Σελίδα 31 από 41 ΠρώτηΠρώτη ... 212930313233 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 451 έως 465 από 611
  1. 24-01-14 03:25 #451
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    εγω κακώς δεν έπρεπε να πώ τίποτε επι του θέματος γιατι τα έχω πεί εκατονταδες φορες
    ένας αθλητής όταν είναι καλός είναι σε όποια ομοσπονδία , διοργάνωση όπως θέλετε πέστε το και να ανήκει ,όλα τα άλλα τα ακούω βερεσέ , δηλαδη εγω όταν κατέβαινα στην ιφββ και κέρδιζα τίτλους ήμουν νόμιμος αθλητής και καλός και μετα όταν κατέβαινα στην ΝΑΒΒΑ ήμουν κατώτερος?
    όχι βέβαια ίσα ίσα ήμουν και 10 κιλα βαρύτερος , απλα τοτε είχε παρακμάσει η ιφββ και κατέβαινα στην ναββα γιατι είχε κόσμο και τις καινούριες κατηγορίες φίτνες που έδωσαν άλλη πνοή στο ββ καθώς και τις γυναικείες κατηγορίες που την δεκαετεία του 90 γινόταν χαμός

    η ιφββ πρίν μερικα χρόνια πάλι στην παρακμή ήταν και αυτο που άλλαξε ήταν η οργάνωση μέσω κάποιων ανθρώπων χορηγών που βοήθησαν να ανέβει τα τελευταία χρόνια , απλα είναι τα πράματα εδω ζούμε και όλοι τα βλέπουμε εκτός αν κάποιος ζεί στο εξωτερικο και νομίσει εδω είμαστε καλιφόρνια


    η ιφββ έχει το πλεονέκτημα αν θέλει κάποιος να κάνει καριέρα , καλώς η κακώς είναι μονοπώλιο , αλλα το θέμα είναι πόσοι θέλουν να γίνουν επαγγελματίες και απο αυτούς που θέλουν πόσοι είναι ικανοί να γίνουν , το να γίνουν γίνονται αλλα το θέμα είναι να σταθούν με αξιώσεις σε τέτοιο επίπεδο , το ευχάριστο είναι ότι τελευταία έχουμε αθλητές που έχουν τα προσόντα και βρίσκονται σε καλό επίπεδο να διακριθούν αν όχι άμεσα στην κορυφη αλλα με σταθερη βελτίωση να φτάσουν ψηλα ,ο Μανώλης Καραμανλάκης είχε τα προσόντα και ήταν κοντα στην πηγη αλλα η μοίρα άλλα του επιφύλασε , αλλα τίποτε δεν χάθηκε , ο Μιχάλης Κεφαλιανός άξιος επαγγελματίας με έργα όχι μόνο λόγια , όπως πρόσφατα ο Γιάννης ο Μάγκος , αλλα και ο φίλος ο Τάσος έχει κάνει φοβερή δουλεια και ανέβηκε επίπεδο τα τελευταία χρόνια , αλλα το επαγγελματικό επίπεδο είναι άλλου παπα ευαγγέλιο

    αλλα απο τόσους αθλητες που αγωνίζονται μια χούφτα μετρημένοι στα δάχτυλα είναι αυτοι που έγιναν η θέλουν να γίνουν επαγγελματίες , γιατι τι σημαίνει επαγγελματίας ? 'ότι αυτο το άθλημα που κάνεις το κάνεις για βιοποριστικούς λόγους , άρα πρέπει εκτός των προσόντων να το θέλεις πάρα πολύ για να το κάνεις, γιατι αν το κάνεις καθαρα για το χρήμα και όχι για την τρέλα σου , έχω να πώ με τόσα χρήματα που επενδύει κάποιος υπάρχουν πολύ πιο αποδοτικές δουλειές να κάνει κάποιος με λιγότερα ρίσκα

    εγω λέω κακώς υπάρχουν πολλες ομοσπονδίες , αλλα αυτο γινόταν και στο ταεκβοντο με την ITF και WTF,άλλα απο την στιγμή που υπάρχουν πού το πρόβλημα μήπως θα πάρουν την πελατεία ? μαγαζιά είναι ? ο καθένας κοιτάει το συμφέρον του και τι τον βολεύει και πάει όπου γουστάρει , με το ζόρι παπας δεν γίνετε ούτε με απειλές , δεν μπορεί τωρα αθλητες που ρίχνουν ιδρώτα και παλεύουν με τα σίδερα να κάθονται προσοχή και να κάνουν γαργάρα όταν κάτι τους ενοχλεί μην αποκλειστούν , καλα οι επαγγελματίες αλλα οι υπόλοιποι τι θα τούς κάνουν θα τους κόψουν το νερό απο το αυλάκι

    αν κάποιος είναι κάπου και είναι καλά δεν χρειάζετε να τον πείς μην πάς αλλού ξεκάθαρα πράματα , αλλα αν τον επιβάλεις με το ζόρι ενω δεν τον παρέχεις το κάτι παραπάνω θα πάει όπου θέλει αλλα και θα αποκλειστεί εν γνώση του , εφόσον δεν υπάγετε στους κανονισμούς που απαγορεύουν συμμετοχή σε άλλη ομοσπονδία

    γι αυτο όταν θέλει μια ομοσπονδία να επικρατήσει φροντίζει να παρέχει το κάτι παραπάνω να είναι δελεαστική για τον αθλητή και επίσης λένε πολυ σωστα ότι κάποιοι κοιτάζουν τα εύκολα να συμμετέχουν εκεί που θα έχει χαμηλό επίπεδο με σκοπό να πάρουν διάκριση , ακόμη και αυτο στο πρόγραμμα είναι και έχει να κάνει με νοοτροπία και παιδεία που έχουμε πάνω στο άθλημα , αλλα και στον αθλητισμό γενικότερα

    και μακάρι να εξελιχθει τόσο καλα η ιφββ ώστε να μην υπάρχει λόγος ύπαρξης άλλων ομοσπονδιών , αλλα μόνο έτσι όχι να λέμε εμείς κατοχυρωθήκαμε και εσείς είστε παράνομοι , όταν πχ η ΝΑΒΒΑ είναι απο το 1948 , πολυ αργα δεν το θυμήθηκαν ?

    γιατι μ αυτο το σκεπτικό αν την διαδικασία την ακολουθούσε κάποια άλλη ομοσπονδία τότε η ιφββ θα ήταν στην απέξω , καλώς έγινε αλλα χαλαρα και ταπεινα και απο δω και πέρα που ανέβηκε ο πήχης μένει να δούμε συνέχεια ανάλογη, με απαιτήσεις απο τούς αθλητές αλλα και σεβασμό πρός τους αθλητες

    στο διαταύτα γεννήθηκε μια ακόμη ομοσπονδία στην Ελλάδα ο καθένας κρίνει και αποφασίζει να συμμετέχει για τους δικούς του λόγους , δεν είναι με συμβόλαιο να τον πεί κάποιος δεν μπορείς απαγορεύετε , εκτός αν είναι επαγγελματίας η σκεφτεται να γίνει , οπότε δεν το συζητάει καν να κατέβει , αλλα απο κεί και πέρα κάνει την ετοιμασία του και αν είναι κοντα κατεβαίνει σε 2-3 αγωνες στη σεζόν , αν δεν τον αρέσει η συμμετοχή του εκεί απλα δεν ξαναπάει πού το πρόβλημα , το πρόβλημα στο ββ δεν είναι οι ομοσπονδίες αλλα η νοοτροπία γενικότερα εγω άλλωστε το μοντελο της ιφββ πάντα το στήριζα όταν είχαμε κάνει συλλόγους απο το 88 , άσχετα αν δεν λειτουργούσα το γυμναστήριο σαν σύλλογο , απλα τα λέω με πάσα ειλικρήνεια γιατι απλα μπορω και δεν εξαρτώμαι απο καμία ομοσπονδία

    και εφόσον μιλάμε για ομοσπονδίες μεγαλύτερες και μικρότερες με περισσότερο κύρος και με λιγότερο , με αυτη την λογική την ευθύνη και τα ηνία του ββ Ελληνικου και παγκόσμιου βαραίνει αποκλειστικά την ιφββ λόγω αναγνωρισημότητας και απο το κράτος
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 24-01-14 15:27 #452
    Προεπιλογή "ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΕΣ""
    Προφανώς υπάρχει αγνοια ,απληροφορησία,και δυστυχώς ορισμένοι δεν ξέρουν ούτε αγγλικά κι ας έχουν αγγλικό επίθετο.Και απευθύνομαι προσωπικά σε εσάς κύριε Τέιλορ και αναμένω πάντηση.Γνωρίζετε ότι Association δεν σημαίνει Ομοσπονδία?.Γνωρίζετε ότι οι Ενώσεις οποιουδήποτε είδους πρέπει να υπάγονται σε Ομοσπονδία της ίδιας χώρας?Γνωρίζετε ότι οι Ενώσεις ακολουθούν τους κανονισμούς της οικείας Ομοσπονδίας?Γνωρίζετε ότι για οποιδήποτε εκδήλωση όπου αναγράφεται η λέξη bodybuilding,fitness,Πανελλήνιο πρωτάθλημα,πανελλήνιο κύπελλο,κ.λ.π. πρέπει να υπάρχει έγκριση της οικείας Ομοσπονδίας? Εάν όλα αυτά τα γνωρίζετε και δεν τα έχετε πει στα "μέλη" του διοικητικού σας συμβουλίου,τους οδηγείτε σε κάτι που αντίκειται στην αλήθεια.Εαν δεν τα γνωρίζετε, γνωρίζετε ότι άγνοια του νόμου δεν δικαιλογείται?Περιμένω απάντηση και στις δύο περιπτώσεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 24-01-14 16:56 #453
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προφανώς υπάρχει αγνοια ,απληροφορησία,και δυστυχώς ορισμένοι δεν ξέρουν ούτε αγγλικά κι ας έχουν αγγλικό επίθετο.Και απευθύνομαι προσωπικά σε εσάς κύριε Τέιλορ και αναμένω πάντηση.Γνωρίζετε ότι Association δεν σημαίνει Ομοσπονδία?.Γνωρίζετε ότι οι Ενώσεις οποιουδήποτε είδους πρέπει να υπάγονται σε Ομοσπονδία της ίδιας χώρας?Γνωρίζετε ότι οι Ενώσεις ακολουθούν τους κανονισμούς της οικείας Ομοσπονδίας?Γνωρίζετε ότι για οποιδήποτε εκδήλωση όπου αναγράφεται η λέξη bodybuilding,fitness,Πανελλήνιο πρωτάθλημα,πανελλήνιο κύπελλο,κ.λ.π. πρέπει να υπάρχει έγκριση της οικείας Ομοσπονδίας? Εάν όλα αυτά τα γνωρίζετε και δεν τα έχετε πει στα "μέλη" του διοικητικού σας συμβουλίου,τους οδηγείτε σε κάτι που αντίκειται στην αλήθεια.Εαν δεν τα γνωρίζετε, γνωρίζετε ότι άγνοια του νόμου δεν δικαιλογείται?Περιμένω απάντηση και στις δύο περιπτώσεις.
    Νικο.Κατ`αρχας εγω απαντω σε ολους σε ευγενικο και πολιτισμενο τροπο,ενω εσυ οχι.Φαινεσαι να με προσβαλλεις επειδη ετσι θελεις να περασεις την γνωμη σου.Σε πληροφορω οτι εγω γνωριζω πολυ καλα Αγγλικα γιατι ειναι η μητρικη μου γλωσσα και κατεχω και πτυχιο ανωτατης σχολης καθως και μεταπτυχιακο τιτλο και τους δυο τιτλους απο Αγγλοφωνα Πανεπιστημια.
    Αυτο που θελω να μου εξηγησεις ειναι το γιατι θελεις να επωφεληθεις το οτι χρησιμοποιησα την λεξη Ομοσπονδια ενω Ελλαδα χρησιμοποιουμε κατ`ευφημισμο την λεξη Ομοσπονδια για ολες τις νομικες μορφες συστασεως οργανισμων που ασχολουνται με την σωματοδομη?
    Δευτερον γιατι χρησιμοποιεις ανακριβειες γαι να στηριξεις την αποψη σου?Αν ηταν σωστο αυτο που γραφεις οτι μονο Ομοσπονδια μπορει να ειναι ΕΟΣΔ τοτε θα επρεπε να ειναι και η WFF (World Fitness Federation),ετσι δεν ειναι?(Και αυτη Ομοσπονδια ειναι.)
    Οποτε απο οτι βλεπεις ειμαστε πολυ καλα ενημερωμενοι πανω στα θεματα αυτα.
    Αυτο που θαπρεπε να σ` απασχολει και εσενα και ολους μας ειναι γιατι το αθλημα δεν εχει γινει Ολυμπιακο (οπως εχω ηδη αναφερει αυτο ειναι η λυση στο προβλημα).Μηπως ειναι και απο κακους χειρισμους της IFBB (που ειναι και ΕΟΣΔ σε ολες τις χωρες) σε παγκοσμιο επιπεδο?Στα θεματα αυτα ομως γιατι δεν βλεπω να αναφερεσαι?
    Δεν επρεπε να προβληματιζεσαι οτι αθλητες απο τις διαφορες ΕΟΣΔ σε παγκοσμιο επιπεδο που λαμβανουν 2ες και 3ες θεσεις σε ερασιτεχνικα Olympia δεν βγαινουν στην εξαδα στα προσφατα Universe της NAC η της NABBA?Αυτο απο μονο του δεν χαντακωνει το πραγματικο Olympia που ειναι ο μεγαλυτερος αγωνας στο αθλημα?
    Επισης ενημερωτικα γιατι νομιζεις οτι τα γνωριζεις ολα, η NAC δεν ειναι Συνδεσμος αλλα Συμβουλιο.Μηπως αν το κυτταξεις και αυτο καλυτερα ,θα δεις οτι υπαρχει νομικα καποια διαφορα? Νομιζω οτι ηδη σου εχω απαντησει και ελπιζω να σ`εχω προβληματισει γιατι ο προβληματισμος σου οπως και ολων μας θα οδηγησει το αθλημα πιο ψηλα.
    Αυτη ειναι η λυση και οχι μικροτητες που δεν επρεπε να διακρινουν εναν ανθρωπο καταρτισμενο σαν και εσενα.

    Εκ μερους του Προεδρειου της NAC HELLAS.
    Ο Προεδρος της,Σοφοκλης Ταιηλορ.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη NAC Hellas : 24-01-14 στις 17:00
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 24-01-14 18:10 #454
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Παιδιά κακώς κολλάμε στις λέξεις και δεν βλέπουμε την ουσία. Με το να σηκώνουμε ταμπέλες και να διασπάμε τους διαγωνιζόμενους-αθλητές σε παρέες και κλίκες ( και μην μου κανένας πως δεν είναι αυτή η αλήθεια ) γιατί να μην γίνεται προσπάθεια να ανεβάσουμε τον συναγωνισμό και το επίπεδο σε ένα με δυο αγώνες από όπου θα προέρχονται πρωταθλητές και κυπελλούχοι της χώρας μας? Και μην κοροϊδευόμαστε... φιλοδοξίες και ματαιοδοξίες καλύπτουν τέτοιες ενέργειες σπέρνοντας παράλληλα διχόνοια μεταξύ των ανθρώπων που απαρτίζουν το άθλημα ή το bodybuilding ή την ενασχόληση σε αγωνιστικό επίπεδο της σωματοδομής.. όπως θέλετε πέστε το για να μην μαλώνουμε για λέξεις.
    Καλώς η κακώς η ΕΟΣΔ είναι η νόμιμη οδός-αναγνωρίσιμη και δυστυχώς σε γενική εικόνα, η μόνη που κάνει αξιοπρεπής διοργανώσεις με σεβασμό στο άθλημα και τους αθλητές. Και αν δεν λειτουργούμε με αυτό το σκεπτικό δεν θα δούμε ούτε δοκιμαστικά το άθλημα σαν ολυμπιακό άθλημα, γιατί ήδη γίνονται προσπάθειες.
    Έχω την τύχη να βρίσκομαι εκτός Ελλάδας και παράλληλα να παρακολουθώ τα δρώμενα του αθλήματος. Όπως γνωρίζουμε είναι περίοδος προετοιμασιών για τη σεζόν Μαϊου... Δυστυχώς βλέπω πως η αντιμετώπιση και η προσέγγιση μιας συμμετοχής είναι τελείως διαφορετική από όσα γνωρίζουμε στην Ελλάδα! Και ο λόγος είναι πως σέβονται πρώτα το άθλημα, έπειτα τους ανθρώπους που απαρτίζουν την IFBB και τις αξιόλογες προσπάθειες για να είναι το άθλημα αναγνωρίσιμο.
    Στην Ελλάδα ακόμα κυνηγάμε να γεμίσουμε τα ράφια με κύπελλα και μερικοί αραδιάζουν σεντόνια με φιλοσοφίες για να δικαιολογήσουν τις διαφορετικές επιλογές τους. Πέστε καθαρά ότι το κάνετε για να εκτονωθείτε και όχι γιατί αντιμετωπίζεται το bodybuilding και τη φιλοσοφία του ως άθλημα. Και αυτό δεν έχει καμία σχέση με επαγγελματικές βλέψεις!!!

    Υ.Σ. Σας θεωρώ όλους φίλους και δεν απευθύνομαι σε κάποιον συγκεκριμένα, διάλογος να γίνεται για να μαθαίνει και ο κόσμος και οι αναγνώστες του φόρουμ.
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 24-01-14 20:05 #455
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NAC Hellas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νικο.Κατ`αρχας εγω απαντω σε ολους σε ευγενικο και πολιτισμενο τροπο,ενω εσυ οχι.Φαινεσαι να με προσβαλλεις επειδη ετσι θελεις να περασεις την γνωμη σου.Σε πληροφορω οτι εγω γνωριζω πολυ καλα Αγγλικα γιατι ειναι η μητρικη μου γλωσσα και κατεχω και πτυχιο ανωτατης σχολης καθως και μεταπτυχιακο τιτλο και τους δυο τιτλους απο Αγγλοφωνα Πανεπιστημια.
    Αυτο που θελω να μου εξηγησεις ειναι το γιατι θελεις να επωφεληθεις το οτι χρησιμοποιησα την λεξη Ομοσπονδια ενω Ελλαδα χρησιμοποιουμε κατ`ευφημισμο την λεξη Ομοσπονδια για ολες τις νομικες μορφες συστασεως οργανισμων που ασχολουνται με την σωματοδομη?
    Δευτερον γιατι χρησιμοποιεις ανακριβειες γαι να στηριξεις την αποψη σου?Αν ηταν σωστο αυτο που γραφεις οτι μονο Ομοσπονδια μπορει να ειναι ΕΟΣΔ τοτε θα επρεπε να ειναι και η WFF (World Fitness Federation),ετσι δεν ειναι?(Και αυτη Ομοσπονδια ειναι.)
    Οποτε απο οτι βλεπεις ειμαστε πολυ καλα ενημερωμενοι πανω στα θεματα αυτα.
    Αυτο που θαπρεπε να σ` απασχολει και εσενα και ολους μας ειναι γιατι το αθλημα δεν εχει γινει Ολυμπιακο (οπως εχω ηδη αναφερει αυτο ειναι η λυση στο προβλημα).Μηπως ειναι και απο κακους χειρισμους της IFBB (που ειναι και ΕΟΣΔ σε ολες τις χωρες) σε παγκοσμιο επιπεδο?Στα θεματα αυτα ομως γιατι δεν βλεπω να αναφερεσαι?
    Δεν επρεπε να προβληματιζεσαι οτι αθλητες απο τις διαφορες ΕΟΣΔ σε παγκοσμιο επιπεδο που λαμβανουν 2ες και 3ες θεσεις σε ερασιτεχνικα Olympia δεν βγαινουν στην εξαδα στα προσφατα Universe της NAC η της NABBA?Αυτο απο μονο του δεν χαντακωνει το πραγματικο Olympia που ειναι ο μεγαλυτερος αγωνας στο αθλημα?
    Επισης ενημερωτικα γιατι νομιζεις .οτι τα γνωριζεις ολα, η NAC δεν ειναι Συνδεσμος αλλα Συμβουλιο.Μηπως αν το κυτταξεις και αυτο καλυτερα ,θα δεις οτι υπαρχει νομικα καποια διαφορα? Νομιζω οτι ηδη σου εχω απαντησει και ελπιζω να σ`εχω προβληματισει γιατι ο προβληματισμος σου οπως και ολων μας θα οδηγησει το αθλημα πιο ψηλα.
    Αυτη ειναι η λυση και οχι μικροτητες που δεν επρεπε να διακρινουν εναν ανθρωπο καταρτισμενο σαν και εσενα.

    Εκ μερους του Προεδρειου της NAC HELLAS.
    Ο Προεδρος της,Σοφοκλης Ταιηλορ.
    Μάλλον τα έχετε μπερδέψει τα πράγματα και λέτε ανακρίβειες.
    1.Κατ ευφημισμό σημαίνει ότι εννοούμε το αντίθετο (οπως Εύξεινος Πόντος ή Ειρηνικός ωκεανός).Δεν πειράζει κατάλαβα τι εννοείτε.Αρα συμφωνείτε σε αυτό που λέω,
    2.Δεν υπάρχει κανένας λόγος να επωφελούμαι από κάτι.Αντίθετα εσάς βολεύει και πουλάτε το παραμύθι στα νέα παιδιά.
    3.Για να αναγνωρίζεται μια Ομοσπονδία ως διεθνής(. ,πρέπει να έχει το ελάχιστο σαν μέλη 50 χώρες και ηWFF δεν έχει,άρα εσείς λέτε ανακρίβειες και όπως βλέπω δεν είστε καθόλου ενημερωμένοι στα θέματα αυτά.
    4.Η IFBB με ενέργειές της εισάγει το άθλημα στα Olympic games 2015 που είναι πρόδρομος των Ολυμπιακών αγώνων.Και πάλι είστε ανενημέρωτος.
    5.Το αν εγώ προσωπικά ενδιαφέρομαι για όλα αυτά, μάλλον δεν έχετε κοιτάξει η δεν θέλετε να το μάθετε.(Olympus grand prix 2010,Elite grand prix 2011,Ben Weider Diamond Cup 2013 ,silver medal και gold medal IFBB-δεν γνωρίζω να το έχουν πολλοί- για την συνεισφορά μου στο άθλημα και διοργανωτής και χορηγός σε μερικά Πανελλήνια και διασυλλογικά πρωταθλήματα) οπότε είναι ανεπίτρεπτο να λέτε ότι δεν ενδιαφέρομαι κύριε.Κοιτάξτε την δική σας συνεισφορά και παρεπιπτόντως,τι Πρόεδρος είστε?τι εκπροσωπείτε?πως εκλεγήκατε?και με τι διαδικασίες? Μήπως είστε αυτοφυής?
    6.Επειδή μιλάτε για νομικές διαφορές,σας παραπέμπω στον αθλητικό νόμο να τον διαβάσετε και να ενημερωθείτε καλύτερα και μετά αν πείτε τα ίδια σημαίνει ότι δεν καταλάβατε τίποτα.
    7.Το όλο μου κείμενο αφορά στο τι συμβαίνει στην Ελλάδα.Το θέλουμε δεντο θέλουμε ότι ισχύει στα υπόλοιπα αθλήματα,ισχύει και στο δικό μας.
    Και πραγματικά λυπάμαι για τις τοποθετήσεις σας περι ευγένειας και μικροτήτων γιατί σε όλο το κείμενο σας μιλάω στον πληθυντικό.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 27-02-14 02:37 #456
    Προεπιλογή Επίσημη Φόρμα Συμμετοχής 2014
    Ευχαριστώ τον Γενικό Πρόεδρο της N.A.C. κο Harald Hoyler για την αποστολή των κάτωθι εγγράφων που αφορούν την επίσημη φόρμα συμμετοχής των αθλητών για το UNIVERSE της N.A.C. του 2014 που θα διεξαχθεί στην Ισπανία. Έλαβα τα σχετικά έγγραφα στο προσωπικό μου e-mail το οποίο έχει σταλεί στους Προέδρους των χωρών. Για την Ελληνική συμμετοχή εστάλει σε εμένα και όχι στον φερόμενο ως Πρόεδρο για την Ελλάδα κο Taylor… Σας παραθέτω τα έγγραφα. Καλή Επιτυχία!!!

    Με εκτίμηση,
    Νίκος Μαστροκωστόπουλος

    Όνομα: info page 1.jpg Εμφανίσεις: 678 Μέγεθος: 168,1 KB

    Όνομα: info page 2.jpg Εμφανίσεις: 655 Μέγεθος: 100,3 KB


    Όνομα: info page 3.jpg Εμφανίσεις: 654 Μέγεθος: 88,3 KB

    Όνομα: info last page.jpg Εμφανίσεις: 654 Μέγεθος: 69,2 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 27-02-14 15:48 #457
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nikos Mastrokostopoulos' Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ τον Γενικό Πρόεδρο της N.A.C. κο Harald Hoyler για την αποστολή των κάτωθι εγγράφων που αφορούν την επίσημη φόρμα συμμετοχής των αθλητών για το UNIVERSE της N.A.C. του 2014 που θα διεξαχθεί στην Ισπανία. Έλαβα τα σχετικά έγγραφα στο προσωπικό μου e-mail το οποίο έχει σταλεί στους Προέδρους των χωρών. Για την Ελληνική συμμετοχή εστάλει σε εμένα και όχι στον φερόμενο ως Πρόεδρο για την Ελλάδα κο Taylor… Σας παραθέτω τα έγγραφα. Καλή Επιτυχία!!!

    Με εκτίμηση,
    Νίκος Μαστροκωστόπουλος
    Κυριε Μαστροκωστοπουλε,ειστε εντελως απαραδεκτος!!!
    Προσπαθειτε να δημιουργησετε συγχυση στους οπαδους του αθληματος και τους αθλητες,ισχυριζομενος οτι λαβατε εγγραφα απο τον διεθνη Προεδρο .Αυτα τα εγγραφα ειναι διαθεσιμα για `κατεβασμα ` απο το διεθνες σαιτ της NAC INTERNATIONAL,οποτε μπορει ο οποιοσδηποτε να τα κατεβασει.
    Ειστε εκπτωτος απο την Ομοσπονδια απο τον Μαιο του 2012,με εντολη του διεθνους Προεδρου,ο οποιος με αφηνει εγγραφως μονο Προεδρο του Ελληνικου παραρτηματος,απο τον Ιουνιο του 2012.

    Ο Προεδρος της NAC HELLAS,
    Σοφοκλης Ταιηλορ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 27-02-14 18:13 #458
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    αγαπητοί φίλοι να πω και γω μια άποψη ότι μπορεί να έχουν σταλεί έγγραφα στον πρώην μέλος του προεδρείου της NAC , δεν είναι κάτι παράξενο , όπως πχ στέλνετε η αλληλογραφία κάπου και αν αλλάξει κάποιος διεύθυνση την στέλνουν παλι στην ίδια
    το παράξενο θα ήταν να έπαιρνα εγω πχ ή κάποιος άσχετος ενα ενημερωτικό μειλ της ομοσπονδίας , αλλα για πρώην μελος του προεδρείου δεν νομίζω να υπάρχει κατι περίεργο , γνώμη μου πάντα
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 28-02-14 23:18 #459
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nikos Mastrokostopoulos' Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για την Ελληνική συμμετοχή εστάλει σε εμένα και όχι στον φερόμενο ως Πρόεδρο για την Ελλάδα κο Taylor… Σας παραθέτω τα έγγραφα. Καλή Επιτυχία!!!

    Με εκτίμηση,
    Νίκος Μαστροκωστόπουλος
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NAC Hellas Εμφάνιση μηνυμάτων
    ο οποιος με αφηνει εγγραφως μονο Προεδρο του Ελληνικου παραρτηματος,απο τον Ιουνιο του 2012.

    Ο Προεδρος της NAC HELLAS,
    Σοφοκλης Ταιηλορ.
    εγω τωρα παντος μπερδευτικα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 28-02-14 23:33 #460
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο giannis64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω τωρα παντος μπερδευτικα...
    Oύτε και πρόκειται να ξεμπερδευτείς

    Ο ίδιος ο Μαστροκωστόπουλος έχει ανακοινώσει σε όλα τα social medias (forums,facebook),άρα παραδεχθεί , ότι απομακρύνθηκε από την NAC,για να παραμείνει ο Ταιηλορ μόνος του στην ηγεσία της NAC,με εντολή του διεθνή προέδρου της NAC.
    Kατόπιν , φέρνει την IBFA στην Ελλάδα , ανακοινώνοντας αγώνες για τον Ιούνιο και τελικά επανέρχεται για να μας πει ότι τον εμπιστεύτηκε ο διεθνής πρόεδρος της NAC και του έστειλε τις οδηγίες για το Παγκόσμιο της ΝΑC...
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 01-03-14 01:37 #461
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο giannis64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω τωρα παντος μπερδευτικα...
    Βεβαια,λογικο ειναι.Και αυτον ακριβως ειναι ο στοχος των ενεργειων του εκπτωτου Νικου Μαστροκωστοπουλου.Θελει να μου δημιουργησει προβλημα.
    Και εγω για αυτον τον λογο εχω ηδη αναθεσει την υποθεση αυτη σε δικηγορο,οποτε θα υπαρξει και νομικη διωξη κατα αυτου.
    Στο δικαστηριο θα παρουσιασθουν και τα επισημα εγγραφα συμφωνα με τα οποια ειμαι ο εξουσιοδοτημενος Προεδρος της NAC HELLAS.
    Επισης θα ζητηθει και μεγαλη χρηματικη αποζημιωση απο τον Ν.Μαστροκωστοπουλο για απωλεσθεντα εσοδα απο τον αγωνα για τον λογο που ηδη ανεφερες.Αυτα τα πραγματα ειναι για μενα δυσαρεστα,αλλα εφ`οσον δεν υπαρχει καν στοιχειωδης λογικη και ηθικη απο καποιον (ο κος Μαστροκωστοπουλος εκτυπωσε καποια εγγραφα απο το Ιντερνετ και στα οποια ενω δεν υπαρχει ουτε αποστολεας ουτε παραληπτης ,ισχυριζεται οτι του εχουν σταλλει απο τον Παγκοσμιο Προεδρο της NAC.!!!!),δεν υπαρχει δυστυχως αλλη λυση.
    Σ.Σ Τα εγγραφα αυτα μου εχουν σταλλει στο προσωπικο μου ε-μαιλ εδω και μηνες και με την πρωτη ευκαιρια ,γιατι δεν εχω σκαννερ εδω που βρισκομαι αυτη την στιγμη, θα τα επισυναψω.

    Ο Προεδρος της NAC HELLAS,
    Σοφοκλης Ταιηλορ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 02-03-14 21:38 #462
    Προεπιλογή
    Σας επισυνάπτω το εν λόγω e-mail με την ημερομηνία αποστολής από τον Γενικό Πρόεδρο της Ν.A.C. καθώς και τα σχετικά νόμιμα έγγραφα επικυρωμένα από τις Ελληνικές δημόσιες υπηρεσίες που αποδεικνύουν το ποιος πλήρωσε και φορολογήθηκε για τους αγώνες της N.A.C. Εγώ προτιμώ να μην παριστάνω τον κριτή των ηθών αλλά να μιλάω με αποδείξεις. Αυτό συμβαίνει γιατί μπορώ! Άραγε γιατί ο κος Taylor δεν έχει παρουσιάσει κανένα έγγραφο ποτέ ούτε στη δημοσιότητα, ούτε σε προσωπικό επίπεδο ώστε να στηρίξει αυτά που λέει; Θα συμφωνήσω με τον κύριο Polyneiko στο ότι έχω απομακρυνθεί από τη N.A.C. και πλέον ηγούμαι της IBFA Hellas η οποία αποτελείται από σοβαρούς ανθρώπους, και θα συμπληρώσω ότι η χρήση του ρήματος ‘εμπιστεύτηκε’ είναι πολύ σωστή διότι ο γενικός Πρόεδρος έχει λάβει τα έγγραφα αυτά. Δεν είχα καμία πρόθεση να μπερδέψω κανέναν όμως θεωρώ σωστό ότι ο αγωνιστικός λαός πρέπει να γνωρίζει!


    Όνομα: private agreement(1).jpg Εμφανίσεις: 492 Μέγεθος: 181,1 KB

    Όνομα: ID Nac(1).jpg Εμφανίσεις: 490 Μέγεθος: 52,9 KB

    Όνομα: tickets.jpg Εμφανίσεις: 470 Μέγεθος: 88,3 KB


    Όνομα: mail image 1.jpg Εμφανίσεις: 478 Μέγεθος: 43,5 KB


    Όνομα: private agreement last page.jpg Εμφανίσεις: 486 Μέγεθος: 130,1 KB


    Όνομα: nac(1).jpg Εμφανίσεις: 502 Μέγεθος: 100,7 KB


    Όνομα: Gia NAC.jpg Εμφανίσεις: 485 Μέγεθος: 159,8 KB

    Όνομα: mail image 2.jpg Εμφανίσεις: 490 Μέγεθος: 40,9 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 02-03-14 22:48 #463
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nikos Mastrokostopoulos' Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σας επισυνάπτω το εν λόγω e-mail με την ημερομηνία αποστολής από τον Γενικό Πρόεδρο της Ν.A.C. καθώς και τα σχετικά νόμιμα έγγραφα επικυρωμένα από τις Ελληνικές δημόσιες υπηρεσίες που αποδεικνύουν το ποιος πλήρωσε και φορολογήθηκε για τους αγώνες της N.A.C. Εγώ προτιμώ να μην παριστάνω τον κριτή των ηθών αλλά να μιλάω με αποδείξεις. Αυτό συμβαίνει γιατί μπορώ! Άραγε γιατί ο κος Taylor δεν έχει παρουσιάσει κανένα έγγραφο ποτέ ούτε στη δημοσιότητα, ούτε σε προσωπικό επίπεδο ώστε να στηρίξει αυτά που λέει; Θα συμφωνήσω με τον κύριο Polyneiko στο ότι έχω απομακρυνθεί από τη N.A.C. και πλέον ηγούμαι της IBFA Hellas η οποία αποτελείται από σοβαρούς ανθρώπους, και θα συμπληρώσω ότι η χρήση του ρήματος ‘εμπιστεύτηκε’ είναι πολύ σωστή διότι ο γενικός Πρόεδρος έχει λάβει τα έγγραφα αυτά. Δεν είχα καμία πρόθεση να μπερδέψω κανέναν όμως θεωρώ σωστό ότι ο αγωνιστικός λαός πρέπει να γνωρίζει!
    Κυριε Μαστροκωστοπουλε. Το ε-μαιλ οντως σας εχει σταλλει αλλα 1)δεν ειναι απο τα κεντρικα της NAC και 2) πολυ ανετα μπορει να σας εστειλλε το ε-μαιλ αυτο ενας Προεδρος γνωστος σας,και ο οποιος δεν γνωριζει ακομα την απομακρυνση σας καθως εχετε προσελθει σε καποιους διεθνεις διαγωνισμους της Ομοσπονδιας.3)και να ηταν θα ειχε συμβει αυτο που προανεφερε ο Ηλιας.Δεν ειναι παραξενο ενα πρωην μελος ενος Προεδρειου να λαβει εκ των υστερων καποιο εγγραφο.
    Εσεις μας επισυναπτετε ενα επιστολοχαρτο απο το οποιο και εγω εχω το ιδιο οπως και η Τουλα και σας υπενθυμιζω οτι εγω κανονισα ωστε να ετοιμαστουν αυτα.Σαν την ταυτοτητα που κατεχετε, εχω και εγω και σας υπενθυμιζω οτι εγω τις ετοιμασα και αυτες.
    Οσον αφορα την διοργανωση των αγωνων αυτο πραγματι γινοταν μεσω της εταιρειας σας.Αυτο ηταν αναμενομενο γιατι εσεις απο τους τρεις μας ειχατε Ελληνικη εταιρεια η οποια θα μπορουσε να χρησιμοποιηθει για τον σκοπο αυτο.Ο κοσμος του αθληματος γνωριζει αν εχετε κανει τιποτα ουσιωδες για την NAC HELLAS.Το οτι χρησιμοποιησαμε την εταιρεια σου για αυτο το λογο δεν σημαινει κατι.Εχω πολους γνωστους και φιλους που διαθετουν καταστηματα συμπληρωματων και οι οποιοι ευκολα θα ειχαν προθυμοποιηθει να βοηθησουν.
    Εγω διαθετω επισημο εγγραφο το οποιο αποδεικνυει την αναδειξη μου ως μονο Προεδρος της NAC HELLAS απο τον Ιουνιο του 2012.
    Υπαρχουν μαλιστα φιλοι σας οι οποιοι ηταν στην αποστολη στο Καζαν τον Ιουνιο του 2012 και εχουν συμπτωματικα δει με τα ματια τους το εγγραφο αυτο.Τετοια εγγραφα δεν επιδεικνυονται στο φορουμ η σε οποιοδηποτε φορουμ αλλα σε δικες και εγω εκει θα το παρουσιασω.
    Αν νομιζετε οτι εχετε καποιο δικιο μπορειτε πολυ ανετα να απευθυνθειτε στις Ελληνικες Νομικες αρχες για δικαιωση σας.
    Αυτο που κανετε μεσω του φορουμ απλως δυσκολευει την θεση σας και θα τιμωρηθειτε αναλογα στην επερχομενη δικη.
    Εγω παντως ,εχω ηδη απευθυνθει στην δικαιοσυνη.

    Ο Προεδρος της NAC HELLAS,
    Σοφοκλης Ταιηλορ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 04-03-14 13:23 #464
    Προεπιλογή
    Αρχικά θα ήθελα να υπενθυμίσω ότι ΑΝΗΚΩ στην IBFA Hellas πλέον και το θέμα NAC μου είναι παντελώς αδιάφορο! Έλαβα αυτά τα έγγραφα και τα δημοσίευσα και εκ των υστέρων κατηγορήθηκα ότι δεν έχω λάβει τίποτα! Τώρα όπως ισχυριζόσασταν ότι δεν έχω λάβει τίποτα με άκρος γραφικό τρόπο λέτε ότι ίσως κάποιος φίλος Πρόεδρος μου το έστειλε! Ο κόσμος οφείλει να γνωρίζει τι έχει συμβεί με την NAC, από εκεί και έπειτα δεν με ενδιαφέρει το ζήτημα για αυτό και άλλωστε δεν έχω προσφύγει στην δικαιοσύνη. Είμαι ιδιαίτερα χαρούμενος για την ομαλή συνεργασία που έχω με τα υπόλοιπα παιδιά που στελεχώνουν την IBFA και με την καθημερινή εκδήλωση ενδιαφέροντος αθλητών.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 04-03-14 18:04 #465
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Νίκο σε τρώει το θέμα διαφορετικά δεν θα επέμενες σε αντιπαραθέσεις και κόντρες. Δημοσίευσες κάτι που ανήκει στη NAC ενώ εσύ πρώτος δηλώνεις πως δεν ανήκεις πλέον σαυτή και έπειτα προσπαθείς να μας πείσεις πως έχεις περισσότερο κύρος από τον Σοφοκλή? Και άντε και έχεις... με τη συμπεριφορά που βγάζεις αντιλαμβάνεσαι πως αδικείς τον εαυτό σου? Προσωπικά με όλο αυτό το σκηνικό με απωθείς από τη παρέα σου που κατονομάζεται IBFA και θέλετε να κάνετε διοργανώσεις. Σκέφτηκες πως με τον τρόπο σου ίσως κάνεις και άλλους να νιώθουν το ίδιο?

    Υ.Σ. Οι αθλητές απευθύνονται στην ομοσπονδία. Η IBFA δεν είναι ομοσπονδία... να βάζουμε και κάποια πράγματα στη θέση τους
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 31 από 41 ΠρώτηΠρώτη ... 212930313233 ... ΤελευταίαΤελευταία