Σελίδα 34 από 41 ΠρώτηΠρώτη ... 243233343536 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 496 έως 510 από 611
  1. 26-05-14 22:39 #496
    Προεπιλογή
    Ηλία, πες μιά καλή άσκηση για να φτιάξω καλό σώμα...()
    30 χρόνια το παλεύω αλλά τίποτα.
    Δεν χρειάζεται κανείς να είναι σπουδαίος άνθρωπος, αρκεί να είναι άνθρωπος.....
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 26-05-14 22:42 #497
    Προεπιλογή
    Απο την αρχη εχετε παρει στραβα το θεμα και ΕΦΤΑΣΕ ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΑΠΕΙΛΩΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΖΑΧΕΙΛΑ ΜΕ ΕΣΚΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΤΟΙΑΥΤΑ ΕΠΕΙΔΗ Η ΓΕΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΑΠΛΑ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΗΣ.
    Κι ας πω μια ιστορια.
    Ερχεται η ΓΓΑ στα γραφεια του Σωματειου μου και μου λεει¨.
    -κανετε 2 Πανελληνια Πρωταθληματα στις 31 Μαιου?
    -Οχι ενα
    -Ποιο ακριβως?γιατι εμεις βλεπουμε 2.Ενα στην Αθηνα και ενα στο Βολο.
    -Το Πανελληνιο γινεται στην Αθηνα.Ουδεμια σχεση εχουμε με αυτο που γινεται στο Βολο δεν εχουμε καμμια ενημερωση.
    Κατοπιν τουτου η ΓΓΑ στελνει μια αποφαση και ενημερωνει τις αρχες.
    Εαν η αποφαση λεγεται καταγγελια η οτιδηποτε αλλο ξαναδιαβαστε το εγγραφο πολλες φορες μεχρι να γινει κατανοητο.
    Εγω το καταλαβαινω ως εξης.Οτι 1.Πανελληνιο Πρωταθλημα ειναι ενα της αναγνωρισμενης Ομοσπονδιας και 2.Οτι δεν μπορει να διεξαχθει Πανελληνιο Πρωταθλημα η αθλητικος αγωνας σε αθλητικες εγκαταστασεις χωρις την εγκριση της οικειας Ομοσπονδιας.
    Αυτο ειναι ολο.
    Η παραπανω ιστορια ειναι προσωπικης εκτιμισης.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 26-05-14 22:44 #498
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.806
    Προεπιλογή

    Ηλία, πες μιά καλή άσκηση για να φτιάξω καλό σώμα...()
    30 χρόνια το παλεύω αλλά τίποτα.
    Μουσίτσα εσύ τωρα στα γεράματα τι να το κάνεις το σώμα να ρίξεις καμια γρια να την φάς την σύνταξη , η θές να γίνεις γκο γκο μπόι?
    άλλα θα σε πώ κανένα μυστικό πατριωτάκη είσαι
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 26-05-14 22:57 #499
    Προεπιλογή
    Ε όχι και γεράματα, προχωρημένος τζούνιορ είμαι
    (περιμένω το μυστικό!!!)
    Δεν χρειάζεται κανείς να είναι σπουδαίος άνθρωπος, αρκεί να είναι άνθρωπος.....
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 26-05-14 23:01 #500
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.806
    Προεπιλογή
    εγω καθόλου στραβα δεν το πήρα αφού δεν είμαι άμεσα ενδιαφερόμενος ούτε διοργανωτής , αλλα ξέρω ότι όταν έρχετε φιρμάνι απο κάποιο φορέα κατα βαθος γίνετε καταγγελία όπως και σε προηγούμενη περίπτωση και σαν εκτελεστικό όργανο η ΓΓΑ θα εκτελέσει και δεν είναι υποχρεωμένη να πεί ποιός το είπε εφόσον είναι γεγονός που φαίνετε , θα πούν το είδαμε σε αφίσα και σαν πιστοί υπάλληλοι και υπηρεσιακοί έτρεξαν να το καταγγείλουν

