Σελίδα 12 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 21011121314 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 166 έως 180 από 252
  1. 15-06-13 15:36 #166
    Προεπιλογή
    Παιδια η συγκεκριμενη προτεινη συνισταται σε περιοδο γραμμωσης?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 15-06-13 16:01 #167
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sanchez22 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια η συγκεκριμενη προτεινη συνισταται σε περιοδο γραμμωσης?
    Οτι προιον είναι στην ενότητα Πρωτείνες συνίσταται για τα πάντα όλα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 17-06-13 20:04 #168
    Προεπιλογή
    Την αγορασα σημερα για πρωτη φορα και μου αφησε περισσοτερο την αισθηση θερμογενεσης παρα πρωτεινης.ειναι φυσιολογικο?επισης μου δημιουργει και ενα στεγνωμα στο στωμα οσα λιτρα νερου κι αν πιω
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 17-06-13 20:27 #169
    Το avatar του χρήστη ArgoSixna

    Εγγραφή
    06-12-2010
    Περ.
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    3.312
    Προεπιλογή
    Αυτά τα xantham gum και τα αλλα πηκτικα τι τα βαζουν το κερατο τους..........
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 17-06-13 21:34 #170

    Εγγραφή
    14-05-2012
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    78
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sanchez22 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την αγορασα σημερα για πρωτη φορα και μου αφησε περισσοτερο την αισθηση θερμογενεσης παρα πρωτεινης.ειναι φυσιολογικο?επισης μου δημιουργει και ενα στεγνωμα στο στωμα οσα λιτρα νερου κι αν πιω

    εχω παρει πολλες φορες την νιτρο....και οντως αυτο το στεγνωμα το ενιωθα και εγω αλλα μην το φοβασαι απο την κρεατινη ειναι,απλα πινε νερο κοβει και την ορεξη

    εγω παντως δεν εχω θεμα με xantha gum
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 26-06-13 13:39 #171
    Banned
    Εγγραφή
    20-03-2013
    Μηνύματα
    731
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο a-mad Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχω παρει πολλες φορες την νιτρο....και οντως αυτο το στεγνωμα το ενιωθα και εγω αλλα μην το φοβασαι απο την κρεατινη ειναι,απλα πινε νερο κοβει και την ορεξη

    εγω παντως δεν εχω θεμα με xantha gum
    Το xantha gum δεν ειναι επικυνδινο ειναι μια πολυ φυσικη ουσια ειναι προιον της βακτηριακης ζυμωσης της γλυκοζης και του καλαμποκιου.....το οποιο χρησιμοποιειται στην μαγειρικη ως σταθεροποιητικος και πηκτικος παραγοντας........Μια χαρα ειναι η καινουργια nitrotech προσεγμενη αρκετα στα συστατικα της.......την εχω παρει αρκετες φορες με βολευει που εχει και κρεατινη γιατι πολλες φορες βαριεμαι να περνω ξεχωριστα μου ερχεται ετσι πολυ βολικα.....
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 26-06-13 15:47 #172
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    On May 20, 2011 the FDA issued a press release about SimplyThick, a food-thickening additive containing xanthan gum as the active ingredient, warning "parents, caregivers and health care providers not to feed SimplyThick, a thickening product, to premature infants."The concern is that the product may cause necrotizing enterocolitis (i.e., NEC). As of July 10, 2012 the FDA has not established the causal link between SimplyThick and NEC
    αυτο μπορει να το προκαλεσει σε μωρα.
    σε ενηλικες με συνεχομενη χρηση κανεις δεν ξερει τι προβληματα μπορει να παρουσιασει.
    απο αλεργειες μεχρι αποσυντονισμους του γαστρεντρικκου,κολιτιδες κλπ..το ξερω γιατι το εχω παθει με αυτες τις μαλακιες..
    το οτι δεν ενοχλει καποιους (ακομα) οκ,το δεχομαι,αλλα αυτο δεν το κανει ακινδυνο..
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 26-06-13 16:50 #173
    Το avatar του χρήστη ArgoSixna

    Εγγραφή
    06-12-2010
    Περ.
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    3.312
    Προεπιλογή
    Ετσι και εγώ τα λέω τόσο καιρό αλλά κανεις δεν ακούει , αν δεν παθεις δεν θα μαθεις.. και το κακο ειναι οτι κανεις δεν κατηγορει την πρωτεινη .. πρωτα θα κατηγορησουν τα υπολοιπα συμπληρωματα(οπως εκανα και εγω) μετα θα ψαχτουν με το φαγητο και αν ειναι τυχεροι θα καταλαβουν οτι φταιει αυτο.....
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 26-06-13 18:11 #174
    Προεπιλογή
    εν ετη 2013 συστατικα οπως xantham gum sucralose και τα λιπα γλυκαντικα δν επρεπε να υπηρχαν το στεβια δεν σας αρεσει αλλα λογικα θα κοστιζει περισοτερο απο τα αποβλιτα μου βαζετε μεσα
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 26-06-13 18:28 #175
    Banned
    Εγγραφή
    20-03-2013
    Μηνύματα
    731
    Προεπιλογή
    Τελικα καλα κανω σιγα σιγα που αρχιζω να κοβω την πρωτεινη.......ποιος ξερει αργοτερα τι θα παθουμε απο τις παπαριες που πινουμε....εξαλου δεν ειδα και καμια διαφορα τωρα ομως που εχω αυξηση τις θερμιδες μου και την πρωτεινη απο το φαγητο βλεπω μεγαλη διαφορα......με αυτα τα λεφτα που περισσεύουν οταν δεν περνω αγοραζω διπλασια ποσοτητα αυγα γαλα κοτοπουλο και τονο......και το ευχαριστιεμαι κιολας.....
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 26-06-13 20:05 #176
    Banned
    Εγγραφή
    20-03-2013
    Μηνύματα
    731
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτο μπορει να το προκαλεσει σε μωρα.
    σε ενηλικες με συνεχομενη χρηση κανεις δεν ξερει τι προβληματα μπορει να παρουσιασει.
    απο αλεργειες μεχρι αποσυντονισμους του γαστρεντρικκου,κολιτιδες κλπ..το ξερω γιατι το εχω παθει με αυτες τις μαλακιες..
    το οτι δεν ενοχλει καποιους (ακομα) οκ,το δεχομαι,αλλα αυτο δεν το κανει ακινδυνο..
    Παντος ειναι καλυτερα η πρωτεινη να εχει xanthan gum παρα sucralose που εχουνε οι περισσοτερες πρωτεινες........ειναι πιο φυσικο εγω απο τα λιγα που εψαξα αυτο καταλαβα.....και ενα παραδειγμα η gold standard της on που ειναι και η αγαπημενη μου πρωτεινη εχει μεσα sucralose ενω αν παρεις την gold standard natural η οποια ειναι χωρίς τεχνητά αρώματα, χρώματα, και γλυκαντικά, εχει μεσα xanthan gum αυτο λεει πολλα πιστευω..........
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 26-06-13 20:25 #177
    Banned
    Εγγραφή
    20-03-2013
    Μηνύματα
    731
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο totis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παντος ειναι καλυτερα η πρωτεινη να εχει xanthan gum παρα sucralose που εχουνε οι περισσοτερες πρωτεινες........ειναι πιο φυσικο εγω απο τα λιγα που εψαξα αυτο καταλαβα.....και ενα παραδειγμα η gold standard της on που ειναι και η αγαπημενη μου πρωτεινη εχει μεσα sucralose ενω αν παρεις την gold standard natural η οποια ειναι χωρίς τεχνητά αρώματα, χρώματα, και γλυκαντικά, εχει μεσα xanthan gum αυτο λεει πολλα πιστευω..........
    Και αυτες ειναι και οι παρενεργιες απο την sucralose που δημοσιευτικαν για το 2013 οποτε πινουμε και δεν μιλαμε

    The Side Effects of Sucralose

    The sweetener has been implicated as the cause of many side effects, including:
    ◾Skin Rashes/Flushing
    ◾Panic-like Agitation
    ◾Dizziness and Numbness
    ◾Diarrhea
    ◾Swelling
    ◾Muscle aches
    ◾Headaches
    ◾Intestinal cramping
    ◾Bladder issues
    ◾Stomach pain

    There have been no long-term studies of the side effects of sucralose in humans, but the Splenda manufacturer’s own short-term studies showed that very high doses of sucralose shrank thymus glands, enlarged livers, and caused kidney disorders in rodents. The doses were measured at a level far beyond what would be expected in an ordinary diet.

    και στα Ελληνικα

    Οι παρενέργειες της σουκραλόζη

    Η γλυκαντική ουσία έχει ενοχοποιηθεί ως η αιτία των πολλών παρενεργειών, όπως οι εξής:
    ◾ δερματικά εξανθήματα / Flushing
    ◾ πανικού-όπως Διέγερση
    ◾ Ζάλη και το μούδιασμα
    ◾ Διάρροια
    ◾ Οίδημα
    ◾ Μυαλγίες
    ◾ Πονοκέφαλοι
    ◾ Εντερική κράμπες
    ◾ θέματα της ουροδόχου κύστης
    ◾ Πόνος στο στομάχι

    βραχυπρόθεσμες μελέτες έδειξαν ότι οι πολύ υψηλές δόσεις σουκραλόζη συρρικνώθηκε θύμος αδένας, μεγέθυνση του ήπατος, και προκάλεσε νεφρικές διαταραχές σε τρωκτικά. Οι δόσεις που μετρήθηκαν σε ένα επίπεδο πολύ πέρα ​​από ό, τι θα αναμενόταν σε μια συνηθισμένη διατροφή.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 26-06-13 21:13 #178
    Banned
    Εγγραφή
    20-03-2013
    Μηνύματα
    731
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο cuntface Εμφάνιση μηνυμάτων
    εν ετη 2013 συστατικα οπως xantham gum sucralose και τα λιπα γλυκαντικα δν επρεπε να υπηρχαν το στεβια δεν σας αρεσει αλλα λογικα θα κοστιζει περισοτερο απο τα αποβλιτα μου βαζετε μεσα
    Yπαρχει και πρωτεινη με στεβια και ειναι λογικη η τιμη της 55ευρω ειναι η dymatize all natural αλλα ειναι χαλια η γευση της μαλλον για αυτο..............
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 26-06-13 22:21 #179
    Banned
    Εγγραφή
    20-03-2013
    Μηνύματα
    731
    Προεπιλογή
    Εκανα ενα λαθος ομως δυστηχως η NitroTech Performance Series εχει και Xanthan Gum και Sucralose, και τις δυο γλυκαντικες ουσιες αυτο τωρα το παρατηρησα και μπορω να πω οτι ξενερωσα,δεν θα την ξαναπαρω.....τουλαχιστον οταν πινουμε να πινουμε μονο την μια ουσια.......
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 07-07-13 21:47 #180
    Προεπιλογή Προβλημα με την παρτιδα ???
    Πριν τρεις μερες πηρα αλλη μια πρωτεινη και ειναι τελειως διαφορετικη απο την προηγουμενη που ειχα παλι σε Milk Chocolate εχει αλλη γευση (φερνει σε βανιλια) αλλη υφη (σβολιαζει) και πιο ανοιχτο χρωμα. Επισης οταν την χτυπαω σε σεικερ εχει κατι απρα κομματια που δεν διαλυονται.
    Πηγα στο καταστημα που την αγορασα και μου ειπαν πως ειναι αλλη παρτιδα εχει παρατηρησει κανενας κατι αναλογο ??
    Οταν ανοιγει το κουτι εχει καποια ζελατινα ασφαλειας η ειναι μονο το ασπρο χαρτονακι ?
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 12 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 21011121314 ... ΤελευταίαΤελευταία