Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 46 έως 54 από 54
  1. 23-06-17 18:49 #46
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    φιλε, αν εχεις την καλοσυνη..το να κανουμε καμια παραπομπη σε καποιο αρθρο γραμμενο στα αγγλικα μια στο τοσο, παει στο καλο.
    εσυ σε καθε ποστ σχεδον, παραθετεις 4-5 αρθρα ολα στα αγγλικα..επειδη το φορουμ, ειναι Ελληνικο, θα σε παρακαλεσω να μην το ξανακανεις, η αν το κανεις να γραφεις μια περιληψη για το καθε λινκ που ανεβαζεις στα Ελληνικα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 23-06-17 19:00 #47
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο amateur666 Εμφάνιση μηνυμάτων
    πινω αρκετο γαλα(300-500μλ) και τρωω κατα μεσο ορο ενα γιαουρτακι την ημερα και 2 scoop whey concetrate...η ερωτηση μ ειναι..αν κοψω το γαλα κ ελατωσω την whey(γιατι απο γαλα παραγωγο ειναι οποτε..)..λετε να εχω λιγοτερη κατακρατηση υγρων?
    Άμα είναι κόψε το γάλα, γιατί περιέχει υδατάνθρακα. Την whey δεν υπάρχει λόγος να την κόψεις, είναι καλή πηγή πρωτεϊνης και περιέχει πολλά οφέλη.
    "Αυτοί που έχουν ένα «γιατί» για να ζουν, μπορούν να αντέξουν σχεδόν οποιοδήποτε «πώς»."

    Φρήντριχ Νίτσε
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 23-06-17 19:09 #48
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    φιλε, αν εχεις την καλοσυνη..το να κανουμε καμια παραπομπη σε καποιο αρθρο γραμμενο στα αγγλικα μια στο τοσο, παει στο καλο.
    εσυ σε καθε ποστ σχεδον, παραθετεις 4-5 αρθρα ολα στα αγγλικα..επειδη το φορουμ, ειναι Ελληνικο, θα σε παρακαλεσω να μην το ξανακανεις, η αν το κανεις να γραφεις μια περιληψη για το καθε λινκ που ανεβαζεις στα Ελληνικα.
    Συγγνώμη φίλε μου, τι πάει να πει είναι ελληνικό το φόρουμ; Δεν επιτρέπεται να κάνουμε παραπομπές σε αγγλικά άρθρα; Το συγκεκριμένο site που περιέχει τα άρθρα, είναι καθαρά διατροφικό και περιέχει αρκετές μελέτες. Για αυτό είναι αξιόπιστο. Επίσης, έκανα μετάφραση του άρθρου, γιατί ανέφερα όλα τα αρνητικά και τα καλά που περιέχει το γάλα, και τα αναφέρει το αρχικό άρθρο. Άμα κάποιος έχει θέμα με τα αγγλικά, τότε μπορεί να το αναφέρει και να του κάνω μια σχετική μετάφραση.
    "Αυτοί που έχουν ένα «γιατί» για να ζουν, μπορούν να αντέξουν σχεδόν οποιοδήποτε «πώς»."

    Φρήντριχ Νίτσε
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 23-06-17 19:10 #49
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο spyros Bodybuilding Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγγνώμη φίλε μου, τι πάει να πει είναι ελληνικό το φόρουμ; Δεν επιτρέπεται να κάνουμε παραπομπές σε αγγλικά άρθρα; Το συγκεκριμένο site που περιέχει τα άρθρα, είναι καθαρά διατροφικό και περιέχει αρκετές μελέτες. Για αυτό είναι αξιόπιστο. Επίσης, έκανα μετάφραση του άρθρου, γιατί ανέφερα όλα τα αρνητικά και τα καλά που περιέχει το γάλα, και τα αναφέρει το αρχικό άρθρο. Άμα κάποιος έχει θέμα με τα αγγλικά, τότε μπορεί να το αναφέρει και να του κάνω μια σχετική μετάφραση.
    σου εκανα μια παρακληση για κατι που εχουμε τονισει πολλες φορες στο παρελθον στο φορουμ αυτο.
    απο εκει κ περα, μπορω απλα να σου σβηνω τα ποστ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 23-06-17 19:59 #50
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    σου εκανα μια παρακληση για κατι που εχουμε τονισει πολλες φορες στο παρελθον στο φορουμ αυτο.
    απο εκει κ περα, μπορω απλα να σου σβηνω τα ποστ.
    Συγγνώμη, αλλά δεν είμαι πολύ ενεργό μέλος του φόρουμ τα τελευταία χρόνια και σίγουρα δεν έχω δει κάπου να ξαναγίνεται αυτή η παρατήρηση. Επίσης, δεν έχω διαβάσει κάποιον κανόνα που να λέει ότι απαγορεύονται οι παραπομπές από αγγλικά άρθρα. Μόνο από εσένα διαβάζω για πρώτη φορά κάτι τέτοιο. Όπως και να έχει, άμα κάποιος έχει πρόβλημα με τα αγγλικά, τότε να το αναφέρει και να του κάνω την σχετική μετάφραση, αφού φαίνεται ότι υπάρχει τόσο μεγάλο θέμα.
    "Αυτοί που έχουν ένα «γιατί» για να ζουν, μπορούν να αντέξουν σχεδόν οποιοδήποτε «πώς»."

    Φρήντριχ Νίτσε
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 23-06-17 20:05 #51
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    οπως εγραψα κ απο πανω, ή κανουμε μια περιληψη μεσα στο ποστ του τι γραφει το link που παραθετουμε, ή αποφευγουμε να κανουμε τετοιου ειδους παραπομπες..
    δεν το ανεφερα στα προηγουμενα ποστ σου, γιατι παλι οπως εγραψα απο πανω, μια στο τοσο δεν ειναι θεμα..το αναφερω τωρα γιατι βλεπω το κανεις επι μονιμου βασεως, μην ξαναγραφουμε τα ιδια αν εχεις την καλοσυνη..δεν ξερω αν το ανεφερε κανεις αλλος, κ δεν με απασχολει αλλα το γραφω εγω σαν moderator τωρα, οποτε καλο ειναι να το εχεις υποψιν σου..για να στο γραφω προφανως κ εχει ειπωθει στο παρελθον κ εχω λογο που το γραφω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 23-06-17 22:42 #52
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Γενικα αυτο εξαρταται σε τι κατασταση βρισκεσαι , αμα κοψεις το γαλα και εισαι 20% λιπος με πολλα νερα ετσι κι αλλιως μεγαλη αλλαγη δε νομιζω να δεις . Βεβαια δοκιμασε αν θες καποιες μερες και δες αν επηρεαζει ή οχι την κατακρατηση υγρων στην τωρινη σου σωματικη κατασταση .
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 24-06-17 02:20 #53
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.806
    Προεπιλογή
    Tο θέμα είναι ότι σε Ελληνικο φόρουμ είμαστε και κάποιοι κανονισμοί καλό είναι να τηρούνται , σίγουρα όλοι δεν διαβάζουν εκτενώς τούς κανονισμούς του φόρουμ και θεμιτό είναι να γίνει κανενα λάθος , απλα όταν γίνετε επισήμανση για κάποιο λόγο γίνετε και δεν υπάρχει θέμα εμπάθειας σε κάποιο πρόσωπο ειδικα άγνωστο

    Εγω έχω μια απορία ποιός μπορεί να ισχυριστεί οτι αιτία της μη καλής του φόρμας είναι τα 10 γραμμάρια υδατάνθρακα που περιέχει το γάλα , για άλλους λόγους προαγωνιστικά το κοβουμε άλλος λίγο άλλος πολυ και έχει να κάνει με την τέλεια φόρμα και λεπτομέρεια που απαιτείται στούς αγωνες , αλλιως σιγα να μη δεί κανείς διαφορα
    Εκτος προαγωνιστικά που επειδη όλα τα προσέχουμε , τότε είναι εύκολο το παραμικρό που μπορεί να κάνει την ζημιά να εντοπιστεί , οπως το δέρμα που χοντραίνοντας χάνετε η σκληράδα , αλλιως αν δεν βρίσκετε στο τελευταίο στάδιο κάποιος σιγα μη καταλάβει διαφορα

    και εκτός αυτου αν τον αρέσει τόσο πολυ κάποιον ας το πίνει , αλλα σαν διατροφική αξία εγω το θεωρώ σκουπίδι που μόνο για τα μωρα κάνει και εκείνο καλύτερο το μητρικό γάλα
    Γιατι όλα αυτα τα καλα που λέμε έχει τα έχουν άλλα προιόντα πολυ περισσότερο και εκείνο που είναι ευεργετικό για την υγεία είναι το κεφιρ , γιαουρτι , τυρί , τα παράγωγα δηλαδη που περιέχουν μύκητες και προβιοτικά
    εγω πχ το χρησιμοποιώ στα δημητριακα οχι για τα διατροφικά του στοιχεία αλλα γιατι με βολεύει καμια φορα αντι για γιαούρτι , για γρηγοράδα και τρώγονται πιο γρήγορα τα δημητριακά
    Εμείς πχ το κόβαμε (εγω όχι πάντα καμια φορα έπινα χωρίς να δίνω σημασία τις συνέπειες αφου ποτε δεν κατάλαβα διαφορα ) γιατι το ασβέστιο που περιέχει και κάποια συστατικα μας έκοβαν την λεπτομέρεια να γίνει η φλούδα μας λεπτη ενόψει αγώνων και χανόταν η φλεβικότητα και λέγαμε το κόβουμε το άχρηστο πράμα μη τυχόν και μας κάνει καμια ζημιά
    εκτός αυτου και όλες οι τοξίνες απο το ζώο μαζεύονται στο γάλα , το οποιο καμία σχέση δεν έχει με πρίν 40-50 χρόνια , αφου η βιομηχανοποίηση έχει αλλάξει και την διατροφή των ζώων
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 24-06-17 15:37 #54
    Το avatar του χρήστη mono AEK

    Εγγραφή
    25-10-2011
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    452
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    εκτός αυτου και όλες οι τοξίνες απο το ζώο μαζεύονται στο γάλα , το οποιο καμία σχέση δεν έχει με πρίν 40-50 χρόνια , αφου η βιομηχανοποίηση έχει αλλάξει και την διατροφή των ζώων
    Εδώ τα είπες όλα!

    Συμφωνώ 100%

    Για αυτό και μόνο εγώ το έχω κόψει χρονια
    Καλύτερο είναι το αμυγδαλογαλα και τέτοια παρεμφερή που δεν είναι ακόμα τόσο ανεπτυγμένη βιομηχανία και μαζική παραγωγή
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234