Θέμα: γραμωση

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 24
  1. 14-07-12 11:08 #1
    Προεπιλογή γραμωση
    για σας.με λενε νικο και ειμαι 12 χρονον.πριν απο 2 μηνες αποφασισα να κανω ενα ωραιο σωμα για το καλοκαιρι και γενικοτερα ενα καλο σωμα χωρις λιποςεκανα καθε μερα κολυμβηση και μετα 3σετ απο κοιλιακους.ξεχασα να πω...ειμαι 1.59 και τον οκτομβρη που ειχα ζυγιστει ειμουν 49 κιλα.Λοιπον.μετα απο ενα μηνα το πσιλοβαρεθηκα το κολυμβη και αρχισα τρεξιμο.πηγαινα καθε μερα(και τωρα πηγαινω)και βδομαδα απο βδομαδα εκανα και ενα γυρο περισσοτερο στο γηπεδο.εχθες εβαλα χρονομετρο για να δω ποση ωρα κανω και εκανα 15 λεπτα ειδα και οτι πρεπει να κανω πρωι αεροβια αλλα δεν μπορω να ξυπνησω.επειδη ουτε θελω να μ κρεμετε το πετσι ουτε να γινω φουσκοτος απο κοιλιακουσ εχετε να μ προτεινετε κατι?επισησ εχω δει αποτελεσματα αλλα οχι και τοσο πολλα
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 14-07-12 11:18 #2
    Προεπιλογή γραμωση
    ειμαι ο νικος και ειμαι 12 χρονον 1.59 και οταν ειχα ζυγιστει τον οκτομβρη 49 κιλα.κανω αεροβια καθε μερα εχω δει αποτελεσματα αλλα οχι τοσο πολλα εχετε να μ προτεινεται κατι??
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 14-07-12 11:20 #3
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    φιλε να σου προτεινω να μην ανοιξεις αλλο θεμα,γιατι εχεις ανοιξει ηδη ενα που ρωτας τα ιδια πραγματα..
    να περιμενεις για απαντησεις εκει περα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 14-07-12 11:33 #4
    Το avatar του χρήστη kokolakis

    Εγγραφή
    08-05-2012
    Περ.
    Κρήτη
    Μηνύματα
    1.443
    Προεπιλογή
    λοιπον μικρε και μονο η ορεξη σου φτανει..... ο αδερφος μου ειναι στην ηλικια σου και ολη μερα battlefield παιζει και αλλες πιπες στο pc.....
    τωρα στην ηλικια σου δεν μπορεις να μπεις σε διατροφη οπως πρεπει γτ θα σε κραξουν στο σπιτι, οποτε τρως λογικες ποσοστητες απο αυτο που ψηνει η μαμα.... κοψε αναψυκτικα γλυκα και σαβουρα, αν φας και καμια φορα βεβαια δεν χαλασε κ ο κοσμος.....
    γυμναστηριο απο οτι καταλαβα δεν μπορεις να πας οποτε συνεχισε το τρεξιμο που κανεις, αυξησε την ωρα, καντο διαλειμματικο δηλαδη πχ ξεκινας 3 λεπτα γρηγορο περπατημα, 1 λεπτο σπριντ και μετα το ιδιο παλι,δοκιμασε οπως σε βολεψουν τα λεπτα του σετ, για κανενα 20λεπτο αυτο και μετα χαλαρο τζοκινγκ για αλλα 10-20 λεπτα οσα μπορεις....
    αφου γυμναστηριο νο, εκει που τρεχεις μετα κανε κοιλιακους, πους απς, κρεμασου απο καπου και κανε μονοζυγο κτλ...
    The best education in the world
    is watching the Masters at work...!!


    Μην αφήσεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα....!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 14-07-12 11:35 #5
    Προεπιλογή γραμωση
    για σασ ειμαι ο νικος και ειμαι 12 χρονον 1.59 υψος και περιπου 49 κιλα.κανω αεροβια καθε μερα και 3 σετ κοιλιακου στηθοσ και καθισματα αλλα σεν βλεπω και πολλα αποτελεσματα τι αλλο πρεπει να κανω
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 14-07-12 11:50 #6
    Προεπιλογή γραμωση
    ειμαι ο νικοσ ειμαι 12 χρονον και υψος 1.59 και 49 κιλα περιπου.κανω αεροβια καθε μερα και 3 σετ κοιλιακων στηθοσ και καθισματα αλλα δεν βλεπω πολλα αποτελεσματα μου προτεινεται κατι?
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 14-07-12 11:51 #7
    Προεπιλογή
    να μην ανοίγεις συνέχεια το ίδιο θέμα
    medical 'science' is one of the few areas of study where speculation gets published as fact. Anything that is not a pharmaceutical will kill you!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 14-07-12 12:11 #8
    Το avatar του χρήστη Andreas C.

    Εγγραφή
    23-12-2011
    Περ.
    Λευκωσία
    Μηνύματα
    2.772
    Προεπιλογή
    Καλώς ήρθες στο φόρουμ Νίκο

    Μικρέ μου φίλε θα σε συμβούλευα να αρχίσεις να τρως αρκετό καλό φαΐ γιατί είσαι στην ανάπτυξη σου και να σταματήσεις να σκέφτεσαι από τώρα τους κοιλιακούς, έχεις αρκετά χρόνια μπροστά σου για να το κανεις αυτό!

    Συνέχισε να γυμνάζεσαι κανονικά και μέχρι τα 15 σου θα έρθουν από μόνοι τους
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 14-07-12 17:09 #9
    Το avatar του χρήστη Madd_Chadd

    Εγγραφή
    26-09-2010
    Περ.
    serres
    Μηνύματα
    3.844
    Προεπιλογή
    If you eat like a girl you look like a girl!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 14-07-12 19:51 #10
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.561
    Προεπιλογή
    Σου συγχωνευτηκαν όλες οι ερωτησεις και τα ποστς σε αυτο το τόπικ.
    Μικρε διαβασε πως κινούμαστε στο forum για να μην κανεις ασκοπα πράγματα,το να θεσεις πολλες φορες τα ιδια πράγματα δεν προσθέτει πιθανότητες περισσότερων απαντήσεων
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 20-07-12 14:46 #11
    Προεπιλογή
    εχετε δικιο και θα ακουσω τις συμβολες σας παρολα αυτα ομως εχω βαλει ενα προγραμα και στη διατροφη μου αλλα και στην καινουργια μου προπονηση.Εκανα μια συζητηση με τον πατερα μου και μου ειπε οτι αν συνεχιζω αυτη την προπονηση θα μου καουν οι μυς.Οποτε αρχιζω να κανω για παραδειγμα Δευτερα αεροβικη(πρωινη 7:00) και μετα 4 σετ κοιλιακους οπως εκανα παντα.Την επομενη μερα κολυμπι(μια σεβαστη αποσταση και οπως αντεχω και εγω με πεταλουδα και ελευθερο)και μετα πους απς και καθισματα και παει εν αλαξΑν πρεπει να διορθοσω κατι να μου το πειτεκαι συγνωμη που ανοιξα τοσα θεματα.παω και μπασκετ 6 χρονια
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 20-07-12 15:38 #12
    Προεπιλογή
    και επισης πρεπει να το κανω καθε μερα ή να ξεκουραζομαι τισ κυριακες?
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 20-07-12 15:47 #13
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    ειναι καλο π σαρεσει να ασχολεισαι με το σωμα σου κτλπ και να γυμναζεσαι.αλλα γιατι τοσο αεροβια?τι κυνηγας?παραπανησια κιλα δεν εχεις απο οτι ειδα.κοιτα να τρως σωστα και οσο χρειαζεται στην ηλικια π εισαι.κανε τους κοιλιακους σου κανε κανενα πους απς κανε καμια ελξη σε μονοζυγο και μεινε εκει.και προς θεου δε χρειαζεσαι για κανενα λογο 6 φορες τη βδομαδα.οχι οτι θα παθεις κατι.αλλα σε βλεπω με τοσες φορες στα 14 να το χεις παρατησει το θεμα. λογικα εισαι ενθουσιασμενος οπως αρκετοι στην ηλικια σου χωρις να ναι κακο αυτο.απλα παντα να κανεις τοση προπονηση ωστε να σ μενει παντα ορεξη για παραπανω.μη βιαζεσαι για τπτ ακομα αναπτυσεσαι και εχεις χρονια μπροστα σου
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 20-07-12 16:37 #14
    Προεπιλογή
    δλδ ποσες φορες την εβομαδα να κανω αυτο που κανω γτ κανω και μπασκετ και δεν θελω να το παρατησω.Ουσιαστικα κανω ολη αυτη την προπονηση και για το σωμα μ αλλα και για το μπασκετ
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 20-07-12 17:03 #15
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο 6anatos_13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    δλδ ποσες φορες την εβομαδα να κανω αυτο που κανω γτ κανω και μπασκετ και δεν θελω να το παρατησω.Ουσιαστικα κανω ολη αυτη την προπονηση και για το σωμα μ αλλα και για το μπασκετ
    και μπασκετ και αυτο?για κανενα λογο.4 φορες τη βδομαδα και ισως λεω πολυ.κανεις αεροβια μαραθωνοδρομου εσυ δε χρειαζεται για κανενα λογο τοσο ποσο μαλλον απο ενα παιδι 12 ετων και χωρις περιτο βαρος
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία