Θέμα: psonara's diatrofi

Σελίδα 101 από 101 ΠρώτηΠρώτη ... 519199100101
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1.501 έως 1.515 από 1515
  1. 18-02-18 17:38 #1501
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη psonara

    Εγγραφή
    13-01-2010
    Περ.
    αμαλιαδα
    Μηνύματα
    2.404
    Προεπιλογή
    σωστη η παρατηρηση σου κι εγω κατι τετοιο σκεφτομουν αλλα πρεπει να δω πως θα το δομησω.παντως η καλλισθενικη ειναι αρκετα απαιτητικη,κατι που δεν περιμενα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 20-06-19 21:56 #1502
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη psonara

    Εγγραφή
    13-01-2010
    Περ.
    αμαλιαδα
    Μηνύματα
    2.404
    Προεπιλογή
    καλησπερα σε ολη τη φορουμοπαρεα.αποφασισα να ξαναγραψω στο λογκ μου γιατι ηθελα να μοιραστω μαζι σας την τελευταια μου επωδυνη εμπειρια,την οποια διανυω ακομα,αλλα νομιζω οτι στο μελλον θα γραφτει ενας υγιης (απ'ολες τις αποψεις) επιλογος.μπορει να ενημερωνω σπανια το λογκ αλλα αυτο δεν σημαινει κατι.10 ολοκληρα χρονια ειμαι πιστη σε προπονηση και διατροφη και δεν απειχα ποτε.απο τον μαιο ομως μεχρι τωρα ειναι η πρωτη φορα στη ζωη μου που εχασα προπονησεις.η υπερβολικη μου αγαπη για την γυμναστικη αποδειχθηκε σκληρη και μοιραια...τα τελευταια 10 ετη ζω μονο για την εκγυμναση..ολη μου η σκεψη ειναι η οργανωση των γευματων,η δομηση σωστων προγραμματων σε ασκηση με αντιστασεις και κυριως η αυξηση καθημερινα των χιλιομετρων στο διαδρομο.το τελευταιο ειναι που με αποτελειωσε.ξυπνουσα το πρωι και ετρεχα με αδειο στομαχι στο διαδρομο μου οπως και να ημουν αρρωστη,αυπνη κουρασμενη.μετα γυμναστηριο κι αλλο τρεξιμο στο διαδρομο μετα βαρη και μετα ελλειπτικο.ηθελα να τρεχω καθε μερα ολο και παραπανω και εφθασα να κανω τα τελευταια χρονια 12-15 χιλιομετρα καθημερινα ενω το σωμα μου πολλες φορες δεν μπορουσε.δεν του επετρεπα ξεκουραση και με εκδικηθηκε.βασικα ειχα παθει ψυχωση.δεν μπορουσα να φανταστω τη ζωη μου χωρις να τρεξω μια μερα.σκεφτομουν ν'αγορασω κι αλλο διαδρομο μηπως χαλασει αυτος που εχω και μεχρι να φτιαχτει χασω την πρωινη προπονηση και ας ετρεχα και στο γυμναστηριο.παρανοικο αλλα αληθες.ολα αυτα λοιπον με οδηγησαν σε πολλους πονους στο ποδι το αριστερο,τους οποιους εγω η ατρωτη αψηφισα και συνεχισα να τρεχω μεχρι που ενα πρωι δεν μπορεσα να περπατησω....η διαγνωση της μαγνητικης καταγμα κοπωσεως πτερνης,εκφυλιστικη τενοντοπαθεια αχιλλειου,συλλογη υγρου και οιδημα και πειραγμενη και η απονευρωσιτιδα....οταν μου ειπε ο γιατρος οτι χρειαζεται γυψος και ακινησια και αποχη απ'ολα επαθα σοκ.λεω δεν μπορει εφιαλτης ειναι θα ξυπνησω,δεν μπορουσα να το συνειδητοποιησω.και δεν θα τρεξω αυριο αποκριθηκα....τοσο πωρωμενη...λοιπον περασα εναμιση μηνα στο κρεββατι,εκλαιγα εναμιση μηνα ακαταπαυστα,κοιτουσα τον διαδρομο μου και ελεγα πλακα ειναι ας με ξυπνησει καποιος...δεν μιλουσα σε κανεναν μεχρι που απο την στεναχωρια μου επαθα γαστριτιδα και εφθασα ενα βημα πριν τη γαστρορραγια.μετα ακολουθησαν αλλα ψυχοσωματικα...
    σημερα αρχισα να ελπιζω και παλι.αρχισα να μην σκεφτομαι αρνητικα και αρχισα και παλι να χαμογελαω δειλα δειλα.περπαταω σιγα και προσεκτικα,αρχισα στατικο ποδηλατο και καποιες ασκησεις για ανω σωμα με ελαχιστα κιλα.αρχιζω απο το μηδεν.βγηκα με το ποδηλατο μου εξω για υποχρεωσεις και νομιζα οτι κερδισα το λαχειο.για μενα αυτος ειναι ο πλουτος...να ασκουμαι,να περπαταω,να βοηθαω..απλα τωρα ειμαι πιο συγκροτημενη,ολα με μετρο.τρεξιμο ειπε απο φθινοπωρο αλλα εγω εχω παθει φοβια...τωρα απλα εχω πονους καθημερινα γιατι πρπει να θεραπευτει πληρως ο αχιλλειος και η απονευρωσιτιδα.κανω φυσικοθεραπειες και ενεσεις και ελπιζω.και μονο που βρισκομαι στον φυσικο μου χωρο,το γυμναστηριο και αθλουμαι ξανα αυτο μου φτανει.τελικα θα μαθω να ζω και χωρις τρεξιμο,θα μαθω ν'ακουω το σωμα μου και θα μαθω οτι η ασκηση ειναι διασκεδαση και δεν πρεπει να με αγχωνει αν κανω καποια μερα κανενα χιλιομετρο λιγοτερο.
    δεν ξερω τον λογο που ηθελα να τα μοιραστω μαζι σας,αλλα σας θεωρω οικογενεια μου τοσα ετη και απο εδω δεν μαθαινουμε μονο περι εξασκησης αλλα εγω τουλαχιστον εχω δει οτι ποιειται ηθος.
    σας ευχαριστω ολους οσους ενδιαφερθηκαν για την υγεια μου.
    ελπιζω σε ταχεια αναρρωση και σε περισσοτερο μυαλο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 20-06-19 22:26 #1503
    Γηράσκω αεί διδασκόμενος
    Το avatar του χρήστη Χαράλαμπος

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Περ.
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    1.445
    Προεπιλογή
    Psonara δεν ζούμε για να γυμναζόμαστε, αλλά γυμναζόμαστε για να είμαστε υγιείς και όσο είναι εφικτό σε καλή σωματική κατάσταση.

    Η μη τήρηση του μέτρου σε ότι και αν κάνουμε έχει αρνητικές συνέπειες.

    Το πάθημα λένε γίνεται μάθημα. Ας ελπίσουμε να το εμπέδωσες .

    Περαστικά!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 21-06-19 08:48 #1504
    Προεπιλογή
    Περαστικά και σύντομα σιδερένια,παν μέτρον άριστον, λέγανε....κάτι ξέρανε και οι αρχαίοι.
    Το σώμα μας μας μιλάει το θέμα είναι εάν θέλουμε να το ακούσουμε.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 21-06-19 17:01 #1505
    Προεπιλογή
    Ακόμα και αν εμείς δεν κρατήσουμε ισορροπίες η φύση θα βρει τρόπο να μας βάλει στο σωστό δρόμο.
    Κάπου το χασες Λώρα αλλά τα γεγονότα σου έδειξαν το τι και το πώς.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 21-06-19 17:45 #1506
    Προεπιλογή
    Περαστικά να ναι και με το καλό να επιστρέψεις στις προπονήσεις σου.
    Σε καταλαβαίνω μιας και απείχα 2μιση χρόνια λόγω προβλήματος από κάθε σωματική δραστηριότητα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 22-06-19 11:42 #1507
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη psonara

    Εγγραφή
    13-01-2010
    Περ.
    αμαλιαδα
    Μηνύματα
    2.404
    Προεπιλογή
    σας ευχαριστω ολους.εννοειται οτι εχω βαλει μυαλο πλεον και δεν θα επαναλαβω τα ιδια λαθη.αλλωστε το δις εξαμαρτειν ουκ ανδρος σοφου.
    πλεον εχω γινει πολυ αυστηρη με τον εαυτο μου γιατι φοβαμαι παρα πολυ μηπως ξαναγυρισω στο μηδεν.αλλωστε ακομα δεν εχω αναρρωσει.η τενοντιτιδα και απονευρωσιτιδα ειναι στο ζενιθ τους και θελουν αρκετο χρονο θεραπειας.τωρα για την πωρωση του καταγματος δεν ειμαι σιγουρη ισως κανω παλι μια μαγνητικη.
    προς το παρον ακολουθω σαν εαυγγελιο τις οδηγιες του ιατρου.
    αρχισα στατικο ποδηλατο,λιγες ασκησεις ανω κορμου με ελαχιστα κιλα και μονο καθιστη,καθολου ορθοστασια,πολυ αργο βαδισμα κτλ.οι ενοχλησεις πολλες αλλα περιμενω τον χρονο να θεραπευσει σωματικες και ψυχικες πληγες.
    ισως γραψω καποια στιγμη το προγραμμα που αρχισα απο προχθες να μου πειτε γνωμες.
    ευχαριστω και παλι και υγεια να εχουμε ολοι μας.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 26-06-19 18:12 #1508
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη psonara

    Εγγραφή
    13-01-2010
    Περ.
    αμαλιαδα
    Μηνύματα
    2.404
    Προεπιλογή
    καλησπερα και παλι.την δευτερα πηγα στον ιατρο διοτι το σκ πονουσε και το δεξι ποδι εκτος απο το αριστερο με το καταγμα,την τενοντοπαθεια και την απονευρωσιτιδα.μιλαμε τρελαθηκα...λεω τωρα αντε παλι απο την αρχη...λεω δεν μπορει...δεν νιωθω καλα...τελικα ο γιατρος μου ειπε οτι ηταν αναμενομενο διοτι αυτο καταπονηθηκε παραπανω τωρα που ειχα σε ακινησια το αριστερο αλλα θα το προλαβουμε.οποτε απο δευτερα αρχισα και σε αυτο ενεσεις εκτος απο το πονεμενο.επισης μου ειπε οτι για να επανελθει το πονεμενο και να εξαλειφθουν οι πονοι πρεπει να του κανω ενδυναμωση και οχι αλλη αναπαυση διοτι μετα οχι μονο δεν θα ξανατρεξω αλλα δεν θα ξαναπερπατησω.και μαλλον εχει δικιο.μου δηλωσε καποια απαγορευτικα,μου ειπε τι επιτρεπεται και σε συνδυασμο με τα βαρη θα εχω ταχεια αναρρωση.απο αεροβιο κανω καθημερινα στατικο ποδηλατο μια ωρα.βαρη με λιγα κιλα.επισης με τις ενεσεις εχω δει βελτιωση και μαλιστα απο αυριο αρχιζω και ποδια συγκεκριμενες ασκησεις..δηλαδη τετρακεφαλα,γλουτομηχανη,απαγωγους,προσαγωγους,γαμπες και φυσικα διατασεις για τον αχιλλειο.οντως οι πονοι εχουν μειωθει και δεν ποναω ολη μερα οπως πριν.προσπαθω να τους αψηφω και να μην το βαζω σε ακινησια οταν με ποναει.επισης παγοθεραπεια και προσεκτικες κινησεις.οχι αλματα και τετοια.προσπαθω να περπαταω πιο σταθερα μεχρι να φθασω στα φυσιολογικα επιπεδα.επισης θα παω σε φιλο του χειρουργο να κανω πελματογραφημα και να μου φτιαξει ειδικους πατους που κρατανε 1 ετος διοτι τωρα ειμαι με πατους και μαξιλαρακια για την καμαρα που ειναι υψηλη και πειραξε την απονευρωση.ολα αυτα τα ακολουθω και οντως εχω δει βελτιωση.ελπιζω και στην πληρη ιαση.
    το προγραμμα που ξεκινησα απο αυτη την εβδομαδα γιατι την προηγουμενη εκανα ενα κυκλικο ειναι το εξης
    1ημερα-πλατη
    2ημερα-στηθος-κοιλιακα
    3ημερα-ποδια-δικεφαλα
    4ημερα-ωμοι-τρικεφαλα
    5ημερα-πλατη-γαμπες-κοιλιακα
    αεροβιο καθε μερα 1 ωρα ποδηλατο
    τα κιλα τα εχω μειωσει στο μισο.επισης τα δικεφαλα τα εβαλα με τα ποδια γιατι στη ουσια με τις ασκησεις που μου επιτρεπεται στην ουσια δεν τα γυμναζω καθολου οποτε για να μην ειναι κενη τα κολλησα εκει.
    πως το βλεπετε?
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 01-07-19 23:47 #1509
    Officer
    Το avatar του χρήστη Metalhead|T|

    Εγγραφή
    26-04-2012
    Περ.
    ΤhE SeWErs
    Μηνύματα
    3.642
    Προεπιλογή
    Απέχω καιρο από το φόρουμ κ ειλικρινα στεναχωρεθηκα
    Εύχομαι ταχεία ανάρρωση κ να βρεις την ισορροπία του ψυχικού με το σωματικό διότι δεν υπάρχει καλύτερη λύση.. οπως κ στους αγώνες κυριαρχεί παράνοια με την σωματική κατάσταση ετσι κ στην περίπτωση σου το νοητικό ξεπέρασε το σωματικό κ σ2ν το κοντρολλαρες..περαστικά κ παλι κοντα μας υγιής
    Τάσος
    * Online Coaching /Personal Training Services - Ατομικά προγράμματα προπόνησης /Διατροφικά πλάνα Instagram : HardCoretrainingSupport
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 06-07-19 17:25 #1510
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη psonara

    Εγγραφή
    13-01-2010
    Περ.
    αμαλιαδα
    Μηνύματα
    2.404
    Προεπιλογή
    μεταλ μου σ'ευχαριστω πολυ.ναι ετσι ακριβως ειναι.η ψυχολογια ειναι το παν και τις περισσοτερες φορες ειναι αρωγος και της σωματικης υγειας.το προσπαθω,διοτι ειχα φθασει πολυ χαμηλα ψυχολογικα με τον τραυματισμο.ευτυχως εδω και 2 εβδομαδες που ξαναμπηκα στο φυσικο μου χωρο,το γυμναστηριο και προπονουμαι και παλι,εχει βελτιωθει η ψυχολογια και εχω αλλαξει.ελπιζω οταν φθασω στο τελος αυτης της περιπετειας να μεινει πισω για παντα ολη αυτη η δυσχερης κατασταση και να ξαναβρω τον εαυτο μου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 09-08-19 17:38 #1511
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη psonara

    Εγγραφή
    13-01-2010
    Περ.
    αμαλιαδα
    Μηνύματα
    2.404
    Προεπιλογή
    καλησπερα σε ολη τη φορουμοπαρεα.σκεφτηκα ν'ανανεωσω το λογκ εφ'ολης της προπονητικης μου και διατροφικης πορειας.ξεκινησα το 2010 να μαθαινω αρχικα και συναμα ν'ασχολουμαι με το σιδερενιο αθλημα με αφορμη την επιθυμια μου να αποκτησω παλι τα κιλα που ειχα χασει.ειχα φθασει 29 κιλα.ισως δεν το ειχα ξαναγραψει αυτο εδω γιατι ντρεπομουν.πριν χασω τα κιλα μου ειχα πολυ ωραιο σωμα και μετα μετατραπηκε σε σωμα νευρικης ανορεξιας.δεν ειχα νευρικη ανορεξια αλλα η εικονα εδειχνε ενα σκελετο.διαβαζοντας λοιπον το φορουμ και αγοραζοντας βιβλια σχετικα με το αθλημα μας μελετουσα συνεχεια,πειραματιζομουν και ρωτουσα οσους γνωρισαν για να διδαχτω ολο και περισσοτερα.το ιδιο εκανα και με τη διατροφη,εμαθα για τις τροφες,τα μακροθρεπτικα,πειραματιστηκα και εδω και με πολυ κοπο και σε βαθος χρονου καταφερα σημερα να φθασω στα 46 κιλα,ενω παντα τα κιλα μου ηταν 47 και πλαον ειμαι πολυ χαρουμενη γι'αυτο.ολα αυτα τα χρονια αγαπησα το αθλημα και το εκανα πλαον τροπο ζωης.σε προπονηση διατροφη ημουν στρατιωτης και ποτε δεν παρεκκλινα του στοχου μου.ωστοσο λατρεψα το διαδρομο,πορωθηκα και εφθασα σε σημειο να τρεχω καθημερινα για 10 σχεδον χρονια 1 ωρα και ενα τεταρτο χωρις ξεκουραση.και εκτος απο αυτο εκανα και βαρη και ελλειπτικο.οποτε και εφθασα μετα απο τοσα ετη,τον μαιο του 2019 θεωρωντας ατρωτο τον εαυτο μου και ηδη εθισμενη στο τρεξιμο (αφου δεν μπορουσα να ξυπνησω ενα πρωι και να μην ανεβω στο διαδρομο) να παθω το καταγα κοπωσεως πτερνας,τενοντοπαθεια αχιλλειου και πελματιαια απονευρωσιτιδα.φυσικα ο γυψος και η ακινησια επιβαλλοταν και αυτο ηταν για μενα ο θανατος μου.ειχα γινει παρανοικη με το τρεξιμο.χαρακτηριστικο πχ της απαντησης που εδωσα στον ιατρο οταν μου ειπε για το καταγμα...ωραια γιατρε δωστε μου μια αγωγη γιατι αυριο το πρωι εγω πρεπει να τρεξω.καμια επαφη με την πραγματικοτητα...τεσπα απο τον ιουνιο που εβγαλα τον γυψο και μεχρι προχθες οι πονοι ηταν ακομα ισχυροι που με γονατιζαν,εκλαιγα απο τον πονο και η διαλυμενη ψυχολογια μου κατακερματιζοταν περισσοτερο.και η ειρωνεια ειναι οτι οι ιδιοι πονοι με ειχαν πιασει και στα 2 ποδια.δεν το εβαλα κατω και με χαλια ψυχολογια αρχισα απο τον ιουνιο στατικο ποδηλατο το οποιο κανω μεχρι τωρα και τα βαρη τα αρχισα απο το μηδεν.ουτε με 2,5 κιλα,με μηδεν.πλεον εμφανιζονται καποιες ενοχλησεις και στα 2ποδια αλλα μετα φευγουν.επισης στο πελματογραφημα διαγνωστηκα με κοιλοποδια και προμηθευτηκα ειδικους πατους.ο γιατρρος πλεον που με παρακολουθει ειναι κορυφη οχι μονο σαν επιστημονας αλλα και σαν ανθρωπος(βασικο).και εκει που ελεγα ολα καλα θα πανε αρχισε εντονος πονος 2 εβδομαδων στο γονατο του υποτιθεμενου υγιους ποδιου.ξαναλυγισα και ψυχολογικα και σωματικα.πηγα στον γιατρο,με εξετασε κλινικα και με υπερηχο μια ωρα και μου ειπε οτι τα ποδια μου και ειδικα το γονατο για το οποιο παραπονουμαι ειναι υγιεστατο και δεν εχω κανεναν τραυματισμο η' αλλοιωση.επισης μετα απο εξετασεις και αιματολογικες και ακτινογραφιες ειδε οτι το καταγμα επουλωθηκε τα υγρα εφυγαν και θελει να μην κανω μονο ποδηλατο αλλα δειλα δειλα να ξανατρεξω και να συνεχισω να γυμναζομαι.
    σκεπτομενη ολα αυτα και επειδη η ζωη μου ειναι η αθληση και επειδη θελω να γυμναζομαι μεχρι να πεθανω,αποφασισα να κανω μονο στατικο ποδηλατο,να μην ξανατρεξω και φυσικα ελεγχομενα βαρη.στα ποδια ηδη κανω καποιες ισομετρικες και απαγωγους προσαγωγους και γλουτομηχανη.ξερω οτι εχω φοβηθει αρκετα και οι πονοι που με πιανουν καθημερινα ειναι καθοριστικοι στην αποφαση μου.οποτε συμβιβαζομαι και γυμναζομαι εναλλακτικα και ακομα και στη ζωη μου λειτουργω με ιδιαιτερη συνεση και προσοχη,γιατι τρεμω μηπως καθηλωθω και παλι.
    οποτε απο τον ιουνιο και για τη συνεχεια της ζωης μου θα εχω σταθερη τη διατροφη μου αφου ειμαι πλεον στα κιλα μου και αντι για τρεξιμο θα εχω ποδηλατο και τα βαρη με φειδω.να σημειωσω οτι απο τον φοβο μου δεν εχω ξαναβαδισει απο τοτε γοργα και περπαταω αρκετα αργα και οπου μπορω κρατιεμαι κιολας.ζω με φοβο δυστυχως αλλα αν δεν το παθαινα δεν θα εβαζα μυαλο.
    σας ευχαριστω ολους για τις γνωσεις που μου εχετε μεταλαμπαδευσει τοσα ετη και συνεχιζουμε με υγεια και συνεση να γυμναζομαστε.να στε ολοι υγιεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 09-08-19 18:20 #1512
    Γηράσκω αεί διδασκόμενος
    Το avatar του χρήστη Χαράλαμπος

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Περ.
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    1.445
    Προεπιλογή
    Psonara το να τρέχεις καθημερινά σχεδόν για μιάμησι ώρα και να κάνεις και ελλειπτικό ταυτόχρονα δεν ήταν "εμπόδιο" στο να πάρεις πιο εύκολα τα κιλά που ήθελες;
    Τόσο πολύ αερόβια άσκηση δεν κάνουν ούτε οι υπέρβαροι που θέλουν να χάσουν λίπος, πόσο μάλλον άτομα που θέλουν να πάρουν βάρος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 09-08-19 20:10 #1513
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη psonara

    Εγγραφή
    13-01-2010
    Περ.
    αμαλιαδα
    Μηνύματα
    2.404
    Προεπιλογή
    το λογικο αυτο θα ηταν.εγω ομως αυξησα παρα πολυ τις θερμιδες τις οποιες επαιρνα μεχρι τοτε και ηθελα να βαλω οσο λιγοτερο λιπος μπορουσα και ν'αυξησω οσο γινεται τη μυικη μου μαζα αφου ηταν ελαχιστη.και το αποτελεσμα δεν με διεψευσε.φαντασου οτι και με τοση αεροβια και αλλη τοση στον ξενωνα ανεβοκατεβαινοντας τις σκαλες 50 φορες το λιγοτερο την μερα σε συνδυασμο με το ποδηλατο εξω αφου αυτο χρησιμοποιω σαν μεσο μεταφορας,ετρωγα με δυσκολια.ημουν παντα με γεματο στομαχι και μου ερχοταν εμετος.αλλα δεν το εβαλα κατω.τα γευματα ολα κανονικα.αν δεν εκανα και αεροβια δεν ξερω αν θα μπορουσα να φαω τοσο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 09-08-19 20:45 #1514
    Γηράσκω αεί διδασκόμενος
    Το avatar του χρήστη Χαράλαμπος

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Περ.
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    1.445
    Προεπιλογή
    Θα έλεγα ότι επέλεξες έναν ανορθόδοξο τρόπο προπόνησης και διατροφής. Θα μπορούσες να έτρωγες λιγότερες θερμίδες, να έκανες μέρα παρά μέρα αερόβια άσκηση και να επικεντρωνόσουν κυρίως στην προπόνηση με βάρη και όχι στο τρέξιμο. Γιατί το τρέξιμο στο διάδρομο ήταν η κύρια προπόνησή σου και τα βάρη σε δεύτερη μοίρα. Ενώ για τα κιλά σου θα έπρεπε να είναι το αντίθετο. Ισως να γλίτωνες και από τον τραυματισμό σου αν είχες μια πιο λογική προσέγγιση στην προπόνηση σου .
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 10-08-19 12:54 #1515
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη psonara

    Εγγραφή
    13-01-2010
    Περ.
    αμαλιαδα
    Μηνύματα
    2.404
    Προεπιλογή
    εχεις απολυτο δικιο στην σκεψη σου.και το σημαντικοτερο ειναι οτι θα γλιτωνα και τον τραυματισμο και τη μετεπειτα αλλαγη της ζωης μου,δυστυχως.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 101 από 101 ΠρώτηΠρώτη ... 519199100101