Θέμα: psonara's diatrofi

Σελίδα 99 από 101 ΠρώτηΠρώτη ... 4989979899100101 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1.471 έως 1.485 από 1515
  1. 04-01-18 18:12 #1471
    Προεπιλογή
    Διονυση θα συμφωνησω. Δεν το "τραβηξα" γιατι δεν ηθελα να φανει οτι κριτικαρω. Και δεν εννοω για σαφη διαγνωση , γιατι πολλες φορες η κλινικη εξεταση δεν αρκει, αλλα εστω να "εδινε" μια υποψια διαγνωσης.
    Εκτος και αν ειπε κατι σα διαγνωση και της Λωρας της διαφευγει.

    Δηλαδη , κανεις μια κλινικη εξεταση, δινεις μια υποψια (αν δε δεις κατι ολοφανερο) , αν το προβλημα ειναι οξυ συστηνεις μια μαγνητικη, και αναλογα το τι θα δεις αποφασιζεις. Ακτινογραφια (χωρις τραυμα) σε νεα κοπελα ουτε εγω δε θα εκανα.

    Τωρα το "απαγορευεται να λυγιζεις γονατα" ειναι ασαφες και δε λυνει και το προβλημα εδω που τα λεμε.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 04-01-18 18:17 #1472
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη psonara

    Εγγραφή
    13-01-2010
    Περ.
    αμαλιαδα
    Μηνύματα
    2.404
    Προεπιλογή
    κωστα οτι μου ειπε,αυτο γραφω.τιποτα συγκεκριμενο.το ιδιο μου ειχες πει και την αλλη φορα που ειχα τραυματιστει και παλι δεν μου ειχε δωσει ονομασια.τεσπα εγω προς το παρον δεν μπορω να τον παραβλεψω και να παω να κανω σκουωτ.θα ειμαι εθελοντρια αν γινει κατι.το μονο που μπορω ν ακανω ειναι να του τηλ αυριο και να τον ρωτησω τι ακριβως εχω.τι λες?
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 04-01-18 18:21 #1473
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Κωστα χωρις να ειμαι γιατρος, θεωρω οτι καποια πραγματα ειναι βασικα για να εχουμε ενα καλο συμπερασμα, οποτε συμφωνω κ γω με την δικη σου τοποθετηση, που σιγουρα εχει μεγαλυτερη βαρυτητα απο τη δικη μου στο θεμα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο psonara Εμφάνιση μηνυμάτων
    .τεσπα δεν θα προσπαθησω να σε πεισω για κατι.το θεμα ειναι οτι πρεπει να προσεχω απο εδω και περα δεν ξερω τι ασκησεις να καω για ποδια.
    το "δεν ποναει τπτ αν δεν κανουμε βλακεια" δεν ισχυει..εγω προχτες βγηκα απο το σπιτι να παρω ψωμι, και απο το πουθενα μου εσκασε ενας πονος στο γονατο, στον τενοντα κ το μονο που εκανα ηταν να περατησω 10 μετρα σε ευθυ δρομο..ολα σχετικα ειναι.

    δεν ειναι αν με πεισεις η οχι..
    εγω εκανα το ποστ μου, οπως θα εγραφα σε ενα φιλο αν τον εβλεπα να κανει κατι λαθος για να το επισημανω (κατ εμε παντα) το λαθος του.
    εσυ απο εκει κ περα εχεις 2 επιλογες
    α) κρατας αυτο που σου εγραψα κ το ψαχνεις περισοτερο
    β) διαβαζεις "στραβα" αυτο που σου εγραψα κ θεωρεις οτι εκανα το ποστ με διαθεση να σε κριτικαρω

    επιλογη ¨να με πεισεις" οπως γραφεις δεν υπαρχει..ο,τι νομιζεις κανε.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 04-01-18 18:31 #1474
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη psonara

    Εγγραφή
    13-01-2010
    Περ.
    αμαλιαδα
    Μηνύματα
    2.404
    Προεπιλογή
    διονυση μου ξερεις ποσο σε συμπαθω και σ'εχω συμβουλευτει απλα νομιζα οτι η φραση σου ειχε ιχνη κριτικης και ειλικρινα απορω για τον λογο.εγω δεν ειμαι ειδημων γι'αυτο και πηγα στον ειδικο.βεβαια κι εγω λιγο αναρωτιεμαι με αυτον γιατι οσες φορες εχω παει δεν μου εχει πει τι ακριβως εχω.απλα ξεκουραση και αντιφλεγμονωδη.ευτυχως τωρα δεν μου εδωσε φαρμακα.και θεωρειται εδω ο καλυτερος και ο πιο ακριβος.τεσπα εμενα μ'εκανε να νιωθω πολυ ενοχη και οτι φταιει η εκγυμναση που κανω γι'αυτο το γεγονος.εγω απο κει και περα τι να κανω?να του πω τι λες?αφου αυτοςειναι γιατρος,αυτος πρεπει να ξερει...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 04-01-18 18:38 #1475
    Προεπιλογή
    Κοιτα να ξεκαθαρισω κατι.
    Αν ερθεις και μου πεις κανω αυτη τη ζωη , βαρη καθε μερα, καθισματα, και ποναω , θα σου πω κι εγω το ιδιο. Κοψε τα βαρη. Αν μου πεις κανω καθισματα ποναει η σπονδυλικη στηλη θα σου πω κοψε τα καθισματα.
    Δεν ειναι δουλεια μου να ξερω αν εσυ κανεις 300 κιλα ή εχεις λαθος τεχνικη και γι αυτο πονας. Κι εγω αυτο θα σου λεγα. Και το εχω πει σε ασθενεις. Και οποιος διαφωνει τα χουμε πει. Και δεν ειναι δουλεια μου αν στα καθισματα πονας και δε μπορεις να σηκωσεις οσα σηκωνες στο παρελθον, να σου κανω το γονατο να μπορει να τα σηκωνει.

    Αλλα μια υποψια πρεπει να τη δωσει. Οχι ντε και καλα διαγνωση. Αλλα υποψια. Στρεσσαρεται ο χονδρος δεν ειναι. Εγω τι θα σου λεγα? Θα σου λεγα οι χιαστοι σου ειναι οκ, το γονατο σταθερο. Μου δινεις σημμαδι οτι εχεις θεμα με μηνισκο? Ωραια. Κοψε οτι το επιβαρυνει, και αν στο μελλον ο πονος δεν αντεχεται συζηταμε με μια μαγνητικη οπως ειπα.

    Τεσπα. Μικρα γραμματα. Αν σε πονανε τα καθισματα κοψε τα. Δε θα πεθανει κανεις. Θα ζησεις και χωρις καθισματα. Δεν ειναι ολα τοσο τραγικα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 04-01-18 18:51 #1476
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη psonara

    Εγγραφή
    13-01-2010
    Περ.
    αμαλιαδα
    Μηνύματα
    2.404
    Προεπιλογή
    μου ειπε μηνισκος δεν εχει προβλημα ,χιαστοι οκ κατι αλλο που δεν θυμαμαι οκ,απλα το πιεσα και θελει ξεκουραση.αυτα.οποτε εγω το μονο που μπορω να κανω ειναι να κανω ειναι ενα στοπ απο καθισματα και προβολες και να δω.
    υγ δεν ξερω εσυ αλλα εγω χωρις καθισματα δεν ζω
    αστειευομαι
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 04-01-18 18:52 #1477
    Το avatar του χρήστη mono AEK

    Εγγραφή
    25-10-2011
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    452
    Προεπιλογή
    γιατρε δε σε ξερω αλλα αν εγω ερχομουν σε σενα και μου ελεγες κοψε τη προπονηση για να μη πονας λυπαμαι αλλα θα σχηματιζα τη χειροτερη αποψη

    η δουλεια σου (του γιατρου) ειναι να βρεις το προβλημα και να το θεραπευσεις οχι να μου αλλαξεις τη ζωη για να μην αντιμετωπισω(ουμε) το προβλημα

    δε το λεω με κακια δε σε ξερω δε με ξερεις απλα λεω πως θα μου φαινοταν εμενα

    ψωναρα πονας μεσα στο γονατο η επιφανειακα?
    μηπως ο πονος ειναι ακριβως κατω απο το γονατο ?

    βοηθησε μας για να σε βοηθησουμε
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 04-01-18 19:02 #1478
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mono AEK Εμφάνιση μηνυμάτων
    γιατρε δε σε ξερω αλλα αν εγω ερχομουν σε σενα και μου ελεγες κοψε τη προπονηση για να μη πονας λυπαμαι αλλα θα σχηματιζα τη χειροτερη αποψη

    η δουλεια σου (του γιατρου) ειναι να βρεις το προβλημα και να το θεραπευσεις οχι να μου αλλαξεις τη ζωη για να μην αντιμετωπισω(ουμε) το προβλημα

    δε το λεω με κακια δε σε ξερω δε με ξερεις απλα λεω πως θα μου φαινοταν εμενα

    ψωναρα πονας μεσα στο γονατο η επιφανειακα?
    μηπως ο πονος ειναι ακριβως κατω απο το γονατο ?

    βοηθησε μας για να σε βοηθησουμε
    Αυτο που εννοει ειναι οτι ενας γιατρος δεν εχει ουτε απαραιτητα την απαιτουμενη καταρτιση ουτε την υποχρεωση να σου εξηγησει πως μπορεις να συνεχισεις οτι κανεις αναποσπαστος. Αν ο πονος ας πουμε προερχεται απο κακη τεχνικη δεν μπορεις προφανως να του πας βιντεο του ανθρωπου να σε διορθωσει ουτε να σου πει ποσα κιλα να σηκωνεις. Αν θεωρησει λοιπον οτι η γυμναστικη που γινεται το προκαλει θα σου πει να την σταματησεις. Αν θελεις να δουλεψεις γυρω απο τον πονο, η να αποφυγεις πονους στο μελλον πρεπει εσυ ο ιδιος να ενημερωθεις περισσοτερο στο θεμα και να φτιαξεις την τεχνικη σου.

    Στο κατω κατω δεν ειπε κανεις να σταματησει για παντα, καλο ειναι να δωσει λιγο χρονο στο σωμα της να επανελθει, υπαρχει λογος που ποναμε. Μας φωναζει το σωμα μας οτι κατι δεν παει καλα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 04-01-18 19:03 #1479
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη psonara

    Εγγραφή
    13-01-2010
    Περ.
    αμαλιαδα
    Μηνύματα
    2.404
    Προεπιλογή
    οχι κατω απο το γονατο.πλαγια και μονο οταν το λυγιζω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 04-01-18 19:09 #1480
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mono AEK Εμφάνιση μηνυμάτων
    γιατρε δε σε ξερω αλλα αν εγω ερχομουν σε σενα και μου ελεγες κοψε τη προπονηση για να μη πονας λυπαμαι αλλα θα σχηματιζα τη χειροτερη αποψη

    η δουλεια σου (του γιατρου) ειναι να βρεις το προβλημα και να το θεραπευσεις οχι να μου αλλαξεις τη ζωη για να μην αντιμετωπισω(ουμε) το προβλημα

    δε το λεω με κακια δε σε ξερω δε με ξερεις απλα λεω πως θα μου φαινοταν εμενα

    ψωναρα πονας μεσα στο γονατο η επιφανειακα?
    μηπως ο πονος ειναι ακριβως κατω απο το γονατο ?

    βοηθησε μας για να σε βοηθησουμε
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Levrone Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ειναι δουλεια μου να ξερω αν εσυ κανεις 300 κιλα ή εχεις λαθος τεχνικη και γι αυτο πονας. Κι εγω αυτο θα σου λεγα. Και το εχω πει σε ασθενεις. Και οποιος διαφωνει τα χουμε πει. Και δεν ειναι δουλεια μου αν στα καθισματα πονας και δε μπορεις να σηκωσεις οσα σηκωνες στο παρελθον, να σου κανω το γονατο να μπορει να τα σηκωνει.



    Τεσπα. Μικρα γραμματα. Αν σε πονανε τα καθισματα κοψε τα. Δε θα πεθανει κανεις. Θα ζησεις και χωρις καθισματα. Δεν ειναι ολα τοσο τραγικα.
    πολυ σωστος ο γιατρος!! οι μισοι στο γυμναστηριο τισ κανουν λαθος τισ ασκησεις η φορτωνουν ενα καρο κιλα οποτε καποια στιγμη θα εμφανιστουν και τα προβληματα.
    οταν εβγαλα το γονατο στη δουλεια και μου εκαναν μαγνητικες μου παν τα γονατα τα χα ηδη διαλυμενα απο τα βαρη
    σωμα χτιζεται και χωρις 300κιλα αρσεις και καθισματα ...
    να σας δω ποσα μετα τα 30+θα συνεχισεται να τα κανετε σε τετοιο βαθμο χωρις να εχετε ενοχλησεις
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 04-01-18 19:19 #1481
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη psonara

    Εγγραφή
    13-01-2010
    Περ.
    αμαλιαδα
    Μηνύματα
    2.404
    Προεπιλογή
    συμφωνω απολυτα και ποτε δν ημουν των πολλων κιλων και αν δεις πισω ποστ επεμενα στα λιγα κιλα.βεβαια εγω δεν σηκωνω πολλα κιλα εκ φυσεως αλλα ισως η υπερχρηση και η καθημερινη εκγυμναση με τον αδυναμο κατω κορμο μου να μου το προκαλεσε.και μαλιστα τις τελευταιες εβδομαδες εκανα με σκετη μπαρα και με το σωματικο βαρος και με επιανε αρκετα και μια χαρα ασκηση εκανα,αλλα το γονατο ειχε ηδη γινει ευαλωτο
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 05-01-18 04:08 #1482
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο psonara Εμφάνιση μηνυμάτων
    τι λες?
    Εγω παλι λεω να μην κανεις τιποτα.
    Δεν τον ειπε κανεις κακό ή ανεπαρκη γιατρο. Δεν τον ξερουμε και το κυριοτερο δεν ημασταν μπροστα στην κουβεντα. Εμενα το τι με παρεξενεψε το εγραψα πιο πανω. Οπως εγραψα ηθελα να μην απαντησω , εγραψα επειδη το ιδιο απορησε και ο Διονυσης.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 05-01-18 11:17 #1483
    Το avatar του χρήστη mono AEK

    Εγγραφή
    25-10-2011
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    452
    Προεπιλογή
    σιγουρα ξεκινας με ξεκουραση, κοβεις προσωρινα οτι σε ενοχλει, παγοθεραπεια και επαληψεις με pennsaid ειναι τα πρωτα βηματα

    στη πορεια το βλεπεις
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 05-01-18 11:36 #1484
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Levrone Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω παλι λεω να μην κανεις τιποτα.
    Δεν τον ειπε κανεις κακό ή ανεπαρκη γιατρο. Δεν τον ξερουμε και το κυριοτερο δεν ημασταν μπροστα στην κουβεντα. Εμενα το τι με παρεξενεψε το εγραψα πιο πανω. Οπως εγραψα ηθελα να μην απαντησω , εγραψα επειδη το ιδιο απορησε και ο Διονυσης.
    αυτο.
    εγω οταν ειχα προβλημα κ πηγα σε αναλογο γιατρο με παρεπεμψε και σε ναυροχειρουργο, καναμε μαγνητικη κλπ, ειδαμε τι ειναι κ απο εκει ξκινησαμε..
    αυτο οταν εχεις προβλημα..οταν δεν εχεις προβλημα κ απλα ειναι πονακια που ερχονται κ παρερχονται, κ που εχουμε ολοι ανα διαστηματα, μενεις οπως εισαι κ δεν κανεις τπτ περισοτερο...αλλα δεν βαφτιζεις τα πονακια αυτα "τραυματισμους".
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 05-01-18 12:37 #1485
    Το avatar του χρήστη Fataoulas

    Εγγραφή
    06-07-2012
    Περ.
    Zakynthos
    Μηνύματα
    2.213
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Levrone Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω παλι λεω να μην κανεις τιποτα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτο.
    Και γω Λωρα θυμαμαι πριν μερικα χρονια που ειχα μια εντονη ενοχληση στον ωμο μου, η λογικη ελεγε "ξεκουραση" και "προσοχη" , εγω ομως δεν ηθελα να χασω προπονηση, ουτε να το παρω πιο χαλαρα με τις ασκησεις που με ενοχλουσαν....
    Για να μη το κουραζω, για 1+ χρονο δε μπορουσα ουτε το 5κιλο αλτηρακι να σηκωσω χωρις να ποναω. Και ολα αυτα για το ξερο μου το κεφαλι
    Είμαι απλά ένα αγόρι που στέκεται μπροστά σε ένα ταψί παστίτσιο,
    ζητώντας ένα πιρούνι...
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 99 από 101 ΠρώτηΠρώτη ... 4989979899100101 ΤελευταίαΤελευταία