Σελίδα 50 από 52 ΠρώτηΠρώτη ... 404849505152 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 736 έως 750 από 768
  1. 12-12-16 15:50 #736
    Προεπιλογή
    Γιατρε ευχαριστώ πάρα πολύ

    "Χ" εννοούσα μία ηλικία, που για κάποιον να είναι πχ τα 39 και γι άλλον τα 69.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 12-12-16 21:37 #737
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    καποια ποστ πηγαν στα εκτος θεματος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 13-12-16 02:05 #738
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aepiskeptis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατρε ευχαριστώ πάρα πολύ

    "Χ" εννοούσα μία ηλικία, που για κάποιον να είναι πχ τα 39 και γι άλλον τα 69.
    Η ανδρόπαυση ξεκινά από τα σαράντα,αλλά μπορεί κάποιος στα πενήντα να έχει φυσιολογικό άξονα.Εφόσον δεν τον έχει πειράξει με ΑΑΣ και άλλα φάρμακα,ή παχυσαρκία,ΜΣ,ΣΔ2.
    Υπάρχει σχετικό κεφάλαιο στα θέματα υγεία,με το ΤRT
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 03-01-17 23:30 #739
    Προεπιλογή υψηλές τρανσαμινάσες
    Καλησπέρα παιδιά, είμαι νέος στο φόρουμ, αν και μπαίνω συχνά λόγο των εξαιρετικών θεμάτων και πληροφοριών , ποτέ δεν είχα κάνει λογαριασμό. Αρκετά με το μπλα μπλα, ας μπω λοιπόν στο θέμα.... Σήμερα πήγα για εξετάσεις αίματος, όλα φυσιολογικά και εντός ορίων, το μόνο εκτός ορίων ήταν η τρανσαμινάση SGPT(ALT) όπου ήταν 37, ενώ τα φυσιολογικά όρια σύμφωνα με τις εξετάσεις κυμαίνονται απο 7 - 36 U/L , θα σας παρουσιάσω τα αποτελέσματα των βιοχημικών εξετάσεων μου....

    Σάκχαρο 83
    Κρεατινίνη 1.2
    Χοληστερόλη 149
    Τριγλυκερίδια 40
    Τρανσαμινάση SGOT (AST) 31
    Τρανσαμινάση SGPT (ASL) 37
    Σίδηρος 121 και ο Αιματοκρίτης μου ήταν 50. το αναφέρω γιατί η κοπέλα στο εργαστήριο είπε '' με το που είδα οτι ήταν 50, αμέσως κατάλαβα οτι κάτι παίρνεις ''

    Είμαι 19, γυμνάζομαι σχεδόν 5 χρόνια, πάντα είχα φυσιολογικές εξετάσεις. Τον τελευταίο ενάμησι χρόνο παίρνω Πρωτεϊνη Whey isolate και 1 χαπάκι μουρουνέλαιο. Δεν παίρνω άλλα συμπληρώματα, 1 σκουπ την ημέρα και τέλος. Είμαι πολύ απογοητευμένος με τα αποτελέσματα και δεν κρύβω την ανησυχία τόσο τη δική μου όσο και των γονίων μου...έχω διαβάσει τόσα πολλά για την πρωτεινή που δεν περίμενα κάτι τέτοιο....
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 04-01-17 00:01 #740
    Το avatar του χρήστη LuNaT1C

    Εγγραφή
    07-07-2014
    Περ.
    Ioannina
    Μηνύματα
    532
    Προεπιλογή
    Μην τρελαίνεσαι...αυτές οι εξετάσεις επηρεάζονται ακόμα και από ένα DEPON...
    Ξανάκανε και εάν δεν επανέλθουν το κοιτάς
    Περίμενε όμως να ακούσεις και άλλες γνώμες ίσως πιο ειδικών
    Loosers in mind have no life...
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 04-01-17 01:26 #741
    Προεπιλογή
    Νομιζω οτι 50 σε ενηλικους ανδρες ειναι το οριο. Πινεις νερο μεσα στην μερα? Ποσα λιτρα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 04-01-17 02:02 #742
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο LuNaT1C Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην τρελαίνεσαι...αυτές οι εξετάσεις επηρεάζονται ακόμα και από ένα DEPON...
    Ξανάκανε και εάν δεν επανέλθουν το κοιτάς
    Περίμενε όμως να ακούσεις και άλλες γνώμες ίσως πιο ειδικών
    για καλό και για κακό θα πάω αύριο στον οικογενειακό μου παθολόγο να δω τι θα μου πει και αυτός...

    ευχαριστώ για τις συμβουλές
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 04-01-17 02:06 #743
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Mudang Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομιζω οτι 50 σε ενηλικους ανδρες ειναι το οριο. Πινεις νερο μεσα στην μερα? Ποσα λιτρα?
    και εγώ το ίδιο πιστεύω, μάλιστα είμαι και αιμοδότης λόγο του υψηλού αιματοκρίτη μου...όσο για το νερό, το τελευταίο διάστημα πίνω αρκετό, σίγουρα πάνω απο 3 λίτρα...παλιότερα μεχρι 2 το πολυ
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 04-01-17 12:34 #744
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Ειναι κριμα παντως να μας κανουν , η να γινομαστε κατα φαντασιαν ασθενεις σε κατα τα αλλα απολυτα φυσιολογικες τιμες εξετασεων..μαστιγα στην ελλαδα αυτο το πραγμα..
    Λιγο η κρεατινινη, αλλα αυτο μποορει να οφειλεται κ στις προπονησεις...κατα πασα πιθανοτητα αν ξανακανεις εξετασεις με μια αποχη 2-3ων ημερων απο προπονησεις να ειναι πιο χαμηλα..
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 06-01-17 15:13 #745
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειναι κριμα παντως να μας κανουν , η να γινομαστε κατα φαντασιαν ασθενεις σε κατα τα αλλα απολυτα φυσιολογικες τιμες εξετασεων..μαστιγα στην ελλαδα αυτο το πραγμα..
    Λιγο η κρεατινινη, αλλα αυτο μποορει να οφειλεται κ στις προπονησεις...κατα πασα πιθανοτητα αν ξανακανεις εξετασεις με μια αποχη 2-3ων ημερων απο προπονησεις να ειναι πιο χαμηλα..

    Λοιπόν πήγα χθες στον γιατρό και μου είπε οτι είναι απόλυτα φυσιολογικές οι εξετάσεις μου, όταν βέβαια του είπα οτι έπαιρνα πρωτεϊνη μου είπε κατευθείαν να την κόψω διότι η μακροχρόνια χρήση της μπορεί να μου προκαλέσει λίπωμα στο συκώτι...θα επαναλάβω αιματολογικές εξετάσεις, χωρίς να παίρνω καποιο συμπλήρωμα για να δω κατα πόσο επηρεάζεται ο οργανισμός μου...
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 06-01-17 15:33 #746
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Αστειο πραγμα αυτο που σου ειπε για την πρωτεινη κ το συκωτι..
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 06-01-17 16:11 #747
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Δυστυχώς, ενώ παγκοσμίως οι γιατροί υποστηρίζουν την ορθολογική χρίση συμπληρωμάτων για την βελτιστοποίηση της υγείας, στην Ελλάδα έχουν χρόνια την καραμέλα κόψε τις πρωτεΐνες για να μην παθεις ζημιά στα νεφρά... στο συκώτι...στη λίμπιντο... ακόμα πως θα χάσεις τα μαλλιά σου..!!
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 06-01-17 17:14 #748
    Το avatar του χρήστη Nive

    Εγγραφή
    12-04-2010
    Περ.
    Αιγάλεω city
    Μηνύματα
    1.993
    Προεπιλογή
    ...εχει αναφερθει νομιζω πως λιγοι ειναι οι γιατροι που δεν ριχνουν το αιωνιο "αναθεμα" μολις ακουσουν για συμπληρωματα.
    Και φυσικα οι μισοι μην πω και παραπανω θ'αναψουν το τσιγαρακι τους με το τελος της φρασης και μετα θα τσακισουν ο,τι σαβουρα βρεθει μπροστα τους.
    Κριμα...λιγοι το βλεπουν ολιστικα.
    PHYSIO ARK VERONIS
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 08-01-17 18:25 #749
    Προεπιλογή
    παιδιά συμφωνώ απόλυτα μαζί σας, πριν λίγο κοίταξα την κρέμα που τρώει ο νεογέννητος ξαδερφός μου και ένα απο τα συστατικά της είναι πρωτεϊνη ορού γάλακτος και μάλιστα έχει και καζεϊνη.....τώρα κατα πόσο καθαρά είναι τα γυμναστηριακά συμπληρώματα δεν το γνωρίζω, αλλά πιστεύω πως αν χρησιμοποιείς προϊόντα κάποιας γνωστής εταιρείας δεν θα υπάρξει πρόβλημα, αν κάνω κάπου λάθος διορθώστε με...
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 20-01-17 15:47 #750
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη psonara

    Εγγραφή
    13-01-2010
    Περ.
    αμαλιαδα
    Μηνύματα
    2.404
    Προεπιλογή
    κι εγω θεωρω οτι η ορθη ληψη συμπληρωματων απο αξιοπιστες εταιριες δεν θα προκαλεσουν ζημια.βεβαια δεν ειμαι ειδικος,απλα αυτη τη γνωμη εχω.παντως εκανα προχθες εξετασεις και βγηκαν πολυ αυξημενες και οι 2 χοληστερινες,η ουρια και η βιταμινη 12.
    εγω να σημειωσω οτι λαμβανω οχι καθημερινα 15γρ καθαρης πρωτεινης της εταιρειας ινκο.δεν εχω δοκιμασει κατι αλλο ουτε αλλη εταιρεια.
    ο γιατρος για να βγαλει λεει πορισμα θελει να δει την ετικετα της πρωτεινης και μετα να αποφανθει.
    εγω παλι δεν νομιζω να οφειλεται σε αυτο αλλα τα την παω να την δει.καμια αποψη?
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 50 από 52 ΠρώτηΠρώτη ... 404849505152 ΤελευταίαΤελευταία