Θέμα: psonara's diatrofi

Σελίδα 95 από 101 ΠρώτηΠρώτη ... 45859394959697 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1.411 έως 1.425 από 1515
  1. 23-10-16 13:37 #1411
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη psonara

    Εγγραφή
    13-01-2010
    Περ.
    αμαλιαδα
    Μηνύματα
    2.404
    Προεπιλογή
    καλησπερα συμφορουμιτες και καλη κυριακη.
    δεν προλαβα ν'αναφερω την προπονηση της παρασκευης.η εβδομαδα εκλεισε με ωμους-γλουτους.
    πρωινο αεροβιο 30'
    ωμοι γλουτοι
    ζεσταμα 20'λεπτα σε ανηφορα
    στρατιωτικες πιεσεις
    προτασεις στην τροχαλια
    πλαγιες εκτασεις ωμων
    ανασηκωσεις ωμων
    γλουτους
    βαθυ καθισμα με δισκο ψηλα
    οπισθιες προβολες με μπαρα
    γεφυρα
    γλουτομηχανη
    προσαγωγοι
    γαμπες
    ελλειπτικο 10' και διαδρομο 10'
    δεν θυμαμαι κιλα επαναληψεις και εγραψα μονο ασκησεις.

    το προγραμμα δηλαδη της εβδομαδας βγηκε ως εξης
    1ημερα-ποδια,γαμπες
    2ημερα-στηθος,δικεφαλα
    3ημερα-γλουτους,γαμπες
    4ημερα-πλατη,τραπεζοειδης,τρικεφαλα
    5ημερα-ωμοι-γλουτοι,γαμπες
    κοιλιακοι-ραχιαιοι αναμεσα στα σετ
    πρωινο αεροβιο 5 φορες την εβδομαδα 30' μετριας εντασης
    να το συνεχισω ετσι?σε ποσα σετ και επαναληψεις να κινηθω?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 23-10-16 13:46 #1412
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη psonara

    Εγγραφή
    13-01-2010
    Περ.
    αμαλιαδα
    Μηνύματα
    2.404
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΧΡΗΣΤΟΣ1961 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια ωρα αεροβιο καθε μερα μηπως ειναι υπερβολικο για το σωματοτυπο σου κ για τον στοχο που εχεις; Δλδ αυξηση της μυικης μαζας;
    Απο θεμα ασκησεων να σου πω βγαλε αυτη βαλε αυτη δεν εχει νοημα κ ας εκανα εγω διαφορετικα.
    Οι overhead press , οι στρατιωτικες πιεσεις δεν ειναι;. Ειναι γενικη βασικη ασκηση ομων ,γιατι τις βαζεις μαζι με πλατη κ τραπεζοειδεις; Αντι γι αυτην κανε αρσεις ομων με αλτηρες που ''κτυπαει'' καθαρα στους τραπεζοειδεις.

    *Αφου σου πιαστηκαν καποια σημεια ειναι θετικο ,που σημαινει οτι τα προπονησες πιο δυνατα κ ισως με διαφορετικες γωνιες.
    χρηστο μου η αεροβια που κανω δεν με εμποδιζει στα μυικα μου κερδη,απλα με βοηθα στην λιγοτερη εναποθεση λιπους.αλλωστε ειμαι αρκετα υπερθερμιδικα και δεν χανω και με βοηθα και στο να τρωω παραπανω.αλλωστε στα 2 χρονια που πηρα 12 κιλα εκανα περισσοτερη αεροβια.τωρα στην ουσια η αεροβια μου ειναι 30'λεπτα το πρωι οπως τοσα ετη.στο τζιμ κανω χαλαρα λιγο ζεσταμα.μην φοβασαι το ελεγχω.
    το θεμα ειναι η προπονηση αν ειναι σωστη.αν ταιριαζουν οι ασκησεις,τα σετ και γενικα ολη η φιλοσοφια του πλανου που εβγαλα.εκει θελω συμβουλες!
    οσο για τη ασκηση,εγω εκανα λαθος την ονομασια.λεγεται overhead shrug και ειναι η ακολουθη
    https://www.youtube.com/watch?v=9WNiA24I628
    στρατιωτικες εννοειται οτι εκτελω μονο την ημερα των ωμων.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 26-03-17 12:23 #1413
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη psonara

    Εγγραφή
    13-01-2010
    Περ.
    αμαλιαδα
    Μηνύματα
    2.404
    Προεπιλογή
    καλημερα συμφορουμιτες.δεν ενημερωνω το λογκ συχνα αλλα προπονησεις και διατροφη συνεχιζονται κανονικοτατα.γραφω μονο οταν πραττω καποιες προπονητικες και διατροφικες αλλαγες και θελω τη βοηθεια σας.
    το πρωινο αεροβιο συνεχιζεται κανονικοτα οπως τοσα ετη 5 ημερες την εβδομαδα απο 30 λεπτα με αδειο στομαχι.τροπος ζωης πλεον.
    προπονητικα εδω και 2 εβδομαδες εχω αρχισει το προγραμμα γραμμωσης του θαναση υφαντοπουλου και εχω τις καλυτερες εντυπωσεις.ειναι εντονο και απαιτητικο προγραμμα και μ'αρεσει πολυ που διαθετει αυξομειωσεις σε επαναληψεις και κιλα και δεν βαριεμαι.
    επισης στην προπονηση εχω προσθεσει ακομα μια 25 λεπτη χιτ εδω και 1 εβδομαδα και τη θεωρω τοπ.τουλαχιστον δεν βαριεμαι με της μετριας εντασης.
    διατροφικα
    1ογευμα-φυσικος χυμος πορτοκαλι,2 αυγα,150γρ γιαουρτι με βρωμη και 30γρμπανανα και 1κγ σουσαμι,ηλιοσπορο,λιναροσπορο
    προπονηση
    2ογευμα-κοτοπουλο βραστο(120γρ η' 150γρ) και μακαρονια η' 1 πατατα μικρη και 20γρ τυρι με 13,7 λιπαρα και 1κσ ελαιολαδο
    3ογευμα-πρωτεινη σοκολατα 80αρα της ινκο(20γρ με 50 mlγαλα 1,5λιπαρων και το υπολοιπο νερο) και 1 μηλο
    4ογευμα-τοστ σικαλεως με 60γρ τυρι 10%λιπαρων και ντοματα
    5ογευμα-2%γιαουρτι 250γρ και 50γρ μπανανα και 40 φυστικια αναλατα αραπικα
    6ογευμα -2 αυγα
    θερμιδες 1932
    πρωτεινες-154(εκ των οποιων ζωικη ειναι 130γρ)
    υδατανθρακες-147γρ
    λιπαρα-83γρ
    ακομα ειμαι υπερθερμιδικα.σε 1 μηνα ισως την διαφοροποιησω καπως.πηρα και 1 κιλο.
    συντομα θα ανεβασω και φωτο να δουμε εξελιξη.
    ακουω συμβουλες και διορθωσεις ειτε προπονητικα ειτε διατροφικα.ευχαριστω για το χρονο σας.καλες προπονησεις να εχουμε με υγεια και δυναμη Στον Υψιστο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 18-06-17 17:49 #1414
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη psonara

    Εγγραφή
    13-01-2010
    Περ.
    αμαλιαδα
    Μηνύματα
    2.404
    Προεπιλογή
    καλησπερα συμφορουμιτες.μπορει να μην ενημερωνω συχνα το λογκ μου,αλλα αυτο δεν σημαινει οτι εχω σταματησει.προπονησεις και διατροφη τηρουνται με ευβλαβεια,συνεπεια και πειθαρχεια ολα τα χρονια που ειμαι στο φορουμ.
    θελω αρχικα να σας ευχαριστησω ολους που με τιςγνωσεις σας και τις πολυτιμες συμβουλες σας καταφερα να φθασω στη σημερινη μου κατασταση ξεκινωντας κυριολεκτικα απο το μηδεν και σε κιλα στο σωμα μου και σε προπονηση αφου το 2010 που γραφτηκα στο φορουμ δεν γνωριζα τον αλτηρα.σας ευχαριστω γιατι με τη βοηθεια σας,με σκληρες προπο και διατροφη καταφερα και πηρα 12 κιλα εκ των οποιων τα 3 ηταν λιπος και πλεον ξερω κι εγω κατι παραπανω στο θεμα προπονησης.
    στοχος μου αυτα τα 7 ετη ηταν να καταφερω καποια στιγμη επειδη λατρευω το σιδερενιο αθλημα και ειναι πλεον τροπος ζωης και μοναδικη αγαπη στη ζωη μου,να προσπαθησω να κατεβω αγωνιστικα στην κατηγορια μπικινι.ειλικρινα δεν επιδιωκω θεση,αλλα θελω μια αξιοπρεπη εικονα και το χρωσταω στον εαυτο μου για ολες τις θυσιες που κανω για το εν λογω αθλημα.θα ηθελα λοιπον να προσπαθησω να προετοιμαστω για τον νοεμβριο και ο,τι γινει.ειμαι σιγουρη οτι με τις συμβουλες σας,τις διορθωσεις σας και τις γνωσεις σας θα με βοηθησετε καταλυτικα στην υλοποιηση του στοχου μου.
    πρωινο αεροβιο σταθερα ειναι 30 λεπτα μετριας εντασης.
    στο γυμναστηριο αρχιζω με 25 λεπτα διαδρομοκαι μετα ξεκιναω
    σκεφτομαι ν'ακολουθησω το εξης
    τετρακεφαλα-γλουτιαιοι 1-προσαγωγοι-γαμπες
    στηθος-δικεφαλα
    μηριαια-γλουτιαιοι 2-γαμπες
    πλατη-γαμπες-τραπεζοειδης
    ωμοι-τρικεφαλα
    σκεφτομαι να ακολουθησω πυραμιδα
    να βαλω 3 η' 4 σετ?
    επισης να βαλω μονο βασικες ασκησεις?
    να το διαμορφωσω ετσι η' να εχω 2 φορες την εβδομαδα την καθε μυικη ομαδα?
    απο διατροφη
    1ογευμα-φρουτα,αυγα 2 και 2 ασπραδια και ταχινι μελι
    2ογευμα(μεταπροπονητικο)-κοτα η' μοσχαρι η' ψαρι(150γρ) κι πατατα η' ρυζι και σαλατα και 1κσ ελαιολαδο
    3ογευμα-πρωτεινη της ινκο και φρουτα
    4ογευμα-2 φετες μαυρο ψωμι(οχι εμποριου,αλλα απο φουρνο) με 60γτ τυρι με 10%λιπαρα και ντοματα
    5ογευμα-προβειο γιαουρτι 200γρ με 2%λιπαρα και 40γρ φυστικια αναλατα και 5γρ σουσαμι
    6ογευμα-2αυγα
    ακουω διορθωσεις στην διατροφη
    στην προπονηση να την κανω ετσι?να την ανεβασω με τις ασκησεις οπως την εχω σκεφτει για διορθωσεις?
    επισης θα ηθελα να ευχαριστησω καποια μελη που στην πορεια μου με βοηθησαν παραπολυ και τους χιλιοευχαριστω και εν γενει ολους οσους μπηκαν στον κοπο να γραψουν στο λογκ μου.
    ευχαριστω τον χρηστο1961,την λιλα,τονκομπρακο,τον νικολα,τον θεληση,τον μεταλ,τον μπιφ και φυσικα τον αδυναμια(τριανταφυλλου).σορυ αν ξεχασα καποιον.σας ευχαριστω και παλι
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 18-06-17 18:28 #1415
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη psonara

    Εγγραφή
    13-01-2010
    Περ.
    αμαλιαδα
    Μηνύματα
    2.404
    Προεπιλογή
    1ημερα-τετρακεφαλα,γλουτιαιοι,προσαγωγοι,γαμπες
    σκουωτ 5*20-12
    εξτενσιον 5*20-15
    πρεσσα 3*15-20
    σουμο σκουωτ 3*12-15
    αρσεις με τεντωμενα ποδια 3*15
    περπατητες προβολες
    προσαγωγοι 3*30 γαμπες 5*20
    2ημερα-στηθος δικεφαλα
    πιεσεις μπαρας οριζοντιος παγκος 5*8-10
    πιεσεις επικλινους αλτηρες 5*8-10
    εκτασεις επικλινους 4*10-12
    πεκ ντεκ3*10-12
    πουλ οβερ 3*8-10
    καμψεις μπαρας ορθια 5*10
    καμψεις αλτηρων εναλλαξ 4*10-8
    3ημερα πλατη-μηριαια δικεφαλα γαμπες
    εμπροσθολαιμιες ανοιχτη λαβη 5*8-10
    εμπροσθολαιμιες κλειστη 5*8-10
    καθιστη κωπηλατικη 5*10
    κωπηλατικη αλτηρα 4*10
    leg curl 10*10 αρσεις θανατου4*10-12
    γαμπες
    4ημερα ωμοι τρικεφαλα
    πιεσεις ωμων με μπαρα 6*8-10
    πιεσεις αλτηρων 5*8-10
    εκτασεις αλτηρων 5*10-12
    τραπεζοειδης με μπαρα ανυψωση 6*15
    προτασεις με δισκο 4*10
    πιεσεις στην τροχαλια 5*10-12
    εκτασεις ενα χερι πισω απο το κεφαλι 3*10
    5ημερα γλουτοι-γαμπες
    σκουωτ με δισκο ψηλα *15-20
    αρσεις με λυγισμενα ποδια 5*15-20
    προβολες προς τα πισω 3*15
    προβολες σταθερες 3*15
    γεφυρα 5*μαξ
    γλουτομηχανη3*30
    γαμπες
    και καπως ετσι σκεφτηκα το πλανο προπονησης.ακουω γνωμες
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 19-06-17 00:16 #1416
    Το avatar του χρήστη Fataoulas

    Εγγραφή
    06-07-2012
    Περ.
    Zakynthos
    Μηνύματα
    2.213
    Προεπιλογή
    Από τη στιγμή που το δήλωσες δημόσια, δε σε φοβάμαι, θα το κανεις Και καλά έκανες γιατί έχεις ένα επιπλέον κίνητρο προκειμένου να μη μας απογοητεύσεις.
    Αδύνατον δεν είναι, το μυστικό είναι στη διατροφή. Εύκολο δεν είναι, αλλιώς όλοι θα κατεβαίναμε σε αγώνες, αλλα δεν είναι και κάτι ακατορθωτο
    Πάρε ως παράδειγμα τη Marvin, που και αυτή ξεκίνησε από το μηδέν και έχει καταφέρει τόσα

    Go for it
    Είμαι απλά ένα αγόρι που στέκεται μπροστά σε ένα ταψί παστίτσιο,
    ζητώντας ένα πιρούνι...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 19-06-17 15:47 #1417
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη sobral

    Εγγραφή
    26-01-2011
    Περ.
    Chania, Crete
    Μηνύματα
    3.615
    Προεπιλογή
    Μπράβο σου για την απόφαση! Τα είχαμε πει και από κοντά στην κοπή της πίτας. Θα πρέπει να ανέβεις κι άλλο σε κιλά θεωρώ, γιατί ακόμη και στα μπικίνι βλέπεις πως οι κοπέλες έχουν μία (νορμάλ μεν αλλά έχουν) μυική μάζα. Οπότε θα σου πρότεινα να ανεβάσεις θερμίδες και να μην το πας συντηρητικά προς το παρόν. Πυραμίδες με 3 σετ δεν υπάρχουν κανονικά. Η λογική της πυραμίδας προτάσσει 4 και άνω σετ. Πλάτη ξεκίνα τις έλξεις επίσης.
    Visit my website here ➡ https://iqfitness.gr/
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 19-06-17 16:45 #1418
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη psonara

    Εγγραφή
    13-01-2010
    Περ.
    αμαλιαδα
    Μηνύματα
    2.404
    Προεπιλογή
    φαταουλα μιλας πολυ ορθα και εχεις απολυτο δικιο.οντως μου εχει δημιουργηθει αισθημα ευθυνης απεναντι σας και θα δωσω το 100% του εαυτου μου πρωτα για το φορουμ και μετα για εμενα!σ'ευχαριστω για τα καλα σου λογια.περιμενω διορθωσεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 19-06-17 16:50 #1419
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη psonara

    Εγγραφή
    13-01-2010
    Περ.
    αμαλιαδα
    Μηνύματα
    2.404
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sobral Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπράβο σου για την απόφαση! Τα είχαμε πει και από κοντά στην κοπή της πίτας. Θα πρέπει να ανέβεις κι άλλο σε κιλά θεωρώ, γιατί ακόμη και στα μπικίνι βλέπεις πως οι κοπέλες έχουν μία (νορμάλ μεν αλλά έχουν) μυική μάζα. Οπότε θα σου πρότεινα να ανεβάσεις θερμίδες και να μην το πας συντηρητικά προς το παρόν. Πυραμίδες με 3 σετ δεν υπάρχουν κανονικά. Η λογική της πυραμίδας προτάσσει 4 και άνω σετ. Πλάτη ξεκίνα τις έλξεις επίσης.
    το θυμασαι ε?χαχα!
    στη διατροφη ειμαι υπερθεμιδικα γι'αυτο και εχω ακομα φρουτα.θεωρω ομως οτι σε ενα μηνα θα πρεπει να γινει πιο αυστηρη.εσυ τωρα τι θα αλλαζες σαν πιο ειδικος?
    ναι για πυραμιδα εχεις δικιο οτι θελει περισσοτερα σετ γι'αυτο στο προγραμμα που ανεβασα εχει παραπανω απο 4!πως το βλεπεις αυτο το πλανο?
    ελξεις εννοεις στο μονοζυγο?γιατι μονο με υποβοηθηση μπορω.δυστυχως το ελευθερο μονοζυγο δεν το εχω καταφερει ακομα!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 22-06-17 17:44 #1420
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.808
    Προεπιλογή
    οι αποφάσεις είναι για να τηρούνται και εσυ εφόσον πήρες την απόφαση πιστευω θα το βγάλεις εις πέρας το έργο , όπως και άλλα μέλη που κατα καιρούς είχαμε προβλέψει τον αγωνιστικό προσανατολισμό τους

    επίσης σε ερωτημα για διατροφή , όλα έχουν να κάνουν με τούς στοχους μας , δηλαδη πιο αυστηρη θα είναι για κάποια γυναίκα σε κατηγορίες που μετρα η μυικότητα και ακούμε να λένε κόβουμε για πόσους μηνες γαλακτοκομικά και τετοια , τα οποία καμία σχέση δεν έχουν αυτα σε αυστηρότητα με μία που δεν έχει στοχο να γραμμώσει πολυ υπερβολικά αλλα απλα να έχει ενα θηλυκό σύνολο όπως απαιτείτε σε κατηγορίες φιτνες μόντελ και μπικίνι

    δηλαδη κατ αρχήν στοχευουμε σε μάζα και συμμετρία και δίνουμε βάση να βελτιώσουμε κατ αρχην την συνολική εικόνα και εκεί ένας προσωπικός γυμναστης αν δεν έχουμε την εμπειρία μας δίνει γραμμή να στοχεύσουμε σε μυικές ομάδες πχ ώμους να αναδείξουμε το εύρος , πλάτη και πόδια και το πιο γραμμωμένο σημείο η κοιλιά και λιγότερο στηθος και χέρια
    Δηλαδη με απλα λόγια και κατανοητά προετοιμάζουμε το σώμα μας για την κατηγορία που στοχεύουμε να κατεβούμε και αυτο πρέπει να έχουμε στο μυαλό μας

    η υπερβολικη γραμμωση απαιτεί μάζα , γιατι χωρίς μαζα το σώμα θα δείχνει σκελετωμένο , ενω οι κατηγορίες που προανέφερα , η υπερβολική μάζα και γράμμωση ενεργεί αρνητικά , γι αυτο οι στόχοι οι δικοί σου είναι ρεαλιστικοί αλλα και πάλι θέλει έμφαση σε σημεία που να αναδεικνύουν την συμμετρία , θηλυκότητα
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 23-06-17 16:18 #1421
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη psonara

    Εγγραφή
    13-01-2010
    Περ.
    αμαλιαδα
    Μηνύματα
    2.404
    Προεπιλογή
    σιγουρα καθε αποφαση ειναι η αφετηρια για την υλοποιηση του στοχου μας.η συνεπεια και η πειθαρχια υπαρχει.η εμπειρια μας λειπει και αυτο ειναι που με φοβιζει.
    οσο για τα γαλακτοκομικα στη περιπτωση μου θα συμφωνησω μαζι σας θεωρωντας οτι ισως ειναι το τελευταιο που θ'αφαιρεσω διατροφικα και αυτο τις τελευταιες εβδομαδες.τωρα με τα φρουτα δεν ξερω τι υφισταται!
    σιγουρα η καθε κατηγορια εχει τις δυσκολιες της και ισως ειναι απο τις πιο ευκολες κατηγοριες αφου δεν απαιτειται υπερβολικη μυικη μαζα.σε καθε περιπτωση ομως αν δεν εχουμε τη σωστη κατευθυνση μπορουμε να τα χαλασουμε ολα σε μια στιγμη.
    διαβαζω καθημερινα αρθρα που πραγματευονται την αγωνιστικη προετοιμασια για να κανω ο,τι καλυτερο μπορω αφου δεν εχω δυστυχως κοντα μου καποιον προπονητη.
    σιγουρα αυτο που παρατηρησατε ειναι πολυ ευστοχο.θα επικεντρωθω στη συμμετρια που πρεπει να εχει το σωμα για να καλυψω τυχον ατελειες οπως πχ αδυνατα ποδια.
    η εκγυμναση μιας μυικης ομαδας την εβδομαδα βοηθα σ'αυτο η' καλυτερα 2 φορες την εβδομαδα τον καθε μυ?
    σας ευχαριστω για τις συμβουλες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 25-06-17 19:03 #1422
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    To πρόβλημα μετά από 7 χρόνια που λες ότι ασχολείσαι, είναι ότι δεν έχεις μάθει να γυμνάζεσαι.

    Αν θες μια αντικειμενική άποψη, έχεις ακόμα αρκετή μυικότητα να πάρεις αν θες να κατέβεις "αξιοπρεπώς" σε "αγώνες".
    Για τα χρόνια που ασχολείσαι, θα έπρεπε ήδη να την έχεις αποκτήσει. Υποθέτοντας ότι είσαι υγιής χωρίς κάποιο σοβαρό θέμα υγείας, το πρόβλημα εντοπίζεται στο οτι δεν βάζεις καθόλου προσπάθεια στην προπόνηση.
    Στην περίπτωση σου ένας trainer θα σε βοηθήσει, θα σε βάλει να ζοριστείς.
    Επιπλέον πρέπει οπωσδήποτε να ξεκινήσεις να τρως περισσότερο.


    Φυσικά, πάντα μπορείς να ακολουθήσεις τον δρόμο που παίρνουν το 90% των γυναικών που κατεβαίνουν, εάν όντως αυτό θες: 6 μήνες χαζογυμναστική με φάρμακο και θα σαι σούπερ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 25-06-17 21:30 #1423
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη psonara

    Εγγραφή
    13-01-2010
    Περ.
    αμαλιαδα
    Μηνύματα
    2.404
    Προεπιλογή
    το μονο που δεν κανω ειναι χαζογυμναστικη.λιωνω καθημερινα 2 ωρες εκ των οποιων η 1 ωρα και 10-15 λεπτα αεροβιο και το υπολοιπο βαρη.φθανω στα ορια μου και αυτο το ξερουν καλα οσοι με βιωνουν.δεν θα προσπαθησω να σου αλλαξω γνωμη αλλα καλο ειναι αν δεν ξερουμε καποιον στην καθημερινοτητα του να μην βγαζουμε συμπερασματα.οσο για το φαρμακο,ευχαριστω αλλα δεν θα παρω.αν μπορεσω ετσι οκ,αλλιως δεν θα χαλασω την υγεια μου κιολας...
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 25-06-17 22:12 #1424
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    τα συμπεράσματα βγαίνουν μόνα τους από αυτή τη φωτογραφία
    https://www.bodybuilding.gr/forum/at...8&d=1493660877


    σέβομαι όποια προσπάθεια κάνεις , μπορεί να τραβάς ζόρια στην καθημερινότητα σου, δεν ξέρω.
    Μπορεί να χεις κάποιο θέμα υγείας που δεν θες να πείς ανοιχτά και σε επηρεάζει, και μπράβο που το παλεύεις.
    Αλλά αν το τελευταίο δεν ισχύει, τότε κάνεις βασικά λάθη ή στη διατροφή ή στην προπόνηση και αυτό είναι ολοφάνερο, αλλά δεν το συνειδητοποιείς. Και είναι κρίμα γιατι αφιερώνεις ενέργεια και χρόνο από τη ζωή σου.


    Κάτσε και κάνε μία ειλικρινή κριτική στον εαυτό σου.

    Αυτά από μένα.
    Καλη επιτυχία σε ότι προσπαθήσεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 26-06-17 00:09 #1425
    Το avatar του χρήστη billy89

    Εγγραφή
    18-04-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.505
    Προεπιλογή
    Ήμουν σίγουρος ότι η Αλίκη θα έγραφε εδώ κάποια στιγμή.

    Τέλος πάντων, Λώρα, παρακολουθώ το λογκ σου και έχω προσπαθήσει να σου πω κάποια πράγματα στο παρελθόν.

    Εφόσον παίρνεις την απόφαση για αγωνιστική εμφάνιση και μάλιστα νάτουραλ, καλύτερα να σου μιλήσει κάποιος ειλικρινά παρά να σου χαϊδέψει τα αυτιά γιατί η σκηνή του bb εύκολα εκθέτει κάποιον που δεν είναι τέλεια προετοιμασμένος (ειδικά με τα μη ρεαλιστικά σώματα που παίζουν λόγω φαρμάκου).

    Η κατηγορία μπικίνι που θέλεις εστιάζει σε: πόδια, γλουτούς, κοιλιά και δεύτερο έρχεται το άνω σώμα. Από τη φώτο που λέει η Αλίκη φαίνεται ξεκάθαρα ότι σε πόδια - γλουτούς θα έχεις θέμα και μάλιστα μεγάλο.

    Πρέπει να ανέβεις σε μυικότητα και μάλιστα αρκετά (αυτό στο είπαν με τον ένα ή με τον άλλο τρόπο και οι παραπάνω) και το κακό είναι ότι δεν ξέρω κατά πόσο μπορείς να πάρεις τα κιλά που χρειάζεσαι σχετικά καθαρά για να μη χάσεις έξτρα χρόνο σε δίαιτα.

    Η φιλοσοφία που έχεις σε κρατάει πίσω. Μ' αυτό εννοώ 1) το "καθαρό" φαγητό χωρίς σαβούρα που σε κρατάει απελπιστικά κάτω σε θερμίδες, 2) το πολύ αερόβιο, μόνη σου λες ότι κάνεις 1ώρα+ αερόβια και μόνο 45 λεπτά βάρη και 3) την λογική ότι αν δε σου βγαίνει τέλεια η εκτέλεση δεν ανεβαίνεις σε κιλά, που σε κρατάει πίσω σε πρόοδο.

    Για μένα: 1) Μείωσε το αερόβιο στο ελάχιστο ή κοψτο τελείως για μία περίοδο, 2) Ανέβασε αρκετά θερμίδες από "κανονικό" φαγητό, όχι αυγά και ρύζια μόνο. Φάε και καμία κρέπα αν χρειαστεί και 3) Μείωσε κατά πολύ επαναλήψεις και κυνήγησε επιτέλους τα κιλά στην προπόνησή σου και κυρίως στις βασικές ασκήσεις. Αν θες ένα παράδειγμα, πάρε την Αλίκη, είναι τυχαίο νομίζεις ότι το σώμα που έχει συνδυάζεται με επιδόσεις 120+ κιλά κάθισμα και 160+ κιλά άρσεις θανάτου?

    Σε πάω στοίχημα ότι στον ένα μήνα το σώμα σου θα έχει πολύ καλύτερη εικόνα απ' ότι τώρα. Στην πορεία βλέπουμε.
    SURVIVAL OF THE FITTEST
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 95 από 101 ΠρώτηΠρώτη ... 45859394959697 ... ΤελευταίαΤελευταία