Θέμα: Jeff King

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 36
  1. 23-07-12 11:35 #16
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kostas_m Εμφάνιση μηνυμάτων
    ωραιο σωματακι αλλα δεν εχει και πολυ υψος

    8/10
    σωματακι????οτι να ναι μεγαλεσωματακι ειχε ο ιωαννης μελισσανιδης
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 23-07-12 11:43 #17
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.561
    Προεπιλογή
    Επειδη τον βλέπω σε φωτογραφίες δίπλα από τον Μπουρνάζο,αν και όχι ακριβως δίπλα διπλα,δεν τον βλεπω για τόσο κοντο...Ο Σπύρος ειναι 1.87.
    Εξαλλου το μεγαλο ύψος στο αγωνιστικο bbibg θεωρείται μειονεκτημα και εμπόδιο ανάπτυξης μεγαλων και γεμάτων μυώνων,φυσικα πάντα με εξαιρεσεις.

    ----

    Τελικα δεν ξερουμε γιατι δεν εκανε το αλμα στην IFBB,φήμες λενε ότι είχε κοντρα με τον Weider ο οποιος ήθελε να τον υποχρεώσει να παίξει πρωτα σε NPC ,Εθνικο Πρωτάθλημα,ενω ήταν αρκετα προχωρημενος,αλλα επαιζε σε αλλες ομοσπονδίες (WABBA-NABBA)
    Φυσικα αν ο Weider ήθελε,μπορουσε να του δωσει δικαιωμα να παίξει σε επαγγελματικούς αγώνες,καθως δεν ήταν ο μονος που δεν ειχε περάσει από διαδικασία Εθνικών αγώνων για την απόκτηση καρτας.
    Τελικά είναι κατι που δεν εγινε ποτέ καθως ακουστηκε ότι τελικα ο King δεν θελησε να μπει σε αυτη την διαδικασία.

    Μερικές φωτογραφίες από το 1983,τότε που είχε παίξει και στο Mr Universe της ΝΑΒΒΑ

    Όνομα: 1983UJeff-King-by-Whyatt.jpg Εμφανίσεις: 869 Μέγεθος: 257,8 KB



    Όνομα: King-1983-Jeff-King-.jpg Εμφανίσεις: 1327 Μέγεθος: 226,5 KB

    Όνομα: 1983UKing.jpg Εμφανίσεις: 823 Μέγεθος: 149,7 KB


    Από το 1987,όπου ειχε διαγωνιστεί στην επαγγελματική κατηγορία της ΝΑΒΒΑ και της WABBA


    Όνομα: 1987-NABBA-Pro-U-File0001.jpg Εμφανίσεις: 864 Μέγεθος: 268,2 KB


    Και από το 1988,την τελευταία του χρονιά. NABBA Pro Mr.Universe


    Όνομα: 1988-Jeff-King-2-88-Pro-U-2.jpg Εμφανίσεις: 890 Μέγεθος: 301,9 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 23-07-12 12:02 #18
    Προεπιλογή
    Polyneikos όντως από ότι ξέρω και εγώ δεν έκανε το βήμα γιατί θα έπρεπε να ξαναπεράσει στάδια προκρίσεων τα οποία είχε ήδη κάνει. Πάντως στην κατάσταση που τον βλέπω στις φωτό τα έτη 1987,1988 θα τολμήσω να πω ότι μπορεί και να διεκδικούσε ακόμα και το Μρ.Ο, από τον Lee. Σίγουρα θα πλασαριζόταν στις κορυφαίες θέσεις, και άνετα 'χτύπαγε' τον Gaspari και τον Labrada γθατί εκτός από τον υπερβολικό του όγκο είχε και ξεκάθαρα κοψίματα

    ΥΓ πολύ καλό το φωτογραφικό υλικό σου
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 23-07-12 14:59 #19
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο goldenera Εμφάνιση μηνυμάτων
    Polyneikos όντως από ότι ξέρω και εγώ δεν έκανε το βήμα γιατί θα έπρεπε να ξαναπεράσει στάδια προκρίσεων τα οποία είχε ήδη κάνει. Πάντως στην κατάσταση που τον βλέπω στις φωτό τα έτη 1987,1988 θα τολμήσω να πω ότι μπορεί και να διεκδικούσε ακόμα και το Μρ.Ο, από τον Lee. Σίγουρα θα πλασαριζόταν στις κορυφαίες θέσεις, και άνετα 'χτύπαγε' τον Gaspari και τον Labrada γθατί εκτός από τον υπερβολικό του όγκο είχε και ξεκάθαρα κοψίματα

    ΥΓ πολύ καλό το φωτογραφικό υλικό σου
    απο το στομα μου το πηρες ειναι τερατωδης με φοβερη σκληροτητα αλλα εχει και καλουπαρα μου αρεσει περισσοτερο απο gaspari
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 23-07-12 15:01 #20
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Απιστευτος..πολυ σκληραδα,τρομερα ποδια και βαθια κοψιματα με σπιρταδα..πιο κοντα στον μετεπειτα διεκδικητη ντοριαν,σιγουρα θα χε μεγαλη κοντρα με τον haney..
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 23-07-12 15:38 #21
    Προεπιλογή
    ψηλωσε ο jeff-ουκος απο τις παλιες φωτογραφιες

    *δεν φενοτανε για 187 αλλα για 167 αν μου λεγατε θα ελεγα ναι γιατι δεν ειχα δει καλες φωτο
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 23-07-12 16:21 #22
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.561
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kostas_m Εμφάνιση μηνυμάτων
    ψηλωσε ο jeff-ουκος απο τις παλιες φωτογραφιες

    *δεν φενοτανε για 187 αλλα για 167 αν μου λεγατε θα ελεγα ναι γιατι δεν ειχα δει καλες φωτο
    Kαλα ,χαλαρωσε λίγο γιατι εχεις παρει φόρα και οργωνεις όλο το φόρουμ αλλά δεν ειναι παντου το ίδιο,τουλάχιστον όσον αφορά αθλητες.
    Διαβασε προσεκτικα το ποστ μου,εγω δεν εγραψα πουθενα ότι αυτος ειναι 1,87,εκτός αν τον λενε και Σπύρο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 27-09-12 00:55 #23
    Προεπιλογή
    Όνομα: kingblnp.jpg Εμφανίσεις: 759 Μέγεθος: 62,4 KB
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 28-06-16 11:18 #24
    Προεπιλογή
    Μια χαρακτηριστική πόζα του Jeff King από το περιοδικό των εκδόσεων ΑΘΛΗΤΗΣ, bodybuilding τεύχος No3 - Μάρτιος 1985, σελ. 21.

    Ολόκληρο το τεύχος έχει ανέβει ηλεκτρονικά στο blog.athlitis.gr

    Όνομα: Jeff-King--web.jpg Εμφανίσεις: 479 Μέγεθος: 272,8 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 28-06-16 16:52 #25
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    μας φαινόταν σαν ψεύτικος εκείνα τα χρόνια όταν τον βλέπαμε σε περιοδικά της εποχής , άκρως εντυπωσιακός και επειδη δεν είχαμε παραστασεις εκείνα τα χρόνια , ούτε ευκολα μπορούσαμε να αγοράσουμε περιοδικά του ββ γιατι δεν κυκλοφορούσαν σε μικρές επαρχιακές πόλεις και τον Τζεφ τον βλέπαμε σαν εξωγήινο
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 28-06-16 20:19 #26
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    ο μονος που θα ηταν φοβητρο για τον haney...κριμα..
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 28-06-16 21:05 #27
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.561
    Προεπιλογή
    Τον είχε αντιμετωπίσει ο Σπύρος Μπουρνάζος στο Mr Kosmos της WABBA το 1984, στην Ρώμη.
    Ηταν θηριώδης αλλά παχύς, εκτός φόρμας.
    Με το όνομα θεωρώ πήρε την 2η θέση, ενω ο Σπύρος Μπουρνάζος την 5η.





    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες    
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 29-06-16 21:32 #28
    Το avatar του χρήστη S. KTISTAKIS

    Εγγραφή
    29-09-2009
    Περ.
    ΜΙΝΩ'I'ΤΗΣ
    Μηνύματα
    1.491
    Προεπιλογή
    Μετριο καλουπι και ασυμετρος με μαζες σε διασκορπισμενες που δεν εδεναν σαν συνολο !

    Τον παρακολουθουσα και εχει δικιο ο Κωστας με την κοντρα που ειχε με τον W !

    Τον πατερ δεν τον πλησιαζε καν μην μπενετε σε τετοιες συγκρισεις το μονο που μπορουσε να πλησιασει απο αυτον ηταν τη σκια του !

    Εκανε σωστες επιλογες αγωνων μετα τη κοντρα αλλα δεν μπορεσε ποτε να εχει σταθερη αξια και πορεια!

    Εαν επαιζε Ο θα ηταν μεσα στην τριαδα απο 4-6 !
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 29-06-16 22:21 #29
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    στον αγωνα με τον Σπύρο Μπουρνάζο αν θυμάμαι καλα ενας ιταλός ο Ρομπέρτο Ζαρτινόνη είχε βγεί πρώτος και θεωρώ ότι παρ όλες τις μάζες και το επίπεδο που είχε ο Τζεφ Κινκ , ο Μπουρνάζος έπρεπε να είναι σε καλύτερη θέση απο αυτόν , γιατι ήταν πιο έτοιμος και ολοκληρωμένος
    όσο για την σύγκριση με τον Λή , δεν νομίζω ούτε να τον άγγιζε , ο Λή όσα χρόνια έπαιζε στο Ολύμπια έπαιζε χωρίς ουσιαστικό αντίπαλο να τον εκθρονήσει
    ακόμη και ο Ντόριαν που ήταν πολύ καλός και η αλήθεια ήθελα να κερδίσει , εκείνη τη χρονιά δεν μπορούσε γιατι πολύ απλα ο Λή τον κέρδιζε ακόμη και στα δυνατά του σημεία που ήταν η πλάτη αλλα και στήθος ώμους κτλ , εκτός τις γάμπες αλλα και στα χέρια κανείς απο τους 2 δεν τα έλεγες και δυνατά τους σημεία
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 29-06-16 23:08 #30
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο S. KTISTAKIS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετριο καλουπι και ασυμετρος με μαζες σε διασκορπισμενες που δεν εδεναν σαν συνολο !

    Τον παρακολουθουσα και εχει δικιο ο Κωστας με την κοντρα που ειχε με τον W !

    Τον πατερ δεν τον πλησιαζε καν μην μπενετε σε τετοιες συγκρισεις το μονο που μπορουσε να πλησιασει απο αυτον ηταν τη σκια του !

    Εκανε σωστες επιλογες αγωνων μετα τη κοντρα αλλα δεν μπορεσε ποτε να εχει σταθερη αξια και πορεια!

    Εαν επαιζε Ο θα ηταν μεσα στην τριαδα απο 4-6 !
    διαφωνω τι μετριο καλουπι???τοτε ο rich gaspari τι ειχε?εγω βλεπω μια χαρα καλουπαρa εχει με φτερουκλες απλα δεν εχει την ιδια λεπτη μεση με το χανευ αλλα σε ποδια χερια τον εχει και δεν ειπα οτι θα τον εκθρονιζε ειπα οι θα υπηρχε κοντρα σοβαροτερη αποτι με τον rich
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία