Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 17
  1. 14-08-12 20:05 #1

    Εγγραφή
    14-08-2012
    Περ.
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    8
    Προεπιλογή Complete Gainer Warrior Lab , είναι επικίνδυνη λόγω κρεατίνης???
    Καλησπέρα σε όσους τύχει να δούν το συγκεκριμένο ερώτημα.
    Με απλά λόγια θέλω να ρωτήσω αν η παραπάνω πρωτείνη μπορεί να θεωρηθεί "επικύνδινη" με οποιονδήποτε τρόπο
    λόγω του ότι περιέχει και λίγη κρεατίνη μέσα.Άν προκαλεί παρενέργειες η κάτι τελοσπάντων μή φυσιολογικό σε κάποιον.
    Να σας ενημερώσω πως είμαι 1.83 και 72 και θα λαμβάνω 80 γρ. το πρωί και 80 μετά την προπόνηση , δηλαδή ουσιαστικά
    1 γρ κρεατίνη και κατι ημερισίως.
    Παρακαλώ αν μπορείτε απαντήστε ακριβώς στα ερωτήματα και όχι με άλλα ερωτήματα.
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

    ΥΓ . http://www.xtr.gr/auksisis_barous/37...ARRIORLAB).htm

    Για όσους θέλουν να ρίξουν μια ματιά στα συστατικά.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 14-08-12 20:11 #2
    Προεπιλογή
    Καλησπέρα
    Δε γνωρίζω για το συγκεκριμένο προϊόν αλλα πήρα κάποια στιγμή άλλη μάρκα που είχε μέσα η πρωτεΐνη κρεατινη δε το ψάξα η ανόητη και με δυο σκουπ τη μέρα μου έβγαινε 3γραμμαρια..... Βασικά πρηστηκαν τα χέρια μου αλλα όταν την έκοψα σε λίγες βδομάδες οκ. Πάλι καλα που δε πρηστηκα και στο υπόλοιπο σώμα. Άρα αυτο που συμπέρανα προσωπικά είναι ότι κάνει μεγάλη κατακράτηση.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 14-08-12 20:11 #3
    Το avatar του χρήστη panakos

    Εγγραφή
    06-04-2011
    Περ.
    karditsa
    Μηνύματα
    4.006
    Προεπιλογή
    καλως ηρθες πρωτα απο ολα!!
    οχι δεν υπαρχιε περιπτωση να παθεις κατι απο τοση μικρη ποσοτητα κρεατινης!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 14-08-12 20:19 #4

    Εγγραφή
    14-08-2012
    Περ.
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    8
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο panakos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλως ηρθες πρωτα απο ολα!!
    οχι δεν υπαρχιε περιπτωση να παθεις κατι απο τοση μικρη ποσοτητα κρεατινης!
    Καλώς σας βρήκα
    Ευχαριστώ πολύ για την εξαιρετικά γρήγορη απάντηση.Απλώς ακούγοντας τόσους μύθους
    για την κρεατίνη , όταν αποφάσισα να χρησιμοποιήσω το παραπάνω σκέβασμα είχα τους ενδυασμούς μου
    και ήθελα να είμαι προσεχτικός.
    Ευχαριστώ και παλι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 14-08-12 20:24 #5

    Εγγραφή
    14-08-2012
    Περ.
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    8
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο koukoutsaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα
    Δε γνωρίζω για το συγκεκριμένο προϊόν αλλα πήρα κάποια στιγμή άλλη μάρκα που είχε μέσα η πρωτεΐνη κρεατινη δε το ψάξα η ανόητη και με δυο σκουπ τη μέρα μου έβγαινε 3γραμμαρια..... Βασικά πρηστηκαν τα χέρια μου αλλα όταν την έκοψα σε λίγες βδομάδες οκ. Πάλι καλα που δε πρηστηκα και στο υπόλοιπο σώμα. Άρα αυτο που συμπέρανα προσωπικά είναι ότι κάνει μεγάλη κατακράτηση.
    Να λές πάλι καλά που δεν πρήστηκες στο πρόσωπο και είσαι και κοπέλα.
    Άν η φωτογραφία στο προφίλ σου είναι προσωπική τότε τα συγχαρητήρια μου
    κάτι που φαντάζομαι θα έχεις βαρεθεί να σχολιάζουν?? hehe
    Απλώς δέν είμαι του "χώρου¨και μου έκανε εντύπωση.
    Σε ευχαριστώ και εσένα για τα σχόλιά σου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 14-08-12 20:32 #6
    Προεπιλογή
    Ε όχι ..:δεν είμαι εγω ...Αν και πολυ θα θελα να ήμουν έτσι !!!!
    Απλα η ανοησία μου ήταν που δεν υπολογισα ότι 3 γρ κρεατινη δεν είναι και λίγα.... Το πρηξιμο δε το θελουμε εμείς οι γυναίκες γιατι είμαστε που είμαστε επιρρεπείς στην κατακράτηση... Την είχα επιλέξει για την τέλεια γεύση της ... Πλέον είμαι πιο προσεκτική.
    Τωρα για εσάς τους άντρες το προϊόν που αναφέρεις φαντάζει πολυ λίγο σα δοσολογια... Να παρατηρεις και τον καθρέφτη σου
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 14-08-12 20:39 #7
    Το avatar του χρήστη panakos

    Εγγραφή
    06-04-2011
    Περ.
    karditsa
    Μηνύματα
    4.006
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο koukoutsaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα
    Δε γνωρίζω για το συγκεκριμένο προϊόν αλλα πήρα κάποια στιγμή άλλη μάρκα που είχε μέσα η πρωτεΐνη κρεατινη δε το ψάξα η ανόητη και με δυο σκουπ τη μέρα μου έβγαινε 3γραμμαρια..... Βασικά πρηστηκαν τα χέρια μου αλλα όταν την έκοψα σε λίγες βδομάδες οκ. Πάλι καλα που δε πρηστηκα και στο υπόλοιπο σώμα. Άρα αυτο που συμπέρανα προσωπικά είναι ότι κάνει μεγάλη κατακράτηση.
    κουκουτσακι μου ο υδατανθρακας κανει κατακρατηση οχι η κρεατινη!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 14-08-12 21:44 #8
    Post
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο panakos Εμφάνιση μηνυμάτων
    κουκουτσακι μου ο υδατανθρακας κανει κατακρατηση οχι η κρεατινη!!
    Από τα λίγα που γνωρίζω η κρεατίνη, κυρίως η μονοϋδρική, (γιατί ισχυρίζονται πως άλλες μορφές όπως η αλκαλική δεν το κάνουν) κρατεί ενδομυϊκά υγρά και συγκεκριμένα στο κυτταρόπλασμα των μυϊκών κυττάρων του οποίου προκαλεί την διόγκωση. Έτσι κατά την περίοδο χρήσης της εμφανίζουμε αυξημένα «πρηξίματα» στο σώμα μας, αποτέλεσμα όμως το οποίο σταδιακά εξαλείφεται μετά την παύση της.
    Θεωρητικά αυτό δεν προκαλεί την λεγόμενη «θόλωση» εφόσον τα υγρά είναι ενδομυϊκά και μάλιστα προτείνεται και σε περιόδους γράμμωσης για μια πιο σκληρή και γεμάτη όψη στους μύες. (βλέπε και σχετικές αναρτήσεις στο FORUM)
    Τα 5 γραμ/μέρα είναι μία ασφαλής δοσολογία κατά τους γνώστες του θέματος αν και από όσα έχω διαβάσει δεν έχουν αναφερθεί προβλήματα και από χρόνια χρήση της.
    Αυτά τα βασικά, αν και είμαστε εκτός θέματος στην συγκεκριμένη ενότητα και ζητώ συγνώμη από τους διαχειριστές του FORUM.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 14-08-12 21:47 #9
    Το avatar του χρήστη Madd_Chadd

    Εγγραφή
    26-09-2010
    Περ.
    serres
    Μηνύματα
    3.844
    Προεπιλογή
    If you eat like a girl you look like a girl!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 14-08-12 22:16 #10
    Το avatar του χρήστη Andreas C.

    Εγγραφή
    23-12-2011
    Περ.
    Λευκωσία
    Μηνύματα
    2.772
    Προεπιλογή
    Καλώς ήρθες στο φόρουμ
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 14-08-12 23:24 #11
    Προεπιλογή KALOSORISES
    Καλοσορισες και απο μενα, μεχρι και σημερα δεν εχει αποδειχθει οτι υπαρχει κινδυνος σχετικα με την κρατινη ειτε αυτη ειναι φορμουλα( πολλες διαφορετικες) ειτε μονουδρικη ... Εγω θα σου προτεινα μονουδρικη γιατι ξερω πως λειτουργει και τι <<βαζω μεσα στον οργανισμο μου>> . Τωρα οσον αφορα την συγκεκριμενη πρωτεινη δεν θα σου την συνιστουσα γιατι αυτοι φτιαχνουν φορμουλες και σου τρωνε τα λεφτα σου πληρωνοντας 200 ΓΡ ΥΔΑΤΑΝΘΡΑΚΑ??? ΕΛΕΟΣ ! ! !
    καλο για μενα θα ηταν να παρεις μια απλη 70-90% καθοροτητα και να βαλεις εσυ τον υδατανθρακα σου (πχ βρωμη,μακαρονια, ρυζι ) πολυ καλες πηγες και με πολλες καλες θερμιδες και παρε την 100% GOLD STANDARD της ON .... ΦΟΒΕΡΗ με διαφορα και οικονομικη με 70 ευρω βγαζω κοντα 2 μηνες προπονησης με την 2kg
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 15-08-12 13:47 #12
    Το avatar του χρήστη TeoNewLife

    Εγγραφή
    08-08-2012
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    100
    Προεπιλογή
    Καλωσόρισες στην κοινότητα αδελφέ και προσπάθησε να αποφύγεις ότι έχει να κάνει με κρεατίνη, είτε είναι μιξαρισμένη σε πρωτείνη είτε όχι.
    Για εσένα εκεί έξω που κυνηγάς τα όνειρά σου

    Το να προσπαθείς να πετύχεις κάτι χωρίς σκληρή δουλειά είναι σαν να προσπαθείς
    να θερίσεις κάτι που δεν έχεις σπείρει..

    - ΤeoNewLife -
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 15-08-12 22:26 #13
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    καλώς ήρθες στο φόρουμ
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 15-08-12 22:32 #14
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TeoNewLife Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλωσόρισες στην κοινότητα αδελφέ και προσπάθησε να αποφύγεις ότι έχει να κάνει με κρεατίνη, είτε είναι μιξαρισμένη σε πρωτείνη είτε όχι.
    και για ποιο λογο να αποφυγει την κρεατινη?το στηριζεις καπου αυτο?
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 16-08-12 04:09 #15

    Εγγραφή
    14-08-2012
    Περ.
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    8
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TeoNewLife Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλωσόρισες στην κοινότητα αδελφέ και προσπάθησε να αποφύγεις ότι έχει να κάνει με κρεατίνη, είτε είναι μιξαρισμένη σε πρωτείνη είτε όχι.
    Σε ευχαριστώ και σένα φίλε.
    Αν μπορείς να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος σε αυτό που λες
    θα με βοηθούσε να έχω μια πιο τεκμιρωμένη άποψη για το όλο θέμα.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία