Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 45
  1. 07-08-12 19:54 #16
    Προεπιλογή
    Ναι ρε κι εγω μωρακι ειμαι αλλα κατι κανω
    Στο θεμα μας τωρα...βαλε σιγουρα πλαγιες εκτασεις (lateral raises) για την πλαγια μοιρα του ωμου γιατι εκει θες σιγουρα...βαλε βυθισεις η πιεσεις σε κατακλινη (προτιμω βυθισεις) αν μπορεις βυθισεις κανε τες με βαρος για 8-12 ρεπς..πιστευω μπορεις..επισης αντικατεστησε τις τροχαλιες (lat pulldowns) με pull ups/chin ups (ελξεις στο μονοζυγο) και αν μπορεις με weight pull ups/chin ups (ελξεις με βαρος) .. Δε συγκρινονται με τροχαλιες
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 08-08-12 12:28 #17
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Χριστοφορος123 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι ρε κι εγω μωρακι ειμαι αλλα κατι κανω
    Στο θεμα μας τωρα...βαλε σιγουρα πλαγιες εκτασεις (lateral raises) για την πλαγια μοιρα του ωμου γιατι εκει θες σιγουρα...βαλε βυθισεις η πιεσεις σε κατακλινη (προτιμω βυθισεις) αν μπορεις βυθισεις κανε τες με βαρος για 8-12 ρεπς..πιστευω μπορεις..επισης αντικατεστησε τις τροχαλιες (lat pulldowns) με pull ups/chin ups (ελξεις στο μονοζυγο) και αν μπορεις με weight pull ups/chin ups (ελξεις με βαρος) .. Δε συγκρινονται με τροχαλιες

    thanks man
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 08-08-12 12:48 #18
    Προεπιλογή
    Πολυ καλη δουλεια κατα την γνωμη μου. Αν και ειμαι καινουριος στο χωρο λογο της ηλικιας μου θα σου πω και εγω αυτο που προτειναν τα παιδια παραπανω, δηλαδη να προσπαθησεις να αυξησεις ωμους και στιθος καθως μονο εκει χρειαζεσαι περισσοτερη δουλεια. Θα ηθελα βεβαια να μου λυσεις την απορια μου αν φυσικα ο ιδιος θελεις: τι ποσοστο λιπους εχεις? Αν γνωριζεις θα εκτιμουσα πολυ την απαντηση σου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 08-08-12 13:01 #19
    Το avatar του χρήστη chro

    Εγγραφή
    15-12-2011
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    355
    Προεπιλογή
    Μπράβο πολύ καλός! Στην ηλικία που είσαι δε γινόταν να έχεις και παραπάνω μάζα, απλά θα πρέπει να είναι ο μακροπρόθεσμος στόχος σου. Δε βλέπω υπερβολές αλλά ένα φυσικό πολύ καλά γυμνασμένο σώμα.
    Το πρόγραμμα που ακολουθείς είναι πολύ καλό και δουλεύει καλά πάνω στο οπώτε συνέχισέ το. Βλέπω γυμνάζει ανταγωνιστικά τους μύες κάτι που βοηθάει σε πολλά πράγματα και κυρίως στην άυξηση της μυϊής μάζας, αλλά και στη συμμετρία.
    Από τη στιγμή που δε κάνει ιδιαίτερη διατροφή και μόνο στις θερμίδες δίνεις προσοχή θα πρότεινα να διαβάσεις για διατροφή και να προσπαθήσεις να τρως όσο πιο σωστά γίνεται.
    Μπράβο και πάλι έχεις μέλλον.

    από row θα σου πρότεινα να κάνεις την pendlay row, και την πλάτη θα σου γεμίσει και κουμπώνει στη νοοτροπία του προγράμματός σου.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη chro : 08-08-12 στις 13:04
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 08-08-12 14:15 #20
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRXLOVER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολυ καλη δουλεια κατα την γνωμη μου. Αν και ειμαι καινουριος στο χωρο λογο της ηλικιας μου θα σου πω και εγω αυτο που προτειναν τα παιδια παραπανω, δηλαδη να προσπαθησεις να αυξησεις ωμους και στιθος καθως μονο εκει χρειαζεσαι περισσοτερη δουλεια. Θα ηθελα βεβαια να μου λυσεις την απορια μου αν φυσικα ο ιδιος θελεις: τι ποσοστο λιπους εχεις? Αν γνωριζεις θα εκτιμουσα πολυ την απαντηση σου.
    eυχαριστώ φίλε. Δεν ξέρω ποιο είναι το ποσοστό λίπος μου, ποτέ δεν το έχω μετρήσει.. Θα έλεγα περίπου στο 10%

    Μπράβο πολύ καλός! Στην ηλικία που είσαι δε γινόταν να έχεις και παραπάνω μάζα, απλά θα πρέπει να είναι ο μακροπρόθεσμος στόχος σου. Δε βλέπω υπερβολές αλλά ένα φυσικό πολύ καλά γυμνασμένο σώμα.
    Το πρόγραμμα που ακολουθείς είναι πολύ καλό και δουλεύει καλά πάνω στο οπώτε συνέχισέ το. Βλέπω γυμνάζει ανταγωνιστικά τους μύες κάτι που βοηθάει σε πολλά πράγματα και κυρίως στην άυξηση της μυϊής μάζας, αλλά και στη συμμετρία.
    Από τη στιγμή που δε κάνει ιδιαίτερη διατροφή και μόνο στις θερμίδες δίνεις προσοχή θα πρότεινα να διαβάσεις για διατροφή και να προσπαθήσεις να τρως όσο πιο σωστά γίνεται.
    Μπράβο και πάλι έχεις μέλλον.

    από row θα σου πρότεινα να κάνεις την pendlay row, και την πλάτη θα σου γεμίσει και κουμπώνει στη νοοτροπία του προγράμματός σου.
    Να σαι καλά φίλε, ευχαριστώ για τις προτάσεις σου
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 08-08-12 19:07 #21
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Fratsou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το αλλο παιδι ειναι.Anyway ωραιος φιλε.Εγω θα σου ελεγα να γεμισεις λιγο περισσοτερο(μυικα κιλα παντα)
    thanks man
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 15-08-12 20:25 #22
    Προεπιλογή
    ευχαριστω
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 19-08-12 03:46 #23
    Προεπιλογή
    θεωρώ οτι πρέπει να εστιάσεις στους ώμους, τους κοιλιακούς, το πάνω στήθος και τα πόδια..

    το πρόγραμμα γι μενα ειναι ακατάλληλο για ογκο αμα δεν παίρνεις αναβολικά..
    έχει βαριες ασκήσεις που δεν πρεπει να τις κάνεις πάνω απο μια φορά την εβδομάδα την καθε μια.. αμα το κάνεις αυτό πανω απο 2-3 βδομάδες πας για overtraining και δεν χτίζεις αλλα καις μυς..
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 19-08-12 16:31 #24
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο alextz Εμφάνιση μηνυμάτων
    θεωρώ οτι πρέπει να εστιάσεις στους ώμους, τους κοιλιακούς, το πάνω στήθος και τα πόδια..

    το πρόγραμμα γι μενα ειναι ακατάλληλο για ογκο αμα δεν παίρνεις αναβολικά..
    έχει βαριες ασκήσεις που δεν πρεπει να τις κάνεις πάνω απο μια φορά την εβδομάδα την καθε μια.. αμα το κάνεις αυτό πανω απο 2-3 βδομάδες πας για overtraining και δεν χτίζεις αλλα καις μυς..
    Το να κανεις βαριες ασκησεις και να καις μυες ειναι πολυ σπανιο παρολα αυτα υπαρχουν και εξερεσεις και το παιδι δεν ανηκει σαυτες αλλιως δεν θα ειχε αυτο το σωμα σε αυτο το χρονικο διαστημα οπως λεει.Το προγραμμα του μια χαρα πιστευω οτι ειναι και εφοσον το σωμα του ανταποκρινεται σε αυτο δεν υπαρχει λογος να το σταματησει εξαλου με το φαι θα βαλει ογκο
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 19-08-12 16:48 #25
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο 4001 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το να κανεις βαριες ασκησεις και να καις μυες ειναι πολυ σπανιο παρολα αυτα υπαρχουν και εξερεσεις και το παιδι δεν ανηκει σαυτες αλλιως δεν θα ειχε αυτο το σωμα σε αυτο το χρονικο διαστημα οπως λεει.Το προγραμμα του μια χαρα πιστευω οτι ειναι και εφοσον το σωμα του ανταποκρινεται σε αυτο δεν υπαρχει λογος να το σταματησει εξαλου με το φαι θα βαλει ογκο
    απο ποτε ειναι σπανιο?? με 2 φορες ποδια στηθος πλατη την εβδομαδα δεν χτίζεις τιποτα.. το οτι εχει χτίσει κατι ειναι λογο της ηλικιας και το οτι κανει λιγο καιρο..
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 19-08-12 17:09 #26
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο alextz Εμφάνιση μηνυμάτων
    απο ποτε ειναι σπανιο?? με 2 φορες ποδια στηθος πλατη την εβδομαδα δεν χτίζεις τιποτα.. το οτι εχει χτίσει κατι ειναι λογο της ηλικιας και το οτι κανει λιγο καιρο..
    Εξήγησε σε παρακαλώ γιατί με upper/lower split δεν χτίζεις τίποτα.
    Eat Clean, Lift Hard.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 19-08-12 20:49 #27
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο alextz Εμφάνιση μηνυμάτων
    απο ποτε ειναι σπανιο?? με 2 φορες ποδια στηθος πλατη την εβδομαδα δεν χτίζεις τιποτα.. το οτι εχει χτίσει κατι ειναι λογο της ηλικιας και το οτι κανει λιγο καιρο..
    Γνωμη μου ειναι οτι καθε σωμα ειναι διαφορετικο και οταν αφορα το ββ τοτε αυτο παρατηρειτε πολυ πιο εντονα.Το οτι το προγραμμα αυτο δουλευει γιαυτον τοσο καλα επανω του και του προσφερει και δυναμη και ογκο τοτε για εμενα δεν υπαρχει λογος να το σταματησει και αν ισχυει οτι δεν εκανε και διατροφη τοτε αν κανει ξεφυγε.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 20-08-12 00:29 #28
    Προεπιλογή
    Πιστεύω ότι το τι πρόγραμμα θα ακολουθήσει ο καθένας είναι καθαρά υποκειμενικό. Διότι, ο καθένας ανταποκρίνεται διαφορετικά σε ιδια ειδη προπονησης.

    Προσωπικά άλλαξα πολλά προγραμματα μέχρι να φτάσω σε αυτό εδώ. Το προτιμώ, διότι είναι απλό και το σώμα μου εως τωρα ανταποκρινεται πληρως. Όταν αισθανθώ ότι έχω πάθει plateau τότε θα αρχίσω να ψάχνομαι για αλλαγές.

    Ευχαριτσώ για τις απαντησεις
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 20-08-12 01:25 #29
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο greekoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιστεύω ότι το τι πρόγραμμα θα ακολουθήσει ο καθένας είναι καθαρά υποκειμενικό. Διότι, ο καθένας ανταποκρίνεται διαφορετικά σε ιδια ειδη προπονησης.

    Προσωπικά άλλαξα πολλά προγραμματα μέχρι να φτάσω σε αυτό εδώ. Το προτιμώ, διότι είναι απλό και το σώμα μου εως τωρα ανταποκρινεται πληρως. Όταν αισθανθώ ότι έχω πάθει plateau τότε θα αρχίσω να ψάχνομαι για αλλαγές.

    Ευχαριτσώ για τις απαντησεις
    πόσα προγράμματα άλλαξες ρε φίλε μέσα σε 1.7 χρόνια που ασχολείσαι, πόσα καιρό τα κρατούσες, με τι κριτήριο τα έβγαζες άχρηστα ή όχι ;

    όταν φτάσεις σε plateau κάνεις deload άλλα λόγια να αγαπιόμαστε....

    μέχρι την πρώτη πρόταση καλά το πήγαινες.
    Eat Clean, Lift Hard.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 20-08-12 02:19 #30
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GeoDask Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εξήγησε σε παρακαλώ γιατί με upper/lower split δεν χτίζεις τίποτα.
    δεν ξερω το upper/lower ουτε το εχω κανει ουτε ξερω κανεναν επαγγελματια που να το κανει.. παρ αυτα εγω αλλο ειπα οτι τις βασικές μυϊκές ομάδες ποδια,πλατη, στήθος δεν πρεπει να τις παίζεις 2 φορές την εβδομαδα για πανω απο 2 εβδομαδες.. μετα καίγεσαι.. φυσικα μηλαω για σοβαρη προπονηση..
    ίσως με τα 3-4 σετ που κανει τη φορα να μην εχει προβλημα αλλα δεν συμφωνώ με την φιλοσοφια αυτου του προγράμματος γενικοτερα..
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία