Σελίδα 1 από 51 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 753
  1. 27-06-12 18:41 #1
    plucky underdog
    Το avatar του χρήστη average_joe

    Εγγραφή
    21-08-2011
    Περ.
    comfort zone,out.
    Μηνύματα
    1.426
    Προεπιλογή Impact Whey Protein (Myprotein)
    Undenatured Whey Protein Concentrate
    Όνομα: 479_large.jpg Εμφανίσεις: 17332 Μέγεθος: 5,9 KB

    Overview
    The best value whey protein anywhere in Europe!* Impact Whey Protein® is produced using only premium grade whey protein concentrate, delivering a high 82% protein content. This product has broken all sales records due to its exceptional value for money and great taste. We guarantee* you won't find the same high quality protein anywhere else in Europe at these prices!

    Our Impact Whey Protein® is a rich source of whey protein concentrate from vegetarian sweet cheese, sourced directly from the world’s leading whey protein manufacturers.

    Having the highest Biological Value (BV) of any known protein, whey protein concentrate contains high levels of both essential and non-essential Amino Acids.

    The manufacturing process utilises a unique combination of membrane filtration technology and drying at low temperature and pressure. This ensures gentle separation and concentration of the protein and retains its natural function and high nutritional value to give a high quality whey protein concentrate.

    Our Impact Whey Protein® provides over 82g of protein per 100g (dry basis), is low in fat and lactose and rich in calcium. This protein is an excellent source of essential amino acids and contains one of the highest proportions of branched chain amino acids found in natural protein.

    Traceability is a key part of our quality monitoring process and to aid this process we work directly with the world’s leading whey manufacturers to ensure we have complete knowledge and confidence in the production process of our whey protein.

    The protein fractions are: 44% Beta lactoglobulin, 17% Alpha lactalbumin, 1.5% Bovine serum albumin, 8% Immunoglobulin G, 0.5% Lactoferrin, 26% Glycomacropeptide.

    Nutritional Information
    Per 25g:
    Energy: 98.3Kcal
    Energy: 414.0kJ
    Protein (dry basis): 20.5g
    Protein (as-is): 19.6g
    Fat: 1.7g
    Carbohydrates: 1.5g
    Calcium: 125.0mg
    Cholesterol: 0.5mg

    Please note this nutritional information is taken from the unflavoured version. When choosing a flavoured version it will reduce the protein content by approximately 3% for most flavours, however chocolate, due to the added cocoa, will reduce it by approximately 8%.
    Ingredients
    Undenatured Whey Protein Concentrate*, Cocoa Powder (chocolate and mocha flavours only), Flavouring (flavoured options only), Citric Acid (melon, raspberry & summer fruit flavours only), Malt Extract (latte, toffee & banoffee flavours only), Emulsifier (Soy Lecithin), Malic Acid (choc coconut flavour only), Sweetener (Sucralose® [flavoured options only]), Colouring (Quinoline [banana & melon flavours only], Sunset Yellow [banana flavour only], Carmosine [raspberry flavour only], Caramel [choc coconut flavour only], Cochineal Red A [summer fruit flavour only], Green S [melon flavour only], Beetroot Red [strawberry cream flavour only]). *From Milk
    Essential Amino Acids g/100g Protein
    Isoleucine 6.4
    Leucine 10.6
    Lysine 9.6
    Methionine 2.2
    Phenylalanine 3.0
    Threonine 6.7
    Tryptophan 1.4
    Valine 5.9
    Non-Essential Amino Acids g/100g Protein
    Alanine 5.0
    Arginine 2.1
    Aspartic Acid 11.0
    Cystine/Cysteine 2.2
    Glutamic Acid 18.1
    Glycine 1.4
    Histidine 1.7
    Proline 5.5
    Serine 4.6
    Tyrosine 2.6
    Flavors
    Unflavored
    Toffee
    Vanilla
    Banana
    Banoffee
    Chocolate Coconut
    Chocolate Mint
    Chocolate Nut
    Chocolate Smooth
    Cookies and Cream
    Latte
    Melon
    Mocha
    Raspberry
    Strawberry Cream
    Summer Fruit
    την ειχα μπερδεψει με αυτη Impact Whey Deluxe (Μyprotein) αλλα εχουν διαφορετικα συστατικα και αυτη ειναι φθηνοτερη . οποτε λογικα η επομενη που θα δοκιμασω. μεχρι προτινος επαιρνα την αντιστοιχη isolate αλλα νομιζω ημουν υπερβολικος και η τιμη της πλεον ειναι στα υψη.
    για τη συγκεκριμενη μαρκα γινεται λογος εδω BULK συμπληρωματα. αν ψαξετε θα βρειτε review.

    εχετε υποψην οτι ειναι 82% η unflavored version, με τις γευσεις πεφτει το ποσοστο της πρωτεινης κατα 3% και με τη σοκολατα κατα 8%
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 27-06-12 19:27 #2
    Προεπιλογή
    Αυτην εχω τωρα. Σε γευση choco-coconut.

    Διαλυτοτητα οκ μια χαρα και η γευση της ιδιαιτερα ελαφρια, και γλυκια. Πινεται ευχαριστα (οχι οπως η whey shake ομως )
    I love sweets
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 27-06-12 22:07 #3
    Προεπιλογή
    Respect για την άγευστη...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 27-06-12 22:38 #4
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Dimitrios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Respect για την άγευστη...
    και η αγευστη μια χαρα πινετε απο οσο θυμαμαι...

    και η γευση vanilla ειναι πολυ ωραια...
    Το ποτό και το κάπνισμα με βοήθησαν να κόψω το γυμναστήριο!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 27-06-12 22:42 #5
    plucky underdog
    Το avatar του χρήστη average_joe

    Εγγραφή
    21-08-2011
    Περ.
    comfort zone,out.
    Μηνύματα
    1.426
    Προεπιλογή
    η βανιλια ειναι η μονη γευση που μου χει λειψει απο τοτε που πηγα στις αγευστες, θελω να εχω για post περαν απο κρεας κατι μερες και πρωτεινη με γευση βανιλια και σοκολατα υγειας.

    ελεγα για vanilla beans απο σουπερ. εκεινα που ειναι πανακριβα και ειναι σαν sticks αν ξερει κανενας... ας πει αν ειναι καλα. thanks!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 27-06-12 22:51 #6
    Το avatar του χρήστη Jimy

    Εγγραφή
    19-12-2011
    Περ.
    Κρήτη
    Μηνύματα
    170
    Προεπιλογή
    Και εγω την συγκεκριμενη πινω αυτον τον καιρο.(Την αγευστη)Εχει μεινει κανα 3κιλο ακομα και οταν τελειωσει θα παρω ξανα την ιδια.Απολυτα ικανοποιημενος,διαλυεται οσο καμια και για τα λεφτα της δεν το συζηταμε.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 27-06-12 22:52 #7
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Respect στη αγευστη κι από μένα. Τίμια πρωτείνη. Πολύ καλή επίσης η cream&coockies παρόλο που σε κάποιο τόπικ την είχα θάψει Μετά τη πρώτη βδομάδα τη συνήθισα και πλέον μ'αρέσει πολύ. Θα τις ξανά προτιμήσω και τις δύο κάποια στιγμή.
    Έχω δοκιμάσει και 2 σοκολάτες, την smooth και μια ακόμη δε θυμάμαι ποια, ή τη nut ή τη mint.. οι οποίες ήταν μια χαρά στη γεύση, λίγο ελαφριές όμως για τα γούστα μου, προτειμώ γεμάτες γεύσεις.
    Από διαλυτότητα-πέψη παίρνουν όλες άριστα.
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 27-06-12 22:53 #8
    Το avatar του χρήστη spartan77

    Εγγραφή
    24-07-2011
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.066
    Προεπιλογή
    κ γω την 5κιλη αγευστη εχω
    ωραια γευση εχει η αγευστη τελικα
    θα την ξαναπαρω!
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 27-06-12 23:34 #9
    Το avatar του χρήστη Madd_Chadd

    Εγγραφή
    26-09-2010
    Περ.
    serres
    Μηνύματα
    3.844
    Προεπιλογή
    Μου ειχε πει ο Στελιος να την παρω πριν καιρο και ειναι το καλυτερο value for money που εχω κανει,εννοειτε εχω αγευστη και περα απο την 1η φορα που ειχα παρει 5κιλη τωρα παιρνω 10 κιλα και μου βγαζει 5 μηνες σχεδον.

    Τη προτεινω χωρις 2η σκεψη!!!
    If you eat like a girl you look like a girl!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 25-07-12 04:31 #10
    Προεπιλογή
    Το καλο ειναι οτι δεν εχει διογκωτικα και απο γλυκαντικο μονο σπλεντα. Αυτο το soy lecithin γιατι το βαζουν παντου;

    Ποια γευση ειναι καλη; Για αγευστη σκεφτομαι να παρω απο isolate. Αυτη εδω την θελω για πρωϊνο και βραδυ. Για πειτε δυο,τρεις καλες γευσεις!
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 25-07-12 07:43 #11
    Το avatar του χρήστη Xxlakis

    Εγγραφή
    14-05-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    254
    Προεπιλογή
    Η γευση της αγευστης ειναι σαν πολυ νερομενο γαλα και την νοιωθεις στο στομαχι ετσι ακριβως.Μονο και μονο για αυτο εγινε η αγαπημενη μου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 25-07-12 15:52 #12
    Προεπιλογή
    Και απο που την αγοραζετε; Γιατι στο MP τα μεταφορικα ειναι 20 ευρω! Δε συμφαιρει με τιποτα, εαν θελω να παρω ενα κουτι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 26-07-12 07:11 #13
    Προεπιλογή
    Απο εκει που ειπες. Ή βρισκεις αλλον 1-2 και κανετε μαζεμενη παραγγελια ή παιρνεις μπολικα πραγματα (που συμφερουν απο εκει).

    Βεβαια, η αγευστη ακομα και μονο αυτη να παρεις, σε συμφερει νομιζω σε σχεση με ο,τι αλλο κυκλοφορει.
    I love sweets
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 26-07-12 13:53 #14
    Το avatar του χρήστη magayver

    Εγγραφή
    13-01-2010
    Περ.
    thessaliniki/serres
    Μηνύματα
    61
    Προεπιλογή
    μεχρι 25 κιλα μπορεις να παρεις ομως.
    εγω θα σου προτεινα να τα εξαντλεισεις μονος σου, τουλ αυτο κανω εγω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 26-07-12 16:31 #15
    Προεπιλογή
    ναι μονο αν δεν πινεις πολυ μην παρεις πολυ γιατι ημερομηνια ληξης εχουν κανα 8μηνο
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 51 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία