Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 22
  1. 06-08-12 04:33 #1
    Talking Απορίες σχετικά με συμπληρώματα σε συνδυασμό τη διατροφή κτλ
    Καλησπέρα, συγνώμη για το γενικό τίτλο, θέλω αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει ή κατατοπίσει εν πάση περιπτώσει σχετικά με συμπληρώματα, διατροφή κτλ

    Αθλούμαι από τα 5 μου, η εμφάνιση μου γενικά δε με ένοιαζε, 6 packs ποτέ δεν είχα ούτε κανένας μπρατσαράς ήμουν το μόνο που με ένοιαζε ήταν το ρίνγκ όπου δεν είχα πρόβλημα ποτέ. Το άφησα για κάποιους προσωπικούς λόγους και για 4 χρόνια εξαφανίστηκα κυριολεκτικά, μπήκα ξανά μεν δυναμικά αλλά αρκετά κιλά βαρύτερος, ξεκίνησα προπονήσεις καθημερινά από Φεβρουάριο και μια διατροφή το Πάσχα η οποία με βοήθησε αρκετά αλλά ως ένα σημείο, οπότε τώρα καταλήγω να είμαι σε αρκετά καλά επίπεδα σε σχέση με το πως ξεκίνησα (τον Φεβρουάριο) αλλά όχι στο επιθυμητό αποτέλεσμα είπα να ζητήσω τη βοήθεια των συμπληρωμάτων σε συνδυασμό τη διατροφή και φυσικά προπονήσεις. Τέλος με τον πρόλογο, πάμε σε κυρίως θέμα.

    Διατροφή:

    1) 35gr Whey Protein + 80gr quacker
    2) Φρούτο + 1 γιαούρτι 0% ή μια αράβικη πίτα με κοτόπουλο, τυρί και ντομάτα
    3) 150gr κοτόπουλο ή 100gr άπαχο μοσχάρι ή 1 μερίδα συκώτι ή 2 μπιφτέκια + 300gr βρασμένο ρύζι ή 250gr βρασμένα μακαρόνια ή 250gr βρασμένη πατάτα
    4) Ομελέτα με 8 ασπράδια + 1 κρόκο + 30gr βρώμη + λίγο τυρί light
    5) ότι στο 3ο γεύμα απλά με το μισό υδατάνθρακα + σαλάτα με 2 κουταλιές ελαιόλαδο

    Πρόγραμμα (ξεκούρασης)

    1) 50mg Euthyrox + Cutgenic κρέμα + (1 - 2) κάψουλες ECA
    2) 30 λετά μετά το Euthyrox πρωινό (Γεύμα 1)
    3) Μετά το πρωινό 3 κάψουλες Beta Alanine + 1 κάψουλα Multivitamin
    4) 3 Aminoacids 1.5 ώρα μετά από κάθε γεύμα
    5) (1 - 2) ECA πριν το μεσημεριανό
    6) Cutgenic κρέμα το βράδυ

    Πρόγραμμα (προπόνησης)

    1) 50mg Euthyrox + Cutgenic κρέμα
    2) 30 λετά μετά το Euthyrox πρωινό (Γεύμα 1)
    3) 1 κάψουλα Multivitamin
    4) 3 κάψουλες Glutamine + 6 ταμπλέτες Aminoacids + 3 κάψουλες Beta Alanine + (1 - 2) κάψουλες ECA 30 λεπτά πριν τη προπόνηση
    5) 3 κάψουλες Glutamine + 6 ταμπλέτες Aminoacids 30 λεπτά μετά τη προπόνηση
    6) Cutgenic κρέμα το βράδυ

    Κάνω αερόβια γυμναστική κυρίως μέχρι να κάψω όσο το δυνατόν περισσότερο λίπος και θα ξεκινήσω βάρη από τις 25 Αυγούστου λογικά που θα γυρίσω από το χωριό, στο χωριό κυρίως τρέξιμο πολύ, σκοινάκι, σάκο και γενικά προπονήσεις kick boxing κυρίως.

    Γενικά κάνω προπόνηση κάθε μέρα με προαιρετική μέρα το Σάββατο (πάω αν είμαι στις καλές μου και έχω όρεξη) και επίσημη μέρα ξεκούρασης τη Κυριακή οπότε 1 - 2 μέρες τη βδομάδα ξεκούραση, οπότε γι' αυτές τις μέρες ακολουθώ το πρόγραμμα ξεκούρασης τις υπόλοιπες μέρες ακολουθώ το πρόγραμμα προπόνησης. Τη διατροφή τη τηρώ κάθε μέρα + Σάββατα εκτός από Κυριακή, είπα Κυριακή να δώσω το ελεύθερο στον εαυτό μου αλλά φυσικά με μέτρο και πολλές φορές ακολουθώ τη διατροφή και τη Κυριακή. Έχω 3 ώρες γενικά απόσταση μεταξύ των γευμάτων και δεν έχω βάλει ώρες γιατί μόλις ξυπνήσω ξεκινάω με το πρωινό και τρώω μετά ανά 3 ώρες είτε στις 8 το πρωί σηκωθώ είτε στις 12 το μεσημέρι τη σειρά την ακολουθώ ως έχει από την αρχή.

    Ξέρω σας έπεσε στο μάτι το Euthyrox σίγουρα, έχω TSH ανεβασμένη απ' ότι είδα στις εξετάσεις οπότε παίρνω 50mg κάθε πρωί, είναι η μικρότερη δόση που θα μπορούσε να πάρει κάποιος και να πω την αλήθεια τόσα χρόνια που αθλούμαι δε το είχα πάρει πρέφα, τώρα που παράτησα τον εαυτό μου για 4 χρόνια έβγαλα και μια πέτρα στο νεφρό πριν κανα χρόνο την οποία την έβγαλα και με τις εξετάσεις εκείνες είδα και το TSH. Γνωρίζω πολύ καλά ότι λιποδιαλύτες και διάφορα άλλα συμπληρώματα ενδέχεται να επηρεάσουν τον θυρεοειδή, θα το πω απλά, δε με νοιάζει εγώ θέλω να φτάσω το στόχο μου πάνω απ' όλα αν δω ότι είναι εμπόδιο ο θυροειδής πολύ πολύ τον πετάω στα σκουπίδια.

    Και να πάω και στον επίλογο τώρα γιατί πολύ σας κούρασα (μου το λένε γενικά ότι γράφω εκθέσεις, απλά προσπαθώ να είμαι όσο πιο σαφής και λεπτομερείς γίνεται), το ECA αλλά και το Black Burn 120caps της Stacker NVE που δοκίμασα δε με πιάνουν! Δε ξέρω γιατί, τα ίδια παίρνουν κάτι φίλοι μου και στάζουν μέρα νύχτα και ιδίως ο ένας από τους 2 που παίρνει το ECA έχει χάσει τον ύπνο του είναι συνέχεια στη τσίτα και γω δε νιώθω τίποτα... γενικά ανέκαθεν το είχα αυτό θυμάμαι και σε γάμους όταν πήγαινα και θέλανε να με ποτίσουν επειδή δε πίνω εν τέλη τους κουβαλούσα σπίτι επειδή μεθούσαν, παίζει να είναι από τον θυρεοειδή; Μπορεί σώμα να μην έχω αλλά τουλάχιστον έχω να καυχιέμαι ότι έχω γερό οργανισμό!

    Συγνώμη αν σας κούρασα, κάθε συμβουλή, ή οτιδήποτε άλλο καλοδεχούμενο! Γενικά έχω βάλει στόχο να καταφέρω σημαντικά αποτελέσματα στους επόμενους 2 - 3 μήνες γιατί με κοιτάω στον καθρέφτη και δε βλέπω εμένα, δε με έχω συνηθήσει έτσι με κοιλίτσα κτλ μπορεί 6 packs να μην είχα ποτέ αλλά ούτε και κοιλίτσα είχα και νιώθω τώρα σαν να είμαι σε ξένο σώμα, όσο βρεθήκατε στη θέση μου καταλαβαίνεται ότι είναι ψυχοφθόρο αυτό.

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

    Υ.Γ.: Και να μη παραλείψω τα βασικά, 24 ετών (Σεπτέμβριο 25 ) 1.70 ύψος ~77κιλά, στόχος τα 70 με όσο το δυνατόν λιγότερο λίπος γίνεται.
    Υ.Γ.2: Μετά τις 25 Αυγούστου που θα επιστρέψω Αθήνα και θα κάνω και πιο εντατική προπόνηση έχω σκοπό (ή τουλάχιστον μέχρι στιγμής σκέφτομαι) να βάλω προβιονική τεστοστερόνη για 3 βδομάδες, 9mg τη βδομάδα σύνολο 27mg 3 φορές τη βδομάδα από 3mg η κάθε φορά.
    Υ.Γ.3: Θα βάλω καμία photo μετά να έχω να με θυμάμαι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 06-08-12 12:16 #2
    Thumbs down
    Καλημέρα!

    Έβγαλα φωτογραφίες σήμερα, μπροστά, πλάγια, πίσω.

    Πολύ χοντρομπαλέξ mode... ντροπή μου που με άφησα έτσι ούτε να με βλέπω δε θέλω...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 06-08-12 12:19 #3
    Προεπιλογή
    @panosru, με ποιο άθλημα/ΠΤ ασχολείσαι;
    «Όλοι αυτοί που αναφέρεις είναι μακρινοί,
    αφού έχουν χαθεί μαζί με τις διδασκαλίες τους.
    Κάθε άνθρωπος ανυψώνεται όταν έρθει ο καιρός του.
    Ως τότε, περιπλανιέται κουραστικά...»
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 06-08-12 12:26 #4
    Προεπιλογή
    Lao, από που να ξεκινήσω και που να τελειώσω, γενικά έχω δοκιμάσει κάθε πολεμική τέχνη, αλλά κυρίως τα τελευταία χρόνια προπονούμαι καθαρά για ΜΜΑ, στα 5 μου ξεκίνησα ΤΑΕ KWON DO, όπου έκανα για περίπου 9 χρόνια, στα 14 μου έπιασα kick boxing το οποίο λάτρεψα παράλληλα έκανα προπονήσεις πυγμαχίας για να βελτιώσω τα χέρια μου και στη συνέχεια έβαλα και λίγο muay thai (κυρίως kick boxing απλά έβαλε ο προπονητής μου αγκώνες και γόνατα μέσα) το 2003 περίπου (1 χρόνο πάνω ένα κάτω δε θυμάμαι ακριβώς) έκανα τα πρώτα μου βήματα στο ΜΜΑ, κυρίως ξεκίνησα με πάλη (brazilian jiujitsu) και στη συνέχεια παράλληλα έκανα λίγο ελευθέρα και judo για να βελτιώσω κάποια κομμάτια μου στο έδαφος. Βασικό μου όπλο παραμένει ο striking, το όρθιο game δηλαδή και λιγότερο το έδαφος, αλλά εξασκώ το έδαφος συνεχώς.

    Πέρα από αυτά κάνω καταδύσεις (τις οποίες ξεκίνησα πρόσφατα σχετικά) και ποδηλασία (περίπου 20χλμ τη μέρα σπαστά, δλδ 10χλμ πάω μέχρι ένα φίλο μου κάθομαι 3 - 4 ώρες τα λέμε και γυρνάω σπίτι μετά).

    Αυτά τα ολίγα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 06-08-12 12:31 #5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο panosru Εμφάνιση μηνυμάτων
    Lao, από που να ξεκινήσω και που να τελειώσω, γενικά έχω δοκιμάσει κάθε πολεμική τέχνη, αλλά κυρίως τα τελευταία χρόνια προπονούμαι καθαρά για ΜΜΑ, στα 5 μου ξεκίνησα ΤΑΕ KWON DO, όπου έκανα για περίπου 9 χρόνια, στα 14 μου έπιασα kick boxing το οποίο λάτρεψα παράλληλα έκανα προπονήσεις πυγμαχίας για να βελτιώσω τα χέρια μου και στη συνέχεια έβαλα και λίγο muay thai (κυρίως kick boxing απλά έβαλε ο προπονητής μου αγκώνες και γόνατα μέσα) το 2003 περίπου (1 χρόνο πάνω ένα κάτω δε θυμάμαι ακριβώς) έκανα τα πρώτα μου βήματα στο ΜΜΑ, κυρίως ξεκίνησα με πάλη (brazilian jiujitsu) και στη συνέχεια παράλληλα έκανα λίγο ελευθέρα και judo για να βελτιώσω κάποια κομμάτια μου στο έδαφος. Βασικό μου όπλο παραμένει ο striking, το όρθιο game δηλαδή και λιγότερο το έδαφος, αλλά εξασκώ το έδαφος συνεχώς.

    Πέρα από αυτά κάνω καταδύσεις (τις οποίες ξεκίνησα πρόσφατα σχετικά) και ποδηλασία (περίπου 20χλμ τη μέρα σπαστά, δλδ 10χλμ πάω μέχρι ένα φίλο μου κάθομαι 3 - 4 ώρες τα λέμε και γυρνάω σπίτι μετά).

    Αυτά τα ολίγα...
    Σε ρώτησα για να διαπιστώσω με τι ασχολείσαι τώρα, ώστε να σου πω μια γνώμη, μιας και ασχολούμαι με τις ΠΤ εδώ και πολλά χρόνια.

    Είπες ότι προπονείσαι 5 φορές την βδομάδα, σωστά;

    Σε ό,τι αφορά το κομμάτι της εκγύμνασης, οι προπονήσεις σου πόση ώρα κρατάνε και από τι αποτελούνται; Αερόβιο, βάρη, ισομετρικά; Και, αν μπορούμε να το πούμε έτσι, σε τι ποσοστά;

    Επίσης, θέλω να μου πεις αν εργάζεσαι και ποιες ώρες προπονείσαι.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Lao : 06-08-12 στις 12:33
    «Όλοι αυτοί που αναφέρεις είναι μακρινοί,
    αφού έχουν χαθεί μαζί με τις διδασκαλίες τους.
    Κάθε άνθρωπος ανυψώνεται όταν έρθει ο καιρός του.
    Ως τότε, περιπλανιέται κουραστικά...»
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 06-08-12 12:38 #6
    Προεπιλογή
    Lao, 5 φορές τη μέρα ξεκίνησα να προπονούμαι τώρα, 4 χρόνια πριν που σταμάτησα μέχρι και πριν σταματήσω έκανα 3 προπονήσεις τη μέρα, τρέξιμο το πρωί kick boxing το μεσημέρι περίπου και έδαφος το βράδυ και έκανα και ΣΚ αερόβια. Τώρα κάνω προπονήσεις 5 φορές τη βδομάδα, σταμάτησα το ΜΜΑ προσωρινά, οπότε από τον Μάιο μέχρι και τώρα κάνω καθαρά αερόβια γυμναστική, τον Μάιο ήμουν 84 - 85 κιλά, έφτιαξα μια διατροφή και ξεκίνησα πολύ τρέξιμο + κολύμπι στη θάλασσα, σκιαμαχία και σκοινάκι οπότε από τα ~85 πήγα στα 75 μέσα σε 1 - 1.5 μήνα και κόλλησα μετά εκεί δεν έπεφτα άλλο, ψιλοξενέρωσα και για 2 βδομάδες χάλασα το πρόγραμμα και πήγα στα 77 απότομα.

    Οπότε έχουμε και λέμε αερόβια 100% βάρη δε κάνω καθόλου προς το παρών θέλω να ξεκινήσω στις 25 Αυγούστου που θα επιστρέψω από το χωριό (Έδεσσα έχει και ωραίο κλίμα για τρέξιμο). Ισομετρικά δε ξέρω τι είναι :/

    Είμαι ελεύθερος επαγγελματίας οπότε στο κομμάτι της εργασίας δεν έχω θέμα ορίζω εγώ ο ίδιος το πρόγραμμά μου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 06-08-12 12:48 #7
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο panosru Εμφάνιση μηνυμάτων
    Lao, 5 φορές τη μέρα ξεκίνησα να προπονούμαι τώρα, 4 χρόνια πριν που σταμάτησα μέχρι και πριν σταματήσω έκανα 3 προπονήσεις τη μέρα, τρέξιμο το πρωί kick boxing το μεσημέρι περίπου και έδαφος το βράδυ και έκανα και ΣΚ αερόβια. Τώρα κάνω προπονήσεις 5 φορές τη βδομάδα, σταμάτησα το ΜΜΑ προσωρινά, οπότε από τον Μάιο μέχρι και τώρα κάνω καθαρά αερόβια γυμναστική, τον Μάιο ήμουν 84 - 85 κιλά, έφτιαξα μια διατροφή και ξεκίνησα πολύ τρέξιμο + κολύμπι στη θάλασσα, σκιαμαχία και σκοινάκι οπότε από τα ~85 πήγα στα 75 μέσα σε 1 - 1.5 μήνα και κόλλησα μετά εκεί δεν έπεφτα άλλο, ψιλοξενέρωσα και για 2 βδομάδες χάλασα το πρόγραμμα και πήγα στα 77 απότομα.

    Οπότε έχουμε και λέμε αερόβια 100% βάρη δε κάνω καθόλου προς το παρών θέλω να ξεκινήσω στις 25 Αυγούστου που θα επιστρέψω από το χωριό (Έδεσσα έχει και ωραίο κλίμα για τρέξιμο). Ισομετρικά δε ξέρω τι είναι :/
    Ωραία, κάνεις μόνο αερόβια.

    Γνώμη μου είναι ότι προς το παρόν δεν χρειάζεσαι συμπληρώματα, άντε το πολύ-πολύ καμιά πολυβιταμίνη και ένα Ω3.

    Μόλις ξεκινήσεις βάρη, θα πάρεις μια «καθαρή» πρωτεϊνη (δηλαδή ποσοστό άνω του 70%), την οποία θα παίρνεις οπωσδήποτε αμέσως μετά την προπόνησή σου και άλλη μια δόση ανάμεσα στα γεύματά σου.

    Από διατροφή, απλά τρώγε 3-4 φορές την μέρα και εστίασε σε ζωικές τροφές έχοντας παράλληλα τους υδατάνθρακες σχετικά χαμηλά.

    Πίνε αρκετό νερό (3-4 λίτρα) αλλά όχι πάνω από 2 ποτήρια μαζί.

    Για πολυβιταμίνες, διάβασε εδώ: http://forum.bodybuilding.gr/showthr...BD%CF%8E%CE%BD

    Από πρωτεϊνες υπάρχουν πολλές καλές, πάνω-κάτω τα ίιδια είναι οι περισσότερες.

    Από Ω3, σου προτείνω είτε τα Ultra Omega 3 της NOW, είτε τα Super EPA, πάλι της NOW. Από αυτά, 2-4 την μέρα.

    Αυτά, δεν νομίζω προς το παρόν να θες κάτι άλλο.
    «Όλοι αυτοί που αναφέρεις είναι μακρινοί,
    αφού έχουν χαθεί μαζί με τις διδασκαλίες τους.
    Κάθε άνθρωπος ανυψώνεται όταν έρθει ο καιρός του.
    Ως τότε, περιπλανιέται κουραστικά...»
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 06-08-12 12:52 #8
    Προεπιλογή
    Lao, από λιποδιαλυτες να μη πάρω τίποτα;

    Σχετικά με τα συμπληρώματα έχω ήδη πάρει και έχω στη ντουλάπα αυτά:

    1) 100% Whey Protein 5lbs (2268g)
    2) Glutamine 898mg 90 caps
    3) CutGenic For Men 200ml
    4) Xtreme Aminos 5000 300 tabs
    5) Multivitamin 60 tabs
    6) Beta Alanine 100 caps
    7) ECA 30+ Ultimate EPH Stack (60 Caps)

    Να τα αφήσω για μετά; όταν ξεκινήσω τα βάρη δλδ;

    Ευχαριστώ για τη βοήθεια
    Όταν έχεις έναν στόχο κάθε εμπόδιο είναι απλά μια δοκιμασία για να δεις πραγματικά πόσο θες να φτάσεις το στόχο σου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 06-08-12 13:05 #9
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο panosru Εμφάνιση μηνυμάτων
    Lao, από λιποδιαλυτες να μη πάρω τίποτα;

    Σχετικά με τα συμπληρώματα έχω ήδη πάρει και έχω στη ντουλάπα αυτά:

    1) 100% Whey Protein 5lbs (2268g)
    2) Glutamine 898mg 90 caps
    3) CutGenic For Men 200ml
    4) Xtreme Aminos 5000 300 tabs
    5) Multivitamin 60 tabs
    6) Beta Alanine 100 caps
    7) ECA 30+ Ultimate EPH Stack (60 Caps)

    Να τα αφήσω για μετά; όταν ξεκινήσω τα βάρη δλδ;

    Ευχαριστώ για τη βοήθεια
    Προσωπικά δεν είμαι υπέρ των λιποδιαλυτών. Δεν είναι ανάγκη να παίρνεις κάτι που να «πειράζει» τον θυρεοειδή σου. Είναι απείρως προτιμότερο να χάνεις κιλά με φυσικό τρόπο και όχι να «εξαναγκάζεις» το σώμα σου.

    Την πρωτεϊνη μπορείς και τώρα να την παίρνεις, απλά θεώρησα ότι για λόγους οικονομίας είναι καλύτερα να την ξεκινήσεις μαζί με τα βάρη.

    Σε όλα τα άλλα που αναφέρεις, καλό είναι να αναφέρεις με σαφήνεια ποια προϊόντα είναι, γιατί π.χ. από το «Multivitamin» δεν καταλαβαίνω και πολλά...
    «Όλοι αυτοί που αναφέρεις είναι μακρινοί,
    αφού έχουν χαθεί μαζί με τις διδασκαλίες τους.
    Κάθε άνθρωπος ανυψώνεται όταν έρθει ο καιρός του.
    Ως τότε, περιπλανιέται κουραστικά...»
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 06-08-12 13:14 #10
    Προεπιλογή
    Σωστός θα ποστάρω link απλά δεν ήθελα να κάνω κάποια διαφήμιση...

    1) WIN Nutrition 100% Whey Protein 5lbs (2268g)
    2) BODYRAISE Glutamine 898mg 90 caps
    3) BODYRAISE CutGenic For Men 200ml
    4) xCore Xtreme Aminos 5000 300 tabs
    5) Quamtrax Multivitamin 60 tabs
    6) xCore Beta Alanine 100 caps

    Τώρα το ECA, η προβιονική τεστοστερώνη κτλ είναι από άλλες πηγές δε τις πήρα από sites μου τις έφεραν.


    "Είναι απείρως προτιμότερο να χάνεις κιλά με φυσικό τρόπο και όχι να «εξαναγκάζεις» το σώμα σου."
    Συμφωνώ μ' αυτό 100% αλλά δυστυχώς η υπομονή μου εξαντλήθηκε

    EDIT:
    Πέρα του ότι εξαντλήθηκε η υπομονή μου, ψυχολογικά έχω πέσει πάρα πολύ αφενός δε με αναγνωρίζω αφετέρου δεν έχω το κουράγιο πλέον, πιστεύω δλδ πως αν κάνω μια υπερπροσπάθεια με τη βοήθεια συμπληρωμάτων διατροφής προπόνησης κτλ και φτάσω σε ένα επιθυμητό αποτέλεσμα (όχι στο στόχο μου) και δω απλά μια εξέλιξη θα μου δώσει ώθηση για να καταβάλω όσο το δυνατόν περισσότερη προσπάθεια, γιατί όσο νάνε τον άλλον μήνα γίνομαι 25 και ούτε τα χρόνια με πήραν, νέος άνθρωπος είμαι αλλά ούτε και παιδάκι είμαι πλέον...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη panosru : 06-08-12 στις 13:21
    Όταν έχεις έναν στόχο κάθε εμπόδιο είναι απλά μια δοκιμασία για να δεις πραγματικά πόσο θες να φτάσεις το στόχο σου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 06-08-12 13:17 #11
    Προεπιλογή
    Φίλε μου, κάνε edit και βγάλε τα links, απαγορεύονται από τους κανονισμούς του forum.

    Σου είπα να μου πεις ποια είναι τα προϊόντα, όχι να βάλεις links.
    «Όλοι αυτοί που αναφέρεις είναι μακρινοί,
    αφού έχουν χαθεί μαζί με τις διδασκαλίες τους.
    Κάθε άνθρωπος ανυψώνεται όταν έρθει ο καιρός του.
    Ως τότε, περιπλανιέται κουραστικά...»
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 06-08-12 13:22 #12
    Προεπιλογή
    Συγνώμη για τα links! Δε διάβασα τους κανονισμούς του forum, θα το κάνω κάποια στιγμή! Να σβήσω και αυτά περί τεστοστερόνης και ECA ή δεν υπάρχει πρόβλημα;
    Όταν έχεις έναν στόχο κάθε εμπόδιο είναι απλά μια δοκιμασία για να δεις πραγματικά πόσο θες να φτάσεις το στόχο σου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 06-08-12 13:30 #13
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο panosru Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγνώμη για τα links! Δε διάβασα τους κανονισμούς του forum, θα το κάνω κάποια στιγμή! Να σβήσω και αυτά περί τεστοστερόνης και ECA ή δεν υπάρχει πρόβλημα;
    Για τα testo δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα, το ECA δεν ξέρω τι είναι.

    Στο θέμα μας.

    Η πολυβιταμίνη σου δεν λέει κάτι, είναι ανεπαρκής. Αφού την πήρες όμως, τελείωσέ την και πάρε μετά μια αξιοπρεπή (διάβασε το θέμα που σου είπα).

    Η γλουταμίνη δεν είναι κάτι απαραίτητο, πολλοί την θεωρούν άχρηστη.

    Η β-αλανίνη δουλεύει, αλλά θέλει πάνω από 3,2 γραμμάρια ημερησίως και χρήση για περίπου 2 μήνες, μετά το πέρας των οποίων διακόπτεις για έναν μήνα.

    Για λιποδιαλύτες, σου απάντησα ήδη.

    Τα aminos πάρτα και αυτά, πριν και μετά την προπόνησή σου.

    Γενικά, μην πετάς τόσο εύκολα τα λεφτά σου. Σου έδωσα μια απάντηση σχετικά με το τι χρειάζεσαι, πάντα σύμφωνα με την δική μου γνώμη και εμπειρία.
    «Όλοι αυτοί που αναφέρεις είναι μακρινοί,
    αφού έχουν χαθεί μαζί με τις διδασκαλίες τους.
    Κάθε άνθρωπος ανυψώνεται όταν έρθει ο καιρός του.
    Ως τότε, περιπλανιέται κουραστικά...»
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 06-08-12 13:35 #14
    Προεπιλογή
    Σ' ευχαριστώ Lao, η απάντηση σου είναι σαφής

    Ναι και όσον αφορά τα λεφτά δε μας περισσεύουν κιόλας οπότε την επόμενη φορά προτού πάρω κάτι θα φροντίσω να κάνω μια καλύτερη έρευνα.

    Σ' ευχαριστώ που ασχολήθηκες! Και μια τελευταία ερώτηση, για τον υδατάνθρακα που είπες να κόψω 200 - 300 γραμμάρια αν βάλω μεσημέρι 200γρ βρασμένο ρύζι ή 150γρ μακαρόνια και το βράδυ βάλω 150γρ ρύζι και 100γρ μακαρόνια είναι καλά;

    Ευχαριστώ και πάλι!
    Όταν έχεις έναν στόχο κάθε εμπόδιο είναι απλά μια δοκιμασία για να δεις πραγματικά πόσο θες να φτάσεις το στόχο σου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 06-08-12 13:41 #15
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο panosru Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σ' ευχαριστώ Lao, η απάντηση σου είναι σαφής

    Ναι και όσον αφορά τα λεφτά δε μας περισσεύουν κιόλας οπότε την επόμενη φορά προτού πάρω κάτι θα φροντίσω να κάνω μια καλύτερη έρευνα.

    Σ' ευχαριστώ που ασχολήθηκες! Και μια τελευταία ερώτηση, για τον υδατάνθρακα που είπες να κόψω 200 - 300 γραμμάρια αν βάλω μεσημέρι 200γρ βρασμένο ρύζι ή 150γρ μακαρόνια και το βράδυ βάλω 150γρ ρύζι και 100γρ μακαρόνια είναι καλά;

    Ευχαριστώ και πάλι!
    Φίλε μου, για μένα δεν έχει ιδιαίτερη σημασία να ασχολείται με τέτοια πράγματα ένας άνθρωπος που δεν κάνει σοβαρό (και ίσως και επαγγελματικό) bodybuilding.

    Το θέμα είναι να τρως λογικά και σχετικά «καθαρά», όσο μπορείς. Μην τρελαίνεσαι και μην ψειρίζεις τόσο την μαϊμου, που λέει και το ρητό.
    «Όλοι αυτοί που αναφέρεις είναι μακρινοί,
    αφού έχουν χαθεί μαζί με τις διδασκαλίες τους.
    Κάθε άνθρωπος ανυψώνεται όταν έρθει ο καιρός του.
    Ως τότε, περιπλανιέται κουραστικά...»
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία