Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 19 από 19
  1. 19-10-06 18:33 #16
    Banned
    Εγγραφή
    30-09-2006
    Περ.
    Drama, Greece
    Μηνύματα
    1.446
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Sourlas
    Brawny Το βασικό κρητήριο για μυική αύξηση και δύναμη πάντως είναι το να υπάρχει πρόοδος σε ότι έχει σχέση με αριθμούς στην προπόνηση,δηλαδή όταν κανείς σε κάθε επόμενη προπόνηση κάνει παραπάνω επαναλήψεις χρησιμοποιώντας ενα βάρος ή κάνει παραπάνω βάρος αλλά τις ίδιες επαναλήψεις ή και τα δύο κ.α.,στα πλαίσια προοδευτικής υπερφόρτωσης.
    Δηλαδή προτείνεις Μιχάλη ένας αθλούμενος να κρατάει ΠΑΝΤΑ ενα log των ασκήσεων-επαναλήψεων σε κάθε χρονική περίοδο.
    Ναι,εκτός κι αν μπορεί και τα κρατάει στο μυαλό του και τα θυμάται.
    Όπως και να έχει πιστεύω ότι είναι καλά να γράφεις τι κάνεις,σε κρατάει και σε μιά "επαφή" διαφορετική με αυτό που κάνεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 19-10-06 18:36 #17
    Banned
    Εγγραφή
    30-09-2006
    Περ.
    Drama, Greece
    Μηνύματα
    1.446
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nick3
    Κυρίως σε αρχάριους δουλεύει η παραπάνω μέθοδος.
    Εγώ επιμένω στο κλασσικό πλέον πρώτα όγκος και μετά γράμμωση.Γραμμώνεις για να δείξεις τους μύες σου.Εάν δεν έχεις μυς τι να γραμμώσεις???
    Και πάλι συμφωνώ μαζί σου
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 01-11-06 12:13 #18
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Duke-Nukem
    Ένα τετράδιο με τις επαναλήψεις, τα σετ, τα κιλά, τις ασκήσεις που κάνει σε κάθε προπόνηση.
    καταρχάς φοβερή ιδέα που άρχισα ήδη και την εφαρμόζω...

    τώρα χτες έκανα για πρώτη φορά μεμονωμένη άσκηση της μυϊκής ομάδας των χεριών (δικέφαλοι και τρικέφαλοι)....παίδες κουφάθηκα...τρελό πρήξιμο όπου ακόμα και τώρα τα ένιωθα μεγαλύτερα... μα ποιος είμαι...ο zuperman;;;

    θα συνεχίσω με απομονωμένη άσκηση όλη την βδομάδα και άμα σε όλα τα σημεία του σώματος είμαι καλύτερα θα το συνεχίσω....

    τώρα επιπλέον μου είπαν για όγκο να κάνω τις ακόλουθες επαναλήψεις 10, 8, 6 και 15 το έκανα χτες και σας είπα ήδη τα αποτελέσματα μήπως όμως θα υπάρχουν και καλύτερα με κάποια άλλη σειρά;;;;;
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 01-11-06 12:31 #19
    Προεπιλογή
    Φίλε μου Newbie εγώ απο όσο ξέρω οι επαναλήψεις για πάνε πυραμίδα δηλαδή 10,8,6,4 τώρα απο εκεί και πέρα κάτι θα ξέρεις εσύ πάντως κοιταξέ το
    Congratulations στους Νέους μας Mod
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12