τεστοστερονες ενος πιτσιρικα.
    ΚΑι γω οταν ειχα ξεκινησει στα 16-17 μου, μεσα σε ενα 3μηνο ειχα γινει διπλος απο οτι ειμαι σημερα (που ειμαι 36 και κανω περιπου 5 μηνες συστηματικα)
    Δυστυχως τοτε, μπηκαν στη ζωη μου οι μηχανες και οι γκομενες και πηγαν οτα τα αλλα στο δι@λο

    Απο τοτε, περιστασιακα ειχα ξαναπαει 3-4 φορες χωρις ομως να εχω και πολυ χρονο ελευθερο, με αποτελεσμα να τα παραταω
    Περισυ το Σεπτεμβρη ομως, εκανα τη κινηση και εκοψα το γ@μωτσιγαρο, με αποτελεσμα να παρω μερικα.... κιλακια (απο 85 περιπου, στα 99,7 (οχι 100, δεν ειναι γιαννης, ειναι γιαννακης)

    To εβαλα πεισμα, λοιπον, βρηκα χρονο που πριν δεν εβρισκα (π@π@ρια, αν θες κατι ΘΑ βρεις το χρονο) και τους τελευταιους μηνες ιδρωνω, και μεχρι στιγμης ειμαι στα 92 κιλα (υπολογισε οτι εχω παρει και καποια μυικη μαζα λο αυτο το διαστημα)


    Οποτε, η παντηση στο αρχικο σου ερωτημα.
    Μεγαλος?
    Ναι, αλλα οχι αργα ομως. Ποτε δεν ειναι αργα. Παρτο αποφαση, πιστεψε το και καντο. Τα χρονια δε γυριζουν πισω, και αυτα που χασαμε ας ειναι τα τελευταια που δεν αξιοποιησαμε οπως θα επρεπε
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 21-07-12 00:33 #10
    Προεπιλογή ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ Η ΗΛΙΚΙΑ ΣΤΟ ΒΒ;
    Θέλω να πάρω γνώμες για την προπόνηση με βάρη σε κάποια ηλικία (είμαι 42 ετών)

    Χρειάζεται διαφορετική προετοιμασία;
    Θέλει διαφορετική διατροφή;
    Πρέπει να πάρω κάποια συμπληρώματα;
    Πόση ένταση στις ασκήσεις;

    Έχω ψάξει στο forum αλλά δεν έχω βρει απαντήσεις γύρω από αυτά τα θέματα. Καλό θα ήταν να υπάρξει πληροφόρηση και γνώμες, φαντάζομαι πως ενδιαφέρει (λογικά) και άλλους.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 21-07-12 00:41 #11
    Το avatar του χρήστη Ηλαπ

    Εγγραφή
    18-07-2011
    Περ.
    Εξαρχεια
    Μηνύματα
    1.938
    Προεπιλογή
    Απ οσο ξερω ολα το ιδιο ειναι απλως καθως περνανε τα χρονια μειωνονται οι αντοχες αλλα και ο χρονος ξεκουρασης-αναρωσης....
    Κατα τα 'λλα δν ισχυει κατι διαφορετικο στην προπο και στην δοατροφη!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 21-07-12 00:50 #12
    Προεπιλογή
    Αφού μειώνονται οι αντοχές (και μυική μάζα όσο ξέρω) δεν υπάρχει μεγαλύτερη ανάγκη για συμπληρώματα; π.χ. πρωτεϊνη; ή κάτι άλλο;
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 21-07-12 01:59 #13
    Το avatar του χρήστη sadistic

    Εγγραφή
    14-04-2011
    Περ.
    Νew zealand/auckland
    Μηνύματα
    510
    Προεπιλογή
    για μενα παιζει ρολο και πολυ μαλιστα.βεβαια παιζουν πολλοι παραγοντες ρολο για το αποτελεσμα.π.χ εγω ειμαι 45 και η δουλεια μου ειναι δυσκολη και επιπονη.δουλευω 10ωρα και στο καπακι παω και γυμναστηριο 3-4φορες την εβδομαδα αναλογα με το προγραμμα.πολλες φορες νομιζω οτι θα σοριαστω κατω.η αναπτυξη με τετοια καταπονηση ερχετε σιγα σιγα .....και η αναρρωση..ονειρο θερινης νυχτος.και το μονο που περνω ειναι μια πρωτεινη και μια πολυβιταμινη.απο διατροφη κανω αλλα με τετοιες καυσεις δεν μενει κολιμπιθροξυλο.αλλα το παλευουμε οσο μπορουμε...
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 21-07-12 10:07 #14
    Ripped Princess
    Το avatar του χρήστη marvin

    Εγγραφή
    23-09-2010
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    4.526
    Προεπιλογή
    Λευτερη μιας και φανταζομαι δεν σε αφορα να πας σε αγωνιστικο επιπεδο,ακου το σωμα σου και τις αντοχες σου.Δεν υπαρχει πολυ και λιγο.Ισως σε βιβλιογραφια..αλλα καθε ανθρωπος ειναι διαφορετικος.Ολα εχουν να κανουν με το ποσο πολυ θελεις κατι και ποσο ''ακους'' το σωμα σου.Σιγουρα στην αρχη θα δυσκολευτεις,μεχρι να βρεις τις ισοροπιες σου.Ξεκινα χαλαρα και ''ανεβαζε'' σιγα και σταθερα.Δεν γυμναζομαστε με την ταυτοτητα μας (αισιος κλεινω τα 40 και ) αλλα με το κεφι και την αντοχη μας!!!
    Το πεισμα, η θεληση φαινονται απο την εξελιξη. Αν θες κατι, μπορεις να το καταφερεις, το θεμα ειναι να σφιξεις τα δοντια και να το πιστεψεις. Ολοι πειναμε, ολοι εχουμε αναγκες,ανθρωποι ειμαστε, η μαγκια ειναι να μπορεσεις να ελεγξεις τον εγκεφαλο σου και να ξεπερασεις τα ορια σου. Τιποτα δεν χαριζεται, πρεπει να θυσιασεις πραγματα για να τα καταφερεις!
    Nastya
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 21-07-12 10:41 #15
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΛΕΥΤΕΡΗΣ 42 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θέλω να πάρω γνώμες για την προπόνηση με βάρη σε κάποια ηλικία (είμαι 42 ετών)

    Χρειάζεται διαφορετική προετοιμασία;
    Θέλει διαφορετική διατροφή;
    Πρέπει να πάρω κάποια συμπληρώματα;
    Πόση ένταση στις ασκήσεις;

    Έχω ψάξει στο forum αλλά δεν έχω βρει απαντήσεις γύρω από αυτά τα θέματα. Καλό θα ήταν να υπάρξει πληροφόρηση και γνώμες, φαντάζομαι πως ενδιαφέρει (λογικά) και άλλους.
    εξαρταται τι θες να κανεις αν απλα θες μια καληγραμμη σιλουετα δεν θες τιποτα απο συμπληρωματα απλα να τρως σωστα και να γυμναζεσαι τακτικα..τωρα αν θες ποντικαρες και ποδαρες στην ηλικια σου θες κατι πολυ παραπανω απο ολα αυτα
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία