Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 49
  1. 17-09-14 19:48 #31
    Το avatar του χρήστη stef.

    Εγγραφή
    21-05-2013
    Περ.
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    333
    Προεπιλογή
    μπραβο ρε φιλε!! καλη συνεχεια...
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 17-09-14 21:31 #32
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Fataoulas Εμφάνιση μηνυμάτων
    3 χρονια κι 17 μερες ακαπνος
    όσο μετράς την κάθε μέρα είναι σα να μετράς αντίστροφα για να το ξαναξεκινήσεις.
    Σταμάτα να μετράς γιατι έτσι το τριβελίζεις στο μυαλό σου σα να ψυχαναγκάζεσαι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 18-09-14 14:01 #33
    Το avatar του χρήστη Fataoulas

    Εγγραφή
    06-07-2012
    Περ.
    Zakynthos
    Μηνύματα
    2.213
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stef. Εμφάνιση μηνυμάτων
    μπραβο ρε φιλε!! καλη συνεχεια...

    Να'σαι καλα

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lila_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    όσο μετράς την κάθε μέρα είναι σα να μετράς αντίστροφα για να το ξαναξεκινήσεις.
    Σταμάτα να μετράς γιατι έτσι το τριβελίζεις στο μυαλό σου σα να ψυχαναγκάζεσαι.

    Αληθεια Αλικη, ουτε καν το σκεφτομαι. Να φανταστεις, 1η Σεπτεμβρη που θα εκλεινα 3 χρονια, τοτε ειχα σκοπο να κανω αυτο το ποστ. Αλλα το ξεχασα
    Πιο πολυ σα κινητρο για ολους μας το κανω, παρα επειδη το εχω μες στο μυαλο μου
    Είμαι απλά ένα αγόρι που στέκεται μπροστά σε ένα ταψί παστίτσιο,
    ζητώντας ένα πιρούνι...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 18-09-14 14:11 #34
    Προεπιλογή
    Γεια σου ρε Δημητρη τερατουργημα!!! Μπραβο για την προσπαθεια!

    Αληθεια τωρα που δεν καπνιζεις σου φαινεται τοσο ενοχλητικος ο καπνος σε φαση που να αντιδρας στην παρουσια αλλων καπνιστων?
    Οταν λεω να αντιδρας εννοω με φιλικο τροπο , δηλαδη καποια μπουνια , καποια κλωτσια, οχι ομως παρατραγουδα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 18-09-14 14:30 #35
    Το avatar του χρήστη Fataoulas

    Εγγραφή
    06-07-2012
    Περ.
    Zakynthos
    Μηνύματα
    2.213
    Προεπιλογή
    Καλημερα γιατρε

    Η αληθεια ειναι οτι στην αρχη (το πρωτο μηνα-διμηνο) οταν συνομιλουσα με καποιο καπνιστη, μου εκανε τοσο μεγαλη ενοχληση που αναρρωτιομουν αν και εγω ημουν ετσι απεναντι σε μη καπνιστες. Τωρα πια δε μου κανει καν αισθηση. (περιεργο )

    Το να καπνιζουν διπλα μου/μπροστα μου δε με ενοχλει καθολου, ουτε τωρα ουτε τοτε. Απεναντιας, αν καποιος θελει να αναψει ενα τσιγαρο και το σκεφτεραι επειδη ειναι μεσα σε μαγαζι, του φερνω το τασακι μπροστα του και του λεω αν θελει να το κανει

    (εχω ακουσει ατομα πρωην καπνιστες να αντιδρανε "ασχημα" μπροστα σε καπνιστες, αλλα εγω προσωπικα σχεδον 20 χρονια καπνιζα, τωρα θα με πειραξει ο καπνος? )
    Είμαι απλά ένα αγόρι που στέκεται μπροστά σε ένα ταψί παστίτσιο,
    ζητώντας ένα πιρούνι...
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 11-07-16 19:02 #36
    Το avatar του χρήστη Fataoulas

    Εγγραφή
    06-07-2012
    Περ.
    Zakynthos
    Μηνύματα
    2.213
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Fataoulas Εμφάνιση μηνυμάτων
    85,9 κιλα η ζυγαρια (εχω να πεσω τοσο χαμηλα απο πριν το στρατο) και η κοιλια εχει σχεδον χαθει.


    85,3 πριν 10 μερες περιπου, και ακομα εχουμε 3 μηνες καλοκαιριου για να βελπιωθω (

    Στη φωτο αυτη, ειμαι στα 87 κιλα, ενα μηνα πριν νομιζω. Το κακο ειναι οτι εχει χαθει πολυ ογκος. Στηθος/πλατη/χερια αδειασαν.... δε γινοταν διαφορετικα για να πεσει η κοιλια. Ισως ομως το παρακανα, μειωσα θερμιδες πολυ, ισως δεν επρεπε.

    Καθε γνωμη εννοειται καλοδεχουμενη

    Όνομα: fat.jpg Εμφανίσεις: 162 Μέγεθος: 64,8 KB
    Είμαι απλά ένα αγόρι που στέκεται μπροστά σε ένα ταψί παστίτσιο,
    ζητώντας ένα πιρούνι...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 11-07-16 19:43 #37
    Προεπιλογή
    Α. Από τι μακροσυστατικα μειωσες θερμιδες;

    Β. Τι πρόγραμμα κάνεις;

    Γ. Carb up/loading κάνεις, κάθε πότε ;

    Δ. Από αλάτι πως πας;
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 11-07-16 20:05 #38
    Το avatar του χρήστη Fataoulas

    Εγγραφή
    06-07-2012
    Περ.
    Zakynthos
    Μηνύματα
    2.213
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aepiskeptis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α. Από τι μακροσυστατικα μειωσες θερμιδες;
    Εκοψα τη πολυ σαβουρα (εχω μια αδυναμια στη πραλινα, και αυτη σε μενα ) Δε λεω οτι δε θα φαω κατι, αλλα αποφευγω πια να τα εχω στο ψυγειο γιατι οσα και να'ναι, δε μενουν για πολυ
    Επισης το μεσημεριανο μαζι με τη σαλατα ειναι νορμαλ σε ποσοτητα. Δε σηκωνομαι σκασμενος οπως παλιοτερα.
    Τωρα που εχει καλοκαιριασει, το βραδυνο μου ειναι πολυ καρπουζι. Κασκως δε τρωω κατι πιο χρησιμο θερμιδικα


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aepiskeptis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Β. Τι πρόγραμμα κάνεις;
    1 σημειο τη μερα, drop sets. Σε ευτο βοηθαει οτι εχω φιλο spotter

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aepiskeptis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γ. Carb up/loading κάνεις, κάθε πότε ;
    Μια φορα τη βδομαδα θα φαω παραπανω υδατανθρακα, αλλα και τις αλλες μερες τρωω, ειτε ιεναι γεμιστα, πατατα βραστη, μακαρονια, ενα μικρο ντακο μαζι με τη σαλατα το μεσημερι.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aepiskeptis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δ. Από αλάτι πως πας;
    Λιγο, και στη σαλατα αλλα και στο φαι, ισα για τη γευση
    Είμαι απλά ένα αγόρι που στέκεται μπροστά σε ένα ταψί παστίτσιο,
    ζητώντας ένα πιρούνι...
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 11-07-16 20:42 #39
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    87 εισαι? Καλα ρε τρελό τι ύψος έχεις? Μπας και εχεις μπουτάρες και τις κρύβεις?
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 11-07-16 20:48 #40
    Το avatar του χρήστη Fataoulas

    Εγγραφή
    06-07-2012
    Περ.
    Zakynthos
    Μηνύματα
    2.213
    Προεπιλογή
    Στη φωτο ναι, 87 (ισως και λιγο περισσοτερο). Σημερα που ζυγηστικα ημουν 86 μισο
    Υψος, 1,84 και ποδια (αν σκεφτεις οτι ειναι λιγο παραμενημενα ) μου λενε οτι ειναι το δυνατο μου σημειο

    Θα ανεβασω φωτο, αλλα απο τη τριχα δε θα φανουν και πολλα
    Είμαι απλά ένα αγόρι που στέκεται μπροστά σε ένα ταψί παστίτσιο,
    ζητώντας ένα πιρούνι...
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 11-07-16 20:53 #41
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    χμμ φαινεσαι λεπτος στη φωτό. Αν και θελουμε καλύτερη ανάλυση, καλύτερο φωτισμό και από πολλές γωνίες
    Νομίζω δε χρειάζεσαι να χάσεις. Με 3-4 χρόνια, πόσα κάνεις, είσαι πολύ καλά, χτυπάς (τουλάχιστον) 90 αξιοπρεπή κιλά εύκολα
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 11-07-16 20:58 #42
    Προεπιλογή
    Merenda μπορείς να φτιάξεις μόνος σου. Δεν είναι πραλινα φουντουκιού, αλλά υποκατάστατο που θα σε ικανοποιεί.
    Συστατικά είναι κακάο, πρωτεινη σκόνη, νερό,καποιο γλυκαντικό, λίγο λίπος ίσως ελαιόλαδο ή φυστικοβουτυρο. Αντί να κάνεις την πρωυεινη ρόφημα, βάζεις λίγο νερό κι ανακατεύεις. Ακριβώς όπως γίνεται η κρύα κρέμα στιγμής.

    Άρα εκοψες τη σαβουρα πράγμα που θα σε κανει μα χάσεις λίπος κι όχι μυϊκό ιστό. Σωστά;

    Και μειωσες τις ποσότητες του φαγητού, χωρίς να ξέρεις όμως πόση πρωτεινη, λίπος, υδατάνθρακα ετρωγες πριν και πόσο τρως τώρα. Σωστά;

    Για να χάσεις μυϊκή μάζα είτε δεν τρως αρκετή πρωυεινη είτε το ερέθισμα που δίνεις στους μυς δεν αρκετό για να τους συντηρήσεις.

    Τα drop sets είναι τακτική μυϊκής εξάντλησης, πρέπει να δεις σε τι ποσοστό της 1ρμ δουλευεις πριν αυτά.

    Carb loading γίνεται οργανωμένα με πολύ υδατάνθρακα. Με την προϋπόθεση ότι η διατροφή σου είναι χαμηλή σε αυτόν και το ανέβασμα θα σε ωφελήσει.

    Κι εγώ πέρυσι ελιωσα σε 3 μήνες, αλλά δεν έκανα βάρη για ένα χρόνο, 3 μήνες δούλευα 14+ ώρες και έτρωγα πολύ λίγο
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 11-07-16 21:07 #43
    Το avatar του χρήστη Fataoulas

    Εγγραφή
    06-07-2012
    Περ.
    Zakynthos
    Μηνύματα
    2.213
    Προεπιλογή
    Το ζητημα ειναι, να τρωω ποιοτικα Αλικη μου, και ωρες ωρες ειμαι λες και περασα κατοχη και τρωω μεχρι σκασμου

    Εκανα γυμναστικη παλια και με πολυ καλα αποτελεσματα ομολογω (....πριν 22 χρονια ) μεχρι που ηρθε η πρωτη μου μηχανη. Μετα παει γυμναστικη, παει κιθαρα, αστα

    Περιστασιακα εκανα, αλλα σοβαρα και με πραγματικη ορεξη, ναι, 4+ χρονια τωρα. Και για την ηλικια μου, κακα τα ψεμματα, και καλα που ειμαι. Γιατι τα gains που ειχα ενα 6μηνο τΟτενες, τωρα θελω 2 χρονιακια για το ιδιο αποτελεσμα (και λιγα λεω)
    Είμαι απλά ένα αγόρι που στέκεται μπροστά σε ένα ταψί παστίτσιο,
    ζητώντας ένα πιρούνι...
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 11-07-16 21:21 #44
    Το avatar του χρήστη Fataoulas

    Εγγραφή
    06-07-2012
    Περ.
    Zakynthos
    Μηνύματα
    2.213
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aepiskeptis Εμφάνιση μηνυμάτων
    ....


    Macros και θερμιδες δε μετρησα ποτε μου, αλλα οταν παιζω υποθερμιδικα, (και εχει τυχει να χασω απο 1 εως 3 κιλα τη βδομαδα) σιγουρα θα χασω και μυικα.
    Πρωτεινη (σε τροφη και σκονη) δε μπορω να πω οτι τη μειωσα. Απεναντιας, 3 σκουπ τη μερα συν οτι πρωτεινη περιεχει το φαγητο, δε το λες και λιγο (ισως ομως και να ειναι τελικα)

    Α, ξεχασα να πω οτι, πρωινο ξυπνημα, καψουλα καφεινης 40 λεπτα ελλειπτικο νηστικος, μπανιο, δουλεια και μετα πρωινο. Αυτο γινεται 5 φορες τη βδομαδα

    (συνταγη για πραλινα, καπου ειχα δει και ηταν πραγματικα ευκολη στην ετοιμασια, αλλα και φαινοταν νοστιμη )
    Είμαι απλά ένα αγόρι που στέκεται μπροστά σε ένα ταψί παστίτσιο,
    ζητώντας ένα πιρούνι...
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 11-07-16 21:35 #45
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Fataoulas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Macros και θερμιδες δε μετρησα ποτε μου, αλλα οταν παιζω υποθερμιδικα, (και εχει τυχει να χασω απο 1 εως 3 κιλα τη βδομαδα) σιγουρα θα χασω και μυικα.
    Πρωτεινη (σε τροφη και σκονη) δε μπορω να πω οτι τη μειωσα. Απεναντιας, 3 σκουπ τη μερα συν οτι πρωτεινη περιεχει το φαγητο, δε το λες και λιγο (ισως ομως και να ειναι τελικα)

    Α, ξεχασα να πω οτι, πρωινο ξυπνημα, καψουλα καφεινης 40 λεπτα ελλειπτικο νηστικος, μπανιο, δουλεια και μετα πρωινο. Αυτο γινεται 5 φορες τη βδομαδα

    (συνταγη για πραλινα, καπου ειχα δει και ηταν πραγματικα ευκολη στην ετοιμασια, αλλα και φαινοταν νοστιμη )
    αν χανεις μυικα ενω εχεις ενα σεβαστο αποθεμα λιπους ανω του 12 ενα πραμα μονο σημαινει...υποπρωτεινιαζεσαι και τα τρια σκουπ δεν φτανουν ουτε για ζητω σε υποθερμιδικη απο την στιγμη που κανεις υποθερμιδικη και δαπανας πρωτεινη για ενεργειακους σκοπους και οχι για χτησιμο....επισης βασιζεσαι πολυ σε σκονες βλεπω αν δεν φας κρεας φιλε δεν κανεις τιποτα με σκονες κορμι δεν εχτισε κανενας και αυτα που λενε για την υψηλη βιολογικη αξια του ορου γαλακτος τα ακουω βερεσε κρεας και παλι κρεαςολοι οσοι ασχολουνται σοβαρα με το σωμα τους και αναλαμβανουν να σε κατεβασουν σε αγωνες οι εννια στους δεκα σου λενε ασε τις σκονες και ξεκινα φαγητο

    εν κατακλειδι η υποθερμιδικη θελει πολυ πρωτεινη
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη vaggan : 11-07-16 στις 21:39
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία