Σελίδα 18 από 52 ΠρώτηΠρώτη ... 8161718192028 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 256 έως 270 από 768
  1. 23-08-12 16:06 #256
    Το avatar του χρήστη s0k0s

    Εγγραφή
    10-03-2012
    Περ.
    Baku - Azerbaijan
    Μηνύματα
    1.893
    Προεπιλογή
    Όνομα: 1345726241384.jpg Εμφανίσεις: 4384 Μέγεθος: 60,2 KB

    Όνομα: 1345726217801.jpg Εμφανίσεις: 4347 Μέγεθος: 55,5 KB


    Ειναι τις κοπελας μου, καποια οπως παρατηρειτε ειναι αυξημενα ή και πεσμενα.
    Τι προτεινετε;
    Ευχαριστω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 24-08-12 14:14 #257
    Το avatar του χρήστη metz

    Εγγραφή
    20-10-2009
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    510
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο s0k0s Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όνομα: 1345726241384.jpg Εμφανίσεις: 4384 Μέγεθος: 60,2 KB

    Όνομα: 1345726217801.jpg Εμφανίσεις: 4347 Μέγεθος: 55,5 KB


    Ειναι τις κοπελας μου, καποια οπως παρατηρειτε ειναι αυξημενα ή και πεσμενα.
    Τι προτεινετε;
    Ευχαριστω.
    Οι αποκλίσεις που φαίνονται δεν είναι μεγάλες.

    Για να είστε σίγουροι όμως, καλά θα ήταν να δει τις εξετάσεις και ένας γιατρός ώστε να συμβουλέψει την κοπέλα καλύτερα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 24-08-12 14:47 #258
    Το avatar του χρήστη s0k0s

    Εγγραφή
    10-03-2012
    Περ.
    Baku - Azerbaijan
    Μηνύματα
    1.893
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο metz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι αποκλίσεις που φαίνονται δεν είναι μεγάλες.

    Για να είστε σίγουροι όμως, καλά θα ήταν να δει τις εξετάσεις και ένας γιατρός ώστε να συμβουλέψει την κοπέλα καλύτερα.
    Γιατρος του ΙΚΑ τις ειδε και ειπε οτι ειναι ολα οκ, δεν εχει τιποτα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 26-08-12 13:26 #259
    Το avatar του χρήστη metz

    Εγγραφή
    20-10-2009
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    510
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο s0k0s Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατρος του ΙΚΑ τις ειδε και ειπε οτι ειναι ολα οκ, δεν εχει τιποτα.
    Οι γιατροί του ΙΚΑ δεν ασχολούνται ιδιαίτερα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 27-08-12 15:00 #260
    Προεπιλογή
    Θα παω οπος και καθε χρόνο, για αιματολογικές και ούρων.
    Θελω φετος να παω ποιο οργανωμένος, έπαιρνα για πολλους μήνες πρωτεΐνη, Μαιο - Ιουνιο - Ιουλιο Lean Extreme.
    Ιούλιο Lipo 6 Black, Αύγουστο OxyElite Pro.
    Τι εξετάσεις πρέπει να ζητήσω να μου κάνουν;
    Υπάρχει καποια συγκεκριμένη;
    Εχω σταματήσει τα παντα απο την Παρασκευή που μας πέρασε και θα παω για εξετάσεις την αυτήν την Παρασκευή.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 27-08-12 15:39 #261
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο andreasaxo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα παω οπος και καθε χρόνο, για αιματολογικές και ούρων.
    Θελω φετος να παω ποιο οργανωμένος, έπαιρνα για πολλους μήνες πρωτεΐνη, Μαιο - Ιουνιο - Ιουλιο Lean Extreme.
    Ιούλιο Lipo 6 Black, Αύγουστο OxyElite Pro.
    Τι εξετάσεις πρέπει να ζητήσω να μου κάνουν;
    Υπάρχει καποια συγκεκριμένη;
    Εχω σταματήσει τα παντα απο την Παρασκευή που μας πέρασε και θα παω για εξετάσεις την αυτήν την Παρασκευή.
    Ξέχασα, Ιούλιο - Αύγουστο επίσης DCP.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 27-08-12 16:08 #262
    Προεπιλογή
    το καλυτερο παντως ειναι να πας να κανεις εξετασεις χωρις να κοψεις αυτα που περνεις
    για να δεις τα πραγματικα νουμερα..
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 27-08-12 16:58 #263
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pavlito10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    το καλυτερο παντως ειναι να πας να κανεις εξετασεις χωρις να κοψεις αυτα που περνεις
    για να δεις τα πραγματικα νουμερα..
    Με τιποτα, η δικια μου ειναι νοσηλεύτρια, θα μας ακούσει ολο το Κέντρο Υγείας εδω.
    Επιμένει οτι αυτα που παίρνω μου δημιουργούν πρόβλημα, δεν φοβαμε, απλα δεν γουστάρω την μουρμούρα καθόλου μετά.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 27-08-12 18:10 #264
    Προεπιλογή
    αχαχχααχχααχχαχαχααχαχχααχαχ οκ τοτε παω πασο
    εγω απλα στις εξετασεις μου ζηταω να εχει και τρανσαμινασες
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 27-08-12 18:16 #265
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pavlito10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αχαχχααχχααχχαχαχααχαχχααχαχ οκ τοτε παω πασο
    εγω απλα στις εξετασεις μου ζηταω να εχει και τρανσαμινασες
    O.k, θα το ζητήσω, αυτο αναλόγως τα αποτελέσματα, γιατί είναι;
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 27-08-12 19:21 #266
    Προεπιλογή
    για το συκωτι
    γενικα πρωτεινες,κρεατινες,.., εκει ''χτυπανε''
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 27-08-12 19:34 #267
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pavlito10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    για το συκωτι
    γενικα πρωτεινες,κρεατινες,.., εκει ''χτυπανε''
    Σ'ευχαριστω φιλε!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 28-08-12 23:06 #268
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pavlito10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    για το συκωτι
    γενικα πρωτεινες,κρεατινες,.., εκει ''χτυπανε''
    πουθενα δεν "χτυπανε" μαν..
    εκτος αν πασχεις ηδη απο νεφρικη ανεπαρκεια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 28-08-12 23:20 #269
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    λοιπον παιδια,επειδη εχει γινει αρκετη παραφιλολογια επι του θεματος,απο αδαης συναδελφους μου ιατρους,θα σας μιλησω με την ιδιοτητα του βιοπαθολογου,αλλα και ως πρωταθλητης της σωματικης διαπλασης(2000-2009).1)η πρωτεινη δεν αυξανει τις τρανσαμινασες,αλλα ενδεχεται να αυξησει την τιμη της ουριας,η οποια αυξανει και οταν ο οργανισμος ειναι αφυδατωμενος-πχ τους καλοκαιρινους μηνες.2)η πρωτεινη ενδεχεται να αυξησει την κρεατινινη,ο οπoιος ειναι πιο αξιοπιστος δεικτης νεφρικης λειτουργιας,μονο εαν συνοδευεται απο μονουδρικη κρεατινη-η αφθονο κοκκινο κρεας(το οποιο την περιεχει).3)οι τρανσαμνασες(sgot-sgpt/ALT-AST),αυξανονται και στην υπερπροπονηση.ο λογος ειναι οτι οι σκελετικοι μυες,εχουν υποδοχες τρανσαμινασων.οποτε,οταν η CPK αυξανει πανω απο 500,εχουμε μυικο καταβολισμο-ραβδομυολυση και αυξηση των ηπατικων ενζυμων.πιο αξιοπιστη ηπατικη λειτουργεια,παρεχεται απο τα χολοστατικα ενζυμα,αλκαλικη φωσφαταση(ALP)και γ-GT,καθως επισης και την τιμη της χολεριθρινης.τα συμπληρωματα οπως βιταμινες,αμινοξεα,δεν προκαλουν καμια τοξικοτητα,καθοτι ειναι ουσιες φυσικες,και οχι χημικες.η γενικη ουρων,θα δειξει σε περιπτωση εντονης προπονησης,κυλινδρους και καποια ερυθρα,αποτελεσμα της παραγωμενης μυοσφαιρινης,απο την ραβδομυολυση.οι συναδελφοι μου ιατροι,οι περισσοτεροι των οποιων ειναι πολεμιοι των συμπληρωματων,δεν ειναι σε θεση να ξεχωρισουν τη διαφορα φαγητου και συμπληρωματος,αλλα και ειναι παραπληροφορημενοι δυστυχως.βρισκονται σε εναν ημιμαθη σκοταδισμο και θεωρουν οτι τα συμπληρωματα πρεπει να εχουν εγκριση του Ε.Ο.Φ-o μονος λογος που το κανουν,ειναι για να περνει ο οργανισμος τη μιζα του.βεβαια,οταν ο γιατρος εχει λαδωθει απο την φαρμακευτικη εταιρια να γραψει τα αμονοξεα tonotil,στην κατακοιτη γριουλα,εκει κανει τον κινεζο,διοτι τα περνει.δεν ειναι τυχαιο οτι οι καταρτισμενοι αθλητιατροι στις Η.Π.Α,οι οποιοι ασχολουνται με υπεραθλητες εκατομυριων,σαφως και επιβαλουν το supplementation.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 29-08-12 00:27 #270
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη sobral

    Εγγραφή
    26-01-2011
    Περ.
    Chania, Crete
    Μηνύματα
    3.615
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GEORGE TOUL Εμφάνιση μηνυμάτων
    λοιπον παιδια,επειδη εχει γινει αρκετη παραφιλολογια επι του θεματος,απο αδαης συναδελφους μου ιατρους,θα σας μιλησω με την ιδιοτητα του βιοπαθολογου,αλλα και ως πρωταθλητης της σωματικης διαπλασης(2000-2009).1)η πρωτεινη δεν αυξανει τις τρανσαμινασες,αλλα ενδεχεται να αυξησει την τιμη της ουριας,η οποια αυξανει και οταν ο οργανισμος ειναι αφυδατωμενος-πχ τους καλοκαιρινους μηνες.2)η πρωτεινη ενδεχεται να αυξησει την κρεατινινη,ο οπoιος ειναι πιο αξιοπιστος δεικτης νεφρικης λειτουργιας,μονο εαν συνοδευεται απο μονουδρικη κρεατινη-η αφθονο κοκκινο κρεας(το οποιο την περιεχει).3)οι τρανσαμνασες(sgot-sgpt/ALT-AST),αυξανονται και στην υπερπροπονηση.ο λογος ειναι οτι οι σκελετικοι μυες,εχουν υποδοχες τρανσαμινασων.οποτε,οταν η CPK αυξανει πανω απο 500,εχουμε μυικο καταβολισμο-ραβδομυολυση και αυξηση των ηπατικων ενζυμων.πιο αξιοπιστη ηπατικη λειτουργεια,παρεχεται απο τα χολοστατικα ενζυμα,αλκαλικη φωσφαταση(ALP)και γ-GT,καθως επισης και την τιμη της χολεριθρινης.τα συμπληρωματα οπως βιταμινες,αμινοξεα,δεν προκαλουν καμια τοξικοτητα,καθοτι ειναι ουσιες φυσικες,και οχι χημικες.η γενικη ουρων,θα δειξει σε περιπτωση εντονης προπονησης,κυλινδρους και καποια ερυθρα,αποτελεσμα της παραγωμενης μυοσφαιρινης,απο την ραβδομυολυση.οι συναδελφοι μου ιατροι,οι περισσοτεροι των οποιων ειναι πολεμιοι των συμπληρωματων,δεν ειναι σε θεση να ξεχωρισουν τη διαφορα φαγητου και συμπληρωματος,αλλα και ειναι παραπληροφορημενοι δυστυχως.βρισκονται σε εναν ημιμαθη σκοταδισμο και θεωρουν οτι τα συμπληρωματα πρεπει να εχουν εγκριση του Ε.Ο.Φ-o μονος λογος που το κανουν,ειναι για να περνει ο οργανισμος τη μιζα του.βεβαια,οταν ο γιατρος εχει λαδωθει απο την φαρμακευτικη εταιρια να γραψει τα αμονοξεα tonotil,στην κατακοιτη γριουλα,εκει κανει τον κινεζο,διοτι τα περνει.δεν ειναι τυχαιο οτι οι καταρτισμενοι αθλητιατροι στις Η.Π.Α,οι οποιοι ασχολουνται με υπεραθλητες εκατομυριων,σαφως και επιβαλουν το supplementation.
    αυτά τα ποστ τα θέλουμε στο φόρουμ. Για να μαθαίνουμε πέντε πράγματα και να ξέρουμε κ πως να αποφύγουμε τυχόν δυσλειτουργίες. Όσο για τον ΕΟΦ ακριβώς έτσι έχουν τα πράγματα. Μία καθαρά κερδοσκοπική (κρατική αλλά στην λειτουργία παρακρατική θα την χαρακτήριζα) που μόνο να προστατεύσει τον καταναλωτή δεν έχει σκοπό. Αυτό γι αυτούς που ψάχνουν εγκρίσεις και γνωστοποιήσεις στα προϊόντα.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 18 από 52 ΠρώτηΠρώτη ... 8161718192028 ... ΤελευταίαΤελευταία