Θέμα: Ερωτησεις

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 17
  1. 15-08-12 20:04 #1
    Προεπιλογή Ερωτησεις
    Γεια σε όλους σας,
    Καταρχάς θέλω να πω ένα τεράστιο μπράβο για αυτό το site το οποίο έχει χρήσιμες πληροφορίες για όσους ασχολούνται τόσο με το bodybuilding όσο και γενικότερα με τον αθλητισμό.
    Ο σκοπός αυτού του topic είναι να διευκρινιστούν κάποιες απορίες μου καθώς αποφάσισα να ασχοληθώ με την γυμναστική.
    Επειδή λοιπόν τα πολλά λόγια είναι φτώχεια και είμαστε εν μέσω οικονομικής κρίσης οι απορίες μου είναι:
    1. Επειδή τις τελευταίες μέρες ψάχνομαι ιδιαίτερα στο ίντερνετ άκουσα πως το να πίνεις νερό μπορεί να έχει αρνητικά αποτελέσματα στην εμφάνιση των κοιλιακών ενω σε ένα άλλο site λίγο πιο κάτω διάβασα το ακριβώς αντίθετο και είμαι κάπως μπερδεμένος μήπως κάποιος ξέρει ποιά τελικά είναι η αλήθεια?
    2.Είμαι 16 χρονών με ύψος 1.88-1.90 και βάρος 77-78 κιλά και δεν θα έλεγα σε άσχημη φυσική κατάσταση και θέλω μέσα σε ένα χρόνο να έχω εμφανή αποτελέσματα, με καθημερινή προπόνηση και σωστή διατροφή έχω καμιά ελπίδα για σοβαρή βελτίωση? Αυτό που θέλω να επιδιώξω είναι ογκώδη χέρια,πεταχτό και γυμνασμένο στήθος,γραμμωμένους κοιλιακούς και πλατή.
    3. Για να καταφέρω τα παραπάνω πόσους κοιλιακούς και πόση γυμναστική πρέπει να κάνω? Γυμνάζομαι μόνος στο σπίτι με βάρη και μονόζυγο αλλά δεν γνωρίζω ασκήσεις για πλάτη και στήθος μήπως ξέρει κανείς?
    Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 15-08-12 21:44 #2
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.626
    Προεπιλογή
    Καλως ηρθες στην παρεα μας.
    Σε αυτη την ενότητα δεν αναλωνομαστε με απορίες,απλα ενα χαιρετισμό κανουμε στα νεα μελη.
    Θα πρεπει να απευθυνθείς στις αντίστοιχες ενοτητες.Καλη διαμονη στην παρεα μας.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 15-08-12 22:01 #3
    Προεπιλογή
    Καλωσόρισες στο φόρουμ !
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 15-08-12 22:26 #4
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    καλώς ήρθες στο φόρουμ
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 15-08-12 22:34 #5
    Προεπιλογή
    καλως ηρθες
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 16-08-12 00:08 #6
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 16-08-12 00:13 #7
    Το avatar του χρήστη Madd_Chadd

    Εγγραφή
    26-09-2010
    Περ.
    serres
    Μηνύματα
    3.844
    Προεπιλογή
    Καλωσόρισες στο φόρουμ !
    If you eat like a girl you look like a girl!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 16-08-12 02:22 #8
    Το avatar του χρήστη TeoNewLife

    Εγγραφή
    08-08-2012
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    100
    Προεπιλογή
    Kαλωσόρισες στην παρέα μας!
    Για εσένα εκεί έξω που κυνηγάς τα όνειρά σου

    Το να προσπαθείς να πετύχεις κάτι χωρίς σκληρή δουλειά είναι σαν να προσπαθείς
    να θερίσεις κάτι που δεν έχεις σπείρει..

    - ΤeoNewLife -
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 16-08-12 11:12 #9
    Προεπιλογή
    ευχαριστώ όλους για την θερμή υποδοχή
    μήπως ξέρετε που ακριβώς πρέπει να κάνω αυτό το τόπικ?
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 16-08-12 11:50 #10
    Ripped Princess
    Το avatar του χρήστη marvin

    Εγγραφή
    23-09-2010
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    4.526
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο FightMe Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σε όλους σας,
    Καταρχάς θέλω να πω ένα τεράστιο μπράβο για αυτό το site το οποίο έχει χρήσιμες πληροφορίες για όσους ασχολούνται τόσο με το bodybuilding όσο και γενικότερα με τον αθλητισμό.
    Ο σκοπός αυτού του topic είναι να διευκρινιστούν κάποιες απορίες μου καθώς αποφάσισα να ασχοληθώ με την γυμναστική.
    Επειδή λοιπόν τα πολλά λόγια είναι φτώχεια και είμαστε εν μέσω οικονομικής κρίσης οι απορίες μου είναι:
    1. Επειδή τις τελευταίες μέρες ψάχνομαι ιδιαίτερα στο ίντερνετ άκουσα πως το να πίνεις νερό μπορεί να έχει αρνητικά αποτελέσματα στην εμφάνιση των κοιλιακών ενω σε ένα άλλο site λίγο πιο κάτω διάβασα το ακριβώς αντίθετο και είμαι κάπως μπερδεμένος μήπως κάποιος ξέρει ποιά τελικά είναι η αλήθεια?

    Ισχυει το αντιθετο απο την πρωτη εκδοχη σου..διαβασε εδω ,ισως σε βοηθησει..
    http://forum.bodybuilding.gr/showthr...l=1#post460900

    2.Είμαι 16 χρονών με ύψος 1.88-1.90 και βάρος 77-78 κιλά και δεν θα έλεγα σε άσχημη φυσική κατάσταση και θέλω μέσα σε ένα χρόνο να έχω εμφανή αποτελέσματα, με καθημερινή προπόνηση και σωστή διατροφή έχω καμιά ελπίδα για σοβαρή βελτίωση? Αυτό που θέλω να επιδιώξω είναι ογκώδη χέρια,πεταχτό και γυμνασμένο στήθος,γραμμωμένους κοιλιακούς και πλατή.

    http://www.bodybuilding.gr/forum/sho...l=1#post110761
    Διαβασε εδω και φτιαξε μια διατροφη στα μετρα σου και ποσταρε τη στις διατροφες μελων ...

    http://www.bodybuilding.gr/forum/sho...l=1#post256015
    ωστε να σχολιαστει και να βοηθηθεις!!
    3. Για να καταφέρω τα παραπάνω πόσους κοιλιακούς και πόση γυμναστική πρέπει να κάνω? Γυμνάζομαι μόνος στο σπίτι με βάρη και μονόζυγο αλλά δεν γνωρίζω ασκήσεις για πλάτη και στήθος μήπως ξέρει κανείς?
    Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων Διαβασε εδω μιας και γυμναζεσαι στο σπιτι...http://forum.bodybuilding.gr/showthr...ll=1#post86512

    Εκτος απο κωπηλατικη με αλτηρες μπορεις να κανεις ελξεις στο μονοζυγο με ανοιχτη η κλειστη λαβη!!


    Καλως ηρθες!!
    Το πεισμα, η θεληση φαινονται απο την εξελιξη. Αν θες κατι, μπορεις να το καταφερεις, το θεμα ειναι να σφιξεις τα δοντια και να το πιστεψεις. Ολοι πειναμε, ολοι εχουμε αναγκες,ανθρωποι ειμαστε, η μαγκια ειναι να μπορεσεις να ελεγξεις τον εγκεφαλο σου και να ξεπερασεις τα ορια σου. Τιποτα δεν χαριζεται, πρεπει να θυσιασεις πραγματα για να τα καταφερεις!
    Nastya
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 16-08-12 15:33 #11
    Προεπιλογή
    καλως ηρθες και καλες προπονησεις
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 17-08-12 14:22 #12
    Προεπιλογή
    σας ευχαριστώ όλους για το καλωσόρισμα και για τις απαντήσεις
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 18-08-12 00:05 #13
    Το avatar του χρήστη kokolakis

    Εγγραφή
    08-05-2012
    Περ.
    Κρήτη
    Μηνύματα
    1.443
    Προεπιλογή
    The best education in the world
    is watching the Masters at work...!!


    Μην αφήσεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα....!
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 18-08-12 13:48 #14
    Το avatar του χρήστη παλαιστάκος

    Εγγραφή
    17-08-2012
    Περ.
    Πτολεμαίδα
    Μηνύματα
    30
    Προεπιλογή
    Απάντηση με παράθεση
     

  15.  

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία