Σελίδα 4 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 2345614 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 46 έως 60 από 252
  1. 23-08-12 16:29 #46
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο HIAB XS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα απαντησω σε εσενα φιλε μου που απο την αρχη του λογου σου εδειξες οτι γνωριζεις απο γυμναστικη κ διατροφη...λογο δουλειας ποτε δεν μπορουσα να σηκωσω πανω απο 60 κιλα παγκο για 6 reps..οταν ξεκινησα να παιρνω nitro απο την πρωτη βδομαδα αρχησα να ανεβαινω κ μετα απο ενα 3 μηνο περιππου σηκωνα 80 κιλα για 6-7 reps κ τα 60 κιλα για 14 reps...για να καταλαβω τωρα δηλ μονο σε εμενα ειχε αποτελεσμα??οποιος εχει παρει με συστημα ομως να βγει κ να μας πει τη ωφελει ειχε....
    Κάπου διάβασα στο forum ότι στη nitro βρέθηκαν ίχνη από παράνομες ουσίες, μεγάλα ποσά ζάχαρης και αλατιού. Συνεχίζεις να την εμπιστεύεσαι ακόμα και αν άλλαξε label; Θα έπαιρνες κάποια παρόμοια φόρμουλα όπως (π.χ.) η Hydro Builder της ON;
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 23-08-12 16:30 #47
    Προεπιλογή
    Α, και ουτε από γυμναστική ξέρω ούτε από διατροφή! Είμαι εδώ για να μάθω!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 23-08-12 18:06 #48
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο bowthruster Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάπου διάβασα στο forum ότι στη nitro βρέθηκαν ίχνη από παράνομες ουσίες, μεγάλα ποσά ζάχαρης και αλατιού. Συνεχίζεις να την εμπιστεύεσαι ακόμα και αν άλλαξε label; Θα έπαιρνες κάποια παρόμοια φόρμουλα όπως (π.χ.) η Hydro Builder της ON;
    Προσωπικα δεν εμπιστευομαι τιποτα που ειναι συσκευασμενο!Ενας τροπος για να το διαπιστωσεις ειναι να να την πας στο χημειο!!εσυ κοκα κολα πινεις??γαλα??μαγιονεζα??αναψυκτικα?? ακομα κ ο σολωμος ξερεις ποσα βαρεα μεταλα εχει μεσα?? το red bull δεν ειχε κατηγορηθει παλοια κ ειχε απορευτει σε πολλες χωρες για παρανομες ουσιες....??το κρεας που τρως απο τις πιτες εξω ξερεις απο τι ειναι??θελεις να σου πω κ αλλα??αστο καλητερα γιατι δεν προκειται να ξαναφας τιποτα!!
    Τα αγαθα κοποις κτωνται!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 23-08-12 19:26 #49
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.624
    Προεπιλογή
    Kαλό ειναι να μην "καιμε" ενα προιον,προτου καλα καλα βγει.
    Οι περισσότεροι παιδια βασίζονται σε ότι διαβαζονται σε φόρουμς και το μεταφερουν , που και που βγαινει καποια αναλυση από ανεξάρτητα αργαστήρια που μετά αποδυκνείονται όχι και τόσο ανεξάρτητα.
    Δέστε το παράδειγμα της Gaspari,βγηκε μια αναλυση,καπακι εβγαλε μια κοντρα αναλυση και η Gaspari.
    Δεν νομίζω να πιστευετε ότι οι τοσο μεγαλες εταιρίες αφήνοθν τόσο ανοχύρωτα τα προιόντα τους.
    Επίσης οι περισσότεροι κρίονουν προιοντα από ετικέτες και όχι από δοκιμή,αρα ποτε δεν μιλαν σίγουρα,απλα εικάζουν
    Στον φίλο που έγραψε για 40% αυξηση στα κιλά,προφανως κατι αλλαξε στην διατροφή του ήσ την ξεκουραση του,καθως 3 σκουπς την εβδομαδα,ειανι 90 γρ πρωτεινης.
    Τι θα σου εδινε παραπανω στην ενταση της προπονησης αυτή η εξρα εβδομαδιαια ποσότητα;Τίποτα
    Νομίζω ότι αυτες οι περιγραφές περισσότερο καίνε το προιον,παρά το διαφημίζουν.
    Καλό ειναι να μην ξεφευγουμε με γενικολογίες και να περιμενουνε να κυκλοφορήσει το προιον,εγω παντως διακρίνω μια "στροφή" της ΜΤ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 23-08-12 20:17 #50
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Εγώ πάντως θα την δοκίμαζα. πάνω κάτω όλες οι whey τα ίδια προσφέρουν. Αυτής το ποσοστό πρωτεΐνης είναι περισσότερο και από την άλλη θέλω να δοκιμάσω τις γεύσεις της σε σοκολάτα γάλακτος και την κουκις.
    Προσωπικά καταναλώνω αρκετή ποσότητα από συμπλήρωμα πρωτεΐνης και δίνω βάση στη ποικιλία. Γιατί να μην την δοκιμάσω?
    Απλά εύχομαι να μου αρέσει σε γεύση, διαλυτότητα και να μου κάτσει καλά στο στομάχι.
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 24-08-12 04:08 #51
    Post
    να κανω μια ερωτηση σε οσουσ γνωριζουν...Η συγκεκριμενη πρωτεινη εχει οντοσ μεγαλα ποσα απο αλατι και ζαχαρι?ειδα στο πιο πανω οτι μερικοι αυτο λετε, ισχυει κατι τετοιο η απλα το λετε επειδη ειχε η παλια εκδοση?
    kostas nk
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 24-08-12 08:21 #52
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Kostas NK Εμφάνιση μηνυμάτων
    να κανω μια ερωτηση σε οσουσ γνωριζουν...Η συγκεκριμενη πρωτεινη εχει οντοσ μεγαλα ποσα απο αλατι και ζαχαρι?ειδα στο πιο πανω οτι μερικοι αυτο λετε, ισχυει κατι τετοιο η απλα το λετε επειδη ειχε η παλια εκδοση?
    Εσυ καλα κανεις κ ρωτας αλλα οταν ακουω μερικους να λενε γενικα οτι δεν παιρνουν ενα προιον γιατι εχει πολυ ζαχαρι η αλατι μου αναβουν τα λαμπακια!!!! Στα 28.5 γρ εχει 2γρ ζαχαρι κ 60 μικρογρ αλατι! η ζαχαρι της σε καθε δοση ειναι το 1/7 του γλυκου του κουταλιου κ το αλατι σχεδον τιποτα.....μια κοκα κολα εχει 7 κουταλακια ζαχαρι οπως κ τα αλλα αναψυκτικα...η σοκολατα ο καφες τα πατατακια η κονσερβα κ γενικα καθε μερα ξερεις τι καταναλωσεις κανει ο ανθρωπος σε ζαχαρι κ αλατι??????γιατι μην μου πεις τωρα οτι προσεχουν ολοι??ζητημα ειναι να προσεχει το 2% τοσο πολυ την διατροφη του κ να μην τρωει τιποτα...κατα τα αλλα μας πειραξε η πρωτεινη....να μην ακουω τετοια σας παρακαλω πολυ!!!!
    Τα αγαθα κοποις κτωνται!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 24-08-12 14:03 #53
    Post
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο HIAB XS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσυ καλα κανεις κ ρωτας αλλα οταν ακουω μερικους να λενε γενικα οτι δεν παιρνουν ενα προιον γιατι εχει πολυ ζαχαρι η αλατι μου αναβουν τα λαμπακια!!!! Στα 28.5 γρ εχει 2γρ ζαχαρι κ 60 μικρογρ αλατι! η ζαχαρι της σε καθε δοση ειναι το 1/7 του γλυκου του κουταλιου κ το αλατι σχεδον τιποτα.....μια κοκα κολα εχει 7 κουταλακια ζαχαρι οπως κ τα αλλα αναψυκτικα...η σοκολατα ο καφες τα πατατακια η κονσερβα κ γενικα καθε μερα ξερεις τι καταναλωσεις κανει ο ανθρωπος σε ζαχαρι κ αλατι??????γιατι μην μου πεις τωρα οτι προσεχουν ολοι??ζητημα ειναι να προσεχει το 2% τοσο πολυ την διατροφη του κ να μην τρωει τιποτα...κατα τα αλλα μας πειραξε η πρωτεινη....να μην ακουω τετοια σας παρακαλω πολυ!!!!
    Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου,απλα ηθελα να μαθω γιατι μου φαινεται πολυ καλη σε σχεση με την προηγουμενη εκδοση και γενικα δειχνει πολυ καλη πρωτεινη
    kostas nk
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 24-08-12 14:34 #54
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη sobral

    Εγγραφή
    26-01-2011
    Περ.
    Chania, Crete
    Μηνύματα
    3.615
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο HIAB XS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσυ καλα κανεις κ ρωτας αλλα οταν ακουω μερικους να λενε γενικα οτι δεν παιρνουν ενα προιον γιατι εχει πολυ ζαχαρι η αλατι μου αναβουν τα λαμπακια!!!! Στα 28.5 γρ εχει 2γρ ζαχαρι κ 60 μικρογρ αλατι! η ζαχαρι της σε καθε δοση ειναι το 1/7 του γλυκου του κουταλιου κ το αλατι σχεδον τιποτα.....μια κοκα κολα εχει 7 κουταλακια ζαχαρι οπως κ τα αλλα αναψυκτικα...η σοκολατα ο καφες τα πατατακια η κονσερβα κ γενικα καθε μερα ξερεις τι καταναλωσεις κανει ο ανθρωπος σε ζαχαρι κ αλατι??????γιατι μην μου πεις τωρα οτι προσεχουν ολοι??ζητημα ειναι να προσεχει το 2% τοσο πολυ την διατροφη του κ να μην τρωει τιποτα...κατα τα αλλα μας πειραξε η πρωτεινη....να μην ακουω τετοια σας παρακαλω πολυ!!!!
    για την ζάχαρη και το αλάτι είχε βγει σε έλεγχο που της είχε γίνει ότι έχει πολύ παραπάνω απ' ότι αναγράφει. (το label ξέρουμε να το διαβάζουμε, βάση label είναι μια χαρά, στο αποτέλεσμα του τεστ όμως δεν τα πήγε καλά όμως. Παρ' όλα αυτά εγώ είμαι υπερ της νέας προσπάθειας της MT και το έχω ξαναπεί, βγάζει ΠΟΛΥ καλές σειρές τώρα, η performance και η concentrated είναι εξαιρετικές).
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 25-08-12 00:21 #55
    Το avatar του χρήστη liveris

    Εγγραφή
    27-06-2012
    Περ.
    winter is coming
    Μηνύματα
    3.504
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο HIAB XS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσυ καλα κανεις κ ρωτας αλλα οταν ακουω μερικους να λενε γενικα οτι δεν παιρνουν ενα προιον γιατι εχει πολυ ζαχαρι η αλατι μου αναβουν τα λαμπακια!!!! Στα 28.5 γρ εχει 2γρ ζαχαρι κ 60 μικρογρ αλατι! η ζαχαρι της σε καθε δοση ειναι το 1/7 του γλυκου του κουταλιου κ το αλατι σχεδον τιποτα.....μια κοκα κολα εχει 7 κουταλακια ζαχαρι οπως κ τα αλλα αναψυκτικα...η σοκολατα ο καφες τα πατατακια η κονσερβα κ γενικα καθε μερα ξερεις τι καταναλωσεις κανει ο ανθρωπος σε ζαχαρι κ αλατι??????γιατι μην μου πεις τωρα οτι προσεχουν ολοι??ζητημα ειναι να προσεχει το 2% τοσο πολυ την διατροφη του κ να μην τρωει τιποτα...κατα τα αλλα μας πειραξε η πρωτεινη....να μην ακουω τετοια σας παρακαλω πολυ!!!!
    εμεις μιλαμε για αυτα που δεν γραφονται στην ετικετα...σβηστα τα λαμπακια σου..
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 25-08-12 00:25 #56
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο liveris Εμφάνιση μηνυμάτων
    εμεις μιλαμε για αυτα που δεν γραφονται στην ετικετα...σβηστα τα λαμπακια σου..
    Υπηρξε μια εντονη αντιπαραθεση σημερα,σχετικα με την νιτρο....το θεμα κλειδωθηκε προσωρινα απο τους mods,και καθαριστηκε απο καποια μηνυματα...
    χαλαρωστε ολοι.....στην τελικη,γουστα ειναι αυτα,οποιος θελει ας την παρει........
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 25-08-12 00:31 #57
    Το avatar του χρήστη liveris

    Εγγραφή
    27-06-2012
    Περ.
    winter is coming
    Μηνύματα
    3.504
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο angus young Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπηρξε μια εντονη αντιπαραθεση σημερα,σχετικα με την νιτρο....το θεμα κλειδωθηκε προσωρινα απο τους mods,και καθαριστηκε απο καποια μηνυματα...
    χαλαρωστε ολοι.....στην τελικη,γουστα ειναι αυτα,οποιος θελει ας την παρει........
    ε καλα δε θα πλακωθουμε κιολας για την νιτρο!ελεος...
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 26-09-12 20:15 #58
    Post
    μολισ την εφερε γνωστο καταστημα....λεω να την τιμισω!!!

    NITROTECH PERFORMANCE SERIES

    Η καλύτερη φόρμουλα NITROTECH που παρασκευάστηκε ποτέ, έφτασε στην Ελλάδα φυσικά στα BODYBUILDING CLUB. Απευθύνεται σε όλους εκείνους, άνδρες – γυναίκες που γυμνάζονται συστηματικά, σε δραστήριους ανθρώπους που θέλουν να συμπληρώνουν πρωτεΐνη στη διατροφή τους, σε αθλητές και αθλούμενους αλλά και σε εκείνους τους ¨απαιτητικούς¨ που θέλουν περισσότερη δύναμη, καλύτερη απόδοση, ταχύτερη ανάρρωση μετά την προπόνηση.

    Η νέα NITRO TECH περιέχει 20% περισσότερη πρωτεΐνη συγκριτικά με την προηγούμενη έκδοση και παρέχει 30 gr ολοκάθαρης πρωτεΐνης. Η κύρια πηγή πρωτεΐνης που χρησιμοποιείται είναι απομονωμένος ορός γάλακτος (whey isolate) όπου η βιολογική του αξία είναι η υψηλότερη που υπάρχει. Περιέχει 3 gr κρεατίνης ανά δόση με σκοπό την αύξηση της δύναμης, της αντοχής και της μυϊκής ισχύος. Περιέχει ταυρίνη – βήτα αλανίνη – γλυκίνη. Τα συγκεκριμένα αμινοξέα αυξάνουν την πρωτεϊνοσύνθεση, βελτιώνουν την αξιοποίηση της γλυκόζης από τους μυς, αυξάνουν την κυτταρική ενυδάτωση και επομένως τον όγκο των μυών.

    Δεν περιέχει λίπος ή χοληστερόλη, έχει μόλις 2 gr υδατανθράκων σε κάθε δόση, περιέχει 100mg από τα αναγκαία πεπτικά ένζυμα για τη διάσπαση της πρωτεΐνης και 50 mg παπαΐνης που προέρχεται από την παπάγια και συμβάλει στην καλύτερη απορρόφηση της πρωτεΐνης και στη μείωση των φλεγμονών που δημιουργούνται από την έντονη προπόνηση. Η απόλυτη πρωτείνη έγινε ακόμα καλύτερη και είναι γεγονός ότι θα εκπλαγείτε από τα παοτελέσματα που θα σας δώσει. Άλλωστε τόσα χρόνια τώρα η ΝITROTECH θεωρείται και είναι η καλύτερη πρωτείνη σε όλο τον κόσμο. Απλά έγινε ακόμα καλύτερη . . .!!!


    Η νέα NITROTECH επιτέλους είναι γεγονός και είναι καλύτερη από κάθε άλλη φορά...!!!

    ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: ΚΑΘΑΡΗ ΠΡΩΤΕΙΝΗ

    ΣΕ ΠΟΙΟΥΣ ΑΠΕΥΘΥΝΕΤΑΙ: Σε άνδρες και γυναίκες που ασχολούνται με την γυμναστική, σε αθλητές και δραστήριους ανθρώπους που επιζητούν περισσότερη μυϊκότητα, περισσότερη δύναμη, καλύτερη απόδοση, ταχύτερη ανάρρωση μετά την προπόνηση.

    ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑΤΑ - ΩΦΕΛΗ

    -Περιέχει 30 gr πρωτεΐνης σε κάθε δόση, δηλ. 20% περισσότερη σε σχέση με την προηγούμενη έκδοση.

    -Περιέχει πρωτεΐνη που προέρχεται από απομονωμένο ορό γάλακτος ως κύρια πηγή. Πρακτικά την καλύτερη βιολογικής αξίας πηγή πορωτείνης με άμεση & πλήρη αφομοίωση

    -Περιέχει 3 gr κρεατίνης ανά δόση, με σκοπό την αύξηση της δύναμης, της ισχύος και της αντοχής.

    -Αμινοξέα γρήγορης αποδέσμευσης

    Ενισχυμένη με ταυρίνη, βήτα αλανίνη και γλυκίνη. Τα συγκεκριμάνα αμινοξέα αυξάνουν την πρωτεϊνοσύνθεση, βελτιώνουν την αξιοποίηση της γλυκόζης από τους μυς και αυξάνουν την κυτταρική ενυδάτωση και τον όγκο των μυών ως τελικό αποτέλεσμα.

    -Πρωτεϊνική φόρμουλα με σχεδόν μηδενικά ποσοστά λίπους και υδατανθράκων.

    *Γιατί η NITROTECH PERFORMANCE SERIES είναι η καλύτερη φόρμουλα που φτιάχτηκε ποτέ;

    1. Περιέχει την περισσότερη πρωτεΐνη από όλες τις παλαιότερες φόρμουλες NITROTECH δηλ. 30 gr / δόση.

    2. Χρησιμοποιεί ως κύρια πηγή πρωτεΐνης τον απομονωμένο ορό γάλακτος (whey isolate) που είναι ο καλύτερα αφομοιώσιμος και αξιοποιήσιμος από το σώμα.

    3.Μόλις 2 gr υδατάνθρακα ανά δόση, ποσότητα μικρότερη από όλες τι; Άλλες εκδόσεις.

    4.Χαμηλότερο λίπος – χοληστερόλη

    5.Ενισχυμένη με αμινοξέα ¨κλειδιά¨ της προτεϊνοσύνθεσης όπως η βήτα αλλανίνη, η γλυκίνη και η ταυρίνη.

    6.Υπέροχη γεύση, βραβευμένη με χρυσό μετάλλιο Γεύσης από το American Masters of Taste.

    *Τι κάνει τη NITROTECH καλύτερη συγκριτικά με τον ανταγωνισμό;

    1.Η NITROTECH γράφει αναλυτικά όλα τα συστατικά που περιέχει και μάλιστα στις ακριβείς ποσότητες, έτσι ο καταναλωτής γνωρίζει επακριβώς τις ποσότητες των συστατικών που προσλαμβάνει. Κάποιες εταιρίες δεν αναγράφουν την ακριβή αναλογία των συστατικών για να κρύψουν τις ανεπαρκείς ποσότητες των συστατικών.

    2. Η NITROTECH έχει μεγάλο αριθμό από πανεπιστημιακές μελέτες που δείχνουν ότι πράγματι είναι αποτελεσματική στην αύξηση της δύναμης και της μυϊκότητας. Άλλωστε η ΜUSCLETECH είναι αντικειμενικά η πρώτη εταιρεία προιόνων ειδικής διατροφής σε ολόκληρο τον κόσμο , η οποία χρησιμοποιεί πανεπιστημιακές μελέτες για να πιστοποιήσει τα αποτελέσματα των προιόντων της.

    3. Περιέχει περισσότερη πρωτεΐνη και χαμηλότερα ποσοστά υδατανθράκων και λίπους συγκριτικά με το μέσο όρο των πρωτεϊνικών σκευασμάτων που είναι διαθέσιμα στην αγορά.

    4.Περιέχει κρεατίνη και μάλιστα στη σωστή αναλογία με την πρωτεΐνη ώστε να αυξάνονται τα ενεργειακά αποθέματα και η μυϊκή μάζα.

    5.Περιέχει επιπροσθέτως τα 3 κυριότερα αμινοξέα που σχετίζονται με την αύξηση της πρωτεινοσύνθεσης (ταυρίνη – βήτα αλανίνη – γλυκίνη).

    6.Περιέχει 100 mg από τα απαραίτητα ένζυμα για τη διάσπαση της πρωτεΐνης και των υδατανθράκων και 50 mg παπαΐνης που προέρχεται από την παπάγια και συμβάλει στην καλύτερη απορρόφηση της πρωτεΐνης και στη μείωση των φλεγμονών που δημιουργούνται από την έντονη προπόνηση.

    NITROTECH PERFORMANCE SERIES

    30 gr πρωτεΐνη

    2 gr υδατάνθρακες

    3 gr κρεατίνη

    4 gr αλανίνης – γλυκίνης – ταυρίνης

    100 mg πεπτικών ενζύμων
    kostas nk
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 26-09-12 20:17 #59
    Post
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kokolakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    τι τιμη βαλανε σε αυτη πανω κατω....?

    στην προηγουμενη εμενα η τιμη της δεν μ'αρεσε....
    54,00 € οι 4lbs
    καλα ειναι.... υπαρχουν και φθηνοτερες!!!
    kostas nk
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 27-09-12 14:13 #60
    Προεπιλογή
    Πιστεύω ότι για μεταπροπονητικό και άντε και πρωί είναι πολύ καλή λύση. Βάζεις και το δικό σου υ/α. Από ότι ξέρω, η γνωστή αλυσίδα που τις φέρνει στην Ελλάδα, την επόμενη εβδομάδα θα την φέρει και είναι η πιο πάνω τιμή που είπε το παιδί. Όμως είναι isolate, με κρεατίνη 3 gr, κάποια αμινοξέα, καμμιά πατέντα της mt. Τα λεφτά είναι καλά, σε λίγο καιρό θα πέσει και κανα 6-7 ευρώ.

    ΥΓ: Η hardcore με αυτήν εδώ, καμμιά σχέση. Ακόμα και η mt έχει βελτιωθεί αφάνταστα. Σκεφτείτε. Εννοώ η αντίστοιχη hardcore ήτανε τίγκα στο αλάτι και ζάχαρη, αυτήν εδώ είναι πραγματικά ποιοτική. Δεν το περίμενα. Βέβαια ποτέ δεν ξέρεις χωρίς έλεγχο.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 4 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 2345614 ... ΤελευταίαΤελευταία