Θέμα: psonara's diatrofi

Σελίδα 5 από 101 ΠρώτηΠρώτη ... 345671555 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 61 έως 75 από 1515
  1. 26-06-12 21:22 #61
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη psonara

    Εγγραφή
    13-01-2010
    Περ.
    αμαλιαδα
    Μηνύματα
    2.404
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλα κ εγω θελω κανα 5αρι μυικα κ φυσικα κ να ειμαι σκασμενη τουμπανο αλλα τι να κανω που ο Θεος μου εδωσε οιστρογονα?

    μην το πας ετσι...θα χαθεις,...

    ακου τι θα κανεις ωραια κ καλα...
    δωσε εμφαση στην προπονηση σου και σε μια σχετικα καθαρη διατροφη ,πιο πολυ βασισμενη στο να μην ξεφευγεις θερμιδικα κ να βγεις υπερ οπου θα βαλεις λιπακι κ δεν το θελουμε...

    η κοιλια κ ολα θα φτιαξουν με τον καιρο αν εισαι πιστη σε προπονηση κ στη διατροφη που εχεις επιλεξει...κ το κατιτις σου θα φας κ ολα θα τα κανεις αλλα πρεπει να εισαι συνεπης την ωρα εκεινη που κανεις γυμναστικη...

    να εισαι ψωναρα δηλαδη εκει μεσα κ να πεις,αυτη ειναι η ωρα που γυμναζω το κορμι μου κ τελος...τα δινεις ολα...μην φοβασαι δεν γινεσαι ντουκι αν σηκωνεις πολλα κιλα,ισα ισα καλο θα σου κανεις...

    προσποχη στην τεχνικη κ μια χαρα θα εισαι...

    1500 τρως αλλα ποσο υποθερμιδικα εισαι?
    σε μια διαιτολογο που ειχα παει μου ειχε βγαλει 1460 συντηρησηοποτε δεν ειμαι υποθερμιδικα.κανονικα πρεπει να την παω 1200 με πολλη πρωτεινη?εσυ τι λες?ειχα ποσταρει μια διατροφη πιο πανω.δεν κανεις μια διορθωση?σε παρακαλω ελενη μου βοηθησε με.δηλαδη μυικα κιλα δεν προκειται να παρω?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 26-06-12 21:25 #62
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο psonara Εμφάνιση μηνυμάτων
    σε μια διαιτολογο που ειχα παει μου ειχε βγαλει 1460 συντηρησηοποτε δεν ειμαι υποθερμιδικα.κανονικα πρεπει να την παω 1200 με πολλη πρωτεινη?εσυ τι λες?ειχα ποσταρει μια διατροφη πιο πανω.δεν κανεις μια διορθωση?σε παρακαλω ελενη μου βοηθησε με.δηλαδη μυικα κιλα δεν προκειται να παρω?
    δεν ειπα πουθενα οτι δεν θα παρεις μυικα απλα σου ειπα να μην πας με γνωμονα το νουμερο 3 μυικα κιλα...

    εισαι σιγουρη οτι σαν συντηρηση εχεις 1460?
    αν κ δεν τα πολυπιστευω αλλα εστω για να εχεις εναν μπουσουλα(αν κ μπορεις να το τεσταρεις μονη σου για μια εβδομαδα μετρωντας τι κ τι τρως κ το αποτελεσμα στη ζυγαρια σου στο τελος της εβδομαδας) δες εδω κ βγαλε τις θερμιδες σου http://forum.bodybuilding.gr/showthr...B4%CF%89%CE%BD

    http://forum.bodybuilding.gr/showthr...84%CE%AE%CF%82
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 26-06-12 21:44 #63
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη psonara

    Εγγραφή
    13-01-2010
    Περ.
    αμαλιαδα
    Μηνύματα
    2.404
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν ειπα πουθενα οτι δεν θα παρεις μυικα απλα σου ειπα να μην πας με γνωμονα το νουμερο 3 μυικα κιλα...

    εισαι σιγουρη οτι σαν συντηρηση εχεις 1460?
    αν κ δεν τα πολυπιστευω αλλα εστω για να εχεις εναν μπουσουλα(αν κ μπορεις να το τεσταρεις μονη σου για μια εβδομαδα μετρωντας τι κ τι τρως κ το αποτελεσμα στη ζυγαρια σου στο τελος της εβδομαδας) δες εδω κ βγαλε τις θερμιδες σου http://forum.bodybuilding.gr/showthr...B4%CF%89%CE%BD

    http://forum.bodybuilding.gr/showthr...84%CE%AE%CF%82
    εδω μπηκα και καπου τοσες τις εβγαλα γι'αυτο τις εβαλα 1500 επειδη θελω να παρω.ειλικρινα τα εχω μπερδεψει λιγο.ν'αυξησω πρωτεινη και να μειωσω υδατανθρακα?ειδες την διατροφη που εβγαλα?τελικα να μειωσω θερμιδες?σε εχω τρελανει αλλα θελω βοηθεια απο εσενα και οχι απο ολους τους ασχετους...μου ελεγαν σαβουριασε ολα τα γλυκα ο,τι βρεις.και κοιλια εκανα και κοκκαλο εμεινα
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 26-06-12 21:59 #64
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Η διαιτολόγος πώς ακριβώς σου έβγαλε συντήρηση 1.400 θερμίδες (λογικό νούμερο για γυναίκα οπότε μου φαίνεται οκ)
    Κρατήσου σε αυτές τις θερμίδες με πρωτείνη 1,5γραμ/κιλό και σε συνδιασμό με βάρη θα κάνεις bodyrecomp οπότε μη σ απασχολεί
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 26-06-12 22:06 #65
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη psonara

    Εγγραφή
    13-01-2010
    Περ.
    αμαλιαδα
    Μηνύματα
    2.404
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lila_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η διαιτολόγος πώς ακριβώς σου έβγαλε συντήρηση 1.400 θερμίδες (λογικό νούμερο για γυναίκα οπότε μου φαίνεται οκ)
    Κρατήσου σε αυτές τις θερμίδες με πρωτείνη 1,5γραμ/κιλό και σε συνδιασμό με βάρη θα κάνεις bodyrecomp οπότε μη σ απασχολεί
    κ ο υδατανθρακας 50% η' πιο κατω?
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 26-06-12 22:10 #66
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Ρε πουλάκι μου δεν έχει σημασία.
    Αυτό που παίζει ρόλο όταν κάνεις ρεκομπ είναι η ποσότητα της πρωτείνης σου και οι συνολικές θερμίδες.
    Σου ξαναλέω γιατί ρώτησες και στις γενικές διατροφής, ένας μπούσουλας είναι από τις θερμίδες που σου απομένουν (συντήρησης-θερμίδες πρωτείνης) το υπόλοιπο να αποτελείται απο 80% υ/κα και 20% λιπαρά....ΓΕΝΙΚΟΣ ΜΠΟΥΣΟΥΛΑΣ, δεν είναι κανόνας

    Από τη στιγμή που τρώς 1,5-2 γραμ και οι θερμίδες είναι συντήρησης, άσε τα άλλα τα ποσοστά να ρθουν μόνα τους.
    Αν ντε και καλά έχεις κολλήσει κατέβασε ένα προγραμματάκι (fitday πχ) και μέτρα τα όλα. Ποσοστά, θερμίδες, γραμμάρια, τα πάντα
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 26-06-12 22:32 #67
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη psonara

    Εγγραφή
    13-01-2010
    Περ.
    αμαλιαδα
    Μηνύματα
    2.404
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lila_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε πουλάκι μου δεν έχει σημασία.
    Αυτό που παίζει ρόλο όταν κάνεις ρεκομπ είναι η ποσότητα της πρωτείνης σου και οι συνολικές θερμίδες.
    Σου ξαναλέω γιατί ρώτησες και στις γενικές διατροφής, ένας μπούσουλας είναι από τις θερμίδες που σου απομένουν (συντήρησης-θερμίδες πρωτείνης) το υπόλοιπο να αποτελείται απο 80% υ/κα και 20% λιπαρά....ΓΕΝΙΚΟΣ ΜΠΟΥΣΟΥΛΑΣ, δεν είναι κανόνας

    Από τη στιγμή που τρώς 1,5-2 γραμ και οι θερμίδες είναι συντήρησης, άσε τα άλλα τα ποσοστά να ρθουν μόνα τους.
    Αν ντε και καλά έχεις κολλήσει κατέβασε ένα προγραμματάκι (fitday πχ) και μέτρα τα όλα. Ποσοστά, θερμίδες, γραμμάρια, τα πάντα
    οκ λιλα μου και σορυ αν σ'επρηξα.απλα ολοι λενε οχι υδατανθρακες το βραδυ.οι υδατανθρακες κανουν λιπος και τετοια....βασικα λογικο μου ακουγεται αυτο που λες.δηλαδη εγω θα κοιταω να ειναι επαρκης η πρωτεινη μου και απο κει και περα θα τρωω τον υδατανθρακα μου μεσα στα ορια της συντηρησης μου ακομα και αν ειναι βραδυ.ελπιζω να καταλαβα σωστα...ειδες καθολου τη διατροφη που εχω βγαλει?
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 26-06-12 22:40 #68
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο psonara Εμφάνιση μηνυμάτων
    οκ λιλα μου και σορυ αν σ'επρηξα.απλα ολοι λενε οχι υδατανθρακες το βραδυ.οι υδατανθρακες κανουν λιπος και τετοια....βασικα λογικο μου ακουγεται αυτο που λες.δηλαδη εγω θα κοιταω να ειναι επαρκης η πρωτεινη μου και απο κει και περα θα τρωω τον υδατανθρακα μου μεσα στα ορια της συντηρησης μου ακομα και αν ειναι βραδυ.ελπιζω να καταλαβα σωστα...ειδες καθολου τη διατροφη που εχω βγαλει?
    Δε με έπρηξες, απλά μη σκαλώνεις σε λεπτομέρειες
    Ναι έτσι ακριβώς....μέτρα θερμίδες και πρωτείνη.....και σε γενικές γραμμές τρώγε σχετικά καθαρά
    ούτε η ώρα παίζει ρόλο, ούτε το είδος υ/κα (τόσο πολύ) ούτε τα ποσοστά

    Ναι οκ, να ξέρεις ότι τα περισσότερα απ όσα διαβάζεις είναι μύθοι του bb που αναπαράγονται, ενώ κάποια άλλα αφορούν αγωνιστικούς που εκ των πραγμάτων δεν σε ενδιαφέρουν....
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 26-06-12 22:47 #69
    plucky underdog
    Το avatar του χρήστη average_joe

    Εγγραφή
    21-08-2011
    Περ.
    comfort zone,out.
    Μηνύματα
    1.426
    Προεπιλογή
    @psonara για να μην πελαγωνεις διαβασε αυτο το θεμα.
    IIFYM - If It Fits Your Macros - Αν ταιριαζει στα μακροσυστατικα σας....

    κρατα στο 1.5 την πρωτεινη, θα προτεινα στο 1γρ το λιπος (οπως αναφερεται και στο link) και απο κει και περα οτι απομεινει απο θερμιδες σε μια ισοθερμιδικη διατροφη βαλε οτι θες.

    αυτο ειναι μια καλη αρχη και ισως να σε βοηθησει.
    αν παει καλα κρατα το. αν μετα κολλησεις και θες το κατι παραπανω το ξανασυζηταμε.

    μια χαρα ειναι και οι υδατανθρακες για βραδυ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 27-06-12 10:30 #70
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο average_joe Εμφάνιση μηνυμάτων
    @psonara για να μην πελαγωνεις διαβασε αυτο το θεμα.
    IIFYM - If It Fits Your Macros - Αν ταιριαζει στα μακροσυστατικα σας....

    κρατα στο 1.5 την πρωτεινη, θα προτεινα στο 1γρ το λιπος (οπως αναφερεται και στο link) και απο κει και περα οτι απομεινει απο θερμιδες σε μια ισοθερμιδικη διατροφη βαλε οτι θες.

    αυτο ειναι μια καλη αρχη και ισως να σε βοηθησει.
    αν παει καλα κρατα το. αν μετα κολλησεις και θες το κατι παραπανω το ξανασυζηταμε.

    μια χαρα ειναι και οι υδατανθρακες για βραδυ.
    καλα αυτο το θεμα παιζει αυτες τις μερες να το εχω χιλιοδωσει κ αυτο που με εκνευριζει ειναι οτι τελικα δεν το εχουν διαβασει πολλα μελη...
    anyway...ψωαναρα μου απο εδω να ζητας βοηθεια κ δεν πρηζεις κανεναν...ειδες πως ηδη τρια ατομα σε βοηθανε παρα πολυ...αρκει να κατσεις κ εσυ να ασχοληθεις με τον εαυτο σου κ να δειξεις ενδιαφερον...αλλιως το χασαμε το κορμι
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 27-06-12 17:17 #71
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη psonara

    Εγγραφή
    13-01-2010
    Περ.
    αμαλιαδα
    Μηνύματα
    2.404
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλα αυτο το θεμα παιζει αυτες τις μερες να το εχω χιλιοδωσει κ αυτο που με εκνευριζει ειναι οτι τελικα δεν το εχουν διαβασει πολλα μελη...
    anyway...ψωαναρα μου απο εδω να ζητας βοηθεια κ δεν πρηζεις κανεναν...ειδες πως ηδη τρια ατομα σε βοηθανε παρα πολυ...αρκει να κατσεις κ εσυ να ασχοληθεις με τον εαυτο σου κ να δειξεις ενδιαφερον...αλλιως το χασαμε το κορμι
    ναι ελενη μου ασπαζομαι την βοηθεια των μελων και τους ευχαριστω.πιστεψε με οτι εχω αφιερωσει και αφιερωνω και τωρα πολυ χρονο στο σωμα...γι'αυτο τα ψαχνω και συνεχεια διαβαζω και λογικο να μπερδευομαι με τοσες αποψεις που κυκλοφορουν.παντως η βοηθεια σας ειναι πολυτιμη και πιστευω οτι θα πετυχω το στοχο μου...δεν ξερω αλλα σας εχω εμπιστοσυνη...απλα μπορει να σας πρηξω λιγο καιρο ακομα...
    παντως το θεμα υδατανθρακα για βραδυ το λυσαμε δεν σας ξαναρωταω!αν μας παιρνει στα μακρος μας οκ...
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 27-06-12 20:22 #72
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη psonara

    Εγγραφή
    13-01-2010
    Περ.
    αμαλιαδα
    Μηνύματα
    2.404
    Προεπιλογή
    27-06-12
    10.00-τοστ με πολυσπορο ψωμι(1 φετα τυρι λαιτ-1 γαλοπουλα),1 ποτηρι χυμος πορτοκαλι
    11.00-12.10-προπονηση
    14.00-ενα πιατο μακαρονια με κιμα (100γρ),φετα τυρι(30 γρ),1 φετα ψωμι
    18.00-φρουτοσαλατα(1 μικρο ροδακινο-2 μικρα νεκταρινια-4 βερυκοκακια)
    για βραδυ ακομα δεν ξερω ...ειμαι αναμεσα σε φρουτα η' γιαουρτι με μουσλι και δημητριακα
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 27-06-12 20:26 #73
    Το avatar του χρήστη eli_din3

    Εγγραφή
    12-11-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.953
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο psonara Εμφάνιση μηνυμάτων
    27-06-12
    10.00-τοστ με πολυσπορο ψωμι(1 φετα τυρι λαιτ-1 γαλοπουλα),1 ποτηρι χυμος πορτοκαλι
    11.00-12.10-προπονηση
    14.00-ενα πιατο μακαρονια με κιμα (100γρ),φετα τυρι(30 γρ),1 φετα ψωμι
    18.00-φρουτοσαλατα(1 μικρο ροδακινο-2 μικρα νεκταρινια-4 βερυκοκακια)
    για βραδυ ακομα δεν ξερω ...ειμαι αναμεσα σε φρουτα η' γιαουρτι με μουσλι και δημητριακα
    νομιζω..ΠΟΛΥΣ υδατανθρακας και ΠΟΛΥ λιγη πρωτεινη ? :/
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 27-06-12 20:47 #74
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη psonara

    Εγγραφή
    13-01-2010
    Περ.
    αμαλιαδα
    Μηνύματα
    2.404
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο eli_din3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    νομιζω..ΠΟΛΥΣ υδατανθρακας και ΠΟΛΥ λιγη πρωτεινη ? :/
    ναι εχεις δικιο βασικα!προσπαθω ν αυξησω μυικη μαζα χωρις πρωτεινη.ειμαι απαραδεκτη αλλα δενξερω πως να διαμορφωσω τη διατροφη μου με περισσοτερη πρωτεινη...ειχα παντα πιο ψηλα τον υδατανθρακα...ασε και σημερα χαλια η διατροφη...για βραδυ τι προτεινεις μηπως το σωσω?οχι φρουτα ε?βασικα ειμαι φαν γι'αυτο...
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 27-06-12 20:52 #75
    Το avatar του χρήστη eli_din3

    Εγγραφή
    12-11-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.953
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο psonara Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι εχεις δικιο βασικα!προσπαθω ν αυξησω μυικη μαζα χωρις πρωτεινη.ειμαι απαραδεκτη αλλα δενξερω πως να διαμορφωσω τη διατροφη μου με περισσοτερη πρωτεινη...ειχα παντα πιο ψηλα τον υδατανθρακα...ασε και σημερα χαλια η διατροφη...για βραδυ τι προτεινεις μηπως το σωσω?οχι φρουτα ε?βασικα ειμαι φαν γι'αυτο...
    χαχα μια απο τα ιδια με τα φρουτα
    κατι σε τονο ή κοτοπουλο.... μπορεις και ομελετα...
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 5 από 101 ΠρώτηΠρώτη ... 345671555 ... ΤελευταίαΤελευταία