Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 8 από 8
  1. 05-07-12 22:39 #1
    Post Λιποδιαλυτες
    Καλησπέρα σε όλους. Ονομάζομαι Πάυλος και είμαι 23 χρονών, Ύψος 1,80 και κιλά...105!!!
    Το ζήτημα που αντιμετοπίζω είναι το εξής. Μέχρι πρίν απο 2-3 χρόνια βρισκόμουν κολλημένος στα 80 κιλά, δέν ανέβενα ούτε κατέβενα. Η αλήθεια είναι πως δέν είχα ποτέ καλό πρόγραμμα διατροφής ούτε ήμουν ποτέ φάν της γυμναστικής. (Ναι, ξέρω πως η καλη διατροφή και η γυμναστική=υγειηνός τρόπος ζωής κλπ, αλλά το πρόγραμμά μου με σχολή το πρωί και δουλειά το απόγευμα δεν μου το επέτρεπε.) Το πρόβλημα είναι όμως οτι εδώ και ένα χρόνο το πράγμα έχει ξεφύγ'... πήρα καμιά 20ριά κιλά μέσα σε ένα χρόνο λόγω απίστευτα καθιστικής ζωής. (έως και 15 ώρες την ημέρα καθιστός!!). Τώρα θα μου πείτε... και τι δουλειά έχεις ρε αδερφέ στο "bodybuilding.gr" και θα χετε και δίκιο.
    Απλώς, μιάς και τώρα έρχεται το καλοκαιράκι και πήρα και το πτυχιάκι και έχω περισσότερο χρόνο, είπα να φτιάξω το πρόγραμμά μου. Όχι όμως λιώσιμο σε gyms και τέτοια, δέν είμαι εγώ γι'αυτά. Έχω ένα διάδρομο στο σπίτι, κάνω απο κανα μισαωράκι-3 τέταρτα jogging 2-3 φορές την εβδομάδα και έτσι σκοπεύω να συνεχίσω. Πρίν απο 2 χρόνια μάλιστα όταν σε μια φάση είχα φτάσει τα 87 είχα πάει και σε διατροφολόγο, κ μου χε δώσει πρόγραμμα και έχασα 6-7 κιλά.

    Ποιό είναι το βασικό ζητούμενο όμως??? Η κατάσταση είναι στο απροχώρητο. Γι'αυτό, σε συνδυασμό με την προσπάθειά μου να βελτιώσω την διατροφή μου και με το λίγο τρέξιμο που κάνω, σκευτόμουν να αγοράσω λιποδιαλυτές για κανα μήνα, έτσι να πάρω μπρός. (είχα πάρει κάποτε κάτι CLA1200 φυτικά αλλά δέν έκαναν δουλειά). Έχω ακούσει για τους Phen375, είναι καθόλου καλοί?? Μήπως έχετε κάτι να προτείτε εσείς βάσει των χαρακτηριστικών μου?? Ιατρικό ιστορικό δέν έχω, αν και έχω λίγη χολιστερίνη (κληρονομική )
    Ευχαριστώ προκαταβολικά!
    Παύλος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 06-07-12 00:37 #2
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    μαν ασε τους λιποδιαλυτες,κ ξεκινα να κανεις κατι για το βαρος σου..
    διατροφη κ προπονηση σιγουρα.
    αμα δεν εισαι για να λιωνεις σε τζυμ που γραφεις(αν κ δεν χρειαζεται τοσο,απλα τα βασικα θες),μην περιμενεις τπτ με κανενα λιποδιαλυτη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 06-07-12 09:24 #3
    Το avatar του χρήστη panakos

    Εγγραφή
    06-04-2011
    Περ.
    karditsa
    Μηνύματα
    4.006
    Προεπιλογή
    φιλε μου καλως ηρθες πρωτα απο ολα!!
    ασε τους λιποδιαλυτες!οπως ειπε ο beef απο πανω αχρηστοι θα σου ειναι!
    κανεδιαδρομο σπιτι σου κοψε το βραδινο(αφου το μονο που σε νοιαζει ειναι να πεσιες σε βρος)ή καλυτερα αν μπορεις κανε την διατροφη που σου ειχε βγαλει ο διατροφολογος!
    μην περιμενεις εννοεται να φτιαξεις σαν σωμα!
    απλα θα πεσεις σε κιλα που ειναι και το ζητουμενο!

    αν καποια στιγμη αποφασισεις πως σου αρεσει το gym,θα δεις και τα καλα του!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 06-07-12 10:47 #4
    Το avatar του χρήστη ΠανοςΒ

    Εγγραφή
    04-12-2011
    Περ.
    Κορωπι
    Μηνύματα
    1.865
    Προεπιλογή
    Οτι σου είπαν τα παιδιά. Εξυπνη προπόνηση χρειάζεται και οχι πολύ προπόνηση.

    Ξεκίνα να καθαρίζεις τη διατροφή σου σιγά σιγά απο βλακείες. Τη μια βδομαδα κόψε τα ανααψυκτικά και τα ετοιμα φαγητα. Την επόμενη τις ζάχαρες. Την 3η τα κορεσμένα λιπαρα. Η αλλαγή θελει συνειδητοποίηση για να μη γινεται καταναγκαστικά και σπασεις καποια στιγμη. Οταν ξερεις τι κάνεις και γιατί το κάνεις, τότε σου γίνεται συνηθεια.

    Για διατροφή στο φορουμ υπάρχει πληθώρα πληροφοριών αν δε βαριεσαι. Αλλιως το χαρτακι που εχεις απο τον διατροφολόγο, αλλά αν δε μαθεις να φτιάχνεις τη διατροφή σου θα φουσκο-ξεφουσκωνεις συνεχεια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 06-07-12 14:37 #5
    Το avatar του χρήστη Madd_Chadd

    Εγγραφή
    26-09-2010
    Περ.
    serres
    Μηνύματα
    3.844
    Προεπιλογή
    If you eat like a girl you look like a girl!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 06-07-12 16:19 #6
    Προεπιλογή
    Ευχαριστώ όλους για το καλοσόρισμα αλλά και για τις συμβουλές. Ναι το γνωρίζω αυτό για τον έλεγχο της διατροφής, είναι πολύ σημαντικό να ξέρεις τι τρώς και τι κόβεις. Παρ'όλα αυτά, όλοι σας γνωρίζετε οτι το Bodybuilding γενικά είναι ένα...ακριβό σπορ Το να πρέπει να φάει κανείς την Τετάρτι ψάρι με σαλάτα και την πέμπτη λαχανικά με μοσχαρίσια και την παρασκευή πουρέ με κλπ κλπ, ακούγεται ωραίο και ιδανικό αλλά είναι καί πολυέξοδο και πολύδύσκολο είτε ζείς μόνος σου είτε με την οικογένειά σου (μιλώ απο εμπειρία που το χω ζήσει και στις δύο περιπτώσεις). Το ζητούμενο κατ'εμέ είναι να φτάσω σε μια σταθερή βάση (της τάξεως των 75 πχ) κιλών και να μείνω εκεί. Ούτε να γίνω φέτες θέλω, ούτε να γίνω σφίχτης θέλω, αυτό που ζητάω είναι ένα φυσιολογικό υγειές σώμα. Και αφήνω τους κοιλιακούς και τα μούσκουλα για τον Σάκη Τους λιποδιαλυτες τους σκέφτηκα σαν μια γρήγορη λύση σε συνδυασμό με τρέξιμο και υγηεινή διατροφή για να φτάσω στα επιθυμητά κιλά και μετά προσέχοντας να μείνω σταθερά εκει. Απλά θα ήθελα να ξέρω αν γενικά βοηθάνε σε αυτό, αν οι Phen375 που είναι τοσο διαφημησένοι πίανουν τελικά, και άν ειναι ασφαλείς ως προς την υγεία γενικότερα. Για διατροφή και υγειηνή ζωή έχω ακούσει/συζητήσει/διαβάσει πολλά. Για τους λιποδιαλυτές όμως.... θα ήθελα κάποιες πληροφορίες. Σέβομαι και κρατάω το "άσε τους λιποδιαλυτές", αλλά θα ήθελα μια πληροφόρηση πάνω στο θέμα. Ευχαριστώ για τις ήδη υπάρχουσες απαντήσεις - άν έχει κάποιος γνώσεις κ πληροφορίες για το ζήτημα αυτό, θα χαιρόμουν να διαβάσω σχετικά..
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 06-07-12 17:04 #7
    The Trainer
    Το avatar του χρήστη crow

    Εγγραφή
    18-05-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    693
    Προεπιλογή
    Δυστηχως δεν υπαρχει γρηγορη λυση............οι λιποδιαλυτες απλα θα σε βοηθησουν λιγο,οσο πιο πολλα κανεις για να βοηθησεις το σωμα σου τοσο πιο ομορφο θα ναι κ το αποτελεσμα. Τωρα εσυ μιας κ δεν μπορεις να κανεις τιποτα αλλο περα απο διατροφη μην ζητας θαυματα απο κανενα σκευασμα ειτε το διαφημιζει η Μονικα Μπελουτσι ειτε ο Κολεμαν.
    Καταρχην θα πρεπε πρωτα να σκεφτεις το οτι εισαι πιτσιρικας και εχεις χοληστερινη,οποτε πρεπει να παρεις κατι που θα σε βοηθησει κ με αυτο το προβλημα(διοτι phen,shen, etc δεν βοηθαν)
    Εγω ακομη κ στη προετοιμασια μου παιρνω 2 πολυ απλους λιποδιαλυτες της αγορας κ εχω δει πολυ καλητερα αποτελεσματα απο τους super duper extreme fatburnenrers που ολοι ψαχνουν....οσο για το Cla κακος το υποτιμας...εσυ Ω3, Cla kai Carnitine καλο ειναι να παιρνεις συνεχεια για τη χοληστερηνη σου,οπως καλο ειναι να σκεφτεις να περπατας καθε μερα απο καμια ωρα ακομη και στο δρομο ή σε κανα παρκο...Κανε αυτα για τα πρωτα 10κιλα και μετα το βλεπεις για κατι πιο πολυπλοκο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 06-07-12 17:08 #8
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    +1 στη crow
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση