Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Ποσα χρήματα ξοδεύετε για τη διατροφη σας σε εβδομαδιαια βαση?

Ψήφισαν
158. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • <30 €

    12 7,59%
  • 30-40 €

    22 13,92%
  • 40-50 €

    27 17,09%
  • 50-60 €

    34 21,52%
  • 60-70 €

    24 15,19%
  • 70-80 €

    15 9,49%
  • 80-90 €

    7 4,43%
  • 90-100 €

    3 1,90%
  • 100< €

    14 8,86%
Σελίδα 6 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 456
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 76 έως 90 από 90
  1. 12-05-14 12:10 #76
    Το avatar του χρήστη rey1989

    Εγγραφή
    14-04-2011
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    2.023
    Προεπιλογή
    αμα τρως καθαρά κοστίζει, ειναι αλήθεια
    αλλα για σκεφτείτε πόσα χαλάει κάποιος που τρώει ότι νάνε κ ανεξέλενκτα.
    δηλαδή γελάω καμια φορά που ακούω κόσμο που θέλει 5-6 euro τη μέρα για σκατολοίδια/σαβούρα κ άλλα τόσα σε τσιγάρα να λένε οτι δεν έχουν λεφτά για να φάνε καθαρά γιατι "κοστίζει".

    70 euro την εβδομάδα σε σκουπίδια + οτι τρώνε σπίτι τους που κοστίζει κανονικότατα άλλο αν δεν το καταλαβαίνουν. (συνήθως όσοι ζούν με τους δικούς τους κ δεν πληρώνουν για το φαγητό που μαγειρευει η μάνα τους).
    με λίγα λόγια αυτοί χαλάνε τουλάχιστον 120φευγα euro την εβδομάδα
    το μεγάλο κόστος σε κάποιον που ειναι bb ξεκινά οταν κάποιος θέλει μάρκες, κάνει όγκο , καπνίζει(άσχετο με bb αλλα λέω γενικά σαν έξοδα) και παράληλα χρησιμοποιεί καμια 10ριά διαφορετικά συμπληρώματα που ανάθεμα αν τα μισά αξίζουν τα λεφτά τους.

    Εγώ θέλω περίπου στα 50/εβδομάδα
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη rey1989 : 12-05-14 στις 12:17
    Though I walk through the Valley of the Shadow of Death, I fear no Evil, for I am the baddest Motherfucker in the Valley.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 12-05-14 12:45 #77
    Προεπιλογή
    Εμένα πιο πολλά μου φεύγουν στα τσιγάρα ( πέστε να με φάτε) παρά στη διατροφή.

    Στάλθηκε από το C1505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    In the middle of difficulty lies opportunity. "Albert Einstein"
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 12-05-14 13:16 #78
    Το avatar του χρήστη Mpozos

    Εγγραφή
    17-01-2012
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    1.331
    Προεπιλογή
    αυτήν την περίοδο :

    3 φιλέτα παγκάσιο (750γρ) 3 ευρο ( 3 γεύματα )
    250γρ ωμό στήθος 2 ευρό ( 2 γεύματα )
    10 αυγά 2,10 Ε ( 2 γεύματα ).
    και πες 2,5 Ε στρόγγυλα τα σαλατικά ρυζια/πατατες/φρούτα.

    9.6 Ε χ7 67,2 Ε εβδομαδιαία!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 15-05-14 14:57 #79
    Προεπιλογή
    Σοκολατα διχως ζαχαρη στο σουπερ μαρκετ 2.25 η μία..............πάνε καλα???
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 16-05-14 20:50 #80
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sticky fingaz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σοκολατα διχως ζαχαρη στο σουπερ μαρκετ 2.25 η μία..............πάνε καλα???
    Και πού είσαι ακόμα....

    Στάλθηκε από το C1505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    In the middle of difficulty lies opportunity. "Albert Einstein"
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 30-05-14 13:41 #81

    Εγγραφή
    18-03-2013
    Περ.
    greece
    Μηνύματα
    107
    Προεπιλογή
    Παιδια να σας προτεινω μιας και μιλατε για σοκολατα χωρις ζαχαρι μια εξαιρετικη που κατα καιρους τρωω ειναι χωρις ζαχαρι αλλα με στεβια εταιρια KALLISTI αλλα σε καταστημα με βιολογικα μονο τιμη 1,80.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 31-05-14 10:48 #82
    Προεπιλογή
    Δυστυχώς παίδες το τι κάνει ο ένας και ο άλλος δεν με αφορά,απαντώντας στο φίλο που αναφέρεται
    σε όσους τρώνε "σκ@τολοίδια".Απλά για κάποιον που είναι άνεργος και ζει με τους γονείς,άρα υπάρχει
    ήδη φαγητό στο τραπέζι,το να δίνει 40 ευρώ την εβδομάδα είναι ο μισός μισθός σχεδόν άρα άκυρο.

    Δεν αναφέρω τσιγάρα μέσα σαφώς γιατί το βρίσκω οξύμωρο να θές να χτίσεις αλλά χωρίς θεμέλια!
    Ούτε αλκοόλ βέβαια.Συμπληρώματα; Όνειρο θερινής νυκτός.

    Άρα μήπως να δημιουργούταν ένα πόλ τώρα πια,κατά πόσο μπορεί να "σταθεί" ή όχι μια διατροφή
    κάτω από 40 ευρώ;
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 01-06-14 10:22 #83
    Το avatar του χρήστη SteliosJW

    Εγγραφή
    08-05-2012
    Περ.
    Aθηνα
    Μηνύματα
    48
    Προεπιλογή
    νιφαδες βρωμης απ τη βαρβακειο 2μιση κιλα ( 4 € ) και μου κραταει ενα μηνα, οποτε 1 € τη βδομαδα
    ρυζι καστανο επισης απ τη βαρβακειο 4 € τα 3 κιλα και μου κραταει ενα μηνα, οποτε 1 € τη βδομαδα
    αγγουρια 0.50 € το ενα και παιρνω 7 , οποτε 3.50 € τη βδομαδα
    τονος σε νερο ΝΙΧE απ το lidl 2.20 € η συσκευασια με τρεις και παιρνω 2 , οποτε 4.40 € τη βδομαδα
    αυγα απ το σκλαβενιτη 4.30 € η συσκευασια με 30 , οποτε 4,30 € τη βδομαδα
    θα παρω και κανα κοτοπουλο μαγειρεμενο ετοιμο απ το μαρινοπουλο 7 ευρω ,
    οποτε συνολικα βγαινουν 21 ευρω τη βδομαδα
    If you want explosion in life, you gotta light a flame first.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 02-06-14 20:35 #84
    Το avatar του χρήστη mazas

    Εγγραφή
    06-08-2010
    Περ.
    θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    131
    Προεπιλογή
    Ενα 5οαρικο την εβδομαδα δινω εγω περιπου για στηθος κοτοπουλο,τονο,αυγα,καφε ρυζι,γαλα,δημητριακα,βρωμη,φετα τυρι,χοιρινο και μοσχαρισιο κρεας....

    Πηγαινω και αγοραζω τα παντα απο τα MAKRO και βρισκω το 1 κιλο στηθος κοτοπουλο

    5,60 λεπτα Νιτσιακος (ελληνικης παραγωγης) αυτο προτιμω
    5,80 λεπτα ΑΙΑ (ιταλικης παραγωγης)
    4,60 λεπτα ΑΜΕΤΑ(βουλγαρικης παραγωγης)
    εχει και της εταιρειας Αμβροσιαδη αλλα δεν θυμαμαι τιμη κιλου παντως πρεπει να ειναι μεταξυ 4,70-5,70...καπου κει.Εχει και ΜΙΜΙΚΟΣ αλλα δεν ειναι για τη τσεπη μου νομιζω υρω στα 7 ευρω και κατι ειναι το κιλο
    Συκωτι κοτοπουλο αμβροσιαδη 2 το κιλο
    Μοσχαρισιος κιμας γαλλιας 5,50 ευρω το κιλο
    Τονος 3,30 τα τρια τεμαχια των 160 γρ εταιρειας ARO
    Αυγα 4 ευρω και κατι για 30 αυγα ελληνικης παραγωγης
    Γενικα εχει παρα πολυ καλες τιμες σε κρεατικα ψαρια φρουτα και λαχανικα αρκει να εχεις καρτα μακρο για να μπορεις να μπεις μεσα,ζω θεσσαλονικη και δεν μπορω να βρω τιμες βαρβακειου αγορας εδω ουτε και μπορω να ξυπνησω απο τα χαραματα για να παω στη λαικη οποτε μου χει κατσει πολυ καλα το ΜΑΚΡΟ
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 03-06-14 11:04 #85
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mazas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενα 5οαρικο την εβδομαδα δινω εγω περιπου για στηθος κοτοπουλο,τονο,αυγα,καφε ρυζι,γαλα,δημητριακα,βρωμη,φετα τυρι,χοιρινο και μοσχαρισιο κρεας....

    Πηγαινω και αγοραζω τα παντα απο τα MAKRO και βρισκω το 1 κιλο στηθος κοτοπουλο

    5,60 λεπτα Νιτσιακος (ελληνικης παραγωγης) αυτο προτιμω
    5,80 λεπτα ΑΙΑ (ιταλικης παραγωγης)
    4,60 λεπτα ΑΜΕΤΑ(βουλγαρικης παραγωγης)
    εχει και της εταιρειας Αμβροσιαδη αλλα δεν θυμαμαι τιμη κιλου παντως πρεπει να ειναι μεταξυ 4,70-5,70...καπου κει.Εχει και ΜΙΜΙΚΟΣ αλλα δεν ειναι για τη τσεπη μου νομιζω υρω στα 7 ευρω και κατι ειναι το κιλο
    Συκωτι κοτοπουλο αμβροσιαδη 2 το κιλο
    Μοσχαρισιος κιμας γαλλιας 5,50 ευρω το κιλο
    Τονος 3,30 τα τρια τεμαχια των 160 γρ εταιρειας ARO
    Αυγα 4 ευρω και κατι για 30 αυγα ελληνικης παραγωγης
    Γενικα εχει παρα πολυ καλες τιμες σε κρεατικα ψαρια φρουτα και λαχανικα αρκει να εχεις καρτα μακρο για να μπορεις να μπεις μεσα,ζω θεσσαλονικη και δεν μπορω να βρω τιμες βαρβακειου αγορας εδω ουτε και μπορω να ξυπνησω απο τα χαραματα για να παω στη λαικη οποτε μου χει κατσει πολυ καλα το ΜΑΚΡΟ
    και μετα σου λεει ο σαμαρας ανάπτυξη !!!!! πας να παρεις ελληνικο και εχει 7-8 ευρο και απο του διαολου τη μ@ν% 5.5ε....
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 03-07-14 03:46 #86
    Προεπιλογή
    Sorry, λίγο άσχετο με τον τίτλο αλλά επειδή βλέπω και ειπώθηκε αρκετές φορές, λέω να ρωτήσω. Γενικά εσείς που ψωνίζετε απο Βαρβάκειο κοτόπουλο σε τόσο φθηνές τιμές το εμπιστεύεστε; Θέλω να πώ, η διαφορά τιμής με το συσκευασμένο είναι περίπου η διπλάσια αλλά τουλάχιστον ξέρεις( ; ) οτι είναι ελεγμένο. Επειδή ζούμε σε πονηρούς καιρούς ας απαντήσει κάποιος που να ξέρει επι του θέματος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 11-07-14 14:17 #87
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο SteliosJW Εμφάνιση μηνυμάτων
    νιφαδες βρωμης απ τη βαρβακειο 2μιση κιλα ( 4 € ) και μου κραταει ενα μηνα, οποτε 1 € τη βδομαδα
    ρυζι καστανο επισης απ τη βαρβακειο 4 € τα 3 κιλα και μου κραταει ενα μηνα, οποτε 1 € τη βδομαδα
    αγγουρια 0.50 € το ενα και παιρνω 7 , οποτε 3.50 € τη βδομαδα
    τονος σε νερο ΝΙΧE απ το lidl 2.20 € η συσκευασια με τρεις και παιρνω 2 , οποτε 4.40 € τη βδομαδα
    αυγα απ το σκλαβενιτη 4.30 € η συσκευασια με 30 , οποτε 4,30 € τη βδομαδα
    θα παρω και κανα κοτοπουλο μαγειρεμενο ετοιμο απ το μαρινοπουλο 7 ευρω ,
    οποτε συνολικα βγαινουν 21 ευρω τη βδομαδα
    Πόσα γεύματα κάνεις φίλε μου αν επιτρέπεται και τί περίπου τρως σε αυτά?
    Οι τόνοι που αναφέρεις είναι οι μικροί των 80 γραμμαρίων, τί να σου κάνουν αυτοί, 2 πρέπει να φάω εγώ για να πω έφαγα τόνο... Το δε κοτόπουλο εννοείς παίρνεις και τρως ΕΝΑ κοτόπουλο την εβδομάδα? Εγώ τρώω 3 κοτόπουλα ανά 2 μέρες...!!

    Το δικό μου κοστολόγιο είναι γύρω στα 70 ευρώ την εβδομάδα... στα 84 κιλά.

    EDIT: Λοιπόν τα υπολόγισα ως εξής:

    7 πακέτα κοτόπουλο στήθος φιλέτο από lidl γύρω στα 5,5€ το πακέτο (των 700γρ) = 38,5 €
    36 αυγά μικρά = 4€ από λαική
    μισό φυστικοβούτυρο βάζακι περίπου 2€ (έχει 4 το βαζάκι περίπου)
    2 πακέτα ψωμί μαύρο = 5€ περίπου
    7 τόνοι 160γρ από lidl = 9€
    2 κιλά ρύζι basmati από lidl = 5,5 ευρώ
    7 μήλα δεν ξέρω ακριβώς πόσο πάνε, πες 3€?
    Και τίποτα μαρούλια που με 1€ τρως για μία βδομάδα...

    62€ μέχρι στιγμής. Θα φάω και κανένα γεύμα μοσχάρι ή σολομό, οπότε 70 με 75€ είναι καλά.


    Έχω και 2 junk τη βδομάδα... από 14 ευρώ (2x7€ αν είναι σουβλάκια) έως 40€ αν μιλάμε για 2 φορές φαγητό έξω πχ κάνα Fridays ή κάτι άλλο που πάει κανα 20ρικο το κεφάλι...

    Απ'την άλλη όμως έχουν κοπεί χυμοί, αναψυκτικά και μπύρες και σπίτι αλλά και έξω. Οπότε από εκεί κάτι έχω γλιτώσει.
    Υπολογίζω λοιπόν ΡΕΑΛΙΣΤΙΚΑ γύρω στα +30€ μου πάει εμένα προσωπικά η σωστή/καθαρή διατροφή σε σχέση με το να μην κάνω διατροφή. Δεν θεωρώ πολλά τα επιπλέον 120 με 150€ για να τρώω καθαρά και σωστά... Ένα σώμα έχουμε, αν δεν το περιποιηθούμε....
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nmavra : 11-07-14 στις 14:29
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 11-07-14 22:18 #88
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Alexher Εμφάνιση μηνυμάτων
    Sorry, λίγο άσχετο με τον τίτλο αλλά επειδή βλέπω και ειπώθηκε αρκετές φορές, λέω να ρωτήσω. Γενικά εσείς που ψωνίζετε απο Βαρβάκειο κοτόπουλο σε τόσο φθηνές τιμές το εμπιστεύεστε; Θέλω να πώ, η διαφορά τιμής με το συσκευασμένο είναι περίπου η διπλάσια αλλά τουλάχιστον ξέρεις( ; ) οτι είναι ελεγμένο. Επειδή ζούμε σε πονηρούς καιρούς ας απαντήσει κάποιος που να ξέρει επι του θέματος.
    Εγώ όχι. Δε μου άρεσε η γεύση του όσες φορές αγόρασα. Θύμιζε κοτόπουλο ψητοπωλείου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 04-08-14 01:20 #89
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο SteliosJW Εμφάνιση μηνυμάτων
    νιφαδες βρωμης απ τη βαρβακειο 2μιση κιλα ( 4 € ) και μου κραταει ενα μηνα, οποτε 1 € τη βδομαδα
    ρυζι καστανο επισης απ τη βαρβακειο 4 € τα 3 κιλα και μου κραταει ενα μηνα, οποτε 1 € τη βδομαδα
    αγγουρια 0.50 € το ενα και παιρνω 7 , οποτε 3.50 € τη βδομαδα
    τονος σε νερο ΝΙΧE απ το lidl 2.20 € η συσκευασια με τρεις και παιρνω 2 , οποτε 4.40 € τη βδομαδα
    αυγα απ το σκλαβενιτη 4.30 € η συσκευασια με 30 , οποτε 4,30 € τη βδομαδα
    θα παρω και κανα κοτοπουλο μαγειρεμενο ετοιμο απ το μαρινοπουλο 7 ευρω ,
    οποτε συνολικα βγαινουν 21 ευρω τη βδομαδα
    γαλα δεν...???την βρωμη σε νερο?μεσημερι τι τρως?αυτη συγνωμη αλλα ειναι διατροφη για κανενα που ειναι 65 κιλα πρωτεινεις καποιες καλες επιλογες απο που να ψωνισεις αλλα αυτο με τους τονους του λιντλ τα τονακια δηλαδη θελω τρια την μερακαι αυτο με το ρυζι ποσο ρυζι να φας καθε μερα ρυζι καπου θα αηδιασεις
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 31-12-18 06:19 #90
    Το avatar του χρήστη GyM=life

    Εγγραφή
    31-10-2010
    Περ.
    Switzerland
    Μηνύματα
    685
    Προεπιλογή
    Καμια 50αρα χοντρικα
    Failure is not the worst thing in the world...the very worst is not to try...
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 6 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 456