    συνήθως τα κρατικά όργανα εθελοτυφλούν η δεν ξέρουν τι τούς γίνετε και όταν είναι να παρέχουν κάτι κωλυσιεργούν , αλλα όταν γίνει καταγγελία εκεί γίνονται τυπικοί μην εκτεθούν και καλα κάνουν άλλωστε τωρα θα μάθουμε πως λειτουργει το Ελληνικό δημόσιο?
    σημασία έχει έγινε τι έγινε και βρέθηκε η λύση και όλα καλα
    και τι έγινε ας στείλει και το ΕΣΚΑΝ αυτό μάλλον το είπε επειδη ξέρει πως κινούνται οι διαδικασίες λόγω τού ότι υπήρξε πρωταθλητής ολυμπιακού αθλήματος κωπηλασίας , έτσι κι αλλιώς καθαρός ουρανός αστραπές δεν φοβάτε

    μια εξήγηση όμως γι αυτα τα ψέματα που ειπώθηκαν στην τηλεόραση για τούς αθλητες με παράνομες ουσίες σε μη αναγνωρισμένες διοργανώσεις δεν είδαμε και η τραγική ειρωνεία είναι ότι η αναφορα έγινε για αθλητή της ιφββ , εκεί η ΓΓΑ πώς και δεν διόρθωσε , μάλλον δεν το πρόσεξαν
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 26-05-14 23:02 #501
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.806
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kok Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ε όχι και γεράματα, προχωρημένος τζούνιορ είμαι
    (περιμένω το μυστικό!!!)
    το μυστικό μάστορα είναι μυστικό και θα στο πώ στο αυτί
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 26-05-14 23:11 #502
    Προεπιλογή
    Πες μου πότε θα ξανακάτσεις κριτής, να ξαναανέβω στην σκηνή
    Δεν χρειάζεται κανείς να είναι σπουδαίος άνθρωπος, αρκεί να είναι άνθρωπος.....
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 26-05-14 23:20 #503
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.806
    Προεπιλογή
    αυτο τι το ρωτας σε κάθε αγώνα είμαι παρον , αλλα θα είμαι αμείλικτος , μη με πείς θα κάνεις καμια έκπληξη να ρθεις τέλη του μήνα στο Βόλο παλιόγερε
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 26-05-14 23:35 #504
    Προεπιλογή
    Γιατί; Θα έχει στο Βόλο κατηγορία "σώμα παραλίας - αυστηρώς μόνο για τη νύχτα" ?????
    Δεν χρειάζεται κανείς να είναι σπουδαίος άνθρωπος, αρκεί να είναι άνθρωπος.....
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 27-05-14 02:57 #505
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.806
    Προεπιλογή
    θα μ άρεσε να διαβάσω σχόλια γι αυτο το βίντεο που δεν το είχα δεί και το είδα τώρα ,ωραία πράματα αυτο λέγετε σωστη πληροφόρηση και ενημέρωση , τα καλλιστεία φταίνε , μάλλον τα παράνομα καλλιστεία όπως τα ονομάζει , και όλα αυτα ενω παίζει το βίντεο με τον εκλιπόντα , με την συμμετοχή σε αγώνες της αναγνωρισμένης ομοσπονδίας , τα σέβη μου κύριοι σωστοι και νόμιμοι

    καημό το έχω να δω μια φορα έναν άνθρωπο να πεί τα πράγματα στην πραγματική τους διάσταση , έχοντας το θάρος της γνώμης
    αυτο το είδε όλο το Πανελλήνιο ο νοών νοείτο


    http://www.megatv.com/megagegonota/s...pubid=33527122
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 27-05-14 06:49 #506
    Προεπιλογή
    Μια διευκρινηση προς ΝASSER με ολο το σεβασμο.
    Δεν είμαι παραγοντας της NABBA ουτε καμιας ομοσπονδίας.
    Αθλητες προετοιμαζω και εχουν το ελευθερο να αγωνιστουν οπου αυτοι θελουν δεν
    τους εχω στο παραμικρο επηρεασει σε αυτό.Λογω μικροτερου κοστους μεταφορας
    (η ΝΑΒΒΑ διοργανωνει συνηθως Β.Ελλαδα ) και κοστους συμμετοχης συμμετέχουμε στη ΝΑΒΒΑ.
    Ολοι αγωνιζονται με δικα τους εξοδα προσωπικα βοηθαω τα παιδια με καποιες χορηγιες συμπληρωμάτων οσο μπορω.
    Ελπιζω παντως στο τελος μεσω αντιπαράθεσης να καταληξουμε σε μια καλυτερη λυση.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 27-05-14 10:32 #507
    Προεπιλογή Ερώτηση.......
    Αν δεν κάνω λάθος ομοσπονδίες όπως WABBA, NABBA, WFF , NAC κλπ. δραστηριοποιούνται σε πάρα πολλές χώρες παγκοσμίως. Στις χώρες αυτές λοιπόν θεωρούνται παράνομες και δεν μπορούν να διοργανώσουν εγχώριους αγώνες νόμιμα ? Εδώ γιατί τρωγόμαστε με τα ρούχα μας? Στη wikipedia που έψαξα πάντως γράφει ότι ομοσπονδίες σαν τις προαναφερόμενες διεξαγάγουν εθνικούς και διεθνείς αγώνες.
    "Just Add Weight"
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 27-05-14 17:17 #508
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο bikiropoulos kostas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια διευκρινηση προς ΝASSER με ολο το σεβασμο.
    Δεν είμαι παραγοντας της NABBA ουτε καμιας ομοσπονδίας.
    Αθλητες προετοιμαζω και εχουν το ελευθερο να αγωνιστουν οπου αυτοι θελουν δεν
    τους εχω στο παραμικρο επηρεασει σε αυτό.Λογω μικροτερου κοστους μεταφορας
    (η ΝΑΒΒΑ διοργανωνει συνηθως Β.Ελλαδα ) και κοστους συμμετοχης συμμετέχουμε στη ΝΑΒΒΑ.
    Ολοι αγωνιζονται με δικα τους εξοδα προσωπικα βοηθαω τα παιδια με καποιες χορηγιες συμπληρωμάτων οσο μπορω.
    Ελπιζω παντως στο τελος μεσω αντιπαράθεσης να καταληξουμε σε μια καλυτερη λυση.
    Ευχαριστώ Κώστα για την διευκρίνιση. Συγνώμη αν ο χαρακτηρισμός ''μέλος της ΝΑΒΒΑ'' σε ενόχλησε, απλά αυτή την εντύπωση μου έδωσες.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    θα μ άρεσε να διαβάσω σχόλια γι αυτο το βίντεο που δεν το είχα δεί και το είδα τώρα ,ωραία πράματα αυτο λέγετε σωστη πληροφόρηση και ενημέρωση , τα καλλιστεία φταίνε , μάλλον τα παράνομα καλλιστεία όπως τα ονομάζει , και όλα αυτα ενω παίζει το βίντεο με τον εκλιπόντα , με την συμμετοχή σε αγώνες της αναγνωρισμένης ομοσπονδίας , τα σέβη μου κύριοι σωστοι και νόμιμοι

    καημό το έχω να δω μια φορα έναν άνθρωπο να πεί τα πράγματα στην πραγματική τους διάσταση , έχοντας το θάρος της γνώμης
    αυτο το είδε όλο το Πανελλήνιο ο νοών νοείτο


    http://www.megatv.com/megagegonota/s...pubid=33527122
    Ηλία τώρα βλέπω και εγώ το βίντεο και θα εκφέρω άποψη. Το βασικό θέμα ήταν παράνομες ουσίες που τις συνδύασαν με το bodybuilding, αναφέροντας μάλιστα 6 θανάτους ανθρώπων που ασχολήθηκαν με το bodybuilding και όχι μόνο του Παπαδιόχου. Επίσημα που έπρεπε να απευθυνθούν και να θέσουν ερωτήματα? Σίγουρα ούτε σε σένα ούτε σε εμένα... Αν αναγνωρίζεις τα πρόσωπα, είναι άνθρωποι που εκπροσωπούν την ομοσπονδία.
    Η τελική κατάληξη χρίσης αας από αθλητές ποια είναι? Οι ''αγώνες''.......
    Πες μου τώρα το λόγο με τα όσα γράφονται (και εσύ γράφεις) αρνητικά προς την ΕΟΣΔ, γιατί αυτοί οι άνθρωποι να καλύψουν τις ευθύνες ΟΛΩΝ και να μην κοιτάξουν να προστατεύσουν την ομοσπονδία και τις επίσημες διοργανώσεις της που πολλές φορές στο παρελθόν έχουν γίνει στόχος άλλων ομοσπονδιών και παραγόντων του αθλητισμού, απλά για να έχουν μεγαλύτερο μερίδιο προσοχής και χορηγιών. Έχουν ξανα αναφερθεί αυτά στο παρελθόν και οι περισσότεροι σφυρούσαν αδιάφορα και βασικά επειδή δεν καταλάβαιναν τι συμβαίνει.

    Υ.Σ. Καλό θα ήταν τα άσχετα ποστ στο εν λόγο τόπικ να μεταφερθούν κάπου που θα γίνεται διάλογος για τις διοργανώσεις.
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 27-05-14 18:14 #509
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.806
    Προεπιλογή
    καλα τι δεν καταλαβαίνετε ποιός κατηγορεί ? απλα λέμε αλήθειες και γεγονότα, ούτε ποτε αμφισβήτησα τα λεγόμενα και τις θέσεις με τα νομικά τερτίπια της ιφββ , είναι γεγονός , όπως γεγονός είναι ότι υπάρχουν και άλλες ομοσπονδίες η ενώσεις η όπως θέλετε πέστε τα που είναι παγκόσμιες και εκπροσωπούνται και στη χώρα μας , πού το παράξενο πού το ψέμα η η ανακρίβεια??

    το θέμα δεν είναι ποιον ζήτησαν να εκπροσωπήσει και να βγεί δημόσια στην τηλεόραση να πάρει θέση , λογικο είναι την αναγνωρισμένη ομοσπονδία απο την ΓΓΑ

    το θέμα όπως δεν καταλάβατε και το ξαναλέω είναι τι είπε , αν κάποιος θεωρεί σωστα και ότι αντικατοπτρίζουν την πραγματικότητα αυτα που είπε , τότε πάω πάσο , την ώρα που μιλάει παίζει βίντεο και κάτι δείχνει , οπότε μην παρερμηνεύετε αυτα που λέω

    εδω ήταν μια ευκαιρία να περάσει μυνήματα και να μιλήσει με τετοιο τρόπο που να μην χρεωθεί το άθλημα με επιχειρήματα σοβαρα και να αποδείξει ότι είναι μεμονωμένα περιστατικα που σημβαίνουν γενικότερα σε αθλητες αλλα και σε μη αθλητες , απλα σε αθλητες του ββ υπάρχει μεγαλύτερο χρέωμα

    θα έπρεπε να ανοίξουμε μια δημοσκόπηση και να πούμε απαντηστε σε 5 σειρές μόνο τι θα λέγατε αν σας καλούσαν στην τηλεόραση να πάρετε θεση γι αυτα που σημβαίνουν και πως θα το σώζατε
    και όχι φταίνε οι άλλοι με τα καλλιστεία και εμείς είμαστε οι νόμιμοι.
    αυτο που λέω τώρα που κολλάει με αυτα που λές οτι κατηγορώ την ιφββ , δεν είναι γεγονότα? δεν ε'ίναι αλήθεια ? φοβάστε την αλήθεια ? και πάνω που είχαμε μια ωραία ροή με πόστ απο άνθρωπο της ομοσπονδίας που είπε όλα αυτα τα καλα και πλεονεκτήματα , τωρα γιατι δεν καθαρίζει την μπουγάδα παίρνοντας θέση

    εγω θα έλεγα το εξής ότι όταν κάποιος αθλητης του ββ με πολλα κιλα και σε μεγάλη ηλικία , αν δεν ακολουθεί μια συστηματική προπόνηση πιο χαλαρη συντήρησης και τα παρατησει σε θεματα διατροφης και προπόνησης , εγκυμονεί κινδύνους για την υγεία , όπως σε αθλητες άλλων αθλημάτων στίβου κτλ και δεν ευθύνονται πάντα τα φάρμακα γι αυτο , γιατι κάποιοι που έφυγαν απο την ζωή ήταν μη ενεργοί αθλητες και επειδη οι αθλητες τυου ββ έχουν πολλα κιλα εκ φύσεως η καρδια ζορίζετε και αν δεν κάνουν μια σωστη ζωη και υγιεινη θα έχουν πρόβλημα
    επίσης λόγω μεγάλης κατανάλωσης επι σειρα ετων τροφής , το σώμα ζορίζετε γιατι αφομοιώνει μεγάλες ποσότητες πρωτεινων και το συκώτι και επόμενο είναι να γεμίζει τοξίνες και αν υπάρχει προδιάθεση μπορει να δημιουργήσει καρκίνο και σε οποιαδήποτε όργανα
    αυτα μπορούν να τα πάθουν και άνθρωποι που δεν ασχολούνται με το ββ , απλα τα καρδιακα επεισόδια είναι πιο συνηθισμένα και ύπουλα και έχουμε δεί περιπτώσεις και αθλητων άλλων αθλημάτων να παθαίνουν κατι τετοιο

    απλα επειδη εμείς είμαστε τα μαύρα πρόβατα στον αθλητισμό χρεωνόμαστε και όχι άδικα όλα τα δεινά , γιατι επειδη δεν είναι ολυμπιακό άθλημα και δεν έχει να λογοδοτήσει πουθενα ο καθένας και επειδη ββ κάνει και αυτός που είναι απλα για την παραλία , μιλάνε συνέχεια για αας και κολάει η παροιμία που λέει " θέλει η πο@τ@να να κρυφτεί και η χαρα δεν την αφήνει"
    και όχι όλα αυτα που είδαμε και μετα λέτε ποιόν θα φωναζαν να μιλήσει , λες και το πρόβλημα είναι αυτο και όχι το τι είπε
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 28-05-14 18:20 #510
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο charchar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δεν κάνω λάθος ομοσπονδίες όπως WABBA, NABBA, WFF , NAC κλπ. δραστηριοποιούνται σε πάρα πολλές χώρες παγκοσμίως. Στις χώρες αυτές λοιπόν θεωρούνται παράνομες και δεν μπορούν να διοργανώσουν εγχώριους αγώνες νόμιμα ? Εδώ γιατί τρωγόμαστε με τα ρούχα μας? Στη wikipedia που έψαξα πάντως γράφει ότι ομοσπονδίες σαν τις προαναφερόμενες διεξαγάγουν εθνικούς και διεθνείς αγώνες.
    Η πραγματική εικόνα είναι πως έχουν συρρικνωθεί σε μεγάλο βαθμό τόσο οι χώρες που συμμετάσχουν όσο και ο αριθμός των αθλητών. Αυτή τη στιγμή από αυτές πρωτοπορεί η NAC.
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 34 από 41 ΠρώτηΠρώτη ... 243233343536 ... ΤελευταίαΤελευταία